Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia mia voh8eia an ginete. Apofasisa na kanw anava8misi apo R1L se R1N alla kata thn diarkeia ths anava8mishs sto shmeio pou sou leei na kleiseis to thl kai meta apo 20 deyterolepta na to syndeseis pali sthn USB kratwntas pathmeno to c mou vgazei ena para8yro na valw drivers. Mou leei: USB Flash Drive detected me to klassiko menu pou sou vgazoun ta windows. To kinhto syndeete mia xara me to pc mias kai otan to eixa parei tous eixa valei tote tous drivers. Otan to vazw xwris na 8elw na kanw update ola mia xara. Sto update omws mou vgazei ayto to pragma. Mporei na voh8hsei kaneis?

 

Eyxaristw ek twn proterwn!

 

P.S. Epishs 8elw na valw kai ellhnika sto kinhto mou mias kai den exei. Mporw na to kanw ayto online apo to site ths SE?

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia voh8eia an ginete. Apofasisa na kanw anava8misi apo R1L se R1N alla kata thn diarkeia ths anava8mishs sto shmeio pou sou leei na kleiseis to thl kai meta apo 20 deyterolepta na to syndeseis pali sthn USB kratwntas pathmeno to c mou vgazei ena para8yro na valw drivers. Mou leei: USB Flash Drive detected me to klassiko menu pou sou vgazoun ta windows. To kinhto syndeete mia xara me to pc mias kai otan to eixa parei tous eixa valei tote tous drivers. Otan to vazw xwris na 8elw na kanw update ola mia xara. Sto update omws mou vgazei ayto to pragma. Mporei na voh8hsei kaneis?

 

Eyxaristw ek twn proterwn!

 

P.S. Epishs 8elw na valw kai ellhnika sto kinhto mou mias kai den exei. Mporw na to kanw ayto online apo to site ths SE?

 

Πρέπει να περάσεις τον driver που θα βρείς εδώ για να μπορέσεις να κανεις την αναβάθμιση ;)

Link to comment
Share on other sites

kamia fimi gia neo FIRMWARE!?!?!?

 

Για τα VL σιγουρα. Για τα κανονικα ισως απο Δεκεμβριο.. Παρτε κανα τηλεφωνο στην SE να μαθετε :p

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η δική μου - παρα λίγο πικρή - εμπειρία με το online update.

Για να μην πολυλογώ ακολουθώ τον οδηγό ακριβώς σε ότι λέει. Στο σημείο που κρατάς το "c" πατημένο και συνδέεις το usb εμφανίζεται η μπάρα στο 0% και αφήνω το "c". Περιμένω-περιμένω - κανένα 2λεπτο - λέω κόλλησε το πρόγραμμα. Βγάζω το usb και μετά 2 δευτερόλεπτα η μπάρα στο 2%. Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι. Το τηλέφωνο δεν άναβε μετά. Βγάζω μπαταρία ξαναβάζω και ξεκινάω τη διαδικασία από την αρχή με το recovery process όμως - όχι την κανονική αναβάθμιση. Όλα οκ το τηλέφωνο ξαναάναψε - τα πάντα μέσα (αρχεία,κατάλογος κλπ.) όπως πριν. Κάνω τώρα κανονικό update και μου γράφει ότι το τηλέφωνο έχει ήδη το τελευταίο firmware (άρα σε όποιον του έχει τύχει δεν κάνει εκ νέου update).

Ενστάσεις: το usb καλώδιο είναι μεγάλη απατεωνιά. Είναι δύσκαμπτο και για να το στερεώσεις παιδεύεσαι και παίζει να μην πατάει καλά στο τηλέφωνο και η σύνδεση να έρχεται και να χάνεται συνεχώς. Πιάστηκε το χέρι μου να το κρατάω μην γίνει τίποτα στραβό κατά το update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Είπα να δοκιμάσω να κάνω αναβάθμιση και ξεκίνησα τη διαδικασία από το site της sonyericsson,ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα και σύμφωνα με τις οδηγίες που φαίνονται παρακάτω:

(1. Η αναβάθμιση

2. Πιέστε "Ξεκινήστε τώρα"

3. Διαλέγετε "Λειτουργία αυτόματης επιβεβαίωσης" και κάνετε κλικ στο "Επόμενο"

4. Τα διαλέγετε όλα και κάνετε κλικ στο "Επόμενο"

5. Κάνετε κλικ στο "Επόμενο"

6. Κάνετε κλικ στο "Αποδέχομαι").

