Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geofil, ξέρω ότι στην Ελλάδα η Voda χρεώνει την πλοήγηση. Αλλά πέραν τουτου (επειδή έχω κυπριακό Vodafone Live!, αν και εδώ η πλοήγηση είναι δωρεάν) σου λέω πως για να αγοράσεις κάτι πρέπει να επιβεβαιώσεις τουλάχιστόν 1-2 φορές την αγορά. Οπότε για μένα δεν κάνει καμμία απολύτως διαφορά.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To κινητό μου εδώ και λίγο καιρό μου δείχνει οτι δεν την παλεύει και πολύ, καθυστερεί υπερβολικά, σβηνει ανάβει μόνο του, ρίχνει και κανα κολληματάκι που και που!

Οπότε θέλω να το επαναφέρω στην τάξη.Αλλά τι είναι καλύτερο να κάνω? Αναβάθμιση του λογισμικού απο το site της S.E. ή

 

Να το επαναφέρω προχείρως με μια επαναφορά εργοαστασιακών ρυθμίσεων.

Σε ένα παλαιότερο κινητό ΝΟΚΙΑ που είχα, μπορούσες με κωδικό(οχι απο την επιλογη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων του μενου) να το επαναφέρεις ακριβώς στην κατάσταση στην οποία ήταν όταν το αγόρασες(κατι σαν φορματ στον υπολογιστή και επανεγκατασταση των windows!!!) Ξέρει κανείς αν ισχύει κάποιος τέτοιος κωδικός και για το Κ750?

 

Και μια τελευταία ερώτηση, είτε στην αναβαθμιση είτε στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, τις επαφες του τηλεφωνικού καταλόγου τις χανω???

 

Ευχαριστώ ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Geofil, ξέρω ότι στην Ελλάδα η Voda χρεώνει την πλοήγηση. Αλλά πέραν τουτου (επειδή έχω κυπριακό Vodafone Live!, αν και εδώ η πλοήγηση είναι δωρεάν) σου λέω πως για να αγοράσεις κάτι πρέπει να επιβεβαιώσεις τουλάχιστόν 1-2 φορές την αγορά. Οπότε για μένα δεν κάνει καμμία απολύτως διαφορά.

Για να αγοράσεις κάτι φυσικά και πρέπει να γίνει επιβεβαίωση. Εγώ δεν μιλάω για αυτό. Εγώ λέω για το σπαστικό του πράγματος. Επειδή είναι εύκολο να πατήσεις το κουμπί και μετα να περιμένεις να κάνεις αποσύνδεση.

Από κει και πέρα τουλάχιστον παλιότερα πλήρωνες για την πλοήγηση, που δεν ήθελες να κάνεις. Δεν ξέρω αν τώρα είναι δωρεάν. Δεν έχω εδώ και καιρό vl συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβώς γίνεται αυτό; :fool:

 

 

Συνδέεις το κινητό με τον Η/Υ μέσω Bluetooth. Tο κινητό αναγνωρίζεται σαν επιπλέον συσκευή 'επικοινωνίας με τον χρήστη' κοινώς mouse...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτό που λες, το περί εύκολου πατήματος του κουμπιού, ισχύει και στην "καθαρή" έκδοση. Και μάλιστα στη δική μου περίπτωση, αν έχω την "καθαρή" έκδοση θα υπάρξει χρέωση GPRS, ενώ με το Vodafone Live!, δεν πληρώνω μία. Οπότε μπορώ να πατήσω άφοβα...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτό που λες, το περί εύκολου πατήματος του κουμπιού, ισχύει και στην "καθαρή" έκδοση. Και μάλιστα στη δική μου περίπτωση, αν έχω την "καθαρή" έκδοση θα υπάρξει χρέωση GPRS, ενώ με το Vodafone Live!, δεν πληρώνω μία. Οπότε μπορώ να πατήσω άφοβα...

Για ποιό κουμπί λες στο "καθαρό"; δεν υπάρχει τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

To πλήκτρο που στην Live! συσκευή χρησιμοποιείται για πρόσβαση στο Live! στην "καθαρή" συσκευή χρησιμοποιείται για πρόσβαση στο site της SE (ή οποιοδήποτε άλλο site καθορίσει ο χρήστης)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

To πλήκτρο που στην Live! συσκευή χρησιμοποιείται για πρόσβαση στο Live! στην "καθαρή" συσκευή χρησιμοποιείται για πρόσβαση στο site της SE (ή οποιοδήποτε άλλο site καθορίσει ο χρήστης)

Aυτό το πλήκτρο στο "καθαρό" σε πάει στα νέα συμβάντα και όχι στο site της SE. Εκτός αν το επιλέξεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

geofil με μπεδεψες τωρα πολυ...

