Jump to content

Sin City Movies


ahill2
 Κοινοποίηση

Πως σας φάνηκε η ταινία?  

83 members have voted

  1. 1. Πως σας φάνηκε η ταινία?

    • Τέλεια
      29
    • Πάρα πολύ καλή
      31
    • Καλή
      10
    • Μέτρια
      3
    • Κακή
      10


Recommended Posts

Σκεφτομαι να παω να δω την ταινια που βγαινει αυριο,αλλα θα ηθελα να ρωτησω ορισμενα πραγματα για οσους την εχουν δει...

 

1)Ειναι για μικρα παιδια(ηλικιας 12 ετων)?Θα μου πειτε,κομικ ειναι,αλλα διαβασα οτι εχει υπερβολικες σκηνες βιας,χειροτερες ακομα & απ'του Κιλ Μπιλ! :worry:

2)Οσοι δεν εχουν ιδεα για το κομιξ,οπως εγω,μπορουν να την παρακολουθησουν ανετα ή κουραζει?

3)Εχει καλο σαουντρακ?

4)Υπαρχουν πολλα σημεια που κανει "κοιλια" ή σου κραταει το ενδιαφερον?

 

Αυτα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να παω να δω την ταινια που βγαινει αυριο,αλλα θα ηθελα να ρωτησω ορισμενα πραγματα για οσους την εχουν δει...

 

1)Ειναι για μικρα παιδια(ηλικιας 12 ετων)?Θα μου πειτε,κομικ ειναι,αλλα διαβασα οτι εχει υπερβολικες σκηνες βιας,χειροτερες ακομα & απ'του Κιλ Μπιλ! :worry:

2)Οσοι δεν εχουν ιδεα για το κομιξ,οπως εγω,μπορουν να την παρακολουθησουν ανετα ή κουραζει?

3)Εχει καλο σαουντρακ?

4)Υπαρχουν πολλα σημεια που κανει "κοιλια" ή σου κραταει το ενδιαφερον?

 

Αυτα... :)

 

1)ME KAMIA ΔΥΝΑΜΗ. Εχει πολυ extreme σκηνες βιας οπως ακρωτηριασμους σε ορισμενες φασεις.

2)Μια χαρα μπορεις να την παρακολουθησεις απλα να εισαι λιγο προσεκτικος γιατι το στορυ πηγαινει μπρος πισω και επισης με τοσους χαρακτηρες μπορει να μπερδευτεις.

3)Δε θυμαμαι γιατι ειδα την ταινια το Μαιο. Εχει κορυφαιο τραγουδι στο τρειλερ παντως ;)

4)Δεν κανει καθολου κοιλια...ειναι σουπερ!

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο γυρισα απ'το σινεμα...αντιγραφω αυτα που εγραψα σ'ενα αλλο σαιτ:

 

Ενταξει,καλη η στυλιζαριζμενη σκηνοθεσια,καλο το ολο κλιμα της ταινιας,καλες & ορισμενες σεκανς,αλλα λειπει το βασικοτερο:το σεναριο.Γιατι,τι να το κανω να ειναι πιστη αναπαραγωγη του κομιξ,οταν εμενα,τον παντελως ασχετο απ'αυτο,δε με βαζει σχεδον καθολου στο πνευμα του...& με τον Σπαιντερμαν ή τους Φανταστικ Φορ δεν ειχα καμια σχεση,αλλα οι ταινιες ηταν πιο απλοικες & κατανοητες.Οι ερμηνειες ηταν ικανοποιητικες,δε λεω(εμενα μου αρεσε περισσοτερο το "παγωμενο" βλεμμα του...Φροντο,ενω η Τζεσικα επαιξε πολυ λιγο),αλλα,ειδικα η συνεχης αφηγηση,απ'την αρχη ως το τελος της ταινιας,ΚΟΥΡΑΣΕ αφανταστα...κι εγω που νομιζα πως μονο οι "κουλτουριαρικες" εχουν τοσο πολυ μπλα-μπλα...Σε αρκετες στιγμες(ειδικα εκει με την Μιχο)ηταν σα να βλεπαμε το Κιλ Μπιλ,ενω αν μπορει καποιος ας μου λυσει την εξης απορια:τι σχεση εχουν οι αγκυλωτοι σταυροι που πεταγε η κινεζουλα με το υπολοιπο της ταινιας?Μηπως καποιοι ειναι νεοναζιστες κι εδω ή ετσι ειναι στο κομιξ?