Στο σημείο αυτό υποθέτω ότι πρέπει ν'αρχίσει να κατεβάζει τον client?Λοιπόν σταματάει και δεν κατεβαίνει τίποτα .Ξέρετε τι συμβαίνει?ANY HELP BY THE EXPERTS?

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Είπα να δοκιμάσω να κάνω αναβάθμιση και ξεκίνησα τη διαδικασία από το site της sonyericsson,ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα και σύμφωνα με τις οδηγίες που φαίνονται παρακάτω:

(1. Η αναβάθμιση

2. Πιέστε "Ξεκινήστε τώρα"

3. Διαλέγετε "Λειτουργία αυτόματης επιβεβαίωσης" και κάνετε κλικ στο "Επόμενο"

4. Τα διαλέγετε όλα και κάνετε κλικ στο "Επόμενο"

5. Κάνετε κλικ στο "Επόμενο"

6. Κάνετε κλικ στο "Αποδέχομαι").

Στο σημείο αυτό υποθέτω ότι πρέπει ν'αρχίσει να κατεβάζει τον client?Λοιπόν σταματάει και δεν κατεβαίνει τίποτα .Ξέρετε τι συμβαίνει?ANY HELP BY THE EXPERTS?

 

1o) Έχεις εγκαταστημένη java? 2ο) Έκανες έλενχο μήπως ανοιξε παράθυρο κάτω από το παράθυρο που είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ενστάσεις: το usb καλώδιο είναι μεγάλη απατεωνιά. Είναι δύσκαμπτο και για να το στερεώσεις παιδεύεσαι και παίζει να μην πατάει καλά στο τηλέφωνο και η σύνδεση να έρχεται και να χάνεται συνεχώς. Πιάστηκε το χέρι μου να το κρατάω μην γίνει τίποτα στραβό κατά το update.

 

Εγκρίνω κι επαυξάνω. Μεγάλη φόλα το καλώδιο.. Πόσες φορές δεν μ' έχει πετάξει έξω!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω κι επαυξάνω. Μεγάλη φόλα το καλώδιο.. Πόσες φορές δεν μ' έχει πετάξει έξω!!

 

Και νομιζα οτι μονο εγω εχω αυτο το προβλημα και ζητησα απο το service να το κοιταξουν... :X

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

1o) Έχεις εγκαταστημένη java? 2ο) Έκανες έλενχο μήπως ανοιξε παράθυρο κάτω από το παράθυρο που είσαι?
Ναι φίλε nikodim.Η java εγκατεστημένη,το update για usb εγκαταστημένο και κανένα παράθυρο δεν ανοίγει.Κολλημένο εκεί.Δεν μπορώ να καταλάβω... :mad:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

kalispera!

re paidia, egw eimai ligaki pisw sxetika me ta updates klp...

exw ena k750 agorasmeno apo germania me firmware tis O2...

kserei kaneis pws mporw na vgalw to firmware tis O2 kai na valw to teleutaio tis ellinikis ekdosis??? H SE pantws sti salonika p eixa rwtisei to kalokairi m eixe pei oti dn ginetai auto... (dn kserw giati)... PLZZZZZZZZZZZZZ HELP!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε nikodim.Η java εγκατεστημένη,το update για usb εγκαταστημένο και κανένα παράθυρο δεν ανοίγει.Κολλημένο εκεί.Δεν μπορώ να καταλάβω... :mad:

