Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού στο παλιό μου K750i που έχει την έκδοση R1L002 αλλά το πρόγραμμα αναβάθμισης μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη. Έχω ψάξει στο internet και βρήκα ότι υπάρχει. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο δεν γίνεται η αναβάθμιση;

 

Αν προσπαθείς μέσω κινητού και δε γίνεται σύνδεσε το στον υπολογιστή και κάνε μέσω προγράμματος αναβάθμιση.

patc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Προσωπικά, παρότι έχω αλλάξει δύο συσκευές, το χρησιμοποιώ αδιάκοπα από τότε που πρωτοβγήκε και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μόνο μπαταρία του άλλαξα κάποια στιγμή.:up::clap:

 

Ψάχνω νέο κινητό γιατί το Κ750 το χρησιμοποίησα πολύ και είναι εμφανής η ηλικία του πια...

 

Πήρα ένα G900, όπως το πήρα έτσι το άφησα. (Βασικά στο service είναι ακόμα, για 4η φορά) Πίσω στο Κ750.

 

Τώρα μου πρότειναν εδώ στο φόρουμ τα W595 και W995 για τα οποία διαβάζω κάποια αντικρουόμενα σχόλια. Δεν ξέρω αν θέλω να τα δοκιμάσω...

 

Σκέφτομαι σοβαρά τη λύση να ξαναπάρω το Κ750 που το βρήκα καινούριο στο ebay με 60 ευρουλάκια... Εγγυημένη αξιοπιστία για τα επόμενα 3-4 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κ εγω να το αλλαξω και να παρω το jaga v27 που παιρνει κ δυο sim οποτε να εχω 2 νουμερα σε ενα κινητο.

Εχει δοκιμασει κανεις το jaga v27? Ειναι καλο? Σαν το k750?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κ εγω να το αλλαξω και να παρω το jaga v27 που παιρνει κ δυο sim οποτε να εχω 2 νουμερα σε ενα κινητο.

Εχει δοκιμασει κανεις το jaga v27? Ειναι καλο? Σαν το k750?

παρε κατι αλλο! το κινητο αυτο ειναι μαπα :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που πας να συγκρίνεις είναι σαν τη μέρα με τη νύχτα! Το Jaga δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα με το K750i. Αν θες dual sim, προτίμησε κανένα επώνυμο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κανει τριπλη τιμη το samsung. Aξιζει? Εχει τοση διαφορα στην ποιοτητα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κανει τριπλη τιμη το samsung. Aξιζει? Εχει τοση διαφορα στην ποιοτητα?

 

Ο,τι πληρωνεις παιρνεις

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος καπου εδω ειχα κατεβασει παλιοτερα μια java εφαρμογη για gps μεσω gps receiver(κατι τετοιο τελος παντων). επειδη δεν το βρισκω ,μπορει να ανεβασει καποιος την εφαρμογη????? ο raver ελπιζω να διαβαζει.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μάλλον όχι, νομίζω ότι το k750i υποστηρίζει κάρτες μέχρι 2G.

 

Είναι τα 2 Giga σίγουρα?

Αν βρω κάρτα Sandisk Memory Stick Pro Duo στο 1 Giga,να αισθάνομαι ασφαλής αν την αγοράσω?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα 2 Giga σίγουρα?

Αν βρω κάρτα Sandisk Memory Stick Pro Duo στο 1 Giga,να αισθάνομαι ασφαλής αν την αγοράσω?

Ευχαριστώ!

 

Nαι 1GB ανετα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα 2 Giga σίγουρα?

Αν βρω κάρτα Sandisk Memory Stick Pro Duo στο 1 Giga,να αισθάνομαι ασφαλής αν την αγοράσω?

Ευχαριστώ!

 

Σίγουρα είναι! Εγώ Sandisk 2G έχω και πάει μια χαρά! Η μπαταρία τα 'φτυσε πάλι, αλλά τώρα πια δεν παίρνω άλλη, δεν αξίζει. Το έχω στη δουλειά και ο φορτιστής είναι πάντα δίπλα. Πάντως το τηλέφωνο για τα χρόνια του είναι τζετ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια χαρα παιδια,επειδη δεν εχω ιδεα για sony ericsson αν μπορει να με βοηθησει καποιοσ για να βαλω ελληνικη γλωσσα σε ενα κινητο..πως γινεται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια,επειδη δεν εχω ιδεα για sony ericsson αν μπορει να με βοηθησει καποιοσ για να βαλω ελληνικη γλωσσα σε ενα κινητο..πως γινεται?

Μονο σε service point μπορεις να το κανεις αυτο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο σε service point μπορεις να το κανεις αυτο ;)

 

ok γι αυτο!εκανα αναβαθμιση απο το update servise αλλα οταν το ανοιγω δεν μπορω να πατησω τους αριθμους για να βαλω τ πιν τι μπορει να εγινε?

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

από που μπορώ να αγοράσω προσόψεις για το Κ750i ; και πόσο έχουν; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ebay φίλε, ψάξε δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβές

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

ebay φίλε, ψάξε δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβές

 

εκτός από ebay (γιατί μου είναι λίγο δύσκολο αυτή την στιγμή,διότι δεν διαθέτω προπληρωμένη κάρτα)

δεν υπάρχουν σε μαγαζιά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω το ειχα το κινητο κ μεσα ειχα 4gb sony memory stick pro duo και δουλευε κανονικοτατα χωρισ να κολλαει!!!!!

κι'εγω το εχω δουλεψει με την ιδια καρτα χωρις κανενα προβλημα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος το τηλέφωνο να ανοίξει χωρίς κάρτα SIM?

οχι! μονο κινητα με flight mode μπορουν να ανοιξουν χωρις καρτα sim!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κ750i

θέλω να το δώσω στον γιό μου και αναρωτιέμαι αν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση. Το έχω από τον Απρίλη του 2006 και το χρησιμοποιούσα μεχρι και τον Γενάρη του 2011 χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα και χωρίς να το πειράξω καθόλου. Μόνο η μπαταρία έρχισε να δείχνει σημάδια κόπωσης και κρατούσε 2 με 3 μέρες αντί 5 με 6 όπως στην αρχή.

Πάντως προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση το παλιό μου k750 απο το site της sonyericsson και διαπίστωσα οτι δεν υποστηρίζεται πλέον. Σε επικοινωνία μαζί τους με παρέπεμψαν σε εξουσιοδοτημένο service με την ανάλογη χρέωση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει καθοδηγώντας στο πως μπορώ να αναβαθμίσω το κινητό (και αν υπάρχει λόγος)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...