Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

File mou na dieukriniso kati to opoio ksexasa kai einai simantiko! ekana update to kinito meso tou site tis sonyericsson.ola kala,to tilefono leitourgei kai douleuei i memory stick duo.to provlima einai oti de douleuei i memory stick PRO duo kai anavosvinei to til otan leitourgei.prin douleue mia xara
michael
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είχες ξεχάσει την κάρτα μέσα στο κινητό την ώρα που έκανες το update τότε πιθανώς η κάρτα να καταστράφηκε.

Αν όχι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει.:confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ερώτησις Νο1: Οταν βγάζω φωτο με το Κ750 η ποιότητα της μετά την αποθήκευση είναι διαφορετική (ψιλοχειρότερη) από το πώς είναι η φώτο στα ελάχιστα δευτερόλεπτα από τη στιγμή το click και όσο γίνεται η επεξεργασία αποθήκευσης. Σας συμβαίνει και σας ή μήπως κάτι τρέχει με το δικό μου μόνο?

(δηλαδή καταλάβατε τι ρώτησα?)

 

Ερώτησις Νο 2:Για λόγους οικονομίας μπαταρίας έχω τη φωτεινότητα στο 50%Η ποιότητα της αποθηκευμένης φωτογραφίας (όταν την κατεβάζω στο PC) επειρεάζεται από τη φωτεινότα της οθόνης? το έχει ψαξει κανένας?

 

ΤΝΧ

&

ΜΦΧ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ερώτησις Νο1: Οταν βγάζω φωτο με το Κ750 η ποιότητα της μετά την αποθήκευση είναι διαφορετική (ψιλοχειρότερη) από το πώς είναι η φώτο στα ελάχιστα δευτερόλεπτα από τη στιγμή το click και όσο γίνεται η επεξεργασία αποθήκευσης. Σας συμβαίνει και σας ή μήπως κάτι τρέχει με το δικό μου μόνο?

(δηλαδή καταλάβατε τι ρώτησα?)

 

Ερώτησις Νο 2:Για λόγους οικονομίας μπαταρίας έχω τη φωτεινότητα στο 50%Η ποιότητα της αποθηκευμένης φωτογραφίας (όταν την κατεβάζω στο PC) επειρεάζεται από τη φωτεινότα της οθόνης? το έχει ψαξει κανένας?

 

ΤΝΧ

&

ΜΦΧ

 

Νο1: Αυτό συμβαίνει σε όλα τα Κ750.:)

Νο2: Δεν έχει καμμία σχέση η φωτεινότητα της οθόνης με την ποιότητα της αποθηκευμένης εικόνας παρά μόνο με το πως φαίνεται στο κινητό σου.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ερώτησις Νο1: Οταν βγάζω φωτο με το Κ750 η ποιότητα της μετά την αποθήκευση είναι διαφορετική (ψιλοχειρότερη) από το πώς είναι η φώτο στα ελάχιστα δευτερόλεπτα από τη στιγμή το click και όσο γίνεται η επεξεργασία αποθήκευσης. Σας συμβαίνει και σας ή μήπως κάτι τρέχει με το δικό μου μόνο?

(δηλαδή καταλάβατε τι ρώτησα?)

 

Αυτό γίνεται γιατί όσο και να προσπαθείς, το κινητό με το τελικό πάτημα του πλήκτρου φωτογράφησης κουνιέται έστω και απειροελάχιστα με συνέπεια, ιδιαίτερα όταν οι συνθήκες φωτισμού δεν είναι καλές να παρουσιάζεται αυτό που λές...

 

Δηλαδή, μια φωτογραφία σε μία ηλιόλουστη ημέρα και με σχετικά σταθερό χέρι, θα σου λύσει την απορία

 

Ερώτησις Νο 2:Για λόγους οικονομίας μπαταρίας έχω τη φωτεινότητα στο 50%Η ποιότητα της αποθηκευμένης φωτογραφίας (όταν την κατεβάζω στο PC) επειρεάζεται από τη φωτεινότα της οθόνης? το έχει ψαξει κανένας?

 

ΤΝΧ

&

ΜΦΧ

 

ΔΕΝ υπάρχει τέτοιο πρόβλημα

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

odytsak, Sylvester

 

TNX παίδες.....

