Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βαρεθεί να το λέω συνέχεια:

 

Αν δεν θέλετε να απαντήσετε σε κάποιον, μην το κάνετε.

Αν απαντάτε όμως, μην δίνετε απαντήσεις με αυτό τον τρόπο.

Φόρουμ είναι και ερωτήσεις θα γίνονται (οι ίδιες συνήθως, γιατί μπαίνουν συνεχώς νέοι χρήστες).

 

"Μαγκιά" είναι να απαντήσεις στην ερώτηση κάποιου και μετά να του δείξεις και τον τρόπο που πρέπει να κινείται στο φόρουμ. Το να του "την λες", δεν δείχνει τίποτα, πόσο μάλλον σε κάποιον νέο χρήστη :!:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lipon to pira sto katasthma germanou igoumenitsas se timh 361,41 euro

 

Polu kalh eikona ktl....me ligo meionekthma sths nyxterines lhpseis alla dior8onete me ta efe tou. Se grhgorh xrhsh tweei merika kollhmata alla oxi sovara kai polu spaneia to kanei. Kai meionekthma epishs h mpataria pou emena mou krataei 2 meres. Memory stick pairnei mexri kai 4Gb apoti diavasa opote cool..... kata ta alla einai ena polu kalo, gero kai finetsato kin. osoi to exoun 8a niwsouon kala!

Link to comment
Share on other sites

Lipon to pira sto katasthma germanou igoumenitsas se timh 361,41 euro

 

Polu kalh eikona ktl....me ligo meionekthma sths nyxterines lhpseis alla dior8onete me ta efe tou. Se grhgorh xrhsh tweei merika kollhmata alla oxi sovara kai polu spaneia to kanei. Kai meionekthma epishs h mpataria pou emena mou krataei 2 meres. Memory stick pairnei mexri kai 4Gb apoti diavasa opote cool..... kata ta alla einai ena polu kalo, gero kai finetsato kin. osoi to exoun 8a niwsouon kala!

Link to comment
Share on other sites

Lipon to pira sto katasthma germanou igoumenitsas se timh 361,41 euro

 

Polu kalh eikona ktl....me ligo meionekthma sths nyxterines lhpseis alla dior8onete me ta efe tou. Se grhgorh xrhsh tweei merika kollhmata alla oxi sovara kai polu spaneia to kanei. Kai meionekthma epishs h mpataria pou emena mou krataei 2 meres. Memory stick pairnei mexri kai 4Gb apoti diavasa opote cool..... kata ta alla einai ena polu kalo, gero kai finetsato kin. osoi to exoun 8a niwsouon kala!

 

Περιεργο το βλεπω για τη μπαταρια.... :O Εγω θεωρω ατου του συγκεκριμενου τηλεφωνου την μπαταρια του...Μου κραταει αρκετα γυρω στις 6 μερες αλλα με ελαχιστη χρηση ομιλιας, αρκετες φοτο,λιγο παιχνιδακι ,και κλεισιμο το βραδυ. :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Lipon to pira sto katasthma germanou igoumenitsas se timh 361,41 euro

 

Polu kalh eikona ktl....me ligo meionekthma sths nyxterines lhpseis alla dior8onete me ta efe tou. Se grhgorh xrhsh tweei merika kollhmata alla oxi sovara kai polu spaneia to kanei. Kai meionekthma epishs h mpataria pou emena mou krataei 2 meres. Memory stick pairnei mexri kai 4Gb apoti diavasa opote cool..... kata ta alla einai ena polu kalo, gero kai finetsato kin. osoi to exoun 8a niwsouon kala!

Poia ekdosh logismikou exeis file???se vf live to phres h se quickshare??

Link to comment
Share on other sites

.....Kai meionekthma epishs h mpataria pou emena mou krataei 2 meres. .......

Όχι φίλε μου, με τίποτα. Η μπαταρία του είναι πολύ καλή! Σου ξανα-ποστάρω μέτρηση που είχα ποστάρει πριν από μερικές εβδομάδες - από την μέχρι τώρα δική μου χρήση, δείχνει να είναι ρεαλιστικότατη:

- Καθαρή αναμονή (καθόλου χρήση, σταθερό σημείο με καλή λήψη) ~200-250 ώρες.

