Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρομαι που σου άρεσε.

 

Μπήκε καλά; Σου φάνηκε δύσκολο; Τσιγάρο έσβησες επάνω του;:p

 

Μια χαρά. Έχει κάτι σαν τριχουλες μέσα αλλά νομιζω είναι αυτές απο την κόλλα που φεύγουν σε κάνα δύο μέρες απο οτι έχω ακούσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θήκη έχεις (αν έχεις);

 

Έχω την Ringke Fusion. Κανένα πρόβλημα. Δεν ακουμπούν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi , τον γνησιο της lg.

 

Ακριβούτσικος δεν είναι αυτός;

Πόσο πήγε; Περιμένω τον QI

 

Μια χαρά. Έχει κάτι σαν τριχουλες μέσα αλλά νομιζω είναι αυτές απο την κόλλα που φεύγουν σε κάνα δύο μέρες απο οτι έχω ακούσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω την Ringke Fusion. Κανένα πρόβλημα. Δεν ακουμπούν.

Μάλιστα. Λέω να παραγγείλω και εγώ.

Edit: Έγινε η παραγγελία.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

εκανε 59 ευρο. ειναι ακριβουτσικος αλλα σε τετοια περιεργα αξεσουαρ δεν 8ελω να κανω πειραματισμους...
Link to comment
Share on other sites

εκανε 59 ευρο. ειναι ακριβουτσικος αλλα σε τετοια περιεργα αξεσουαρ δεν 8ελω να κανω πειραματισμους...

 

Αν τα είχες τα χρήματα καλά έκανες. Εγώ προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω 59€ για φορτιστή. Θα έμενα με τον ενσύρματο φορτιστή.Τον Qi τον πήρα 8,33.:). Διάβασα ότι είναι σχετικά καλός και δοκιμασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωστο site της αγορας εχει το LG OPTIMUS L7 II P710 BLACK απο 200 130 ευρο.Αξιζει το κινητο? Δε θελω να δωσω πολλα λεφτα για κινητο αλλα μη το παρω και ειναι προβληματικο κλπ
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε το tempered της Nillkin.

Είναι σε αλλη διάσταση σε σχέση με οποιαδήποτε μεμβράνη.:D

 

πολυ καλη η nilkin tempered glass οντως,μολις την εβαλα...τελος οι μεμβρανες για εμενα...τις δυο μικρες μεμβρανες για το φακο δε τις καταφερα,δε πειραζει...μου κανει εντυπωσει η πληρης απουσια αποτυπωματων !!!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η nilkin tempered glass οντως,μολις την εβαλα...τελος οι μεμβρανες για εμενα...τις δυο μικρες μεμβρανες για το φακο δε τις καταφερα,δε πειραζει...μου κανει εντυπωσει η πληρης απουσια αποτυπωματων !!!

 

Σου έχει αφήσει τίποτα σημαδάκια σαν κόλλα κάτω από το γυαλι?

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει αφήσει τίποτα σημαδάκια σαν κόλλα κάτω από το γυαλι?

 

Συνήθως αφήνει στο κάτω μέρος και αυτό γιατί : Μη βαράτε, αλλά έχει ένα βαθούλωμα το γυαλί δίπλα στο led δεξιά όπως το κοιτάμε, οπότε δεν κάθεται σωστά το γυαλί λόγω ακαμψίας.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει αφήσει τίποτα σημαδάκια σαν κόλλα κάτω από το γυαλι?

 

 

Μου εκανε σε δυο σημεια (το ενα σαν αποτυπωμα σε μεγεθος,το αλλο πολυ μικρο) στη κατω μερια προς το κεντρο του μαυρου γυαλιου και λιγο δεξια...κατι σαν "συμπαγη ιστο αραχνης" μολις το πιεζα εξαφανιζοταν και μετα επανερχοταν...μου την εσπαγε και εκανα το εξης:

 

Σηκωσα λιγο το γυαλι και το μικρο ασπρο υγρο μαντηλακι που εδινε η Nlikin το εβαλα επιπεδο απο κατω ,εκει που ειχε τον "ιστο" ,επειτα πιεσα το γυαλι και τραβηξα εξω το μαντηλακι σταθερα και οχι πολυ γρηγορα...κατοπιν πιεσα καπως δυνατα με αλλο πανακι απο πανω πολλες φορες κι ετσι εξαφανιστηκε....εως τωρα που το εχω ετοιμο 2 ωρες δεν εχει φανει κατι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως αφήνει στο κάτω μέρος και αυτό γιατί : Μη βαράτε, αλλά έχει ένα βαθούλωμα το γυαλί δίπλα στο led δεξιά όπως το κοιτάμε, οπότε δεν κάθεται σωστά το γυαλί λόγω ακαμψίας.