 

Ιδίως η κατάργηση της καθυστέρησης από τη στιγμή του κλικ μεχρι την αποθήκευση θα μπορούσε να είναι μία πρόκληση για την SE για κάποια επόμεν αναβάθμιση...

 

Αλλά τωρα θα μου πείτε ότι το μοντέλο έχει πλεόν παλιώσει και ποιός ασχολείται.....

Link to comment
Share on other sites

File mou na dieukriniso kati to opoio ksexasa kai einai simantiko! ekana update to kinito meso tou site tis sonyericsson.ola kala,to tilefono leitourgei kai douleuei i memory stick duo.to provlima einai oti de douleuei i memory stick PRO duo kai anavosvinei to til otan leitourgei.prin douleue mia xara

 

βάλε την κάρτα σου σε ένα άλλο sony ericcsson και κάντης ένα format απο το κινητό και το πρόβλημα θα λυθεί.....

 

το κινητό σου αναβοσβήνει γιατί φορμάρισες την κάρτα στο pc....

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες ξεχάσει την κάρτα μέσα στο κινητό την ώρα που έκανες το update τότε πιθανώς η κάρτα να καταστράφηκε.

Αν όχι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει.:confused:

 

δηλαδη αν εχεις μεσα την καρτα κατα την αναβαθμιση αυτη χαλαει?

γιατι δεν το ηξερα αυτο και ρωταω γιατι ειναι σοβαρο!!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

nikthano to provlima einai oti tin evala alla kanei ta idia kai se allo sonyericsson.ara kai na na thelo na ti kano format apo allo kinito de ginetai giati anavosvinei kai ekeino. to g@moto tis ipothesis einai oti tin 1.0GB tin pira prin 4 meres kai de douleuei pia.exeis kapia alli lisi?:( pantos tin ksaderfis mou i 256MB pro duo douleuei se mena.ara DOKSA TO THEO de ftaine ta kinita.:D
michael
Link to comment
Share on other sites

 

το κινητό σου αναβοσβήνει γιατί φορμάρισες την κάρτα στο pc....

 

 

File mou xoris na thelo na se thikso ayto pou les den isxiei. exo 2GB pro duo formarismeni apo pc kai doulebei 2 fores poio grigora apo thn 512 pou htan formarismeni apo kinito se file system FAT. To card reader formari tis memory se sistima arxeion FAT32 (an to theleis) pou einai poli poio grigoro apo ayto tou kinitou FAT....

Link to comment
Share on other sites

Ιδίως η κατάργηση της καθυστέρησης από τη στιγμή του κλικ μεχρι την αποθήκευση θα μπορούσε να είναι μία πρόκληση για την SE για κάποια επόμεν αναβάθμιση...

 

Αλλά τωρα θα μου πείτε ότι το μοντέλο έχει πλεόν παλιώσει και ποιός ασχολείται.....

 

Mporeis na lisis to problima se kapoio ikanopoihtiko bathmo kanontas format thn karta mnimis sto card reader se sistima arxeion FAT32... Tha deis mia diafora kai sthn emfanisi to photografion otan pas na tis deis apo to menu tou kinitou, diladi thn lista enoo. opos px me thn lista ton mp3 ktl ktl...:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia telika tipota :( .tzampa pigan ta 50 euros gia tin 1.0GB.dil sometimes aporo giati einai lalakes kai dn grafoun.ektos apo ti sim pou grafei pos prepei na ti vgazeis otan kaneis update na vgazeis kai to memory stick :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :rocket:
michael
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες ξεχάσει την κάρτα μέσα στο κινητό την ώρα που έκανες το update τότε πιθανώς η κάρτα να καταστράφηκε.

Αν όχι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει.:confused:

 

 

Όχι ρε παιδιά μή λέτε ανακρίβειες. Εγώ έχω κάνει όλα τα updates online από τότε που κυκλοφόρησε το κινητό με την memory stick 1gb μέσα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Ψάχτε αλλού το πρόβλημα. Δεν ανακατέβεται το update με το memory stick.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά μή λέτε ανακρίβειες. Εγώ έχω κάνει όλα τα updates online από τότε που κυκλοφόρησε το κινητό με την memory stick 1gb μέσα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Ψάχτε αλλού το πρόβλημα. Δεν ανακατέβεται το update με το memory stick.

