Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλα χθες το screen protector . Αυτή η αίσθηση που έχει χωρίς προστατευτικό , είναι άλλο πράμα... Θα το αφήσω έτσι κι οτι γίνει :P

 

Glass δοκίμασες? Γιατί εγώ έχω glass στο note 3 και ζελατίνα στο lg g2 μέχρι να έρθει το glass, και είναι μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε το meenova micro sd card reader το έχετε παραγγείλει απ' το επίσημο site της meenova ή από κάπου αλλού;

 

Από το επίσημο site. Αργεί λιγάκι να ρθει (πάνω από 20 ημέρες για Ρόδο) αλλά μου κόστισε με τα μεταφορικά κάτι λιγότερο από 12€. Πολύ καλή περίπτωση πάντως αν σου έχει ξεμείνει η sd από το S2 :). Αν έχεις την Neo Hybrid να ξέρεις ότι δεν κουμπώνει με τη θήκη. Πρέπει να τη βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

μια καλη και φτηνη λυση είναι αυτη του πλαισιου. εχει γυρω στα 4 ευρω και θα κανει τη δουλεια της μεχρι να ερθει η παραγγελια.

 

ευχάριστη έκπληξη η θήκη του πλαισίου! εφαρμόζει πολύ καλά και φαίνεται να προστατεύει τη συσκευή σε πολύ καλό βαθμό χωρίς ωστόσο να δίνει όγκο. Μόνο μειονέκτημα ότι είναι λίγο δύσκολο να εντοπίσεις με την αφή το power button ή τα volume rockers. Την προτείνω εύκολα σε όποιον ψάχνει μια καλή θήκη χωρίς να χρειαστεί να πληρώσει πολλά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο site. Αργεί λιγάκι να ρθει (πάνω από 20 ημέρες για Ρόδο) αλλά μου κόστισε με τα μεταφορικά κάτι λιγότερο από 12€. Πολύ καλή περίπτωση πάντως αν σου έχει ξεμείνει η sd από το S2 :). Αν έχεις την Neo Hybrid να ξέρεις ότι δεν κουμπώνει με τη θήκη. Πρέπει να τη βγάζεις.

Ωραίος, θα το παραγγείλω. Με ΕΛΤΑ έρχεται ε; Μ' άρεσε επίσης που ξέρεις ότι έχω S2 και Neo Hybrid. Είσαι προσεκτικός αναγνώστης και με καλή μνήμη απ' ό,τι φαίνεται. :D Όντως, έχω την κλασική 16άρα Sandisk κόκκινο-γκρι να κάθεται και μάλλον θα τη γεμίσω με καμιά σειρά. Όσο για τη Neo Hybrid, έχει πάρει πόδι εδώ και 2+ μήνες γιατί δεν έμπαινε το OTG. Έχω βάλει την Ringke Slim από τότε κι έχω ξεχάσει ότι φοράει θήκη.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

η ringke fusion αξίζει για αγωρά?

έχει κάποιο μειωνέκτημα ή χαλάει την εμπειρία χρήσης?

γεμίζει έυκολα σκόνη?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, θα το παραγγείλω. Με ΕΛΤΑ έρχεται ε; Μ' άρεσε επίσης που ξέρεις ότι έχω S2 και Neo Hybrid. Είσαι προσεκτικός αναγνώστης και με καλή μνήμη απ' ό,τι φαίνεται. :D Όντως, έχω την κλασική 16άρα Sandisk κόκκινο-γκρι να κάθεται και μάλλον θα τη γεμίσω με καμιά σειρά. Όσο για τη Neo Hybrid, έχει πάρει πόδι εδώ και 2+ μήνες γιατί δεν έμπαινε το OTG. Έχω βάλει την Ringke Slim από τότε κι έχω ξεχάσει ότι φοράει θήκη.

 

Και εγώ S2 είχα. :). Με ΕΛΤΑ συστημένο.

Link to comment
Share on other sites

η ringke fusion αξίζει για αγωρά?

έχει κάποιο μειωνέκτημα ή χαλάει την εμπειρία χρήσης?

