Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερώτηση...έχει γίνει κάτι(πχ αναβάθμιση) σχετικά με το μέγεθος των mms και το όριο των 100kb? :angry:

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερώτηση...έχει γίνει κάτι(πχ αναβάθμιση) σχετικά με το μέγεθος των mms και το όριο των 100kb? :angry:

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά.

Νομιζω οτι αναλογα το δικτυο.παντως αμα στειλεις την φωτογραφια με email ειναι καλυτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση...έχει γίνει κάτι(πχ αναβάθμιση) σχετικά με το μέγεθος των mms και το όριο των 100kb? :angry:

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά.

 

Εγώ πάντως με vodafone δεν μπορώ να στείλω πάνω από 100kb.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε πει ότι δεν είναι θέμα δικτύου ή κινητού αλλά της κεραίας της περιοχής που βρίσκεσαι.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έτσι ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Αυτό που σας είχα ρωτήσει, σχετικά με τη χρήση micro SD με pro duo αντάπτορα, δουλεύει. Πήρα σήμερα 1 GB και το βλέπει μια χαρά. Για την ταχύτητα δεν ξέρω.. Στο Myphone Explorer, η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων είναι ~300Κb/s. Δεν ξέρω αν είναι αργό, πάντως και με την παλιά τόσο έπιανα. Μπορεί να φταίει το USB 1.1...
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Το k750i εχει προφίλ A2DP?

Γιατι το BLUETOOTH ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ITECH CLIP IIS εχει στερεοφωνικο ηχο αλλα μονο με τετοιο προφιλ.

Κατι αλλο σχετικο: Γίνετε να ακουω ραδιο απο το bluetooth ακουστικο μου?

Και ας εχω πανω τα ακουστικα για να ειναι κεραια.

Αν δεν το κανει το κ750i το κανει αλλο κινητο να παιζει ραδιο μεσω bluetooth ακουστικων?

Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειμαι κ εγω στην παρεα σας.ειδα κ νεοτερα μοντελα της sony αλλα σε ολα κατι ελλειπε πχ ραδιο η υπρυθρες αυτο μου φαινεται πληρες κ ειναι και φθηνοτερο.θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα αν μπορει να βοηθησει καποιος.α)υπαρχει κανενας τροπος να βγαινουν φωτο απο το joystick και οχι μονο με το πλαινο κουμπι?β)ειναι δυνατον ενω βγαζεις φωτο εχοντας κατακορυφα κινητο και οχι πλαγια η φωτο να εμφανιζεται οριζοντια και οχι καθετη ?(ημουν συνιθισμενος απο το παλιοτερο κινητο,βγαζοντας φωτο με καθετα το κινητο εμφανιζονταν οριζοντιες)γ?το λαπτοπ που εχω εχει ειδικη θεση για ανγνωριση καρτων αλλα τη συγκεκριμενη memeory stivk δε την αναγνωριζει καθολου ενω αρχικα κανει ενα χαρακτηριστικο ηχο.μπορει μονο να τη δει οταν εχω συνδεσει το κινητο με usb.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειμαι κ εγω στην παρεα σας.ειδα κ νεοτερα μοντελα της sony αλλα σε ολα κατι ελλειπε πχ ραδιο η υπρυθρες αυτο μου φαινεται πληρες κ ειναι και φθηνοτερο.θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα αν μπορει να βοηθησει καποιος.α)υπαρχει κανενας τροπος να βγαινουν φωτο απο το joystick και οχι μονο με το πλαινο κουμπι?β)ειναι δυνατον ενω βγαζεις φωτο εχοντας κατακορυφα κινητο και οχι πλαγια η φωτο να εμφανιζεται οριζοντια και οχι καθετη ?(ημουν συνιθισμενος απο το παλιοτερο κινητο,βγαζοντας φωτο με καθετα το κινητο εμφανιζονταν οριζοντιες)γ?το λαπτοπ που εχω εχει ειδικη θεση για ανγνωριση καρτων αλλα τη συγκεκριμενη memeory stivk δε την αναγνωριζει καθολου ενω αρχικα κανει ενα χαρακτηριστικο ηχο.μπορει μονο να τη δει οταν εχω συνδεσει το κινητο με usb.

ευχαριστω

 

 

καλησπέρα και καλοριζικο το νεο σου κινητο.:D

φωτογραφια μονο με το πλαινο πληκτρο.το joystic χρησιμευει μονο στις επιλογες της φωτογραφιας.την καρτα μνημης την βαζεις στον adaptor και την :worry: κανονικα ο υπολογιστης.εγω ετσι περναω δεδομενα στην καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας άλλος τρόπος είναι με τη χρήση του PC Suite που περιλαμβάνεται στο πακέτο. Εγκαθιστώντας το, όταν συνδέεις το κινητό στο PC με USB, "βλέπει" το MS ώς USB Drive

