Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια..σε 2 μερες θα ρθει το νεξους 5 μου και ψαχνω μια θηκη..βρηκα αυτην εδω.http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FJJ38HY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A26JU9GFBVWLS3

 

πως σας φενεται?αξιζει να την αγορασω?ή θα μου προτεινατε κατι καλυτερο ισως και στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια..σε 2 μερες θα ρθει το νεξους 5 μου και ψαχνω μια θηκη..βρηκα αυτην εδω.http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FJJ38HY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A26JU9GFBVWLS3

 

πως σας φενεται?αξιζει να την αγορασω?ή θα μου προτεινατε κατι καλυτερο ισως και στην ελλαδα?

 

Εγώ σε αυτό το στυλ έχω την ringke fusion η οποία είναι πολύ καλή. Διάλεξα αυτήν γιατί σε αυτή που έβαλες δεν μου άρεσαν τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή σου λεει. Αυτην εχω κι εγω και δεν παιζει να την βγαλω. Θεωρειται απο τις κορυφαιες στο ειδος αυτο (bumper case) και ειναι και φθηνη αρκετα. Τη συνιστω ανεπιφυλακτα. Υπερευχαριστημενος. Την πηρα απο το επισημο καταστημα τους στο ebay και ηρθε και γρηγορα απο Αμερικη (~10 μερες).

Link to comment
Share on other sites

Έξοδα αποστολής από Αμερική?εννοώ αν συμφέρει καλύτερα να πάρω από Αγγλία ή από Αμερική..

Και κάτι τελευταίο..να πάρω screen protection για την οθόνη ή όχι?

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις :-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..σε 2 μερες θα ρθει το νεξους 5 μου και ψαχνω μια θηκη..βρηκα αυτην εδω.http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FJJ38HY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A26JU9GFBVWLS3

 

πως σας φενεται?αξιζει να την αγορασω?ή θα μου προτεινατε κατι καλυτερο ισως και στην ελλαδα?

 

την εχω πάρει. δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι, τα κουμπιά πατιούνται εύκολα, αλλά η πλάτη είναι μονίμως στην δαχτυλιά. για τα λεφτά της είναι σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Έξοδα αποστολής από Αμερική?εννοώ αν συμφέρει καλύτερα να πάρω από Αγγλία ή από Αμερική..

Και κάτι τελευταίο..να πάρω screen protection για την οθόνη ή όχι?

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις :-D

 

Νομίζω 10-12 ευρώ έβγαινε όλο το πακέτο.

 

Screen Protector εγώ έβαλα. iSmooth.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την εχω πάρει. δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι, τα κουμπιά πατιούνται εύκολα, αλλά η πλάτη είναι μονίμως στην δαχτυλιά. για τα λεφτά της είναι σούπερ

 

Επιβεβαιώνω σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φαινεται..αλλα νομιζω με χαλαει λιγο που δεν το καλυπτει πανω και κατω.

Γενικα ποια θηκη προτινεται που να προστατευει σχετικα καλα το κινητο αλλα να μην το κανει τεραστιο?

Link to comment
Share on other sites

Νέα θήκη απο την Google...http://www.androidpolice.com/2014/05/13/google-adds-nexus-5-snap-cases-to-the-play-store/

 

Έχετε δει πουθενά εκτός play να την πουλάνε;

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνεται και μην ξοδεύεται χρήμα

 

 

http://m.ebay.com/orderDetails?itemId=271362123327&txnId=1288542833017&skus=Color:Black&varId=570243388258

 

Τέλεια εφαρμογή στο κινητο

Και τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

δεν μου δουλευει το λινκ με βγαζει στην αρχικη..

 

http://www.ebay.com/itm/271362123327?var=570243388265&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Ξέρει κανείς πως θα μπορούσα να μεταφέρω τα μηνύματα απο Νοκια Lumia 610 στο Lg Optimus L9ii??

Επαφές με συγχρονισμό από email... !!

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως πολλες φτηνες συσκευες τυχαινει τις περισσοτερες φορες

να ειναι μα'ι'μουδες..... κι αλλες με καποιο ελαττωμα, για αυτο δεν ξερεις ποτε

τι μπορει να σου τυχη.

