Jump to content

Μέχρι 150ευρω με cosmote wifi calling


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, ποιο τηλέφωνο θα αγοράζατε μέχρι 150 ευρώ που να παίζει επίσημα και μόλις βγει από το πακέτο cosmote wifi calling;;;;;

Να μην χρειάζεται ούτε firmware ούτε τίποτα περίπλοκο.

Και από πού από Ελλάδα;;;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θες επίσημα, μπαίνεις στη σελίδα της κοσμοτε, έχει την λίστα με τα τηλέφωνα. Και κοιτάς ποιο από αυτά κάνει στην τιμή που θες.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Από αυτά που έχει, θα διάλεγα νομίζω mi8lite η Samsung A7

 

Edit. To A7 ανεβαίνει σε τιμή.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Το mi 8 lite βλέπω ανεβαίνει από Σκρουτζ πάνω από 150ευρω .

Αν το πάρει από Γερμανο κοστίζει 249ευρω.

 

Και είναι σίγουρο ότι θα παίξει το wifi calling στο τηλέφωνο από το Σκρουτζ;;;

 

Λίγο Φτηνότερη πρόταση;;;

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έχει σημασία από πού είναι αγορασμενο το κινητό, εφόσον βρίσκεται στην λίστα του συνδέσμου. Εξαίρεση κάποια συγκεκριμένα μοντέλα που είναι με (1).

Τώρα για τις τιμές. Δες ποια από αυτά είναι εντός της τιμής που θες, και σου λέμε ποίο αξίζει.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi 8 lite βλέπω ανεβαίνει από Σκρουτζ πάνω από 150ευρω .

Αν το πάρει από Γερμανο κοστίζει 249ευρω.

 

Και είναι σίγουρο ότι θα παίξει το wifi calling στο τηλέφωνο από το Σκρουτζ;;;

 

Λίγο Φτηνότερη πρόταση;;;

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δικό μου mi8 lite αγορασμένο από Κίνα (η global έκδοση) μια χαρά παίζει το WiFi calling της cosmote. Δε παίζει ρόλο από που είναι αγορασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει ρόλο από που είναι αγορασμένο.

 

Πες τα ρε φίλε, τόσο καιρό το φωνάζω..... αγορά με cosmote rom και κουραφέξαλα...

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε φίλε, τόσο καιρό το φωνάζω..... αγορά με cosmote rom και κουραφέξαλα...

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

δεν ειναι τόσο απλό πχ στα samsung θέλει να περαστεί λογισμικό της cosmote (τουλάχιστον μέχρι το s9 δεν είχαν εγγενές υποστήριξη)

 

στα huawei/iphone/xiaomi αν φοράει μαμά λογισμικό και σαν συσκευή το υποστηρίζει δουλεύει (αρκεί να εχεις ενεργή την υπηρεσία αυτή από τον παροχο... ο εύκολος τρόπος είναι μέσο από κάνα iphone βάζεις sim εκει στέλνεις το μήνυμα στο ενεργοποιεί και μετά αυτί η σιμ παιζει αυτόματα σε όσες συσκευές υποστηρίζουν την λειτουργία)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τόσο απλό πχ στα samsung θέλει να περαστεί λογισμικό της cosmote (τουλάχιστον μέχρι το s9 δεν είχαν εγγενές υποστήριξη)

 

στα huawei/iphone/xiaomi αν φοράει μαμά λογισμικό και σαν συσκευή το υποστηρίζει δουλεύει (αρκεί να εχεις ενεργή την υπηρεσία αυτή από τον παροχο... ο εύκολος τρόπος είναι μέσο από κάνα iphone βάζεις sim εκει στέλνεις το μήνυμα στο ενεργοποιεί και μετά αυτί η σιμ παιζει αυτόματα σε όσες συσκευές υποστηρίζουν την λειτουργία)

 

Τίποτα απ όλα αυτά. Ένα SMS στέλνεις (υπάρχουν οδηγίες στο σάιτ της cosmote), κανείς επανεκκίνηση και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απ όλα αυτά. Ένα SMS στέλνεις (υπάρχουν οδηγίες στο σάιτ της cosmote), κανείς επανεκκίνηση και είσαι κομπλέ.

 

στο mate 9 μου έρχεται μήνυμα δεν υποστηρίζεται η συσκευή

το ιδιο έκανε και στο mate 20 (οσο το ειχα)

 

στο s7 edge/s9+ δεν το έκανε (έπρεπε να μου περάσουν το firmware cosmote branded)

 

στα πρώτα δύο ενεργοποίησα με κολπάκι που περιγράφω

Link to comment
Share on other sites

στο mate 9 μου έρχεται μήνυμα δεν υποστηρίζεται η συσκευή

 

το ιδιο έκανε και στο mate 20 (οσο το ειχα)

 

 

 

στο s7 edge/s9+ δεν το έκανε (έπρεπε να μου περάσουν το firmware cosmote branded)

 

 

 

στα πρώτα δύο ενεργοποίησα με κολπάκι που περιγράφω

Mate 9 και mate 10 : δουλεύει κανονικότατα

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mate 9 και mate 10 : δουλεύει κανονικότατα

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Δουλεύουν αφού έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία, αν πας σε παρθένα κάρτα σου λει ωραία και όμορφα η συσκευή σας δεν υποστηρίζεται (αν στείλεις το μηνηνα δλδ) μέχρι τώρα έβαζες την sim σε κάποιο iphone έστελνε μνήμα για ενεργοποίηση, ενεργοποιοταν η υπηρεσία και μετά σε όσες συσκευές και να έβαζες αυτή την sim που υποστιριζει wifi call έπαιζε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...