Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Βγάλε,βάλε την μπαταρία και ξανάρχισε όλη την διαδικασία από την αρχή

το εκανα.μου λεει οτι εχει την τελευταια εκδοση αλλα το κιν εξακολουθει να μην ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το K750i με Vodafone Live και έκδοση την R1AA008.

Προσπαθώ να κάνω update με το Update Service 2.6.4.9.

Όλα γίνονται κανονικά αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη νεώτερη έκδοση, ενώ ξέρουμε ότι έχει βγει η R1CA021.

Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Ξέρει κανείς την απάντηση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το χαμομηλάκι

Save our Children

ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΣΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ

hamomilaki.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε την R1K001(για w800)?

Η απάντηση στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1395876#post1395876

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το πιο κατω προβλημα,οταν συνδεσω το usb για να ξεκινησει η αναβαθμιση τοτε ο υπολογιστης κανει επανεκκινηση και φυσικα τιποτα δεν γινεται. δοκιμασα αλλαξα port ξαναεγκετεστησα τα διαφορα αλλα τιποτα. Αν μπορει να βοηθησει καποιος.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το K750i με Vodafone Live και έκδοση την R1AA008.

Προσπαθώ να κάνω update με το Update Service 2.6.4.9.

Όλα γίνονται κανονικά αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη νεώτερη έκδοση, ενώ ξέρουμε ότι έχει βγει η R1CA021.

Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Ξέρει κανείς την απάντηση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Την ιδια εκδοση εχω και εγω.Πηρα τηλεφωνο σε S.E την Παρασκευη και μου ειπαν οτι ηρθε μια καινουργια εκδοση.Ποια δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! εχω προβλημα με το joystik κολλαει συνεχεια αλλο πατασ αλλου παει!!!!! το κινητο το εχω απο την αρχη του χρονου χωρισ να εχω κανει αναβαθμιση, αν του κανω λετε να λυθει το προβλημα??....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! εχω προβλημα με το joystik κολλαει συνεχεια αλλο πατασ αλλου παει!!!!! το κινητο το εχω απο την αρχη του χρονου χωρισ να εχω κανει αναβαθμιση, αν του κανω λετε να λυθει το προβλημα??....

Χλωμό. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι μια επίσκεψη για service.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! εχω προβλημα με το joystik κολλαει συνεχεια αλλο πατασ αλλου παει!!!!! το κινητο το εχω απο την αρχη του χρονου χωρισ να εχω κανει αναβαθμιση, αν του κανω λετε να λυθει το προβλημα??....

Όπως σου είπε και ο φίλος geofil, διότι δεν έχει καμία σχέση η δυσλειτουργία που σου εμφανίστηκε στο υλικό, με το firmware του τηλεφώνου. Το πρόβλημα στο joystic σου έχει προέλεθει είτε από βλάβη στις επαφές του, είτε από συσσώρευση σκόνης σε αυτές.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το πιο κατω προβλημα,οταν συνδεσω το usb για να ξεκινησει η αναβαθμιση τοτε ο υπολογιστης κανει επανεκκινηση και φυσικα τιποτα δεν γινεται. δοκιμασα αλλαξα port ξαναεγκετεστησα τα διαφορα αλλα τιποτα. Αν μπορει να βοηθησει καποιος.Ευχαριστω πολυ

 

παιδια??? μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

To κάνει μόνο όταν προσπαθείς να κάνεις αναβάθμιση ή γενικά όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb; γιατί αν είναι έτσι, κάποια ασυμβατότητα υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

To κάνει μόνο όταν προσπαθείς να κάνεις αναβάθμιση ή γενικά όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω usb; γιατί αν είναι έτσι, κάποια ασυμβατότητα υπάρχει.

 

μονο οταν προσπαθω για αναβαθμιση,το κινητο συνδεεται χωρις κανενα προβλημα. εχω windows xp.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει ας με βοηθησει plzzz...:rolleyes:

Ετρεξα το Update Servise και εκανε καποια αναβαθμιση...