καλο ειναι να τ' αποφευγουμε και να μην δελεαζομαστε με τις χαμηλες τιμες

γιατι ισως κατι κρυβουν απο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν κρύβουν τίποτα απλά είναι παραεισαγωγές...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Τα δοκίμασα και επειδή δεν κατάφερα κάτι δημουργησα το θέμα!! Ευχαριστώ για την προσπάθεια!! Ααα ποιο ειναι (αν εχει κιόλας) το λογισμικό υποστήριξης για LG? ((πχ samsung έχουν kies ή WP zune)

Link to comment
Share on other sites

Το LG PC SUITE.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα αυτό. Είναι microsd card reader όπως το meenova αλλά γίνεται να το συνδέσω και στο PC μέσω usb και να μεταφέρω κανονικά αρχεία μέσα στη microsd. Μπαίνει και στη θύρα ακουστικών του κινητού αλλά και σε κλειδιά. Έχει και καπάκι για το micro usb. Κι όλα αυτά μόνο 2 ευρώ. Το δοκίμασα στο N5 και στο Moto G και δουλεύει τέλεια. Βέβαια περιμένω να ρθει και το meenova σαν τρελός gadgetάκιας που είμαι.

 

EDIT: Ένα αρνητικό είναι ότι για να το βγάλω από το usb του pc πρέπει να βάλω όλη μου τη δύναμη. :P

 

Επίσης, με τον original φορτιστή 2Α του Galaxy Note 2 και το καλώδιο USB από το Motorola Milestone μου (το πρώτο μου Android από αρχές 2010 :cry: ) το Ν5 φορτίζει υπερβολικά γρήγορα. Από 14% - 100% σε 1 ώρα.

 

Τώρα, μένει να ρθει ο ασύρματος φορτιστής για τον τεστάρω κι αυτόν.

 

Η παρακάτω photo είναι απ' το Moto G, εξού και η χάλια ποιότητα.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα αυτό. Είναι microsd card reader όπως το meenova αλλά γίνεται να το συνδέσω και στο PC μέσω usb και να μεταφέρω κανονικά αρχεία μέσα στη microsd. Μπαίνει και στη θύρα ακουστικών του κινητού αλλά και σε κλειδιά. Έχει και καπάκι για το micro usb. Κι όλα αυτά μόνο 2 ευρώ. Το δοκίμασα στο N5 και στο Moto G και δουλεύει τέλεια. Βέβαια περιμένω να ρθει και το meenova σαν τρελός gadgetάκιας που είμαι.

 

EDIT: Ένα αρνητικό είναι ότι για να το βγάλω από το usb του pc πρέπει να βάλω όλη μου τη δύναμη. :P

 

Επίσης, με τον original φορτιστή 2Α του Galaxy Note 2 και το καλώδιο USB από το Motorola Milestone μου (το πρώτο μου Android από αρχές 2010 :cry: ) το Ν5 φορτίζει υπερβολικά γρήγορα. Από 14% - 100% σε 1 ώρα.

 

Τώρα, μένει να ρθει ο ασύρματος φορτιστής για τον τεστάρω κι αυτόν.

 

Η παρακάτω photo είναι απ' το Moto G, εξού και η χάλια ποιότητα.

 

Μπορει να ετυχε η φώτο το moto g βγαζει πολυ καλές φώτο αντικειμενικα δικε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα αυτό. Είναι microsd card reader όπως το meenova αλλά γίνεται να το συνδέσω και στο PC μέσω usb και να μεταφέρω κανονικά αρχεία μέσα στη microsd. Μπαίνει και στη θύρα ακουστικών του κινητού αλλά και σε κλειδιά. Έχει και καπάκι για το micro usb. Κι όλα αυτά μόνο 2 ευρώ. Το δοκίμασα στο N5 και στο Moto G και δουλεύει τέλεια. Βέβαια περιμένω να ρθει και το meenova σαν τρελός gadgetάκιας που είμαι.

 

EDIT: Ένα αρνητικό είναι ότι για να το βγάλω από το usb του pc πρέπει να βάλω όλη μου τη δύναμη. :P

 

Επίσης, με τον original φορτιστή 2Α του Galaxy Note 2 και το καλώδιο USB από το Motorola Milestone μου (το πρώτο μου Android από αρχές 2010 :cry: ) το Ν5 φορτίζει υπερβολικά γρήγορα. Από 14% - 100% σε 1 ώρα.

 

Τώρα, μένει να ρθει ο ασύρματος φορτιστής για τον τεστάρω κι αυτόν.

 

Η παρακάτω photo είναι απ' το Moto G, εξού και η χάλια ποιότητα.

Ωραίος

 

Έχω ακούσει ότι τρώει και λιγότερη μπαταρία σε σχέση με ένα USB otg

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήμουν ενα κλικ μακρυα απ το να παραγγειλω τις ismooth αλλα με αυτα που διαβαζω για το tempered glass αρχισα να το ξανασκεφτομαι...