γεμίζει έυκολα σκόνη?

 

Κοιτα, για αγΩρα σιγουρα οχι, δεν αξιζει. Για αγΟρα το συζηταμε. :X

 

Λοιπον, τη θηκη την εχω. Τα κουμπια πατιουνται τ ε λ ε ι α, αγκαλιαζει το κινητο κι εφαρμοζει αψογα. Σκονη γιατι να γεμιζει; Μια χαρα ειναι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, για αγΩρα σιγουρα οχι, δεν αξιζει. Για αγΟρα το συζηταμε. :X

 

Λοιπον, τη θηκη την εχω. Τα κουμπια πατιουνται τ ε λ ε ι α, αγκαλιαζει το κινητο κι εφαρμοζει αψογα. Σκονη γιατι να γεμιζει; Μια χαρα ειναι. ;)

 

το σκότωσα το "αγορά" :P

ευχαριστώ!

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την fusion και τα ismooth και επειδη ειμαι μες το αγχος μην γινει καμια στραβη αποφασησα να κανω μια πατεντα μεχρι να μου ερθουν και να μην ξοεδεψω τζαμπα λεφτα, πηρα ενα μαντηλακι απο γυαλια σχετικα μεγαλο και το εραψα(οχι εγω η μανα)γυρω και το εκανα σαν μια προχειρη pouch οποτε για τα απλα κλειδια κερματα η κανενα πετραδη ειμαι καλυμενος. Νομιζω ειναι μια καλη λυση για προχειρη προστασια.

Ή πολύ απλά θα μπορούσες να το βάζεις σε μια τσέπη μόνο του.

 

Προφανώς (και για ψυχολογικούς λόγους) το παιδί ήθελε το κάτι παραπάνω. Οι τσέπες πολλές φορές έχουν φερμουάρ, μεταλλικές σούστες, σκόνη, κλπ.

 

:!:Παιδιά ας προσέχουμε το ύφος μας, ειρωνικές απαντήσεις μπορεί να πυροδοτήσουν τη συζήτηση:!:

Απο τη διαχειριστική ομάδα

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς (και για ψυχολογικούς λόγους) το παιδί ήθελε το κάτι παραπάνω. Οι τσέπες πολλές φορές έχουν φερμουάρ, μεταλλικές σούστες, σκόνη, κλπ.

 

Το μήνυμα που ήθελα να περάσω ήταν ότι αν είσαι προσεκτικός και δεν πετάς από δω κι από κει κλειδιά, λεφτά, κινητά τότε μπορεί να αντέξει κάμποσο καιρό το κινητό. Ποιος θα σκεφτεί άλλωστε να ράψει πανάκια για να κάνει pouch; 1/1000; Εγώ όσες συσκευές είχα μέχρι τώρα απλά τις έβαζα σε μια τσέπη πάντα μόνες τους. Μια φορά μόνο έγινε το κακό όταν έπαθε πολλές μικρές γρατζουνιές η οθόνη του Galaxy Nexus ενώ ήταν μέσα στην τσέπη του παντελονιού του στρατού. Από τότε φοράω θήκες και ζελατίνες πάντα.

Edited by mindfield

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass περιμένω και γω (λογικά την Δευτέρα θα παραλάβω), αλλά της Nillkin.

 

Για πες εντυπώσεις από το δικό σου;

 

Επειδή το περίμενα μετά από 2 εβδομάδες από ότι ήρθε είχα παραγγείλει και κάτι ζελατίνες την οποία κατάφερα να την βάλω με τέλεια εφαρμογή χωρίς αέρα μέσα χωρίς σκόνη τίποτα. Οπότε τώρα δεν μου πάει η καρδιά να την βγάλω και περιμένω να κάνει γρατσουνιές και μετά να την βγάλω.

 

Σχετικά με την τοποθέτηση είχα δει ένα youtube video σαν το παρακάτω

 

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4609312/Spigen-Slim-Armor-Champagne-Gold-Nexus-5.html

 

παιδια τι γνωμη εχετε για αυτη την θηκη??

