Jump to content

Xiaomi Mi 9 SE


_Dante_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα συμφωνώ με όλα τα παραπάνω. Η διάρκεια της μπαταρίας εξαρτάται και απο την χρήση. Εγω έχοντας ανοιχτά data και Bluetooth απο το πρωί, το βράδυ γύρω στις 20:00 έχω περίπου 35-40% υπόλοιπο.

Αναφορικά με τις ειδοποιήσεις στο πάνω μέρος της οθόνης δεν εξαφανίζονται σε εμένα μετά απο την αναβάθμιση σε miui11.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως τα ειπες ειναι.

Το gps του ειναι εξαιρετικο.Κλειδωνει παρα πολυ γρηγορα και εχει καλη ακριβεια.

Τωρα για τη μπαταρια καλυτερα περιμενε να βγει η stable android 10 να τη δοκιμασουμε και να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τις τελευταιες dev η μπαταρια εχει παει βολτα.

25% μου εφυγε το βραδυ :blink:

Εφοσον ακομα δεν εχουν βγαλει stable android 10 ,γυρναω πισω σε dev νοεμβριου που τα πηγαινε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταιες dev η μπαταρια εχει παει βολτα.

25% μου εφυγε το βραδυ :blink:

Εφοσον ακομα δεν εχουν βγαλει stable android 10 ,γυρναω πισω σε dev νοεμβριου που τα πηγαινε καλα.

 

εχεις ξεκλειδωτο bootloader και τις περνας?

Link to comment
Share on other sites

Σαν τ καβούρια πάνε. Πάντως αν μετά από τόσες beta βγάλουν κάτι ημιτελές θα είναι άξιοι της μοίρας τους.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξεκλειδωτο bootloader και τις περνας?

 

Ναι.Εχω περασμενο twrp

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν τ καβούρια πάνε. Πάντως αν μετά από τόσες beta βγάλουν κάτι ημιτελές θα είναι άξιοι της μοίρας τους.

 

Μα ψαχνω και αλλη συσκευη να παρω και δε βρισκω.Τιποτα σε μεγεθος κατω των 15 εκατοστων.

Μονο s10e που κανει ενα 500αρικο..

Link to comment
Share on other sites

Στην 11.0.4 δεν εχει επιλογη να μη μπορεις να κανεις τα shortcut κατεβασμα οταν ειναι κλειδωμενη η συσκευη και να μη βγαζει το power menu?

Ειναι βλαμμενο αυτο καθως αν στο κλεψουν μπορει να κλεισει δεδομενα η να το κλεισει τελειως και μετα δε μπορεις να συνδεθεις να το βρεις η να το κλειδωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Εχω περασμενο twrp

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα ψαχνω και αλλη συσκευη να παρω και δε βρισκω.Τιποτα σε μεγεθος κατω των 15 εκατοστων.

Μονο s10e που κανει ενα 500αρικο..

 

Φίλε Dante κι εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι. Είχα για κοντά 4 χρόνια το αθάνατο redmi note 3 pro και ήθελα στην επόμενη αλλαγή να πάω σε κάτι μικρότερο. Το κυριότερο κριτήριο ήταν να πάω σε κάτι στενότερο ώστε να πιάνεται με το ένα χέρι και να είναι κάτω των 15cm.

Οι επιλογές που είχα λοκάρει ήταν το Mi9SE, το P30 και το S10e. Τελικά βέβαια πήρα το P20 μιας και έσκασε η προσφορά των 229 ευρώ. Τα P30 Και S10e απορρίφθηκαν λόγω τιμής και τελικά προτιμήθηκε το P20 έναντι του Mi9SE λόγω μπαταρίας κατα βάση. Εν γνώση μου θυσίασα την amoled οθόνη αλλά προτίμησα να πάω στη φωτογραφική εγγύηση της huawei με OIS, στην πολύ γρήγορη φόρτιση και στο ότι προβλήματα όπως drain δεν υπάρχουν.

Είμαι fan της xiaomi αλλά δυστυχώς όπως φαίνεται το συγκεκριμένο καταπληκτικό κινητό δεν είχε την υποστήριξη που του άξιζε λόγω των αδερφών του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να βαλεις custom?οι aosp τι λενε?

χρονια πολλα και καλη χρονια!

Εγω αφου βρηκα τροπο να κοψω διαφημισεις,γυρισα πισω σε official και κλειδωσα και bootloader.

Ειχα κοιταξει και για aosp αλλα εχει σταματησει η υποστηριξη της αρα δεν εχει ιδιαιτερο νοημα.

Φίλε Dante κι εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι. Είχα για κοντά 4 χρόνια το αθάνατο redmi note 3 pro και ήθελα στην επόμενη αλλαγή να πάω σε κάτι μικρότερο. Το κυριότερο κριτήριο ήταν να πάω σε κάτι στενότερο ώστε να πιάνεται με το ένα χέρι και να είναι κάτω των 15cm.

Οι επιλογές που είχα λοκάρει ήταν το Mi9SE, το P30 και το S10e. Τελικά βέβαια πήρα το P20 μιας και έσκασε η προσφορά των 229 ευρώ. Τα P30 Και S10e απορρίφθηκαν λόγω τιμής και τελικά προτιμήθηκε το P20 έναντι του Mi9SE λόγω μπαταρίας κατα βάση. Εν γνώση μου θυσίασα την amoled οθόνη αλλά προτίμησα να πάω στη φωτογραφική εγγύηση της huawei με OIS, στην πολύ γρήγορη φόρτιση και στο ότι προβλήματα όπως drain δεν υπάρχουν.

