Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Φίλε μου, μόλις τό έκανα (με "Davinci Team" flash) και έχω πάλι R1N035! Τώρα προσπαθώ να βάλω ελληνικό μενου - ελληνικά για επαφές, SMS κλπ υπάρχουν κανονικά, οπότε δεν "τρελαίνομαι". Παρεπιπτόντως, η mem stick 1GB ξαναφορμαρίστηκε σε 2GB! ("mp3 joy") :-)

Για τον εγκεκριμένο τρόπο της SE μιλούσα... Διότι κατά τα άλλα, τα πάντα γίνονται ;)

 

Άσχετο, το MS όταν το κάνεις να δείχνει τη διπλάσια χωρητικότητα, μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις πέραν της κανονικής;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις ξανακάνει update?

Αν δεν έχεις απεγκαταστήσει κάτι σχετικό με την java στο pc σου μάλλον χρειάζεσαι reboot

 

 

exo prospayhisei polles fores na kano, alla den ginete.

 

den exo diagrapsi tipota apo java.mipos ftaiei to panda platinum 2006 pou evala prosfata?mou exoun kopei merika pragmata pou ekana prin

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το Panda. Δοκίμασε να ξεναεγκαταστήσεις την java.

edit

Εκτός αν το antivirus ή το firewall μπλοκάρει την java. Τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Για τον εγκεκριμένο τρόπο της SE μιλούσα... Διότι κατά τα άλλα, τα πάντα γίνονται ;)

 

Άσχετο, το MS όταν το κάνεις να δείχνει τη διπλάσια χωρητικότητα, μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις πέραν της κανονικής;

Λοιπόν, σχετικά με το mem stick (δοκιμασμένα) Όταν αυτή φορμάρεται σε διπλάσια χωρητικότητα, συμβαίνουν τα εξής: 1. Το τηλέφωνο "βλέπει" τα παραπάνω MB αλλά όταν προσπαθείς να βάλεις αρχεία πέραν της χωρήτικότητας κάνει "διάφορα". 2. Ο υπολογιστής "βλέπει" τα παραπάνω MB αλλά κάποια card readers σε αφήνουν να τα προσπελάσεις και κάποια όχι (πάντως σε εμένα μόνο ένα card reader από τα 7 συνολικά δούλεψε!), παρόλα αυτά μετά το τηλέφωνο δεν "βλέπει" όλα τα αρχεία της κάρτας - πάλι τζίφος! Απλά την πρώτη φορά που το είχα κάνει, τέσταρα την κάρτα σε φωτογραφική μηχανή η οποία τα είδε όλα κανονικά και καταχάρηκα

(βέβαια τα αρχεία RAW μιας φωτ. μηχανής είναι πολύ μεγαλύτερα από mp3, themes, games κλπ & ίσως αυτό να παίζει ρόλο). Αυτό μου βγήκε σε κακό, γιατί οκυριότερος λόγος για τον οποίο μπλέχτηκα με φλασαρίσματα στο τηλέφωνό μου ήταν η mem stick. Όχι τίποτα άλλο, δεν είναι τα 10 ευρώπουλα που ξόδεψα, αλλά το ξενύχτι μέχρι να βρω άκρη! Και να σκεφτείς ότι βρίσκεις πλεον 1GB mem stick με 40 ευρώ - μάλλον έγινα "ρόμπα" (λέμε τώρα) ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν έγινες ρόμπα, είναι όπως η περίπτωση του overclock στους υπολογιστές. Θέλεις αρκετό χρόνο και χρήμα για ψήξη και ρυθμίσεις και τελικά ίσως κοστίζει ακριβότερα από το να αγόραζες έναν π.χ. γρηγορότερο επεξεργαστή αντί να πουσάρεις τον παλιό. :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το Panda. Δοκίμασε να ξεναεγκαταστήσεις την java.

edit

Εκτός αν το antivirus ή το firewall μπλοκάρει την java. Τσέκαρέ το.