 

Γενικα,αν & ηξερα τι παω να δω,εντουτοις απογοητευτηκα...τα υλικα πολλα & ακριβα,η σουπα ομως αγευστη & ξαναζεσταμενη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ήταν ο θεός Bruce? :love:

και μην με πληγώσετε με σκληρά λόγια...

Απο το Moonlighting τον λατρεύω...ήρεμα ε?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

stin arxi to ergo itan oraio , giati itan kati to diaforetiko

 

to ergo ekane peloria koilia sigoura!

 

itan kai megali pana8ematin :p

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ήταν ο θεός Bruce? :love:

και μην με πληγώσετε με σκληρά λόγια...

Απο το Moonlighting τον λατρεύω...ήρεμα ε?

 

Μια χαρα ηταν αν και μεσα στο ρολο αναφερει συνεχεια οτι ειναι γερος και κουρασμενος και ψιλοσπαστηκα. :p Αμα ηταν ετσι οι γεροι... :w00t:

 

Σε θεικο επιπεδο ομως τον ξεπερναει ο Ελαιτζα γιατι εχει τον πιο κοντρα και spooky ρολο ever!!

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το Sin City σε καμία περίπτωση δεν είναι ταινία για όλα τα γούστα. Έχει πολλές σκηνές ωμής βίας, είναι πολύ σκοτεινό. Αν χαρακτήριζα με μία πρόταση αυτό που απεικονίζει η ταινία, θα έλεγα "κόλαση επί της γης". Εάν σοκάρεστε από την βία, γενικά, τότε μάλλον δεν πρέπει να το δείτε. Εάν πάλι σας αρέσουν οι ταινίες που έχουν επηρεαστεί από την "Σχολή Ταραντίνο", τότε σίγουρα θα σας αρέσει.

 

Ακριβώς επειδή το περιεχόμενό του είναι ακραίο και επειδή, παράλληλα, βασίζεται σε ένα κόμικ που δεν είναι για όλους, το Sin City είτε θα το λατρέψει κανείς, είτε θα το μισήσει. Μέση οδός δεν υπάρχει, είναι ταινία πραγματικά ξεχωριστή, κυρίως λόγω του στυλ της.

 

Τέτοια ταινία, εγώ προσωπικά, δεν έχω ξαναδεί... αφήγηση νουάρ, αίσθηση κόμικ, σκοτεινοί χαρακτήρες, ασπρόμαυρη με πινελιές χρώματος εκεί και εδώ. Πάντως, εγώ ανήκω σε αυτούς που την λάτρεψαν... :up:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το Sin City σε καμία περίπτωση δεν είναι ταινία για όλα τα γούστα. Έχει πολλές σκηνές ωμής βίας, είναι πολύ σκοτεινό. Αν χαρακτήριζα με μία πρόταση αυτό που απεικονίζει η ταινία, θα έλεγα "κόλαση επί της γης". Εάν σοκάρεστε από την βία, γενικά, τότε μάλλον δεν πρέπει να το δείτε. Εάν πάλι σας αρέσουν οι ταινίες που έχουν επηρεαστεί από την "Σχολή Ταραντίνο", τότε σίγουρα θα σας αρέσει.

 

Ακριβώς επειδή το περιεχόμενό του είναι ακραίο και επειδή, παράλληλα, βασίζεται σε ένα κόμικ που δεν είναι για όλους, το Sin City είτε θα το λατρέψει κανείς, είτε θα το μισήσει. Μέση οδός δεν υπάρχει, είναι ταινία πραγματικά ξεχωριστή, κυρίως λόγω του στυλ της.