Είμαι fan της xiaomi αλλά δυστυχώς όπως φαίνεται το συγκεκριμένο καταπληκτικό κινητό δεν είχε την υποστήριξη που του άξιζε λόγω των αδερφών του.

Οπως τα ειπες.Αν και προτεινω ακομα χιαομι και στους γνωστους,για μενα δε βλεπω να ξαναπαιρνω,ετσι οπως εχει η κατασταση με το software της.

Link to comment
Share on other sites

νεο update 11.0.6.0 450 mb.

 

διαφορες ενημερώσεις και fix. όχι android 10 ούτε αναφορά για διόρθωση μπαταριας.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

νεο update 11.0.6.0 450 mb.

 

διαφορες ενημερώσεις και fix. όχι android 10 ούτε αναφορά για διόρθωση μπαταριας.

εμενα μου φενεται καλη η μπαταρια του....δεν εχω κανενα ιδιαιτερο προβλημα ....τι να φτιαξουν?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φενεται καλη η μπαταρια του....δεν εχω κανενα ιδιαιτερο προβλημα ....τι να φτιαξουν?

 

Το 10% μπαταρια που φευγει σε 7 ωρες ενω κοιμαμαι και ενω ειναι σε λειτουργια πτησης.

Link to comment
Share on other sites

νεο update 11.0.6.0 450 mb.

 

διαφορες ενημερώσεις και fix. όχι android 10 ούτε αναφορά για διόρθωση μπαταριας.

 

Random beta stable λεει ειναι.Χωρις changelog κιολας.

Τη δινουν σε τυχαιους χρηστες.Για δοκιμασε τη και πες μας...

Παντως οι αναβαθμισεις εχουν παει περιπατο.2 μηνες απο την τελευταια.

Περα απο android 10 κιολας δε το βλεπω να παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

Το 10% μπαταρια που φευγει σε 7 ωρες ενω κοιμαμαι και ενω ειναι σε λειτουργια πτησης.

 

εγω το τσεκαρισα φιλε με τηεν τελευτεα stable και χανει 2 μοναδες ολο το βραδυ σε λειτουργεια πτησης

εχω απενργοποιησει αρκετα αχρηστα απο το λειτουργικο και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

εγω το τσεκαρισα φιλε με τηεν τελευτεα stable και χανει 2 μοναδες ολο το βραδυ σε λειτουργεια πτησης

εχω απενργοποιησει αρκετα αχρηστα απο το λειτουργικο και ειναι μια χαρα

 

Εισαι τυχερός τοτε.

Με miui 11 γενικα αρκετες συσκευές έχουν θεμα.

Εμενα εχει απο οταν το πηρα. Αν εχανε 2% το βραδυ θα ημουν τρισευτυχισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι τυχερός τοτε.

Με miui 11 γενικα αρκετες συσκευές έχουν θεμα.

Εμενα εχει απο οταν το πηρα. Αν εχανε 2% το βραδυ θα ημουν τρισευτυχισμενος.

:lol::lol::lol::lol::lol: δοκιμασε να κανεις disable αρκετα αχρηστα απο το miui και τσεκαρε παλι.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: δοκιμασε να κανεις disable αρκετα αχρηστα απο το miui και τσεκαρε παλι.

Μη το ψαχνεις,εχω δοκιμασει τα παντα.

 

Μου ηρθε και μενα η 11.0.6

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εγκατασταση custom rom και επαναφορα σε στοκ μου βγαζει το μηνυμα αυτο

ο χωρος αποθηκευσης της ευρεσης συσκευης εχει καταστραφει. η συσκευη βρισκεται σε κινδυνο

τι ειναι αυτο? καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα και εγώ την αναβάθμιση αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε το wifi call. Δοκίμασε κανείς άλλος?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το miflash tools

Περιεργο,συνηθως λυνει τα παντα αυτο καθως καθαριζει τα παντα.

Καλησπέρα πήρα και εγώ την αναβάθμιση αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε το wifi call. Δοκίμασε κανείς άλλος?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα το εικονιδιακι το βγαζει πανω.

Και σε σενα και απλα δε κανει κληση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει το εικονίδιο με το wifi και το τηλεφωνακι από κάτω. Και για αυτό δεν δοκίμασα κλήση επηρεασμένος από την 10.0.4.0 που δεν έπαιζε. Το εικονίδιο volte και εμφανίζεται και λειτουργεί.

Παραθέτω και print screen με τα settings

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7fa484fd3b9ba1a6d969b4f68bbb9cc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει το εικονίδιο με το wifi και το τηλεφωνακι από κάτω. Και για αυτό δεν δοκίμασα κλήση επηρεασμένος από την 10.0.4.0 που δεν έπαιζε. Το εικονίδιο volte και εμφανίζεται και λειτουργεί.

Παραθέτω και print screen με τα settings

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7fa484fd3b9ba1a6d969b4f68bbb9cc2.jpg

 

εμένα πάλι γιατί δεν μου βγάζει volte ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...