 

Κι όμως το Panda εφτεγε.εβαλα άλλο πρόγραμμα και τωρα μπαίνω κανονικά

 

Αλλά ακόμα δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα μηνυμα απο davinci για νεα εκδοση R1CA021

ισχυει κάτι τέτοιο? το έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Shmera pou phga na kanw update den vrhke kamia pio kainouria apo thn teleftaia pou exoume!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ποια είναι η τελευταία εκδοση firmware για Κ750 unbranded?

Υπάρχει κάποιο σημείο στο Ιντερνετ που το λεει και να ενημερώνεται ώστε να το κοιτάω συχνά?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ποια είναι η τελευταία εκδοση firmware για Κ750 unbranded?

Υπάρχει κάποιο σημείο στο Ιντερνετ που το λεει και να ενημερώνεται ώστε να το κοιτάω συχνά?

Κοίτα στο http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

 

Έχω ένα πρόβλημα με το SEUS 2.6.4.9 κι ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει.

 

Έχω ένα Κ750i unbranded με έκδοση λογισμικού R1J002, δηλαδή με μία από τις πρώτες εκδόσεις που κυκλοφόρησαν. Όταν πάω να κάνω αναβάθμιση μέσω SEUS και αφού κάνω τη γνωστή διαδικασία με το πάτημα του C και τη σύνδεση του καλωδίου, μετά από λιγο μου γράφει "Καμία διαθέσιμη αναβάθμιση.

Το τηλέφωνό σας έχει εγκατεστημένο ήδη το νεότερο λογισμικό". Ομολογουμένως περίεργη ατάκα μιας και έχουν βγει αρκετές εκδόσεις μετά από την R1J002 που έχω εγώ.

 

Επίσης στην προσπάθεια μου να λύσω το πρόβλημα έκανα ένα Master Reset κι έχασα τα default themes, games, etc. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει που μπορώ να βρω ό,τι είχε το κινητό από τη μάνα του.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ θερμά.

Link to comment
Share on other sites

Paidia xtes pira na kanw anavathmisi logismikou apo to site tis SE

eixa ksanakanei paleotera kai ithela tin kainourgia ekdosi

eno ola pigainan kanonika sto teleftaio koutaki stamatouse kai mou evgaze mia eikona me karavnous kai elege apotixia:mad: .Twra to tilefono einai sta agglika kai den allazei glwssa.:mad: dokimasa na ksanakanw kai pali ta idia:cry: mporei kapoios na mou pei ti simvainei kai ti na kanw??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Den kserw ti paizei me to SEUS alla kai emena ta idia.

 

Kathe fora pou paw na kanw anavathmisi mou leei panta oti exw to teleftaio logismiko gia to kinhto kai den proxwraei.

 

Elpizw na einai kati proswrino...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Paidia xtes pira na kanw anavathmisi logismikou apo to site tis SE

eixa ksanakanei paleotera kai ithela tin kainourgia ekdosi

eno ola pigainan kanonika sto teleftaio koutaki stamatouse kai mou evgaze mia eikona me karavnous kai elege apotixia:mad: .Twra to tilefono einai sta agglika kai den allazei glwssa.:mad: dokimasa na ksanakanw kai pali ta idia:cry: mporei kapoios na mou pei ti simvainei kai ti na kanw??:blink:

Δοκίμασε να κάνεις ένα master reset στις ρυθμίσεις -> γενικές -> επαναφορά ρυθμίσεων για να σου βγάλει τα ελληνικά

:love:
Link to comment
Share on other sites

Guyz sugnwmh alla den exw ton xrono na diavasw olo to thread, opote kai tha hthela na me voithisete.!

 

Molis shmera pira me thn epidotish apo thn voda to k750 VL..

Lew ok to shmataki den me peirazei kai toso tha to parw kai tha tou kanw ena update apo to net kai telos..

Kathisa kai diavasa to epishmasmeno thread me tis apanthseis stis apories pou exoume alla den evgala akrh..

 

Opois filos mporei na mou pei akrivws ta vimata gia na xefortwthw afto to m********** firmware ths voda!!!

 

PLZZZZZ help me

Link to comment
Share on other sites

Guyz sugnwmh alla den exw ton xrono na diavasw olo to thread, opote kai tha hthela na me voithisete.!

 

Molis shmera pira me thn epidotish apo thn voda to k750 VL..