 

Να υποθεσω οτι μιλατε για το Anti-Explosion Tempered Glass 9H ε??

 

http://www.ebay.com/itm/Screen-Protector-for-LG-Nexus-5-Nillkin-Anti-Explosion-Temper-Glass-9H-Hardness-/301096286982?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item461abcbb06

 

Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα το πετυχω με την μια ή θα το καταστρεψω... Με τις ζελατινες ειναι πιο ευκολο γτ ειναι 3 και αν παει κατι στραβα μικρο το κακο.. Επισης διαβασα κατι παραπονα για το tempered glass οτι η οθονη του Ν5 εχει μια ελαφρια κλιση κ δεν στεκεται καλα, κανει φουσκαλες ή αραχνη απο μεσα κλπ... Δωστε παρακαλω τα φωτα σας οι κατοχοι..

 

Επισης αν υπαρχει καποιος που ειχε τις ismooth και τωρα tempered glass ας μας κανει ενα review αναμεσα στα δυο..

 

Σορυ που σας πρηζω αλλα θα ηθελα και την γνωμη σας για το παρακατω..

 

http://www.ebay.com/itm/Hot-Luxury-Ultra-thin-Aluminum-Metal-Bumper-Case-Cover-For-LG-Google-Nexus-5-/111313195576?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item19eac89238

 

Φανταζομαι μαυρο N5 με ασημι bumper και απο πισω λευκο carbon αυτοκολλητο απο dbrand... Γνωμες??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήμουν ενα κλικ μακρυα απ το να παραγγειλω τις ismooth αλλα με αυτα που διαβαζω για το tempered glass αρχισα να το ξανασκεφτομαι...

 

Να υποθεσω οτι μιλατε για το Anti-Explosion Tempered Glass 9H ε??

 

http://www.ebay.com/itm/Screen-Protector-for-LG-Nexus-5-Nillkin-Anti-Explosion-Temper-Glass-9H-Hardness-/301096286982?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item461abcbb06

 

Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα το πετυχω με την μια ή θα το καταστρεψω... Με τις ζελατινες ειναι πιο ευκολο γτ ειναι 3 και αν παει κατι στραβα μικρο το κακο.. Επισης διαβασα κατι παραπονα για το tempered glass οτι η οθονη του Ν5 εχει μια ελαφρια κλιση κ δεν στεκεται καλα, κανει φουσκαλες ή αραχνη απο μεσα κλπ... Δωστε παρακαλω τα φωτα σας οι κατοχοι..

 

Επισης αν υπαρχει καποιος που ειχε τις ismooth και τωρα tempered glass ας μας κανει ενα review αναμεσα στα δυο..

 

Σορυ που σας πρηζω αλλα θα ηθελα και την γνωμη σας για το παρακατω..

 

http://www.ebay.com/itm/Hot-Luxury-Ultra-thin-Aluminum-Metal-Bumper-Case-Cover-For-LG-Google-Nexus-5-/111313195576?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item19eac89238

 

Φανταζομαι μαυρο N5 με ασημι bumper και απο πισω λευκο carbon αυτοκολλητο απο dbrand... Γνωμες??

 

 

μπαινει πολυ πιο ευκολα απο μια ζελατινα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα αυτό. Είναι microsd card reader όπως το meenova αλλά γίνεται να το συνδέσω και στο PC μέσω usb και να μεταφέρω κανονικά αρχεία μέσα στη microsd. Μπαίνει και στη θύρα ακουστικών του κινητού αλλά και σε κλειδιά. Έχει και καπάκι για το micro usb. Κι όλα αυτά μόνο 2 ευρώ. Το δοκίμασα στο N5 και στο Moto G και δουλεύει τέλεια. Βέβαια περιμένω να ρθει και το meenova σαν τρελός gadgetάκιας που είμαι.

 

EDIT: Ένα αρνητικό είναι ότι για να το βγάλω από το usb του pc πρέπει να βάλω όλη μου τη δύναμη. :P

 

Επίσης, με τον original φορτιστή 2Α του Galaxy Note 2 και το καλώδιο USB από το Motorola Milestone μου (το πρώτο μου Android από αρχές 2010 :cry: ) το Ν5 φορτίζει υπερβολικά γρήγορα. Από 14% - 100% σε 1 ώρα.

 

Τώρα, μένει να ρθει ο ασύρματος φορτιστής για τον τεστάρω κι αυτόν.

 

Η παρακάτω photo είναι απ' το Moto G, εξού και η χάλια ποιότητα.

 

 

Το συγκεκριμένο δέχεται sd card? Έχει υποδοχή δηλαδή? Δεν έχω ασχοληθεί για αυτό ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...