Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edo kai 10 imeres i endixi gia mpataria trellathike.

Eno i mpataria eiani fortismeni full kai einai sto STANDBY arxizei na paizei kai na mou leei EMPTY BATTERY. Otan prospathiso na til i endixi paei sto full. To anavathmisa alla tipote.

Sas parakalo BOHTHIA.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρεται!!!

Βασικά έχω να παραθέσω και εγώ τη δικη μου ερώτηση!!

Είμαι κάτοχος του k750i και θα ήθελα να μάθω περισσότερα για τις εφαρμογές.Υπάρχει τρόπος να σπάσεις το κλείδωμα των εφαρμογών και αν ναι ποιός και επίσης θα ήθελα να μάθω πως μπορείς να κατεβάσεις Free εφαρμογές για το κινητό και απο που!!

Έχετε να μου προτείνετε κάτι???

 

Καλησπερα.τι εννοεις με τις εφαρμογες? δεν σε καταλαβαινω τι ακριβως θελεις να κανεις :blink: οσο για τις εφαρμογες :worry: εδω θα βρεις πολλες!

εφαρμογες για sony ericsson k750i.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Edo kai 10 imeres i endixi gia mpataria trellathike.

Eno i mpataria eiani fortismeni full kai einai sto STANDBY arxizei na paizei kai na mou leei EMPTY BATTERY. Otan prospathiso na til i endixi paei sto full. To anavathmisa alla tipote.

Sas parakalo BOHTHIA.!!!!!

 

Katarxin poso kairo exeis to kinito? einai kainourio? palio? ti? tetoio problima eixe bgalei to diko mou, alla to exo edo kai ena xrono kai de tou eixa allaksei mpataria pote... kai mou ekane ta idia. molis allaksa mpataria to problima lithike. tora ean einai olokainourio tote prepei na kaneis kamia voltoula se kanena SE service!

(Alla as sou pei kai kanenas allos mipos yparxei kai alli lisi apo to na allakseis mpataria...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έιμαι σε δήλιμμα. Πιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο κινητό? Το k750i or V630i? Μιλάω και τα 2 να είναι σε vodafone live edition.

 

to v630 nomizo oti den exei flash (nomizo)... gia tis nixterines photografies pou apetite h xrisi flash!:O

Link to comment
Share on other sites

Epibebeono thn xrisi kartas mnimis 4GB... xthes thn agorasa kai douleyei mia xara! tora fullarismeni den ksero pos tha douleyei alla tha deiksei! fisika to kinito kanei kati defterolepta an to sbiso kai to anapso mexri na mou bgalei eisagete to pin...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσω αλλά...

 

Στα 2 Κ750 που έχω συμβαίνει το εξής παράδοξο.

 

Το παλιότερο παίζει ράδιο σε χαμηλή ένταση περισσότερες από 8 ώρες κάθε μέρα και αδειάζει μέχρι τη μέση περίπου.

Το νεότερο παίζει περίπου 4-5 ώρες στην ίδια ένταση και... έχει αδειάσει.

Το ίδιο γίνεται και όταν βάζω ανάποδα τις μπαταρίες, οπότε στάνταρ ΔΕΝ είναι θέμα μπαταρίας...

 

Λύση δεν έχω βρει ακόμη και δε νομίζω να βρώ, δεν το ψάχνω πλέον άλλωστε. Έχω κάνει το ένα ραδιάκι και το άλλο το έχω για 2ο τηλέφωνο (νονστοπ κλασσικά)...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορείς απλά να φτιάξεις λίστες αναπαραγωγής και να αφήσεις απ'έξω όποια δε θες να φαίνονται. :wink:

δεν είναι bug ετσι δουλεύει δε όλους. απλα φτιαξε μια λιστα με αυτα που δε θες να φαίνονται ή μια με αυτα που θες να φαίνονται. η συνεχής αναπαραγωγή σημαίνει οτι αν παιχτούν όλα τα βιντεο η τραγούδια που είναι σε μια λιστα τότε ξαναρχίζει απο την αρχή , αν το απενεργοποιησεις τότε δεν το κάνει. μια χαρά είναι το κινητό σου...

 

Όντως,η λύση είναι αυτή. Απλά είναι λίγο φασαρία να πρέπει κάθε φορά να τοποθετείς το όποιο βιντεάκι τραβάς ή σου στέλνουνε σε κάποια λίστα..

Πόσο πιο απλό θα ήταν αν το κινητό μπορούσε να παίζει μόνο το αρχείο που του ζητάς να παίξει!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Katarxin poso kairo exeis to kinito? einai kainourio? palio? ti? tetoio problima eixe bgalei to diko mou, alla to exo edo kai ena xrono kai de tou eixa allaksei mpataria pote... kai mou ekane ta idia. molis allaksa mpataria to problima lithike. tora ean einai olokainourio tote prepei na kaneis kamia voltoula se kanena SE service!