Lew ok to shmataki den me peirazei kai toso tha to parw kai tha tou kanw ena update apo to net kai telos..

Kathisa kai diavasa to epishmasmeno thread me tis apanthseis stis apories pou exoume alla den evgala akrh..

 

Opois filos mporei na mou pei akrivws ta vimata gia na xefortwthw afto to m********** firmware ths voda!!!

 

PLZZZZZ help me

 

 

2 τροποι υπαρχουν.και στις 2 περιπτωσεις χανεται η Εγγυηση του τηλεφωνου σου.

 

1ος τροπος.

2ος τροπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 τροποι υπαρχουν.και στις 2 περιπτωσεις χανεται η Εγγυηση του τηλεφωνου σου.

 

1ος τροπος.

2ος τροπος.

 

Axizei na to kanw telika?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα μηνυμα απο davinci για νεα εκδοση R1CA021

ισχυει κάτι τέτοιο? το έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Μόλις την έβαλα από SEUS και δυστυχώς μετά είδα αυτό :

 

-The video has more pixels again..

-Microphone is not so loud

-Speaker is ok

 

http://myforum.lasyk.net/showthread.php?t=25003

 

Οπότε μην βιαστείτε να το περάσετε...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα την R1CA021 από τη R1L & μέχρι τώρα διαπίστωσα τα εξής:


μακράν ταχύτερο μενού

λίγο περισσότερο pixelαρισμα στο video

μικρόφωνο-ακουστικό δεν δοκίμασα

Αυτό που είναι το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ κατα τη γνώμη μου(γιατι χάνονται οι κλήσεις)(& περιμένω να δω) είναι εαν διορθώθηκε αυτό το μαμημένο μαύρο κουτακι στο πλέγμα του μενού!

 

Υ.Γ: δεν πιστεύω να απορεί κανένας τι έγινε με το ΄ς΄ ;...:cool:

Link to comment
Share on other sites

mpainontas sto SEUS shmera mou evgale oti yparxei gia to kinhto mou (unbranded 750i me R1BC002) nea anava8mish se EMEA3....Ti einai auto??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα την R1CA021 από τη R1L & μέχρι τώρα διαπίστωσα τα εξής:

μακράν ταχύτερο μενού

λίγο περισσότερο pixelαρισμα στο video

μικρόφωνο-ακουστικό δεν δοκίμασα

Αυτό που είναι το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ κατα τη γνώμη μου(γιατι χάνονται οι κλήσεις)(& περιμένω να δω) είναι εαν διορθώθηκε αυτό το μαμημένο μαύρο κουτακι στο πλέγμα του μενού!

 

Υ.Γ: δεν πιστεύω να απορεί κανένας τι έγινε με το ΄ς΄ ;...:cool:

Το κουτάκι είχε ήδη λυθεί από την προηγούμενη έκδοση...ευτυχώς....

Συμφωνώ για την ταχύτητα στα μενού και στις διαγραφές, διαφωνώ όμως με το βίντεο για το πιξέλιασμα.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Το κουτάκι είχε ήδη λυθεί από την προηγούμενη έκδοση...ευτυχώς....

Συμφωνώ για την ταχύτητα στα μενού και στις διαγραφές, διαφωνώ όμως με το βίντεο για το πιξέλιασμα.

Έκανα κι εγώ το update νωρίτερα και συμφωνώ απόλυτα.

Το video είναι καλύτερο. Δεν έχω μεταφέρει ακόμα κάποιο αρχείο στο PC για να συγκρίνω καλύτερα, αλλά, από την οθόνη το κινητού, δείχνει βελτιωμένο.

Επίσης, κάτι που παρατήρησα είναι η πιο γρήγορη μετάβαση στα preview των φωτογραφιών που είναι αποθηκευμένες στο stick όπως και κατά την αποθήκευσή τους.

Δεν είχα την αμέσως προηγούμενη έκδοση για να είμαι σίγουρος πότε έγιναν αυτές οι βελτιώσεις, αλλά έγιναν! :)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση και σταματησε στη μεση. τωρα το τηλ δεν ανοιγει καν. βοηθεια κανεις?

Βγάλε,βάλε την μπαταρία και ξανάρχισε όλη την διαδικασία από την αρχή

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...