Εγω την συσκευη την πηρα απο εναν γνωστο πριν λιγο καιρο...

Υπαρχει το κουμπι πανω με το σημα της VF αλλα οταν

το παταω βγαινει στις συντομευσεις και οχι σε καποιο αλλο

μενου! Αν εχεις λογισμικο VF πως θα το καταλαβω;

Παντος η Version του λογισμικου ειναι η R1J002

και οταν παω να το αναβαθμισω με το προγραμματακι της

SE μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση και δεν προχωραει.

Καμια προταση;;;

Link to comment
Share on other sites

geofil με μπεδεψες τωρα πολυ...

Εγω την συσκευη την πηρα απο εναν γνωστο πριν λιγο καιρο...

Υπαρχει το κουμπι πανω με το σημα της VF αλλα οταν

το παταω βγαινει στις συντομευσεις και οχι σε καποιο αλλο

μενου! Αν εχεις λογισμικο VF πως θα το καταλαβω;

Παντος η Version του λογισμικου ειναι η R1J002

και οταν παω να το αναβαθμισω με το προγραμματακι της

SE μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση και δεν προχωραει.

Καμια προταση;;;

 

Ας βοηθήσει κάποιος που έχει vodafone live. Αλλά νομίζω ότι το μεσαίο πλήκτρο, ανάμεσα στην αριστερή και την δεξιά παύλα και πάνω από το τζόϊστικ σε πάει στο live, ενώ στο original K750 σε πάει στα νέα συμβάντα.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος κάτοχος vl.

 

@lx911. Μήπως ο γνωστός σου είχε αφαιρέσει το live;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντος οποτε το παταω με βγαζει στις συντομευσεις μου!

Επισης ο προηγουμενος ιδιοκτητης του κινητου δεν μου ανεφερε τι εχει

κανει με το λογισμικο. Παντος για VF δεν μου φενετε εμενα η συσκευη.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι γιατι να μην μπορει να κανει αναβαθμιση

απο την SE... Με το client του Davichi Team θα γινει δουλεια;

Γινεται να το δοκιμασω πρωτα πριν δωσω τα χρηματα;

Επισης ρε παιδια οποιος εχει VF ας μου πει τι Version Λογισμικου εχει το

κινητο του....

 

Υ.Γ. Εμενα εχει R1J002

Link to comment
Share on other sites

αυτή την έκδοση την είχα στο δικό μου 750. Το είχα αγοράσει τον Ιουν 2005 και ήταν νορμάλ (όχι VL).

 

εάν σε βοηθάει αυτό...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε εναν χρονο πισω ειμαι...

Κυκλοφορει 1 χρονο το 750;;;

Μαλλον θα παω σε κανενα καταστημα της Sony Ericsson

να μου περασουνε την τελευταια αφου δεν μπορω να

την περασω μονος μου... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση σας παρακαλω?

Πως γινεται να στειλουμε μυνημα sms με 160 χαρακτηρες και οχι 70 που μου επιτρεπει τωρα το Κ750Ι μου????

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση σας παρακαλω?

Πως γινεται να στειλουμε μυνημα sms με 160 χαρακτηρες και οχι 70 που μου επιτρεπει τωρα το Κ750Ι μου????

Απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

einai dinaton to k750 na xtipithei apo io?

esteilan se enan filo mou kati mp3 kai mia foto kai meta apo kana 2 meres tou pagwse i othoni.Vgazei tin bataria kai apo tote den exei ksananoixei,kai to trexei sta service tis se opou tou lene pws sou estilan io kai oso esy akouges to mp3 autos olo kai eisxorouse kai sou ekane megaliteri zimial.To kinito lene einai gia petama>>.Lete an to kanei kanena format kai kamia anavathmisi na strwsei?

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε εναν χρονο πισω ειμαι...

Κυκλοφορει 1 χρονο το 750;;;

Μαλλον θα παω σε κανενα καταστημα της Sony Ericsson

να μου περασουνε την τελευταια αφου δεν μπορω να

την περασω μονος μου... :cry:

Για την ακριβεια η R1J002 είναι η δεύτερη έκδοση του Κ750 μετά την πρώτη (ας πούμε δοκιμαστική) R1A044. Και κυκλοφόρησε 13/6/05.

Μάλλον χρειάζεσαι αναβάθμιση.

 

Πάντως από ότι φαίνεται δεν έχεις vl. Κάποιος προηγούμενος κάτοχος το αφαίρεσε ή δεν είχες ποτέ. Καλό θα ήταν να μπορούσες να μάθεις αν αφαιρέθηκε το live.