 

Τέτοια ταινία, εγώ προσωπικά, δεν έχω ξαναδεί... αφήγηση νουάρ, αίσθηση κόμικ, σκοτεινοί χαρακτήρες, ασπρόμαυρη με πινελιές χρώματος εκεί και εδώ. Πάντως, εγώ ανήκω σε αυτούς που την λάτρεψαν... :up:

 

Συμφωνώ απόλυτα, καλό θα ήταν να σκέφτονται όσοι πάνε να δουν μια ταινία, τί ταινία πάνε να δούνε.. δεν μπορείς να μπεις εύκολα στο κλίμα μιας ταινίας όπως είναι το Sin City. Άλλο επίσης είναι το να διαβάζεις το κόμικ και άλλο να το βλέπεις, πάντως και πέρα από το κλίμα του κόμικ η ταινία έχει υπόσταση, δεν είναι καμία χαζή ταινιούλα του ποπ-κορν . Έχει πολλά να πεί και η σκηνοθεσία της, το ότι είναι ασπρόμαυρη δεν σημαίνει ότι πάνε να μας πουλήσουν κουλτούρα! Τέλος πάντων όλων οι απόψεις είναι σεβαστές, και όσων δεν τους άρεσε και όσων τους άρεσε, δεν έχεις άποψη μόνο όταν δεν έχεις δει μια ταινία.

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Ταινιάρα για μένα! Τη συστείνω ανεπιφύλακτα σε όσους γουστάρουν στυλιστικό παροξυσμό a la Tarantino (βλ. Kill Bill) κ σε όσους απλά θέλουν να δουν κάτι διαφορετικό. Πρόκειται για την πλέον πιστή κινηματογραφική μεταφορά από κόμικ - το οποίο παρεπιπτόντως είναι θεϊκό (all hail Frank Miller!)
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

vazilis,δε νομιζω η συγκεκριμενη ταινια να ξεφευγει & πολυ απ'τις pop corn movies & να σου δινει κατι παραπανω...καλη η σκηνοθεσια(ασχετα αν την εχουμε ξαναδει στο κιλ μπιλ),καλοι οι φονοι(ασχετα αν τους εχουμε ξαναδει στο κιλ μπιλ),καλες & οι γυναικες-τιμωροι(ασχετα αν τις εχουμε ξαναδει στο κιλ μπιλ),αλλα απο ουσια μηδεν!Σαν να παιρνεις κατι πακεταρισμενο σε γυαλιστερο κουτι,αλλα μεσα να υπαρχει...καρβουνο...

 

Οσο για τη βια,εμενα προσωπικα δε μ'ενοχλει σχεδον ποτε στις ταινιες...αρκει να υπαρχει μια ουσια & ενας σκοπος...εδω ποιος ηταν αυτος?Συγνωμη,αλλα μου φαινεται λιγο υπεβολικο

ολοκληρος μαντραχαλος σα το Μικι Ρουρκ να σκοτωνει αραδα για το χατηρι μιας πορνης & να καταληγει τελικα να πεθανει στην ηλεκτρικη καρεκλα

.Γενικα,μου φαινεται οτι εχει αντιγραψει το Κιλ Μπιλ σε πααααρα πολλα σημεια...ειπαμε να βαλει το χερακι του ο Ταραντινο αλλα οχι κι ετσι... :mad:

Link to comment
Share on other sites

αστοχα ολα οσα ειπες. ειναι κομιξ πολυ πριν βγει το kill bill αρα δεν το αντεγραψε.ενω ο Ταραντινο εκανε μονο δυο σκηνες.

 

η σκηνοθεσια που λες οτι αντεγραψες ειναι αυτουσια του βιβλιου κομιξ (αν το διαβασεις θα το δεις και εσυ).

 

για τους φονους και για τις γυναικες που αντεγραψε δες παραπανω στη σκηνοθεσια τι σου εχω γραψει.

