Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακριβώς κάτω από το πορτάκι της κάμερα έχει ένα διακοπτάκι που πιθανόν να χάλασε, είναι πάνω στο flex κάμερας, οπότε αλλάζει το διακοπτάκι μαζί με το flash της κάμερας και η καλωδιοταινία μεταξύ πλακέτας και κάμερας, άποψή μου μην το πειράξεις αυτό γιατί αν η καινούρια ταινία δεν κάτσει καλά στην κάμερα δεν θα λειτουργεί καθόλου σωστά!

Δηλαδη δεν ειναι τοσο απλο

Οποτε να το αφησω ετσι σωστα?

Edited by multiPetros
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

κλειστο κινητο εχω προσπαθησει μεσω seus να το ανοιξω..αλλα δεν μπορεσα :O

ισως σε επισημο service να μπορει να γινει αυτο.

 

αν το αναγνωρίσει πατώντας το C και συνδέοντας το καλώδιο, μπορεί να γίνει αναβάθμιση με κάποιον τρόπο και να στρώσει, και σε επίσημο σέρβις να μην είναι, μπορεί να τυραννιστεί κάποιος αλλά μπορεί να τα καταφέρει! (ένα Κ610 με σπασμένη οθόνη και ένα Κ800 πάλι με σπασμένη οθόνη, αφού αλλάχθηκαν οι οθόνες μου έκαναν νούμερα, το Κ800 με seus έστρωσε, το άλλο το δούλευα γύρω στις 6 ώρες και έβαλα γύρω στις 4 ρομ συνολικά για να στρώσει:lol:)

 

δεν ειχα ποτε se και δε ξερω πως γινεται αυτο που λες kthanassis.

θα το ψαξω ;)

 

ψάξε το, είναι αρκετά απλό!

 

 

Δηλαδη δεν ειναι τοσο απλο

Οποτε να το αφησω ετσι σωστα?

 

άνοιξε το καπάκι της μπαταρίας, βγάλε την μπαταρία, βγάλε τις 2 σταυρόβιδες, πάρε ένα μαχαιράκι και βοήθα να ξεκουπώσει το πίσω καπάκι το πλαστικό (από κάτω προς τα πάνω)

και δες εκεί που είναι το κουμπάκι αν λειτουργεί (μπορεί πχ να το πιέσεις με το χέρι να ξεκολλήσει) αν έχει σπάσει ή κάτι τέτοιο, ίσως να μπορεί να αλλάζει και μόνο του τώρα που το σκέφτομαι αλλά άποψή μου δεν αξίζει! κάνε απλά τον κόπο να μπαίνεις από το μενού για την κάμερα

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

συνδεω τη συσκευη και το pc, πατωντας το c, αλλα δεν εμφανιζει κατι.

 

βεβαια δεν εχω περασει καποιο προγραμμα. χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

συνδεω τη συσκευη και το pc, πατωντας το c, αλλα δεν εμφανιζει κατι.

 

βεβαια δεν εχω περασει καποιο προγραμμα. χρειαζεται?

πρεπει να περασεις drivers αλλιως δεν θα καταφερεις τιποτα.(αν εχεις winodws 7) δεν παιζει να βρεις οδηγους :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολο πλαστικο ειναι το πισω

Οταν εβγαλα τις βιδες δεν πηγαινε με τιποτα προς τα πανω.

Και φοβηθηκα μην το σπασω και το εκλεισα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

συνδεω τη συσκευη και το pc, πατωντας το c, αλλα δεν εμφανιζει κατι.

 

βεβαια δεν εχω περασει καποιο προγραμμα. χρειαζεται?

 

εννοείται πως χρειάζεται το πρόγραμμα!

το Sony Ericsson Update Service και το κατεβάζεις από το http://www.sony-ericsson.gr

και μάλλον πρέπει να έχεις ήδη εγκατεστημένο το sony ericsson pc suite για συγχρονισμό κινητού-υπολογιστή

κάνεις εγκατάσταση πρώτα το PC Suite που έχει όλους τους drivers, μετά το SEUS και αφού το ανοίξεις θα σου υποδείξει ακριβώς τι πρέπει να κάνεις για την δική σου συσκευή!

φρόντισε να την έχεις φορτισμένη από πριν μόνο!

 

Ολο πλαστικο ειναι το πισω

Οταν εβγαλα τις βιδες δεν πηγαινε με τιποτα προς τα πανω.

Και φοβηθηκα μην το σπασω και το εκλεισα.

 

δεν πάει πάνω ή κάτω αλλά απομακρύνεται από την συσκευή

αφού δεν έχεις εμπειρία άστο καλύτερα όπως είναι, μικρό το κακό!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Ολο πλαστικο ειναι το πισω

Οταν εβγαλα τις βιδες δεν πηγαινε με τιποτα προς τα πανω.