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές-->Επιλογές-->Ομάδες σε μια ομάδα σε αφήνει προσθέσεις μέχρι 15 επαφές μόνο. Αυτό υπαρχει τρόπος να αλλάξει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

einai dinaton to k750 na xtipithei apo io?

esteilan se enan filo mou kati mp3 kai mia foto kai meta apo kana 2 meres tou pagwse i othoni.Vgazei tin bataria kai apo tote den exei ksananoixei,kai to trexei sta service tis se opou tou lene pws sou estilan io kai oso esy akouges to mp3 autos olo kai eisxorouse kai sou ekane megaliteri zimial.To kinito lene einai gia petama>>.Lete an to kanei kanena format kai kamia anavathmisi na strwsei?

 

Μου το είχε κάνει και μένα μία φορά, όταν μου έστειλαν μία φωτογραφία.

 

Δεν άναβε, παρά μόνο όταν έβγαλα την MS DUO και την μπαταρία και το άναψα χωρίς την MS DUO μέσα. Μετά, την έβαλα και όλα καλά.

 

Δοκίμασέ το...Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να έχει χαλάσει "τυχαία", αλλά όχι από ιό.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

einai dinaton to k750 na xtipithei apo io?

esteilan se enan filo mou kati mp3 kai mia foto kai meta apo kana 2 meres tou pagwse i othoni.Vgazei tin bataria kai apo tote den exei ksananoixei,kai to trexei sta service tis se opou tou lene pws sou estilan io kai oso esy akouges to mp3 autos olo kai eisxorouse kai sou ekane megaliteri zimial.To kinito lene einai gia petama>>.Lete an to kanei kanena format kai kamia anavathmisi na strwsei?

ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι ιος. Δεν ειναι symbian κινητο οποτε δεν μπορει να "μολυνθει". Οι ιοι ειναι σε επεκταση .sis. Καλα, αυτοι στο service θα πρεπει να ηταν πααρα πολυ ασχετοι.:fool: :tease: Ακους εκει εισχωρουσε ολο κ περισσοτερο οταν ακουγε τα mp3:w00t: :lol: :lol:

Συμφωνω με τον Silvester σε αυτα που προτεινε. 'Η μπορεις να του κανεις κανενα master reset

Link to comment
Share on other sites

ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι ιος. Δεν ειναι symbian κινητο οποτε δεν μπορει να "μολυνθει". Οι ιοι ειναι σε επεκταση .sis. Καλα, αυτοι στο service θα πρεπει να ηταν πααρα πολυ ασχετοι.:fool: :tease: Ακους εκει εισχωρουσε ολο κ περισσοτερο οταν ακουγε τα mp3:w00t: :lol: :lol:

Συμφωνω με τον Silvester σε αυτα που προτεινε. 'Η μπορεις να του κανεις κανενα master reset

Πριν από αρκετό καιρό είχε ανέβει ένα άρθρο στο MyPhone που έλεγε ότι πλέον υπάρχουν ιοί και για κινητά που τρέχουν Java εφαρμογές. Δεν έχει ακουστεί όμως κάτι για ιούς σε mp3 και φωτογραφίες. Μην θεωρείτε λοιπόν ότι μόνο τα Sympian κινητά μολύνονται...

Link to comment
Share on other sites

einai dinaton to k750 na xtipithei apo io?

esteilan se enan filo mou kati mp3 kai mia foto kai meta apo kana 2 meres tou pagwse i othoni.Vgazei tin bataria kai apo tote den exei ksananoixei,kai to trexei sta service tis se opou tou lene pws sou estilan io kai oso esy akouges to mp3 autos olo kai eisxorouse kai sou ekane megaliteri zimial.To kinito lene einai gia petama>>.Lete an to kanei kanena format kai kamia anavathmisi na strwsei?

Μήπως θα μπορούσαμε να μάθουμε το όνομα του αρχείου και την κατάληξη;

Link to comment
Share on other sites

Παω να βγαλω σημερα μια φωτογραφια κ τι να δω. Μια μαυρη κουκιδα. Μαλλον θα ειναι σκονη πανω στην καμερα, γιατι το εξωτερικο τζαμακι το καθαρισα αλλα τιποτα...

 

Τι κανω;

 

Δειτε: http://img235.imageshack.us/img235/4423/dsc00651kg6.th.jpg

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παω να βγαλω σημερα μια φωτογραφια κ τι να δω. Μια μαυρη κουκιδα. Μαλλον θα ειναι σκονη πανω στην καμερα, γιατι το εξωτερικο τζαμακι το καθαρισα αλλα τιποτα...

 

Τι κανω;

 

Δειτε: http://img235.imageshack.us/img235/4423/dsc00651kg6.th.jpg

Προσεκτικό καθάρισμα του φακού με μια μπατονέτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει δλδ να ανοιξω το πισω καλυμμα ε;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...