- Καθαρή ομιλία (σταθερό σημείο με καλή λήψη) ~ 5 ώρες (~ κατανάλωση αναμονής Χ 40-50)

- Ραδιόφωνο ~ 15 ώρες (~ κατανάλωση αναμονής Χ 15)

Άρα, κάνοντας συνδυασμούς έχουμε χονδρικά πχ:

- 2 24-ωρα με ομιλία ~1,5+ ώρες / ημέρα

- 3 24-ωρα με ομιλία ~1+ ώρα / ημέρα

- 5 24-ωρα με ομιλία ~0,5 ώρα / ημέρα

Δεν έχω υπολογίσει καθόλου camera, games και άλλη χρήση (πχ ψάξιμο σε επαφές). Τα παραπάνω παραδείγματα δεν έχουν ούτε ραδιόφωνο ή mp3. Στην πράξη, επειδή όλοι κάνουμε και τέτοιες χρήσεις, πιστεύω ότι οι πραγματικοί χρόνοι θα βγαίνουν λίγο χειρότεροι.

Μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά είναι σχετικά και εξαρτώνται άμεσα πάρα πολλούς παράγοντες: το δίκτυο, το σημείο, τις μετακινήσεις, την ποιότητα σήματος κλπ. Δικές μου παράμετροι (πώς προέκυψαν τα παραπάνω νούμερα): Voda, Αθήνα (ΒΑ), καλό σήμα, λίγες μετακινήσεις, κλειστό ΒΤ και IRDA, φωτ. οθόνης 50%. Τα παραπάνω νούμερα είναι χωρίς φόρτιση από USB. Εννοείται ότι τα έβγαλα αναλογικά (όχι, δεν άφησα το τηλέφωνο αχρησιμοποίητο επί 10 μέρες για να δω πότε θα αδειάσει), οπότε δεν είμαι καθόλου απόλυτος.

 

Ίσως να είναι ακόμα καινούρια η μπαταρία σου και να μην έχει "ανοίξει" ή να κάνεις αρκετά βαριά χρήση. Παρακολούθησέ το... Ακολούθησες τη σωστή διαδικασία πρώτης φόρτισης; (πλήρης φόρτιση κλειστό, πλήρες άδειασμα, ξανά πλήρης φόρτιση κλειστό κλπ)

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry pou eimai :offtopic: :offtopic: :offtopic: alla molis mphka sto thread tou k600i kai eida oti eipe o iosif1980 oti apo aurio 8a er8ei to k600 sto plaisio sth timh TWN .:392Euro:. :wacko: :wacko: :wacko: !!eleos!!!polla den einai re paidia??? :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

KATARXHN KALHSPERA!!!!

EIMAI APO HRAKLEIO KRHTHS,KAI EXW TO KINHTO EDW KAI 3 EBDOMADES.TO PHRA APO THN MOBITEL MIAS KAI AP OTI MOU EIPAN HTAN H PRWTH (AN KAI ANOIKEI PLEON OLOKHROTIKA STHN VODAFON) POY TO DIENIME STHN AGORA(...?)

LOIPON TA SXOLIA MOU GIA TO NEO AYTO THAYMA EINAI TA EXHS:

 

TO KINHTO EINAI APAIXTO OSON AFORA TO DESING KAI THN APOLOTITA TOU MENU.

DIABAZW GIA KAPOIES KATHISTERISEIS STO ANOIGMA FAKELON...

MA RE PAIDIA ENA PC AN EXOUME KAI TO FORTOSOUME ME PROGR H FILES SIGA SIGA ARXIZEI KAI "XOLENEI" GIATI NA MHN TO PATHENEI KAI TO KINHTO?

EMENA PANTOS PAROLO POU TO EXW FORTWSEI MP3 KAI JAVA GAMES ALLA KAI VIDEOS, DEN MOU EXEI DIMHOURGISEI KANENA PRBLM.ISOS NA BGEIKE KALO SE SXESH ME ALLA TI NA PW...

 

PERIMENO ME ANYPOMONISIA THN ANABATHMISH TOU....

 

PS :SORRY GIA TO MEGALO TOPIC

PS2: PAIDIA DEITE THN PANORAMIKH FOTO POU BGAZEI!!! ME EXEI XETRELANEI, EXW BGALEI TRELA TOPIA THS KRITHS ME AYTO TO SESSION!!!