Περίμενε λίγο περισσότερο. Εγώ απ'ότι θυμάμαι περίμενα 5-10 λεπτά μέχρι να αρχίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε nikodim.Η java εγκατεστημένη,το update για usb εγκαταστημένο και κανένα παράθυρο δεν ανοίγει.Κολλημένο εκεί.Δεν μπορώ να καταλάβω... :mad:

Αν έχεις κάποιο firewall, απενεργοποίησέ το. Εμένα το NIS δεν αφήνει το παράθυρο ν'ανοίξει. Λάβε επίσης υπ'όψην σου ότι το παράθυρο κάνει λίγη ώρα ν'ανοίξει δεδομένου ότι φορτώνει την java.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω κι επαυξάνω. Μεγάλη φόλα το καλώδιο.. Πόσες φορές δεν μ' έχει πετάξει έξω!!

Η πολυ απλη λυση στο προβλημα "επαφης" μεταξυ καλωδιου και κινητου ειναι να ξυσετε ελαφρα και με προσοχη με μια καρφιτσα τους ακροδεκτες στη βαση του κινητου γιατι οξειδωνονται πολυ ευκολα με αποτελεσμα τη διακεκομενη φορτιση η την επικοινωνια με το PC.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalispera ksana... PLZ, HELP!

opws ksana egrapsa, exw ena k750i agorasmeno apo germania me menu O2 (kati sa Vodafone Live klp)... To 8ema einai oti 8elw na tou perasw tin teleutaia ekdosiii ellinikou logismikou kai epitelous na figei to menu tis O2 kai na mpei k i elliniki glwssa... pws mporw n t kanw auto? kserei kaneis? xreiazetai n plirwsw i mporw n t kanw monos mou?

Link to comment
Share on other sites

Η πολυ απλη λυση στο προβλημα "επαφης" μεταξυ καλωδιου και κινητου ειναι να ξυσετε ελαφρα και με προσοχη με μια καρφιτσα τους ακροδεκτες στη βαση του κινητου γιατι οξειδωνονται πολυ ευκολα με αποτελεσμα τη διακεκομενη φορτιση η την επικοινωνια με το PC.

 

Θα πρότεινα καλύτερα με μία σκληρή οδοντόβουρτσα, κάνει δουλειά και δεν υπάρχει πρόβλημα να δημιουργηθεί κάποια ζημιά.Εγώ πάντως έτσι κάνω με τους φορτιστές και τa hands free :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και εγώ αυτό το κολπάκι, γιατί χθές παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στην αναγνώριση του handsfree από το κινητό,έπρεπε να το κουνήσω μέσα έξω μερικές φορές για να το δει :mad:
Link to comment
Share on other sites

Uh oh!

 

Sony Ericsson makes attractive mobile phones and mobile phone accessories, and develops powerful mobile computing technology.

 

Unfortunately, the server encountered an internal error and could not complete your request. Please check that you typed the address (URL) correctly.

 

If this error recurs, please try again later when we hope the problem will have been solved.

 

Meanwhile, please search or browse the Sony Ericsson website or try the following global links:

[]Sony Ericsson.com

[]Global support area

[]M2M Connectivity

[]Fun & downloads

[]Professional solutions

[]Press room

[]Developer World

[]Experiences

[]Partner Portal

[]Retail Portal

 

re paidia giati mou bgazei auto to message otan pao gia anaba8misi?

My Briefcase Games and Themes ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν θα μπορω να αγοράσω το unbranded k750i γιατί έχω σύνδεση vodafone και θα μου δώσουν το vf live. Ποια είναι η τελευταία αναβάθμηση για το k750i vf live;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Έχω κατεβάσει κάποιες εφαρμογές για το κ750ι αλλά είναι σε μορφή .zip και δεν μπορώ να τα δουλέψω. Πώς μπορώ να τα κάνω να δουλέψουν? βοήθεια!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

τα αποσυμπιέζεις στο δίσκο σου χρησιμοποιώντας το winzip, και μετά στέλνεις τα αρχεία στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...