Jump to content

Redmi note 7 η poco


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο συγκρίνεται με κινητά των 500; Το redmi note 7 που σε παστέλιασμα θυμίζει κινητό 6ετιας; Το rn7 τη μέρα είναι από τις χειρότερες κάμερες που χω πιάσει. Καμία λεπτομέρια. Ευτυχώς βέβαια παίζει η gcam μπάλα και το σώζει...

 

 

 

Απορώ τι γράφουν στο gsmarena. Με καμία δύναμη δεν ειναι από την στοκ κάμερα του rn7 αυτές οι φωτογραφίες.

Έχω μπερδευτεί κι εγώ με το note 7. Όταν βγήκε έγραφαν ότι η κάμερα δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Τώρα τελευταία ακούω τα καλύτερα. Κι εδώ και σε reviews.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί κι εγώ με το note 7. Όταν βγήκε έγραφαν ότι η κάμερα δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Τώρα τελευταία ακούω τα καλύτερα. Κι εδώ και σε reviews.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Η στοκ ειναι σκουπίδι. Απορώ που βρήκε τέτοια δειγματα το gsmarena. Καμια σχέση με την πραγματική απόδοση. Μιλάμε για τρελη παραπληροφόρηση που δεν περίμενα να δω στο gsmarena. Με gcam ομως ναι ειναι εκπληκτικό!

 

Δες ενδεικτικά το χάλι της στοκ και την μαγεία της gcam (πρώτα στοκ). Έχει διαφορά ακόμα και την μέρα που συνήθως μέρα η στοκ έχει περισσότερη λέπτομερια.

 

stock

47825114571_954a09e5e5_z.jpgstock auto - hdr off by Andreas L., on Flickr

 

gcam

47035577834_622a70a7ea_z.jpggcam - hdr+ enhanced by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gcam app το κατεβάζω στο play store; Η απο αλλού;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gcam app το κατεβάζω στο play store; Η απο αλλού;

 

Θα βρεις apk από XDA και θα το κατεβάσεις από εκεί..

Ρίξε μια ματιά στο θεμα του Poco,και θα καταλάβεις...

Εγώ ανάμεσα για να πω και την άποψη μου,σε Poco,και Redmi Note 7,θα διάλεγα το Poco...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τι παίζει με τη εγγύηση του poco. Ειναι 2 χρόνια κανονικά; επειδή βλεπω μερικά Μαγαζί γράφουν ένα και άλλα δύο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τι παίζει με τη εγγύηση του poco. Ειναι 2 χρόνια κανονικά; επειδή βλεπω μερικά Μαγαζί γράφουν ένα και άλλα δύο.
Κάποια μαγαζία δίνουν ένα χρόνο, κάποια δύο. Κανένα από αυτά όμως δεν είναι της επίσημης αντιπροσωπειας. Τώρα πως τα επισκευάζει το καθένα δεν ξέρω. Μιλάω για Skroutz, όχι μεγάλες αλυσίδες

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μαγαζία δίνουν ένα χρόνο, κάποια δύο. Κανένα από αυτά όμως δεν είναι της επίσημης αντιπροσωπειας. Τώρα πως τα επισκευάζει το καθένα δεν ξέρω. Μιλάω για Skroutz, όχι μεγάλες αλυσίδες

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

ακομα και ο ενας χρονος δηλαδη δεν ειναι της αντιπροσωπειας; οπως και να χει η διαφορα στην τιμη απ τα σκρουτζομαγαζα ειναι τεραστια οποτε....

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη αντιπροσωπεία της Xiaomi δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Υπάρχει ο εισαγωγέας Infoquest που διανέμει στις μεγάλες αλυσίδες και δίνει 2 χρόνια εγγύηση δική του. Υπάρχουν και κάποιοι άλλοι μικρότεροι εισαγωγείς που δίνουν και αυτοί 2 χρόνια εγγύηση και κάποιοι έχουν και δικό τους service.
Link to comment
Share on other sites

λεω να παραγγειλω τελικα το Poco. Υπάρχει άλλη αντιπρόταση στα 250 τελικα; το honor play τι λεει; Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

λεω να παραγγειλω τελικα το Poco. Υπάρχει άλλη αντιπρόταση στα 250 τελικα; το honor play τι λεει;
Είναι καλύτερο το pocophone

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λεω να παραγγειλω τελικα το Poco. Υπάρχει άλλη αντιπρόταση στα 250 τελικα; το honor play τι λεει;

 

