Jump to content

ποιο απο τα δυο ?


Megalos
 Κοινοποίηση

ποιο απο τα δυο ?  

4 members have voted

  1. 1. ποιο απο τα δυο ?

    • Audi Q5
      1
    • Volvo XC60
      3


Recommended Posts

ποια αγαπητοι μου απο τα δυο αυτο αυτοκινητα θα προτιμουσατε και για ποιο λογο κυριως

θα το προτιμουσατε ... για δωστε τα φωτα σας :D

2018-Audi-Q5-00007.jpg

1) Audi Q5

2018-volvo-xc60-r-design.jpg

2) Vovlo XC60

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς Volvo....πιο ομορφο κατά την γνώμη μου και πιο ποιοτικό...επίσης σαφώς πιο αξιόπιστο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Audi Q5 TSFI 2,0 και Volvo XC60 T5 ειναι οι εκδοσεις ... 2000 κυβικα βενζινη :)

 

Δυστυχώς δεν έχω δει ακόμα από κοντά το volvo του κουμπάρου μου οπότε να είχα από πρώτο χέρι γνώμη. Από εμφάνιση θα προτιμούσα το volvo όπως επίσης από θέμα ασφάλειας. Το audi σχεδιαστικά ακολουθεί τα πρότυπα της εταιρίας αλλά δεν μπορώ να πω ότι θα με έκανε να το προτιμήσω από το volvo. Ο TFSI είναι πολύ καλός σε θέμα λειτουργίας αλλά ώρες ώρες στο vag κάνουν αλλαγές και δεν ξέρεις αν θα σου βγουν για καλό ή όχι....

 

Τέλος η volvo ανήκει σε κινέζους. Τα αμάξια δεν είναι κινέζικα όμως ούτε σε θέμα κατασκευής (για την ώρα) ούτε σε θέμα τεχνογνωσίας.

Link to comment
Share on other sites

Volvo και απο εμενα !Πιο ομορφο και υπηρξε και κακη εμπειρια με audi Q5 μοντέλο 2009(αλλαγη μοτερ ΕΥΤΥΧΩς εντος εγγυησης ουτε 10.000χλμ εκαιγε λαδια+αναβαθμισεις ανουσιες συνεχεια στο αυτοματο γιατι σκορτσαριζε).Κατα ταλλα ηταν πολυ καλο αυτοκινητο στο δρομο αλλά πλεον ta audi ειναι ολα ιδια και παιζουν παρα πολλα ,το Volvo το βλεπω στο δρομο και μου τραβαει το βλεμμα ξεχωριζουν ολα
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Volvo και απο εμενα !Πιο ομορφο και υπηρξε και κακη εμπειρια με audi Q5 μοντέλο 2009(αλλαγη μοτερ ΕΥΤΥΧΩς εντος εγγυησης ουτε 10.000χλμ εκαιγε λαδια+αναβαθμισεις ανουσιες συνεχεια στο αυτοματο γιατι σκορτσαριζε).Κατα ταλλα ηταν πολυ καλο αυτοκινητο στο δρομο αλλά πλεον ta audi ειναι ολα ιδια και παιζουν παρα πολλα ,το Volvo το βλεπω στο δρομο και μου τραβαει το βλεμμα ξεχωριζουν ολα

 

Γενικά είχες ακούσει κακα λόγια για τον 2.0 tsi στα πρώτα a5/q5.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είχες ακούσει κακα λόγια για τον 2.0 tsi στα πρώτα a5/q5.

 

σημερινά tsi με τα πολλά άλογα και την κακή τους κατασκευη (υλικά του μοτερ ) για πλάκα παίρνεις μοτέρ στα χέρια... αν είσαι τυχερός θα σκάσει στην εγγύησή , δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά σκυλιά που τους επεινες ντο αίμα και έβγαζαν 350,000 και συνέχιζαν...

Link to comment
Share on other sites

σημερινά tsi με τα πολλά άλογα και την κακή τους κατασκευη (υλικά του μοτερ ) για πλάκα παίρνεις μοτέρ στα χέρια... αν είσαι τυχερός θα σκάσει στην εγγύησή , δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά σκυλιά που τους επεινες ντο αίμα και έβγαζαν 350,000 και συνέχιζαν...

 

Μιλάμε για τα normal μοτέρ. Καμία σχέση με βελτιωμένα. Στα βελτιωμένα παίρνεις τα ρίσκα σου και δεν μπορείς να πεις και τίποτα. Εν αντίθεση με το μοτέρ των gti, s3, cuprq που δεν καταλαβαίνει τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τα normal μοτέρ. Καμία σχέση με βελτιωμένα. Στα βελτιωμένα παίρνεις τα ρίσκα σου και δεν μπορείς να πεις και τίποτα. Εν αντίθεση με το μοτέρ των gti, s3, cuprq που δεν καταλαβαίνει τίποτα....

 

εγω λεω απο μαμα οπος βγαινουν ποσα και ποσα golfakia εχουν σκασει και polo... ευτιχος περρισοτεροι ηταν σε εγγιιση....... εγω σκεφτομαι μετα τι γινεται οταν περασει εγγηηση.........

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω απο μαμα οπος βγαινουν ποσα και ποσα golfakia εχουν σκασει και polo... ευτιχος περρισοτεροι ηταν σε εγγιιση....... εγω σκεφτομαι μετα τι γινεται οταν περασει εγγηηση.........

 

Μήπως εννοείς τον twincharger; Γιατί ιδίως το 2,0lt polo δεν περπάτησε ιδιαίτερα για να έχουν σκάσει ένα σωρό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς τον twincharger; Γιατί ιδίως το 2,0lt polo δεν περπάτησε ιδιαίτερα για να έχουν σκάσει ένα σωρό.

 

οχι οχι σε 2,0l γενικός ολα τα σύγχρονα tsi ειδικά αυτά με λίγο παραπάνω αλογα απο μαμα σκάνε σαν popcorn για 2,0 δεν εχω ακούσει και πολλά καθώς κυκλοφορούν ελάχιστα, τα μικρά ειναι ομος..................................

 

αν μου έλεγες tdi ναι εκείνα σκυλιά ειναι tsi από την αλλη πλέον λόγο υπερβολικής ιπποδύναμης σε κακής ποιότητας μοτέρ(υλικά) αν έχεις λίγο βαρύ πόδι... θα φας χαστούκι ακριβό...

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

παντως απο οτι εμαθα τα πραβληματα στα TSI που οντως υπηρχαν παλαιοτερα εχουν λυθει και δεν υπαρχουν πλεον .

απο την αλλη το κρατημα του Audi υπερτερει σαφως

Link to comment
Share on other sites

παντως απο οτι εμαθα τα πραβληματα στα TSI που οντως υπηρχαν παλαιοτερα εχουν λυθει και δεν υπαρχουν πλεον .

 

απο την αλλη το κρατημα του Audi υπερτερει σαφως

Για τα προβλήματα που λέω ειναι από μηχανές 2017 2018 από τότε που γύρισαν σε '' οικολογικά'' ηλικία για main block κλπ και ταυτόχρονα διατηρούν μπόλικα άλογα λόγο συμπίεσης, αν έχεις λίγο βαρύ πόδι αρκετά σκάνε σαν popcorn, όσο είσαι σε εγγύηση σου αλλάζουν μηχανή το θέμα είναι μετα???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...