(Alla as sou pei kai kanenas allos mipos yparxei kai alli lisi apo to na allakseis mpataria...)

 

 

 

File antonis22 to til. einai 1 etous kai tou allaxa xtes tin bataria alla pali ta idia. Pote otan to fortizo den paei sto 100% kai otan einai standby anavei i kokkini endixi kai paizei o xaraxtiristikos ixos gia tin ellipsi batarias. Tou ekana kai update xtes alla pali ta idia.........

Tha trellatho

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία από το ΣΕΡΒΙΣ της SONY ERICSSON, σχετικά με την αντιμετώπιση των πελατών , αν υπάρχει εξυπηρέτηση δηλαδή και μετά την αγορά των κινητών της.

Εγώ είμαι παθών και θέλω να δω, και να δούμε όσοι χρησιμοποιούμε τα κινητά της αν τυγχάνουμε και της εξυπηρέτησης που στο κάτω -κάτω δικαιούμαστε!!! Στο Κ750i που έχω δεν λειτουργούσε το joystick. Το πήγα στον Γερμανό απ' όπου το είχα αγοράσει, και ο υπάλληλος αφού του έκανε έλεγχο το έστειλε στο ΣΕΡΒΙΣ της εταιρίας. Η απάντηση με γύρισε 10 χρόνια πίσω, όταν η απάντηση των εταιριών για όλες τις βλάβες ήταν ''σου βράχηκε'' η ''σου έπεσε''.Τό ίδιο μου είπαν και τώρα. Τους εξήγησα πως ούτε μου έπεσε, ούτε μου βράχηκε.Το κινητό δεν είχε ούτε γρατσουνιά και αυτοί επιμένανε ότι μου έπεσε. Άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας. Μετά από περιπλάνηση από τον Γερμανό στην Sony ξανά στον Γερμανό και ξανά στην Sony, μου απάντησαν ότι το πόρισμα ήταν ότι ακυρώνεται η Εγγύηση λόγω βλάβης. Μα ακριβώς για να καλύπτει τις βλάβες είναι η εγγύηση, η όχι? Όταν πήρα πίσω το κινητό από το ΣΕΡΒΙΣ του Γερμανού είχε περισσότερα προβλήματα από όταν τους το παρέδωσα για την επισκευή. Τα φόρτωσαν κι αυτά στο ΠΕΣΙΜΟ. Βέβαια εμπιστευτικά υπάλληλος του Γερμανού μου είπε ότι το συγκεκριμένο κινητό και γενικά τα κινητά της ίδιας εταιρίας έχουν προβλήματα με το joystick.

Υπάρχει επομένως πρόβλημα με το service τους? η έτυχε σε μένα?

Link to comment
Share on other sites

File antonis22 to til. einai 1 etous kai tou allaxa xtes tin bataria alla pali ta idia. Pote otan to fortizo den paei sto 100% kai otan einai standby anavei i kokkini endixi kai paizei o xaraxtiristikos ixos gia tin ellipsi batarias. Tou ekana kai update xtes alla pali ta idia.........

Tha trellatho

 

tha se stanaxoriso alla mipos prepei na to pas se kanena SE service? ego sou eipa ti mou eixe simbei! kai pos lithike to problima mou. tora esy kapoio allo problima antimetopizeis to opoio de mporo na sou po kati parapano!! sorry!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επομένως πρόβλημα με το service τους? η έτυχε σε μένα?

 

Με το service του Γερμανού είχα αντιμετωπίσει κάποτε τεράστιο πρόβλημα με ένα Τ65 το οποίο έκλεινε μόνο του. Τρείς φορές μου το έδωσαν πίσω χωρίς να κάνουν τίποτα.Την τέταρτη το άλλαξαν[;] με ένα που έκανε ακριβώς το ίδιο,και μόνο όταν κοντέψαμε να έρθουμε στα χέρια λύθηκε το πρόβλημα! Το χειρότερο είναι οτι όταν έπαιρνα τηλέφωνο στα κεντρικά,αφού είδαν τι θέλω,δεν σήκωναν πια το τηλέφωνο.

Εγώ σου προτείνω να πας κατευθείαν σε service της SE.

Link to comment
Share on other sites

File antonis22 to til. einai 1 etous kai tou allaxa xtes tin bataria alla pali ta idia. Pote otan to fortizo den paei sto 100% kai otan einai standby anavei i kokkini endixi kai paizei o xaraxtiristikos ixos gia tin ellipsi batarias. Tou ekana kai update xtes alla pali ta idia.........