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,τοτε το κιλ μπιλ μαλλον...αντεγραψε τους "αμαρτωλους" :p Ομως,το κακο ειναι πως βγηκε πρωτη η Ουμα Θερμαν & μετα η Τζεσικα...γι'αυτο & πολλοι βρηκαν παρα πολλες ομοιοτητες... :!:

 

Δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο,αλλα στερει απο την ταινια την αυθεντικοτητα που θα ειχε αν ειχε βγει πιο πριν...γιατι δε νομιζω οι περισσοτεροι που πανε να τη δουνε να εχουν διαβασει το κομικ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή ταινία ήταν και όλο αυτό το ασπρόμαυρο στύλ της δίνει και έναν cult χαρακτήρα, αν και αρκετά βίαιη. :)

 

 

Και μια απορία:Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος το τέλος στο ανσανσέρ με την Becky και τον γιατρό γιατί δεν το έπιασα;; :O :O

Δεν είναι εντελώς άσχετό με την υπόλοιπη ταινία;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλή ταινία ήταν και όλο αυτό το ασπρόμαυρο στύλ της δίνει και έναν cult χαρακτήρα, αν και αρκετά βίαιη. :)

 

 

Και μια απορία:Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος το τέλος στο ανσανσέρ με την Becky και τον γιατρό γιατί δεν το έπιασα;; :O :O

Δεν είναι εντελώς άσχετό με την υπόλοιπη ταινία;; :confused:

Πριν λιγο γυρισα απο τη Θεσσαλονικη. Τι εργαρα ηταν αυτη?!!! :w00t: Ισως η μονη ταινια που θα αγορασω αυθεντικη :shifty:

Ωμη βια, εκει που δεν χρειαζεται! Χαζοι λογοι εκδικησης αρκει να σκοτωσεις καποιον! Ολα τα λεφτα!

 

Οπως ξεκινουσε καθε ιστορια,ιδιες ατακες ,ιδιες περιπου σκηνες. Ετσι και ολη η ταινια. Θυμασαι την πρωτη σκηνη της ταινιας στην ταρατσα? Σκεψου λιγο και θα δεις τι ακολουθησε στο ανσανσερ....

 

Στη Μιχο εβαλε το χερακι του ο ταραντινο...Και ο ολος ο συδιασμος/ενωση των ιστοριων μου θυμισε pulp fiction, χωρις να το λεω αρνητικα ;)

Αλλα σε καμια περιπτωση δεν ηταν σαν να βλεπω ταινια του Ταραντινο. Ειχε αλλη αισθηση. Μου ερχοταν να τη "ξεφυλλισω"την ταινια!

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια ποσο βιαιη μπορει να ειναι?Αφου στηριζετε σε κομικ,εσεις το ειπατε.Αυτα δλδ που διαβαζουν τα παιδακια για να τα παρει ο υπνος:Γκουφι,Μικυ,ντοναλντ κτλ.Τι το τρομακτικο εχουν αυτα?Ας μην υπερβαλλουμε
Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια ποσο βιαιη μπορει να ειναι?Αφου στηριζετε σε κομικ,εσεις το ειπατε.Αυτα δλδ που διαβαζουν τα παιδακια για να τα παρει ο υπνος:Γκουφι,Μικυ,ντοναλντ κτλ.Τι το τρομακτικο εχουν αυτα?Ας μην υπερβαλλουμε

Oχι τετοια κομικ :D Νουβελες κομικ.Για ανω των 18...Τοσο αιμα που ευτυχως ειναι ασπρομαυρη...Οσο για ωμη βια διαβασε και κανενα Spawn και πες μου μετα αν θα το διαβαζες στο γιο σου πριν κοιμηθει... Η ταινια ειναι αυστηρα ανω των 18! Στην εισοδο μας ρωτησαν ηλικιες :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

GUEST DIRECTOR Ο QUENTIN ΤΑΡΑΝΤΙΝΟ.

εχει σκηνοθετησει την σκηνη που ο clive owen μιλαει με τον νεκρο benicio del toro.

πολυ καλη . αξιζει να πατε να την δειτε.

 

οσο για το ασπρομαυρο και τα τοπικα χρωματα της πανε πολυ.

κατι καινουργιο στον κινηματογραφο.