 

simfono mazi sou file. mporei na htan elatomatiki h memory...

Link to comment
Share on other sites

Για τη SIM ναι, το λέει και το ίδιο το πρόγραμμα. Αλλά για τη memory stick δεν αναφέρει τίποτα.

 

Βγήκε καινούρια έκδοση;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

bebaia to sosto einai na bazeis thn memory kai thn karta sim apo to kinito otan to kaneis update. mou to exoun pei apo thn SE!!:O

 

Αυτό είναι για να μην χαθούν δεδομένα. Θεωρητικά θα μπορούσε να γίνει. Στην πράξη δεν συμβαίνει τίποτα απολύτως. Ούτε εγώ έχω βγάλει ποτέ την sim ή την κάρτα μνήμης, στις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να μην χαθούν δεδομένα. Θεωρητικά θα μπορούσε να γίνει. Στην πράξη δεν συμβαίνει τίποτα απολύτως. Ούτε εγώ έχω βγάλει ποτέ την sim ή την κάρτα μνήμης, στις αναβαθμίσεις.

 

Πάντως, όπως μας δείχνει το πάθημα του φίλου που έχασε την επικοινωνία με την MSDUO του μετά από αναβάθμιση, και επειδή "ο φόβος φυλάει τα έρμα", καλού- κακού ας βγάζουμε όλες τις κάρτες όταν κάνουμε αναβάθμιση! Επειδή ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται! Εξάλλου η εμπειρία μας περί των ηλεκτρονικών, εδώ και πάρα πολλά χρόνια, είτε αυτό είναι ένας υπολογιστής, είτε ένα τηλέφωνο μας δείχνει πως ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ, πολλές φορές χωρίς προφανή εξήγηση. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μειώνουμε τις πιθανότητες! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όπως μας δείχνει το πάθημα του φίλου που έχασε την επικοινωνία με την MSDUO του μετά από αναβάθμιση, και επειδή "ο φόβος φυλάει τα έρμα", καλού- κακού ας βγάζουμε όλες τις κάρτες όταν κάνουμε αναβάθμιση! Επειδή ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται! Εξάλλου η εμπειρία μας περί των ηλεκτρονικών, εδώ και πάρα πολλά χρόνια, είτε αυτό είναι ένας υπολογιστής, είτε ένα τηλέφωνο μας δείχνει πως ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ, πολλές φορές χωρίς προφανή εξήγηση. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μειώνουμε τις πιθανότητες! :ninja:

 

Είπαμε, σωστά όλα αυτά.

Αλλά όταν κάνεις πειράματα παίρνεις και τα μέτρα σου. Ο κανόνας είναι ένας. Αντίγραφα ασφαλείας. Πολλά αντίγραφα και σε τακτά διαστήματα.

Σε σκληρούς, CDs και USB Flash drives.:)

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, σωστά όλα αυτά.

Αλλά όταν κάνεις πειράματα παίρνεις και τα μέτρα σου. Ο κανόνας είναι ένας. Αντίγραφα ασφαλείας. Πολλά αντίγραφα και σε τακτά διαστήματα.

Σε σκληρούς, CDs και USB Flash drives.:)

 

Δεν θα μπορούσα να διαφωνίζω μαζί σου. Αλλά μη ξεχνάμε πως μιλάμε για μια απλή αναβάθμιση που ακόμη και η ίδια η SE προτείνει, και όχι για "πείραμα".

Άρα οδηγούμαστε στην συμβιβαστική άποψη : Φύλαγε τα ρούχα σου για ..... να τα 'χεις όλα" !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Paidia telika ipirkse lisi sto provlima mou! (doksa to Theo!).piga kai ti 512MB kai tin 1.0GB sto Germano kai mou tis eftiakse me 10euros.de me eipan pos alla de me noiazei.allos tha edine 50-60 euros gia na parei mia kainouria.ara an to antimetopisete iparxei lisi:Germanos!
michael
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι ειμαι σιγουρος οτι μπορουσες να το κανεις και μονος σου? Δεν ξερω πως αλλα ο Γερμανος δεν ειναι και θεος.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...