Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει αγορασει κανεις την αυθεντικη θηκη της google σε κιτρινο;

το bumper εννοω.

Me βλεπω να κανω παραγγελια...

 

Του δίνει όγκο λες?

Που θα την βρούμε εκτός play?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του δίνει όγκο λες?

Που θα την βρούμε εκτός play?

 

ειναι που ειναι στο play ακριβη στο ebay ακομα πιο πολυ..........

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα τον ασύρματο φορτιστή και μετά από περίπου 7 ώρες ξύπνησα το πρωί και είχε 91% μπαταρία. Το σήκωσα πριν προλάβω να δω αν συνέχιζε να φορτίζει.

 

Με λίγο ψάξιμο βρήκα άλλη μια περίπτωση όπου συνέβη ακριβώς το ίδιο και μάλιστα το παιδί είχε ακριβώς το ίδιο ποσοστό! Κάποιος του απάντησε ότι οι qi φορτιστές σταματάνε να φορτίζουν μόλις πιάσουν 100% και ότι μετά άρχισε να ξεφορτίζει. Βέβαια ακόμα και έτσι να είναι αποκλείεται να μου έχανε 9% σε flight mode, συνήθως χάνει 1-2%.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

Γειά σας και πάλι.

 

Απλά να γράψω ότι χθες το βράδυ που άφησα το τηλέφωνο πάνω στον ασύρματο φορτιστή, το πρωί είχε κανονικά 100% φόρτιση. Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε την πρώτη φορά αλλά σίγουρα θα το παρακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Θα τον έχω και εγώ από αύριο. Θα το έχω υπόψιν.

 

Πες εντυπώσεις καρντάση λέω να τον τσιμπήσω και εγώ από amazon....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στις 12:30 ήταν στην Θεσσαλονίκη και στις 19:10 ήρθαν σπίτι να τον φέρουν και δεν με βρήκαν. Που να φανταστώ ότι είναι τόσο γρήγοροι. Μπράβο στην DHL.

Από αύριο τα νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει καποιος ζελατινες οθονης και ειναι αθηνα αγοραζω αμεσα σημερα..ας μου στειλει pm..
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν χθες δύο θήκες της Spigen μια Hybrid και μια ultra fit. Και οι δύο ποιοτικά φαίνονται εξαιρετικές. Η hybrid δίνει λίγο περισσότερο όγκο στο κινητό αλλά λόγω της διαφάνειας πίσω φαίνεται το άσπρο μου Nexus μια χαρά. Επίσης μαζεύει αρκετή σκόνη αλλά καθαρίζεται πολύ εύκολα. Η u.f είναι πολύ λεπτή και εμφανισιακά του δίνει ένα ίσως καλύτερο στυλ. Μπαίνουν και οι δύο πολύ εύκολα. Γενικά πολύ ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Ομορφοπαιδα για ρίξτε καμιά ιδέα για bluetooth. Χρησιμοποιείτε κάποιο που να είναι συμβατό ταυτόχρονα με 2 συσκευές ?
Link to comment
Share on other sites

Ομορφοπαιδα για ρίξτε καμιά ιδέα για bluetooth. Χρησιμοποιείτε κάποιο που να είναι συμβατό ταυτόχρονα με 2 συσκευές ?

Χρησιμοποιώ το SONY SBH50 και το έχω ταυτόχρονα συνδεδεμένο με το Ν5 και το XPERIA Z.

Αρκετά καλό θα έλεγα αλλά με μειονέκτημα την αυτονομία του.Βέβαια από την στιγμή που έχει οθόνη είναι λογικό ότι θα υστερεί στην μπαταρία.

Προσωπικά όμως,με εξυπηρετεί για τον πολύ απλό λόγο,ότι μπορείς να διαβάζεις τα sms στην οθόνη του αλλά και να κάνεις κλήσεις μέσα από την λίστα κλήσεων (τις κλήσεις που έχεις κάνει κ λάβει μιας και δεν έχει πρόσβαση στις επαφές) χωρίς να χρειαστεί να πιάσεις στα χέρια σου το τηλέφωνο.Έχει δικό του ράδιο και μπορείς να διαβάζεις τα email αλλά και ειδοποιήσεις από το ημερολόγιο.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις στο site της SONY.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και χρονιά πολλά σε όλους!!Μήπως γνωρίζει κανείς αν θα έχω πρόβλημα με αυτόν τον φορτιστή για n4 και n5??1.8 Ah λέει και αυτός που έχω στον n5 λέει 1.2Ah http://www.ebay.com/itm/LG-Original-1-8Ah-Travel-Adaptor-Charger-For-Nexus4-5-Galaxy-3-4-OptimusG-/181286969866?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2a358ba20a

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την χρήση του ασυρμάτου φορτιστή, μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι πολύ καλύτερος από ότι περίμενα. Πλήρης φορτιστή σε χρόνο ίδιο με τον κανονικό ενσύρματο. Χρόνος 1 λεπτό και 5 δευτερόλεπτα για κάθε 1%. Καμία απολύτως θέρμανση στο τηλέφωνο και φυσικά ούτε πιο γρήγορη αποφόρτιση.