Tha trellatho

 

Νομίζω φίλε μου οτι έπρεπε να είχες πάει κατευθείαν σε SE service ώστε να μην χρεωθείς μια μπαταρία άδικα. Για δες μήπως και στην αλλάξουν με κανένα άλλο αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Με το service του Γερμανού είχα αντιμετωπίσει κάποτε τεράστιο πρόβλημα με ένα Τ65 το οποίο έκλεινε μόνο του. Τρείς φορές μου το έδωσαν πίσω χωρίς να κάνουν τίποτα.Την τέταρτη το άλλαξαν[;] με ένα που έκανε ακριβώς το ίδιο,και μόνο όταν κοντέψαμε να έρθουμε στα χέρια λύθηκε το πρόβλημα! Το χειρότερο είναι οτι όταν έπαιρνα τηλέφωνο στα κεντρικά,αφού είδαν τι θέλω,δεν σήκωναν πια το τηλέφωνο.

Εγώ σου προτείνω να πας κατευθείαν σε service της SE.

Το πρόβλημα είναι οτι στη SE το παίζουν πόντιος πιλάτος, δηλαδή αφού στον Γερμανό γνωμάτευσαν οτι η βλάβη είναι από πτώση έτσι και είναι.Στο κομπιούτερ τους μου είπαν έχει καταγραφεί ''βλάβη από πτώση''. Σε ένα δικό τους Σέρβις που με έστειλαν μου είπαν ότι το κινητό πειράχτεικε από ΤΡΙΤΟΝ. Ο μόνος ΤΡΙΤΟΣ που άγγιξε το κινητό μου ήταν στον Γερμανό. Έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι να απευθυνθώ στην Επίσημη SE, δεν είναι μόνο η αντιμετώπιση τους που είναι στην κατεύθυνση ''ξεπέταγμα'' αλλά με έκαναν να θυμώσω με την όλη συμπεριφορά, κοινώς κορο'ι'δία.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ΚΕΠΚΑ μπορεί να τους βάλει μυαλό αυτούς...

Είναι τυχεροί που δε μου έτυχε τίποτα ακόμη !!! :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 4gb κάρτα.

Δεν την βλέπει το κινητό ενώ στον reader παίζει κανονικά.

Με hotswap τίποτα, ενώ με επανεκίνηση κολλάει στο αρχικό πράσινο σήμα της SE με το μαύρο φόντο, και μόνο με εξαγωγή μπαταρίας ξεκολάει.

 

Είναι φορμαρισμένη ως FAT32 με 4kb cluster size.

Το κινητό είναι CID49 crossflashed σε w800i R1BC002.

 

Any tips? Σε σας που δούλεψε τι specs έχετε;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 4gb κάρτα.

Δεν την βλέπει το κινητό ενώ στον reader παίζει κανονικά.

Με hotswap τίποτα, ενώ με επανεκίνηση κολλάει στο αρχικό πράσινο σήμα της SE με το μαύρο φόντο, και μόνο με εξαγωγή μπαταρίας ξεκολάει.

 

Είναι φορμαρισμένη ως FAT32 με 4kb cluster size.

Το κινητό είναι CID49 crossflashed σε w800i R1BC002.

 

Any tips? Σε σας που δούλεψε τι specs έχετε;

 

kantin format os fat aplo kai bale ligotera cluster 1024byte. otan tha thn baleis sto kinito tha kanei giro sto 2 lepto na thn diabasei.

to kinito mou einai CID49red xoris metatropi sto firmware tou, me thn teleftea ekdosi firmware R1DB001. ps: to biblio tou leei mexri 2gb.

ego tou exo balei mia lexar ms pro duo 4gb kai leitourgei kanonika alla kathisteri ligo...

Link to comment
Share on other sites

Thanks antoni, τελικά είναι απλώς λίγο πεισματάρικη η κάρτα, με λίγα βάλε-βγάλε την βλέπει.

Έχω την εντύπωση πως είναι λίγο μέσα η μεταλλική πλάκα (connectors) - ίσως ο reader είναι πιο σφιχτός σε σχέση με την υποδοχή του τηλ. και να μην έχει πρόβλημα.

Ψήνομαι να βάλω χέρι να την σηκώσω λίγο αλλά σκέφτομαι και το μαρούλι που έδωσα-δεν είναι και λίγα :] Anyways, θα δω πως συμπεριφέται στη συνέχεια και βλέπουμε.