 

KALA NA PERNATE KAI KALO KALOKAIRI!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@creteman

Kαλώς ήρθες στο myphone και μεγιές το τηλέφωνο!

Αν δεν το έχεις εντοπίσει, λειτουργεί και ένα thread με FAQ για το Κ750, εκεί μπορείς να βρεις πολλά ενδιαφέροντα για το κινητό.

Χαιρετισμούς στην Κρήτη (φίλε, είσαι πολύ τυχερός που είσαι εκεί καλοκαιριάτικα :) ).

Υ.Γ. Αν θέλεις να γράφεις με μικρά γράμματα, είναι πιο ξεκούραστο για τους άλλους, αφού τα κεφαλαία στο forum δηλώνουν ότι "φωνάζεις" :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα σε πολλα καταστηματα για να το βρω το τηλεφωνακι παντου ειχαν ελειψη αλλα τελικα το βρηκα στο Γερμανο Καματερου ,πεταχτηκα και τσιμπησα 2 συσκευες, και οι δυο κατασκευασμενες την 25η εβδομαδα με λογισμικο r2j002.Πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης :)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω απορριψη κλισης οταν με καλουν και παταω το επανω δεξι κουμπακι αλλα η κλιση προωθειται στον τηλεφωνητη.Παω στις ρυθμισεις στην προωθηση και επιλεγω στο απασχολημενο την ενεργοποιηση αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν δουλευει ο τηλεφωνητης οταν με καλουν και δεν απαντω ή εχω κλειστο το κινητο.Καμμια ιδεα ???? Ευχαριστω. :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αν απλά θέλεις να "τους στείλεις" :rolleyes: (busy tone) και ΟΧΙ σε τηλεφωνητή ή άλλο νούμερο πάτα #67# και το "send"
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα σε πολλα καταστηματα για να το βρω το τηλεφωνακι παντου ειχαν ελειψη αλλα τελικα το βρηκα στο Γερμανο Καματερου ,πεταχτηκα και τσιμπησα 2 συσκευες, και οι δυο κατασκευασμενες την 25η εβδομαδα με λογισμικο r2j002.Πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης :)

file mhpws exeis thn R1J002 kai oxi thn R2J002??ante me geia sou!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το λεω για ολους... με την 2η φορτιση το κινητο παει καλα και αν δειτε απο την κατασταση τηλ. απο το μενου εργαλεια δειχνει το επιπεδο φορτισης..επισης η ΚΑΜΕΡΑ trabaei binteo se mp4 και πως γινεται αυτο? το ρωταω γιατι μεν το πυοστηριζει το κινητο αλλα δεν ειδα επιλογη για αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σήμερα είδα το Κ750 του κολλητού μου!

Πραγματικά πολύ όμορφο κινητό, μου έκανα εντύπωση οι

διαστάσεις της συσκευής.

Πολύ γρήγορο μενού, ο media player δεν μου άρεσε καθόλου...

Το ραδιόφωνο θεεικό από τα ακουστικά και από το ηχείο πάρα πολύ

δυνατό και καθαρό.

Τα μπ3 όμως από το ηχείο ακούγονται πολύ χαμηλά!!! Έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον

πάντως σε σύγκριση με το 220 μου το 220 παράγει πιο δυνατό και καθαρό ήχο.

 

Πόλυ καλό σε γενικές γραμμές!

 

Υστερόγραφο: Περιμένω το W800i!!!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά .. αμάν έκανα για να το βρώ...το βρήκα όμως .. Γερμανός 382€ (μας συνδέει με την τεχνολογία ...κτλ)...δεν μπορούσα να περιμένω τους άλλους...έχει γίνει ανάρπαστο πάντως

 

...αντε να περάσουν οι πρώτες 4 ώρες.... μεγια μου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά .. αμάν έκανα για να το βρώ...το βρήκα όμως .. Γερμανός 382€ (μας συνδέει με την τεχνολογία ...κτλ)...δεν μπορούσα να περιμένω τους άλλους...έχει γίνει ανάρπαστο πάντως

 

...αντε να περάσουν οι πρώτες 4 ώρες.... μεγια μου

megia sou re file!den pisteuw na einai vodafone live etsi????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Σήμερα είδα το Κ750 του κολλητού μου!

Πραγματικά πολύ όμορφο κινητό, μου έκανα εντύπωση οι

διαστάσεις της συσκευής.