Link to comment
Share on other sites

Aψογη ταινια...το μονο αρνητικο ειναι οτι προς το τελος η αφηγηση αρχιζει και κουραζει....Της βαζω 8/10 ;)

 

Καλυτερη ιστορια-Mickey Rourke :p

Link to comment
Share on other sites

GUEST DIRECTOR Ο QUENTIN ΤΑΡΑΝΤΙΝΟ.

εχει σκηνοθετησει την σκηνη που ο clive owen μιλαει με τον νεκρο benicio del toro.

πολυ καλη . αξιζει να πατε να την δειτε.

 

οσο για το ασπρομαυρο και τα τοπικα χρωματα της πανε πολυ.

κατι καινουργιο στον κινηματογραφο.

Psyco τελειως σκηνη! Εκει που λες οτι ο benicio ειχε μικρο ρολο...Τσουπ! :rolleyes:

Καλυτερα τετοιες φρασεις να τις βαζεις σε spoiler .Καποιοι δεν την εχουν δει την ταινια...

Aψογη ταινια...το μονο αρνητικο ειναι οτι προς το τελος η αφηγηση αρχιζει και κουραζει....Της βαζω 8/10 ;)

Δεν με κουρασε καθολου!! Ηθελα κι αλλο :D

Καλυτερη ιστορια-Mickey Rourke :p

Συμφωνω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια ποσο βιαιη μπορει να ειναι?Αφου στηριζετε σε κομικ,εσεις το ειπατε.Αυτα δλδ που διαβαζουν τα παιδακια για να τα παρει ο υπνος:Γκουφι,Μικυ,ντοναλντ κτλ.Τι το τρομακτικο εχουν αυτα?Ας μην υπερβαλλουμε

Εγώ πάντως δε θυμάμαι ο Γκούφυ, ο Μίκυ κ τ'άλλα (του Disney) παιδιά να αποκεφαλίζουν,να ακρωτηριάζουν, να σφάζουν, να γρονθοκοπούν μέχρι το πρόσωπο του θύματος να γίνει κιμάς, να τρώνε ανθρώπους, να βιάζουν κ να σκοτώνουν παιδάκια... :p :D

Εντάξει όλα τα παραπάνω δίνονται μέσα από ένα καρτουνίστικο στυλ a la Kill Bill αλλά δε παύει η ταινία να είναι 100% ακατάλληλη για παιδιά...

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε θυμάμαι ο Γκούφυ, ο Μίκυ κ τ'άλλα (του Disney) παιδιά να αποκεφαλίζουν,να ακρωτηριάζουν, να σφάζουν, να γρονθοκοπούν μέχρι το πρόσωπο του θύματος να γίνει κιμάς, να τρώνε ανθρώπους, να βιάζουν κ να σκοτώνουν παιδάκια... :p :D

Εντάξει όλα τα παραπάνω δίνονται μέσα από ένα καρτουνίστικο στυλ a la Kill Bill αλλά δε παύει η ταινία να είναι 100% ακατάλληλη για παιδιά...

 

Κόμικ δεν είναι μόνο τα Μίκυ Μάους ή τα Marvel... Υπάρχουν κόμικ και για ενήλικες και το Sin City εντάσσεται σε αυτά. Πάντως, όντως η ταινία είναι ακατάλληλη για παιδιά και - ίσως - για αρκετούς ενήλικες.

Link to comment
Share on other sites

Και για άλλη μια φορά να προτείνω σε όλους που γούσταραν την ταινία, να διαβάσουν κ τα εκπληκτικά graphic novels του Frank Miller (7 στο σύνολο, τα 4 πρώτα κυκλοφορούν κ μεταφρασμένα από τη Μαμούθ)
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο γύρισα από το σινεμά.

Για την ταινία, είχα μια πολύ θολή και γενική εικόνα περί τίνος πρόκειται, αλλά δε δυσκολεύτηκα να μπω στο κλίμα από την αρχή.