 

Μπραβο,εκει δεξια απο το Led φανηκε κι εμενα...τωρα που το παρατηρω φαινετε κατι πολυ αμυδρα σαν "κηλιδα" μόνο αν το κοιτάξεις απο πολυ πλάγια ,ειναι ασημαντο,πρεπει να το κοιταξεις πολυ προσεκτικα για να το δεις...απο εμπροσθια θεαση δεν φαινετε τιποτα...παιδια,αξιζει μην το σκέφτεστε !

Δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναβαλω μεμβρανη ! Ειχα περασει γνησια μεμβρανη της SPIGEN και ηταν μαγνητης αποτυπωματων και σκονης...

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ αλλά φοβάμαι να σηκώσω το γυαλί μην σπάσει ή στραβώσει.
Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιω δεν θα παθει τιποτα ! Εγω το σηκωσα δυο τρεις φορες...σχεδον μεχρι τη μεση...σηκωσε το ισα που να χωρα το μαντηλακι μεσα περι το μισο εκατοστο σε βαθος.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως χρειαστηκα ενα ακριβο και περιπλοκο εργαλειο για να ανασηκωσω το γυαλι...το...ΝΥΧΙ μου !:p:lol::lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως χρειαστηκα ενα ακριβο και περιπλοκο εργαλειο για να ανασηκωσω το γυαλι...το...ΝΥΧΙ μου !:p:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Από ebay και αυτό? :lol:

Έχω μία χάρτινη "σπατουλα" για τα bubbles. Μαλλον με αυτή θα το κάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι δυναμιτης :lol: ετσι,με τη σπατουλιτσα....

 

Οταν τη σηκωσεις απλα βαστα την απο τα πλαγια...ειναι ευκολο καθως ειναι πιο ακαμπτη απο τις κοινες μεμβρανες.:)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !!! εκανα upgreate στην 4.4.2 το LG G2 D802 μου. μετα το εκανα και Root ...

πριν του βαλω καποια costum rom προσπαθησα να του περασω costum Recovery . σιγκεκριμενα το recovery Twrp.

ενω το προγραμμα (bataki ετρεχα) ειπε πως ολα πηγαν καλα και μου εδωσε επιλογη για restart πατωντας το το τηλεφωνο εσβησε και πεταχτικαν στον υπολογιστη μου μοναδες αποθηκευσης που ηθελαν φορματ (προφανως και δεν εκανα τπτ τετοιο) το τηλεφωνο δεν ανοιξε ποτε σε recovery mode και το μονο που εγινε να ηταν να γραψει η οθωνη του για λιγα δευτερολεπτα τα εξης Secure booting error

Error: Boot Certification Verify!

μετα απο αυτο εκανα restart και στο android Μπενει κανονικα αλλα δεν εχς πλεον recovery γιατι γινετε το ιδιο με αυτο που σας περιεγραψα πιο πανω.ψαχνωντας στο ιντερνετ δοκιμασα να κανω μια διαδικασια με το CWM αλλα παλι τα ιδια .... παιδια υπαρχει τροπος να το φτιαξω ???? ευχαριστω εκ των προτερων Τακης

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η nilkin tempered glass οντως,μολις την εβαλα...τελος οι μεμβρανες για εμενα...τις δυο μικρες μεμβρανες για το φακο δε τις καταφερα,δε πειραζει...μου κανει εντυπωσει η πληρης απουσια αποτυπωματων !!!

 

Με γεια.

Γιατί, πανεύκολα μπαίνουν τα τζαμάκια της κάμερας.

 

Συνήθως αφήνει στο κάτω μέρος και αυτό γιατί : Μη βαράτε, αλλά έχει ένα βαθούλωμα το γυαλί δίπλα στο led δεξιά όπως το κοιτάμε, οπότε δεν κάθεται σωστά το γυαλί λόγω ακαμψίας.

 

Μου εκανε σε δυο σημεια (το ενα σαν αποτυπωμα σε μεγεθος,το αλλο πολυ μικρο) στη κατω μερια προς το κεντρο του μαυρου γυαλιου και λιγο δεξια...κατι σαν "συμπαγη ιστο αραχνης" μολις το πιεζα εξαφανιζοταν και μετα επανερχοταν...μου την εσπαγε και εκανα το εξης:

 

Σηκωσα λιγο το γυαλι και το μικρο ασπρο υγρο μαντηλακι που εδινε η Nlikin το εβαλα επιπεδο απο κατω ,εκει που ειχε τον "ιστο" ,επειτα πιεσα το γυαλι και τραβηξα εξω το μαντηλακι σταθερα και οχι πολυ γρηγορα...κατοπιν πιεσα καπως δυνατα με αλλο πανακι απο πανω πολλες φορες κι ετσι εξαφανιστηκε....εως τωρα που το εχω ετοιμο 2 ωρες δεν εχει φανει κατι....