Πολύ γρήγορο μενού, ο media player δεν μου άρεσε καθόλου...

Το ραδιόφωνο θεεικό από τα ακουστικά και από το ηχείο πάρα πολύ

δυνατό και καθαρό.

Τα μπ3 όμως από το ηχείο ακούγονται πολύ χαμηλά!!! Έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον

πάντως σε σύγκριση με το 220 μου το 220 παράγει πιο δυνατό και καθαρό ήχο.

 

Πόλυ καλό σε γενικές γραμμές!

 

Υστερόγραφο: Περιμένω το W800i!!!

:)

Ναι ρε γαμώτο. Αυτό με στεναχώρησε κι εμένα :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το λεω για ολους... με την 2η φορτιση το κινητο παει καλα και αν δειτε απο την κατασταση τηλ. απο το μενου εργαλεια δειχνει το επιπεδο φορτισης..επισης η ΚΑΜΕΡΑ trabaei binteo se mp4 και πως γινεται αυτο? το ρωταω γιατι μεν το πυοστηριζει το κινητο αλλα δεν ειδα επιλογη για αυτο...

 

Το κινητο υποστιριζει mp4 αλλα σε εγραφη βιντεο γραφει μονο σε 3gp.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

thanks paulo kai sorry gia ta caps...

se eyxaristw gia to thread..!!!

by the way kathe meros exei kai ta kala tou... twra to kalokairaki ontos h krith einai teleia!!!!

kai an katebete na pate kai ston TSOUTSOURO einai sta notia kai einai apexta gia xekourash kai fresko psaraki!!!!!!

thanks kai pali!!!

Link to comment
Share on other sites

( Για τον - Marios ? - που μου είπε τον τρόπο για να περάσω το νούμερο του κινητού μου στην "κατάσταση" κινητού ) ( αυτό θα πει παράθεση )

 

ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΕΕΕΕ Ευχαριστώ :)

Παιδιά εγώ είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος με το κινητούλι μου τι κινητούλι ? με τη κινητάρα να πω

Αφού χτες άνθρωπος που αντιπαθούσε την έρικσον ( η εκδίκηση των greeklish :p ) μου είπε ότι είναι ανάμεσα σε έρικσον Κ750 και νόκια 66.... κάτι δεν θυμάμαι

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν είναι θέμα σειράς αλλά το βίντεο που τραβάει δεν είναι καλό :( ( καλά και εγώ πόσο καλό πια ? κινητό είναι δεν είναι βιντεοκάμερα )

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση r1j002.

To κινητό μου όταν δεν έχει σήμα δικτύου αναβοσβήνει την οθόνη και μετα κάνει αναζήτηση δικτύου. Μερικές φορές όταν προσπαθεί να ενωθεί με bluetooth υπολογιστή, μου αναβοσβήνει πάλι την οθόνη και μετά ενώνεται κανονικά. Αυτό είναι φυσιολογικό ;

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε δυνατοτερο ηχο στα mp3 μπορειτε να τα ανοιξετε με τον media player αφου βαλετε στις ρυθμισεις του equalizer ολα στο τερμα.

 

@BlueBoy: Αν εχεις την R1L το βιντεο pixelιαζει αρκετα, εχει χειροτερη ποιοτητα σε σχεση με εκεινο της R1J, ελπιζουμε σε επομενη αναβαθμιση να διορθωθει...

@koeff: Στην αναζητηση σηματος το δικο μου δεν αναβοσβηνει.. Οσο για τη συνδεση bluetooth Η/Υ δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γαμώτο. Αυτό με στεναχώρησε κι εμένα :(

 

Εχει όμως ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ποιότητα σαν ραδιόφωνο και Mp3 με τα ακουστικά

Χώρια ότι έχεις και ανοιχτή ακρόαση με τα ακουστικά αν πας επιλογές και το επιλέξεις.

Εγώ έχω τρελλαθεί να κατεβάζω Themes.

Το καλύτερο που κάνει εντύπωση στον άλλον που το βλέπει είναι αυτό με τα windows

Εχει πολύ πλάκα χαχαχαχα

Οποιος το θέλει είναι εδώ

http://www.se-themes.net/download.php?file=3990

http://www.se-themes.net/download.php?file=3052

 

 

( Ασχετο Πολύ σιγανή είναι και η ηχογράφηση :( )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...