To γεγονός ότι είναι ασπρόμαυρη, ότι έχει μια αίσθηση καρτουνίστικη, καθώς και οι σκοτεινοί χαρακτήρες των ηρώων, είναι τα τρία χαρακτηριστικά που πιστεύω ότι την κάνουν να ξεχωρίζει.

Γενικά, μου άρεσε και σίγουρα θα τη δω σε DVD όταν με το καλό βγεί. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μόλις ήρθα απο το cinema.

 

Τι να πω, πλήρως απογοητευμένος. Είχε τα φοντα να γίνει μια απο τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών (η δύναμη της εικόνας ήταν απίστευτη) αλλα απο σενάριο... γίοκ! Ακόμα και το Blair Witch Project πιο πολυ νόημα είχε...

 

 

Για να με βοηθήσετε και εμένα τον άμοιρο, ποια τελικα η συνδεση των 3ων ιστοριών;

Επίσης που αναφέρεται οτι μιλάμε για ταινία με ...υπερήρωες;! Το trailler η οι περιγραφές δεν αναφέρουν τίποτα τέτοιο. Ακόμα και το Fantastic Four η το Kill Bill ήταν πιο πιστευτά στα περισσότερα σημεία....

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι ίσως η καλύτερη ταινία του 2005. :)

Όσοι δεν τη δείτε χάνετε. Μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους, καθώς όντως ή τη λατρεύεις ή την απεχθάνεσαι, αλλά αξίζει τον κόπο να δοκιμάσετε. Γενικά είναι μια πολύ ιδιαίτερη ταινία και λόγω αυτού είναι αδύνατον να εντυπωσιάσει το ευρύ κοινό. Προσωπικά πάντως τη βρήκα αριστούργημα!

 

 

Τι να πω, πλήρως απογοητευμένος. Είχε τα φοντα να γίνει μια απο τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών (η δύναμη της εικόνας ήταν απίστευτη) αλλα απο σενάριο... γίοκ! Ακόμα και το Blair Witch Project πιο πολυ νόημα είχε...

 

 

Για να με βοηθήσετε και εμένα τον άμοιρο, ποια τελικα η συνδεση των 3ων ιστοριών;

Επίσης που αναφέρεται οτι μιλάμε για ταινία με ...υπερήρωες;! Το trailler η οι περιγραφές δεν αναφέρουν τίποτα τέτοιο. Ακόμα και το Fantastic Four η το Kill Bill ήταν πιο πιστευτά στα περισσότερα σημεία....

 

Μην τα ισοπεδώσουμε όλα! :wacko: Ούτε για πλάκα δε συγκρίνεται το Sin City με το Blair Witch Project...

Οι ιστορίες εμμέσως συνδέονταν μεταξύ τους λόγω των ηρώων που πρωταγωνιστούσαν στη καθεμία. Επίσης δεν υπήρχαν πουθενά υπερήρωες! Απλά δόσεις υπερβολής στο σενάριο που τόνιζαν τον ξεχωριστό χαρακτήρα της ταινίας και ήταν απολύτως λογικές από τη στιγμή που η ταινία είναι μεταφορά κόμικ. Προφανώς δεν είχες προϊδεαστεί σωστά για την ταινία. Περίμενες μια περιπέτεια με ρεαλιστικό σενάριο κι όχι μια πιστή μεταφορά ενός σκοτεινού, βίαιου κι ωμού κόμικ... ;)

 

-----------------------

 

Από όλη την ταινία ένα πράγμα μου φάνηκε παράλογο κι ένα δεν κατάλαβα:

 

 

1) Πώς γίνεται ο ανθρωποφάγος-δολοφονική μηχανή που καθόταν στην καρέκλα και διάβαζε το χριστιανικό βιβλίο να μην πήρε χαμπάρι τον Willis (όταν πήγε να σώσει την Alba) ενώ βρισκόταν τόσο κοντά του; - το παράλογο... :blink:

 

2) Ποιος ήταν και πού κολλούσε ο γιατρός στο τέλος της ταινίας;!;!;! Τρεις φορές την έχω δει την ταινία κι ακόμα να καταλάβω... :worry:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...