 

Μπραβο,εκει δεξια απο το Led φανηκε κι εμενα...τωρα που το παρατηρω φαινετε κατι πολυ αμυδρα σαν "κηλιδα" μόνο αν το κοιτάξεις απο πολυ πλάγια ,ειναι ασημαντο,πρεπει να το κοιταξεις πολυ προσεκτικα για να το δεις...απο εμπροσθια θεαση δεν φαινετε τιποτα...παιδια,αξιζει μην το σκέφτεστε !

Δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναβαλω μεμβρανη ! Ειχα περασει γνησια μεμβρανη της SPIGEN και ηταν μαγνητης αποτυπωματων και σκονης...

 

Αυτό που λέτε για την περιοχή δίπλα στο LED ίσχυε παλαιότερα, και ήταν θέμα των πρώτων tempered glass που είχαν κυκλοφορήσει (όχι της Nillkin). Σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα.

 

 

Η καλύτερη λύση πάντως για τις δαχτυλιές και τις αντανακλάσεις είναι τα matte screen protectors, δεν μαζεύουν τίποτα κυριολεκτικά.

Καλό το tempered glass (σε σχέση με το gorilla της οθόνης) αλλά κάτι ψιλά τα μαζεύει και αυτό.

 

Σε διαβεβαιω δεν θα παθει τιποτα ! Εγω το σηκωσα δυο τρεις φορες...σχεδον μεχρι τη μεση...σηκωσε το ισα που να χωρα το μαντηλακι μεσα περι το μισο εκατοστο σε βαθος.

 

Από ebay και αυτό? :lol:

Έχω μία χάρτινη "σπατουλα" για τα bubbles. Μαλλον με αυτή θα το κάνω.:)

 

Αφού το kit έχει ειδικό αυτοκόλλητο για αυτή τη δουλειά, τι μαντηλάκια λέτε; :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας με meenova να μας πει read και write? και ποια micro sd προτείνει.

Γενικά υπάρχει κανένα θέμα με την ταχύτητα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας με meenova να μας πει read και write? και ποια micro sd προτείνει.

Γενικά υπάρχει κανένα θέμα με την ταχύτητα?

Έχω τοποθετήσει μια Class 10 κάρτα στο meenova και πάει σφαίρα...κανένα παράπονο για τις ταχύτητες.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Έχω τοποθετήσει μια Class 10 κάρτα στο meenova και πάει σφαίρα...κανένα παράπονο για τις ταχύτητες.:)

 

Το ίδιο και εγω παει σφαίρα!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας με meenova να μας πει read και write? και ποια micro sd προτείνει.

Γενικά υπάρχει κανένα θέμα με την ταχύτητα?

Και εγώ έχω βάλει μια samsung 32gb class 10 που είχα από το προηγούμενο κινητό και την είχα πάρει από eshop και δεν έχει θέμα με την ταχύτητα. Προχώρα. Απλά να ξέρεις ότι δεν κουμπώνει με κάποιες θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Το meenova το παρήγγειλα αλλά έχω φάει σκάλωμα με την micro sd, δεν μπορώ να διαλέξω :lol:

Είμαι μεταξύ http://www.skroutz.gr/s/4801451/Samsung-microSDHC-32GB-Class-10-Evo-with-Adapter.html

http://www.skroutz.gr/s/2856367/Samsung-microSDHC-Plus-32GB-Class-10.html

http://www.skroutz.gr/s/2066801/Sandisk-Ultra-microSDHC-32GB-Android.html

καμιά πρόταση?

Με θήκες δεν νομίζω να έχω πρόβλημα μόνο slim παίρνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εβαλα και γω το Nillken γυαλι και εχω μεινει αφωνος! Πραγματικα πανευκολο να μπει και χωρις ουτε μια φουσκαλα!!

Να σημειωσω εδω πως στο παρελθον δεν ειχα μεινει ποτε με καποια ζελατινα γτ ποτε δεν καταφερνα το τελειο αποτελεσμα και το OCD μου βαραγε, οπότε τις ξήλωνα!

Πολυ ωραια αισθηση αφης και καμια παραμορφωση στα χρωματα!

 

ΥΓ: ουτε τσιγαρα, ουτε νυστερια, ουτε τπτ δεν δοκιμασα πανω :P

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Το dbrand που έχετε βάλει πίσω το κόκκινο.. Τι υφή έχει; ματ; σα δέρμα; γυαλιστερό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...