 

Btw την έχω σε FAT32 με 16kb τώρα αλλά σκέφτομαι και για 32kb. (speed over wasted space)

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Thanks antoni, τελικά είναι απλώς λίγο πεισματάρικη η κάρτα, με λίγα βάλε-βγάλε την βλέπει.

Έχω την εντύπωση πως είναι λίγο μέσα η μεταλλική πλάκα (connectors) - ίσως ο reader είναι πιο σφιχτός σε σχέση με την υποδοχή του τηλ. και να μην έχει πρόβλημα.

Ψήνομαι να βάλω χέρι να την σηκώσω λίγο αλλά σκέφτομαι και το μαρούλι που έδωσα-δεν είναι και λίγα :] Anyways, θα δω πως συμπεριφέται στη συνέχεια και βλέπουμε.

 

Btw την έχω σε FAT32 με 16kb τώρα αλλά σκέφτομαι και για 32kb. (speed over wasted space)

 

na ksereis oti oso megalytero cluster tha bazeis toso perissotero tha kanei na sou thn diabazei! alla exeis ena proson oti ginete grigori h karta. eno me to palio sistima pou tin exo ego, diladi FAT me 1KB cluster einai argi sto read and write. px ama pao na do fotos, sernete:lol: alla an thn balo sto kinito thn diabazei amesos...

Link to comment
Share on other sites

εχω το κ750ι και παρολο που η μπαταρια του ελεγε 9 ωρες ομιλιας στην πραξη καθε μερα χρειαζεται φορτιση με 2-3 ωρες ομιλια την ημερα.τι μπορει να φταιει?καποια θεματα "καινε" περισσοτερο εχω δοκιμασει 3-4 ολα ιδια αποδοση εχουν.υπαρχει καποιος τροπος να εξοικονομησω μπαταρια?συμβαινει σε ολους αυτο ή κραταει οσο υποστηριζει η sony?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση του μεγαφώνου περισσότερο από το εργοστασιακό? Επειδή ο χώρος που εργάζομαι έχει πολύ θόρυβο δεν ακούω καλά όταν μιλάω στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση του μεγαφώνου περισσότερο από το εργοστασιακό? Επειδή ο χώρος που εργάζομαι έχει πολύ θόρυβο δεν ακούω καλά όταν μιλάω στο τηλέφωνο.

Γιατί δεν παίρνεις ένα bluetooth handsfree?

Και θα γλιτώνεις ακτινοβολία και θα ακούς και καλύτερα!;)

Link to comment
Share on other sites

εχω το κ750ι και παρολο που η μπαταρια του ελεγε 9 ωρες ομιλιας στην πραξη καθε μερα χρειαζεται φορτιση με 2-3 ωρες ομιλια την ημερα.τι μπορει να φταιει?καποια θεματα "καινε" περισσοτερο εχω δοκιμασει 3-4 ολα ιδια αποδοση εχουν.υπαρχει καποιος τροπος να εξοικονομησω μπαταρια?συμβαινει σε ολους αυτο ή κραταει οσο υποστηριζει η sony?

 

Οι ώρες που δίνουν οι εταιρείες είναι σε ιδανικές συνθήκες. Τέλειο σήμα, καμία εναλλαγή κεραίας, χαμηλή ένταση ακουστικού κτλ.

Εσύ κινήσαι (αλλάζεις κεραίες κάνεις ενδοεταιρικό-roamming), δεν έχεις πάντα τέλειο σήμα (αλλάζουν τα watt εκπομπής).

τι να σου πώ..

 

Χαμήλωσε λίγο την φωτεινότητα της οθόνης σου (αν και σβήνει μετά από λίγο), και την ένταση του ακουστικού σου αλλά δεν θα δεις ουσιαστική βελτίωση. :(

 

Με 2-3 ώρες την ημέρα δεν ανησυχείς :worry: για την υγειά σου? Αν χρησιμοποιείς BT handsfree γλυτώνεις ακτινοβολία, χαλάς όμως την μπαταρία σου :p . Αν χρησιμοποιείς ενσύρματο handsfree τότε δέχεσαι πολύ μικρή ακτινοβολία (επαγωγική διαρροή). Αν δεν χρησιμοποιείς τίποτα κακώς. Πάντως 2-3 ώρες είναι λογικό να τρώγεται η μπαταρία σου.:O Γιατί δεν παίρνεις μία δεύτερη..

Σαν την διαφήμηση με το ΤΙΜ και το συνεργέιο σε βλέπω.. "Πάρε και ένα υγρό.." :p Δεν βλέπω άλλη λύση.

 

Υ.Γ Να αλλάζεις αυτί κάθε λεπτό (βάλε minute beep να στο θυμίζει) θα ψηθεί το κεφάλι σου..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...