Μολις τελειωσε η αναβαθμιση ξεκινησε και κολλησε στην αρχη. Στην εικονα με το σημα της ΣΕ.. (Η εικονα με το σημα (flash) δουλευει κανονικα,δεν ειναι κολλημενη...)

Το απεγκατεστησα και ξανα τα ιδια....Το ξανακατεβασα απ το site το ιδιο...

Το τρεχω κανει μονο του καποια αναβαμιση της πλατφορμας ξεκιναει....και μενει εκει...Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

ΥΓ. Και macromedia και java υπαρχουν και προσβαση απο το firewall εχουν ολα...;)

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Κολλησα και εγω με το Seus! Εχω φτασει μεχρι εκει που γραφει να αφησω το C και ενω το αφηνω εξακολουθει να μου λεει να το αφησω! Αλλο κολλημα παλι και αυτο :S. Αυτο ειναι το καλωδιο που εχω...w800 cable

Σιγουρα ειναι το σωστο καλωδιο ;:worry:

Link to comment
Share on other sites

thelo na kano tin anavathmisi logismikou sto se k750i alla molis dixni to video tis se stin arxi vgaini ena parathito pou lei JAVA.REFLECT.INVOCATIONtARGETeXCEPTION kai pano lei FATAL ERROR.

TI NA KANO???an kseri kapios kati parakalw na mou stilei ena pm.euxaristo.

"I DON'T DRIVE FAST

I JUST FLY SLOW"

Link to comment
Share on other sites

Κολλησα και εγω με το Seus! Εχω φτασει μεχρι εκει που γραφει να αφησω το C και ενω το αφηνω εξακολουθει να μου λεει να το αφησω! Αλλο κολλημα παλι και αυτο :S. Αυτο ειναι το καλωδιο που εχω...w800 cable

Σιγουρα ειναι το σωστο καλωδιο ;:worry:

Νομίζω ότι είναι το λάθος καλώδιο γιατί αυτό που δείχνεις έχει μόνο 4 συρματάκια/επαφές.

Σε αντίθεση με αυτό:

http://www.sonyericsson.com/images/spgd/GPD_15887high_45_0_4000.jpg

που εδώ φαίνεται καλύτερα:

http://www.ez6688.com/finish/E/E173/1.jpg

http://cgi.ebay.ie/OEM-Sony-Ericsson-K750i-W800i-USB-DATA-CABLE-DCU-60-173_W0QQitemZ5844403842QQcategoryZ35208QQcmdZViewItem

Why don't we just take the safety labels off everything and let stupidity sort itself out?
Link to comment
Share on other sites

Κολλησα και εγω με το Seus! Εχω φτασει μεχρι εκει που γραφει να αφησω το C και ενω το αφηνω εξακολουθει να μου λεει να το αφησω! Αλλο κολλημα παλι και αυτο :S. Αυτο ειναι το καλωδιο που εχω...w800 cable

Σιγουρα ειναι το σωστο καλωδιο ;:worry:

Που το βρήκες αυτό;

Το καλώδιο που χρειάζεται είναι αυτό που έχει μέσα η συγκευασία του W800...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου μόνο 4 επαφές έχει:blink: Λογικά πρέπει να είναι αυτό που ήταν στη συσκευασία... Το σπίτι μου είναι ένα χάος από καλώδια:O Πάντως μια χαρά την έκανα την αναβάθμιση:worry:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση........... η αναβαθμιση γινεται με 56αρα η θελει DSL και ποσο διαρκει? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Φυσικά και γίνεται και με 56άρα. Υπομονή να έχεις και τύχη για να μην διακοπεί η σύνδεση. Το πόση ώρα θα κάνεις μπορείς να το δεις και από το site της SE.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Από τότε που έκανα αναβάθμιση σε R1CA021 και πηγαίνω στην "Αναπαραγωγή μέσων" στο "Όλη η μουσική", μου βγάζει μήνυμα "Προσωρινά μη διαθέσιμο". Το εμφανίζει και σε κάποιον άλλο η είναι σκάλωμα του δικού μου μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...