Και φοβηθηκα μην το σπασω και το εκλεισα.

 

Το βίντεο που έβαλα το είδες;

 

Sent front Desire using smoke signals.

Link to comment
Share on other sites

δεν αναγνωριζει τη συσκευη το pc :(

 

δώσε παραπάνω λεπτομέρειες για να μπορώ να σε βοηθήσω

εγκατέστησες το sony ericsson pc suite? To SEUS?

ξεκινησες το SEUS σου είπε βγάλε την μπαταρία, η οποία πρέπει να είναι κατά το ήμισυ φορτισμένη, ξαναβάλε την και με σβηστή την συσκευή πάτα το C (στο κινητό και όχι τον υπολογιστή), σύνδεσέ το στον υπολογιστή και άσε το C μόνο όταν σου πει το πρόγραμμα?

τα έκανες αυτά και δεν βρίσκει drivers?

αν η μπαταρία είναι στο 49% και όχι στο 50% πολλές φορές δεν μπαίνει σε flashing mode

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

δε μου εχει επιλογη το k750 στο seus.....

 

άνοιξε την διαχείριση συσκευών, και μετά πάτα το + στα USB και

βγάλε την μπαταρία του κινητού

ξαναβάλε την

πάτα το c και κράτα το και σύνδεσέ το και πες μου αν στο αναγνωρίζει

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

δε το εμφανιζει, αλλα ακουγονται κατι γκλι γκλον στο pc, που σημαινουν οτι κατι συνδεθηκε.... :(

 

ρώτα σε κανένα κατάστημα με service κινητών αφού κάνεις συμφωνία πρώτα (πχ αν δεν γίνει 10€ αν γίνει 20€)

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω σκέφτομαι να το αναστήσω το κινητό θέλω να πάρω μπρος και πίσω πρόσοψη. Αυτές απτο ebay ξέρετε αν είναι αυθεντικές ή όχι όπως πχ αυτή γιατί είναι σε πολύ καλή τιμή.

Επίσης χρειάζομαι οθόνη και joystick (ξέρω είναι σακατεμένο) και πάλι απο ebay. Αξίζει λέτε? Γιατί απο τα ελληνικά e-shop βγαίνουν αρκετά ακριβότερα όλα αυτά.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ ενσύρματο handsfree για το SonyErricson K750i με ΕΝΑ ακουστικό αλλά δεν βρίσκω, έχετε υπόψιν σας εάν υπάρχει γιατί μόνο διπλά (stereo) βρίσκω ή μονο μεν (με ένα ακουστικό) αλλά με μονό pin jack, ενώ το δικό μου παίρνει διπλό, σαν του φορτιστή;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ ενσύρματο handsfree για το SonyErricson K750i με ΕΝΑ ακουστικό αλλά δεν βρίσκω, έχετε υπόψιν σας εάν υπάρχει γιατί μόνο διπλά (stereo) βρίσκω ή μονο μεν (με ένα ακουστικό) αλλά με μονό pin jack, ενώ το δικό μου παίρνει διπλό, σαν του φορτιστή;

δεν θυμαμαι αν τα handsfree για το SonyErricson K750i ειχανε ενα ακουστικο αλλα μπορεις να παρεις ενα bluetooth handsfree με ενα ακουστικο και να κανεις μια χαρα την δουλεια σου,οπως αυτό ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα τέτοιο της Nokia αλλά θα δουλεύει άραγε στο K750i ;

 

χμμ για το K750 υπάρχει τίποτα άραγε; έχω φάει φρίκη με τα stereo που είναι διπλά και δύσχρηστα

Edited by multiPetros
Link to comment
Share on other sites

Το HPB-60 είναι το μοντέλο που αναζητάς φίλε zoran[/member].

Το skroutz επιστρέφει αρκετά αποτελέσματα από την ελληνική αγορά.

επίσης άλλο ένα μοντέλο που ταιριάζει είναι το HPB-62

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές μου από το K750i στον iMac μου μέσω BTooth, αλλά ενώ είναι κ τα 2 μηχανάκια οκ σεταρισμένα με το BTooth (έτσι νομίζω τουλάχιστον) και βλέπει ο iMac το τηλέφωνο, δεν μπορεί το τηλ. να βρεί τον iMac ώστε να κάνει τη σύνδεση. Τί πρέπει κοιτάξω που δεν έχω προσέξει γιατί στη προσπάθεια αποστολής μου βγάζει μήνυμα πως δεν μπορεί να γίνει η σύνδεση με τον υπολογιστή. Edited by zoran
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

λοιπόν παιδιά ...

έχω ένα παλιό k750i Και θέλω να το αλλάξω .. να περάσω δηλαδή άλλο Menu και γενικά τα πάντα για το πως τρέχει το κινητό.. κάποια πρόταση ? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...