Που το ειδα σε ενα φιλο εχει καλύτερη οθόνη και επιπλέον έχει εγγυηση αντιπροσωπείας. Από την άλλη χάνει αρκετά σε κάμερα. Βάλτα κάτω και αποφάσισε. Οι διαφορές των soc δεν ειναι τόσο σημαντικές (σε νευρικότητα κερδίζει ο 970 και σε gpu ο 845)

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδα σε ενα φιλο εχει καλύτερη οθόνη και επιπλέον έχει εγγυηση αντιπροσωπείας. Από την άλλη χάνει αρκετά σε κάμερα. Βάλτα κάτω και αποφάσισε. Οι διαφορές των soc δεν ειναι τόσο σημαντικές (σε νευρικότητα κερδίζει ο 970 και σε gpu ο 845)
Χάνει σε επεξεργαστή, ραμ και κάμερα. Και τα 3 πολύ σημαντικά. Επίσης το pocophone είναι μια συσκευή που έχει πουλήσει πάρα πολύ και θα έχει και μεγαλύτερη υποστηρίξη στο μέλλον

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδα σε ενα φιλο εχει καλύτερη οθόνη και επιπλέον έχει εγγυηση αντιπροσωπείας. Από την άλλη χάνει αρκετά σε κάμερα. Βάλτα κάτω και αποφάσισε. Οι διαφορές των soc δεν ειναι τόσο σημαντικές (σε νευρικότητα κερδίζει ο 970 και σε gpu ο 845)

 

τι εννοείς σε νευρικότητα ?

Link to comment
Share on other sites

Χάνει σε επεξεργαστή, ραμ και κάμερα. Και τα 3 πολύ σημαντικά. Επίσης το pocophone είναι μια συσκευή που έχει πουλήσει πάρα πολύ και θα έχει και μεγαλύτερη υποστηρίξη στο μέλλον

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Εχεις δουλέψει ποτέ kirin 970? Γιατι γενικά ότι συσκευή της huawei έχω πιάσει με αυτόν τον soc συνήθως είναι πιο "νευρική/γρηγορη"από κινητά με 845. Προχθες έπαιζα με ενα p20 pro και είχα πάθει (πάλι) πλάκα. Νομίζω από οσα έχω δουλέψει μόνο το 1+6t το ετρωγε.

 

Για την ram υπενθυμίζω ότι μιλάμε για miui. Μετά τα 4 gb ram δεν έχεις όφελος. Σε ότι συσκευή της xiaomi έχω πάρει με 6 gb ram είχε μόνιμα ελευθερα κοντά στα 3 Gb :wacko:. Είχα φτάσει σε κινητά των 4 gb ram (πχ lg v30, g7, htc u11 κλπ) να έχω καλύτερο multitasking από pocophone και mix 2s. Οπότε για αυτό σε xiaomi μετά τα 4 gb ram δεν δίνω σημασία. Εκτός αν παίξες με custom roms.

 

Οταν λες υποστήριξη εννοείς custom? Αν ναι, ο φίλος θα πειραματιστεί; Αν όχι καλύτερα να έχει εγγυηση αντιπροσωπείας ;)

 

Κάμερα βέβαια είναι σοβαρο μελανο σημείο. Το προτείνω μόνο σε φίλους που δεν ασχολουνται με την κάμερα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δουλέψει ποτέ kirin 970? Γιατι γενικά ότι συσκευή της huawei έχω πιάσει με αυτόν τον soc συνήθως είναι πιο "νευρική/γρηγορη"από κινητά με 845.

 

Για την ram υπενθυμίζω ότι μιλάμε για miui. Μετά τα 4 gb ram δεν έχεις όφελος. Σε ότι συσκευή της xiaomi έχω πάρει με 6 gb ram είχε μόνιμα ελευθερα κοντά στα 3 Gb :wacko:. Είχα φτάσει σε κινητά των 4 gb ram (πχ lg v30, g7, htc u11 κλπ) να έχω καλύτερο multitasking από pocophone και mix 2s. Οπότε για αυτό σε xiaomi μετά τα 4 gb ram δεν δίνω σημασία. Εκτός αν παίξες με custom roms.

 

Οταν λες υποστήριξη εννοείς custom? Αν ναι, ο φίλος θα πειραματιστεί;

Και custom και νομίζω σαν εταιρεία η xiaomi θα το προσέξει περισσότερο. Σ αυτό με τα 3 ραμ ελεύθερα πάντως έχεις ένα δίκιο..

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας σκεφτει αν τον νοιαζει η κάμερα. Αν η απάντηση ειναι θετική τότε δεν έχουμε κάτι άλλο να συζητήσουμε :lol:

 

Οι νυχτερινές του honor play ειναι πολύ μέτριες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...