Οι μετρήσεις έγιναν με το system monitor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.systemmonitor

Link to comment
Share on other sites

Άψογος ο ασύρματος φορτιστής της Google. Μικρός και ποιοτικός. Δουλεύει άψογα μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χρήση του ασυρμάτου φορτιστή, μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι πολύ καλύτερος από ότι περίμενα. Πλήρης φορτιστή σε χρόνο ίδιο με τον κανονικό ενσύρματο. Χρόνος 1 λεπτό και 5 δευτερόλεπτα για κάθε 1%. Καμία απολύτως θέρμανση στο τηλέφωνο και φυσικά ούτε πιο γρήγορη αποφόρτιση.

Οι μετρήσεις έγιναν με το system monitor https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.systemmonitor

 

Άψογος ο ασύρματος φορτιστής της Google. Μικρός και ποιοτικός. Δουλεύει άψογα μέχρι τώρα.

 

Δεν τον αλλάζω ούτε με 10 κινεζικούς

 

με δελεάζετε!!!!Θα τον πάρω τώρα!!!!!!χαχα!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αργείς χαρακτηριστικά!!! lol

Δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου, όλα αυτά είναι από προσωπική εμπειρία σε σχέση με κάποιον άλλο noname που είχα πριν.

Επιτέλους, έρχεται και το chromecast

Link to comment
Share on other sites

Αργείς χαρακτηριστικά!!! lol

Δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου, όλα αυτά είναι από προσωπική εμπειρία σε σχέση με κάποιον άλλο noname που είχα πριν.

Επιτέλους, έρχεται και το chromecast

 

Απο ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο; ο φορτιστής ή το chromecast;

Για τον φορτιστή δεν έχω δει τίποτα. Μόνο amazon US και UK, όπως φυσικά και στο play.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αλλά ποια είναι η χρησιμότητα του chromecast ;;; Έχει περιορισμένο αριθμό εφαρμογών που είναι συμβατές με το στικάκι. Τώρα αν υπάρξει η δυνατότητα να μπορείς χωρίς καλώδια και τα σχετικά να μεταφέρεις οτιδήποτε κάνεις στο android tablet/smartphone σου στην tv...τότε να δώσω όχι μόνο 35 δολάρια αλλά και 100 και 200 δολάρια !!! Για δε τον ασύρματο φορτιστή, ο οποίος μόνο ασύρματος δεν είναι ποια είναι πάλι η χρησιμότητα του ;;; Δηλαδή αντι να βάζουμε το usb στο κινητό, βάζουμε το usb σε μια άλλη συσκευή και αυτήν στο ρεύμα και μετά βάζουμε το κινητό πάνω;;; Είναι και οι δυο λύσεις σε εμβυακό στάδιο και δεν νομίζω ότι κάνουν πιο εύκολη την ζωή μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και χρονιά πολλά σε όλους!!Μήπως γνωρίζει κανείς αν θα έχω πρόβλημα με αυτόν τον φορτιστή για n4 και n5??1.8 Ah λέει και αυτός που έχω στον n5 λέει 1.2Ah http://www.ebay.com/itm/LG-Original-1-8Ah-Travel-Adaptor-Charger-For-Nexus4-5-Galaxy-3-4-OptimusG-/181286969866?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2a358ba20a

 

Μιλησα με τον πωλητη τελικα που ειναι και ο επισημος αντιπροσωπος και τους ρωτησα αν θα εχω θεμα με 1.8ah........μου απαντησαν αυτο.....`Hi

We are the official dealer of LG Electronics of South Korea.

 

Please use 1.8mAh we sell.

If so, will charge faster.

 

Thank you.'

Γνωριζει καποιος επι του θεματος....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον πωλητη τελικα που ειναι και ο επισημος αντιπροσωπος και τους ρωτησα αν θα εχω θεμα με 1.8ah........μου απαντησαν αυτο.....`Hi

We are the official dealer of LG Electronics of South Korea.

 

Please use 1.8mAh we sell.

If so, will charge faster.

 

Thank you.'

Γνωριζει καποιος επι του θεματος....

 

ότι θα φορτίζει γρηγορότερα ισχύει, αλλά για να δίνει η LG 1,2 εμένα κάτι μου λέει χωρίς να μπορώ να το αιτιολογίσω τεχνικά ......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ότι θα φορτίζει γρηγορότερα ισχύει, αλλά για να δίνει η LG 1,2 εμένα κάτι μου λέει χωρίς να μπορώ να το αιτιολογίσω τεχνικά ......

 

Επίσημος αντιπρόσωπος ειναι κ αυτός.....

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσημος αντιπρόσωπος ειναι κ αυτός.....

 

αντιπρόσωπος μπορεί να είναι, ο κατασκευαστής είναι άλλος και άλλα mAh δίνει στον φορτιστή αυτός !

Δεν ξέρω σου είπα αν στέκει τεχνικά, απλά με προβληματίζει το γεγονός που ανέφερα παραπάνω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...