 

Θήκη θα πάρεις ρε Σπύρο όχι νύφη :lol:

 

Ένα αρνητικό έχει , οτι μεγαλώνει το κινητό.

 

Αλλά, προστασία 100% , εμφάνιση για μένα τέλεια και πολύ καλή ποιότητα.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4609312/Spigen-Slim-Armor-Champagne-Gold-Nexus-5.html

 

παιδια τι γνωμη εχετε για αυτη την θηκη??

 

Πολυ καλή θήκη. Αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το χρωμα στο nexus. Ένας φίλος έχει πάρει αυτή τη θήκη σε metal slate χρωμα και ειναι πολυ ωραία

Link to comment
Share on other sites

Θήκη θα πάρεις ρε Σπύρο όχι νύφη :lol:

 

Ένα αρνητικό έχει , οτι μεγαλώνει το κινητό.

 

Αλλά, προστασία 100% , εμφάνιση για μένα τέλεια και πολύ καλή ποιότητα.

 

 

 

χαχαχαχααχ θα παντρεψω το nexus μη μου το γρατζουνιζει μονο γιατι θα εχουμε θεματα χαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχααχ θα παντρεψω το nexus μη μου το γρατζουνιζει μονο γιατι θα εχουμε θεματα χαχαχαχαχαχαχ

μπορεις επισης να του κανεις και μια ασφαλεια ζωης, γρατσουνιας, κακου ματιου και οτι αλλο σκεφτεις για να μην παθει τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4609312/Spigen-Slim-Armor-Champagne-Gold-Nexus-5.html

 

παιδια τι γνωμη εχετε για αυτη την θηκη??

 

Ποιοτικοτατη, ομορφη, αψογη κατασκευη, αλλα ειναι σαν να κρατας 2 κινητα στο χερι! Το παχαινει παρα πολυ το Ν5. Τωρα, αν η δουλεια σου ή η καθημερινοτητα σου ειναι τετοια που εχεις αναγκη μια θηκη για εντονη προστασια, παρτη με κλειστα ματια.

(Αν βρεις το μεταλικο χρωμα ειναι πιο ωραιο απο το σαμπανιζε!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Σας. Εχω ένα lg optimus l7 p700 το εχω περιπου ενα χρονο και κατι χωρις το παραμικρο προβλημα..Σημερα ομως εμφανησε ξαφνικα την ενδειξη των ακουστικων (οπως οταν φοραει ακουστικα) ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ να φοραει ακουστικα..Απο εκεινη την ωρα δοκιμασα επανεκινηση να βαλω κανονικα και να βγαλω τα ακουστικα χωρις αποτελεσμα ομως.ειτε φοραει ειτε δεν φοραει ακουστικα η ενδειξη δειχνει το σημα των ακουστικων με αποτελεσμα να μην μπορω να ακουσω τον συνομηλητη μου σε περιπτωση που μιλησω με καποιον στο τηλεφωνο γιατι το τηλεφωνο ''νομιζει'' οτι φοραει ακουστικα hands free ενω δεν φοραει με αποτελεσμα να μην δουλευει το κανονικο ακουστικο του κινητου... Τι να κανω?? καποια προταση?
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/190985045933 ένα link από το ebay..το βρήκα σε πολύ χαμηλή τιμή και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας; Είναι πραγματικότητα ή μας λένε ψέματα; Να το παραγγείλω; Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

πραγματικότητα ειναι οπως και τα περίπου 150Ε που θα φας τελωνείο για να το φέρεις ελλάδα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε η official bumper της google.

εξαιρετική επιλογή παίδες, με πολύ καλή ποιότητα υλικών.

τώρα αν στο άμεσο μέλλον ξεφλουδίσει όπως συνέβη σε κάποιους, θα ενημερώσω

Alex
Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε η official bumper της google.

εξαιρετική επιλογή παίδες, με πολύ καλή ποιότητα υλικών.

τώρα αν στο άμεσο μέλλον ξεφλουδίσει όπως συνέβη σε κάποιους, θα ενημερώσω

 

απο που τη πήρες φιλε?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...