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

προσεξα τι καρτες διαβαζει ο υπολογιστης μου,μεταξυ των ααλλων λεει και m/s pro alla oxi kai m/s pro duo.μαλλον αυτο φταiει.το κ750 παιρνει μονο m/s pro duo?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του Κ750i και θέλω να σας κάνω την εξής ερώτηση:

 

τι κάρτα να αγοράσω; Sony? Transcend? Κάποια άλλη; Παίζει ρόλο; Βασικά ξέρω από τις φωτογραφικές μηχανές ότι μία αργή κάρτα αποτελεί πρόβλημα... Τι κάρτα προτείνετε λοιπόν εσείς για να "φυσάει" το κινητάκι; Σας ευχαριστώ πολύ!! :)

 

ΥΓ. H χωρητικότητα θα είναι στα 2GB. Και επίσης δεν με νοιάζει αν αργεί να ανοίξει το κινητό. Ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να το απενεργοποιώ συχνά :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

mcgyver... ms duo pro παίρνει, αλλά υπάρχει ο αντάπτορας, οπότε δεν έχεις πρόβλημα...

 

How_U_Doin ... εκ πείρας... Sony High Speed... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

How_U_Doin ... εκ πείρας... Sony High Speed... :wink:

 

Ξέρεις πόσο περίπου βγαίνει μία στα 2GB και από που συμφέρει να την αγοράσω;

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 χρόνο είχα αγοράσει το κ750 και μετά 6 μήνες το πούλησα. Χθες το ξαναγόρασα αλλά διαπίστωσα ότι η μπαταρία του είναι διαφορετική απ το προηγούμενο. Έχει στρογγυλεμένες τις πλευρές της, είναι ολόκληρη γυαλιστερό ασημί χρώμα και στην μπροστινή πλευρά της έχει ένα μαύρο αυτοκόλλητο με τυπωμένες τις προδιαγραφές της. Λέτε να "παίζεται" κάτι ή έβγαλε καινούργιες μπαταρίες η sony ericsson?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Να κανω κι εγω μια ερωτηση.Πριν δυο μερες αγορασα το k750i απο τη WIND και παρατηρησα σαν ηλεκτρονικος που ειμαι οτι καθε φορα που το βαζω στη USB φορτιζει.Αυτο δεν ειναι καθολου καλο για τη μπαταρια του.Επειδη ειδα οτι εχει ανφερθει στο τopic παλι αυτο το προβλημα δεν μπορεσα ομως να εντοπισω τη σελιδα με την απαντηση.Τελικα υπαρχει λυση??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Να κανω κι εγω μια ερωτηση.Πριν δυο μερες αγορασα το k750i απο τη WIND και παρατηρησα σαν ηλεκτρονικος που ειμαι οτι καθε φορα που το βαζω στη USB φορτιζει.Αυτο δεν ειναι καθολου καλο για τη μπαταρια του.Επειδη ειδα οτι εχει ανφερθει στο τopic παλι αυτο το προβλημα δεν μπορεσα ομως να εντοπισω τη σελιδα με την απαντηση.Τελικα υπαρχει λυση??

 

το ιδιο ακριβως θα ρωτουσα και εγω.αλλα ειναι σιγουρο οτι δεν ειναι καλο για την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

mcgyver... ms duo pro παίρνει, αλλά υπάρχει ο αντάπτορας, οπότε δεν έχεις πρόβλημα...

 

How_U_Doin ... εκ πείρας... Sony High Speed... :wink:

 

ναι αλλα ο ανταπτορας ειναι για ms duo.ο αλλος ανταπτορας που εχω για τη φωτογραφικη μηχανη που ειναι για SD ειναι διαφορετικος.τη memory stick απο το κινητο δε την παιρνει

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο περίπου βγαίνει μία στα 2GB και από που συμφέρει να την αγοράσω;

 

:worry: Memory Stick Pro Duo 2 GB :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσεξα τι καρτες διαβαζει ο υπολογιστης μου,μεταξυ των ααλλων λεει και m/s pro alla oxi kai m/s pro duo.μαλλον αυτο φταiει.το κ750 παιρνει μονο m/s pro duo?

 

mcgyver... ms duo pro παίρνει, αλλά υπάρχει ο αντάπτορας, οπότε δεν έχεις πρόβλημα...

 

How_U_Doin ... εκ πείρας... Sony High Speed... :wink:

 

ναι αλλα ο ανταπτορας ειναι για ms duo.ο αλλος ανταπτορας που εχω για τη φωτογραφικη μηχανη που ειναι για SD ειναι διαφορετικος.τη memory stick απο το κινητο δε την παιρνει

 

Δεν ανέφερες την φωτογραφική, αλλά τον υπολογιστή. Αν σε ενδιαφέρει για τη φωτογραφική, σαφώς και δεν ταιριάζει, αλλά στον υπολογιστή δεν έχεις κανένα πρόβλημα. O αντάπτορας την "μετατρέπει" σε ms pro. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο περίπου βγαίνει μία στα 2GB και από που συμφέρει να την αγοράσω;

 

Τι να τα κανεις 2gb?

Αντε και εβαλες 200 τραγουδια.Αν ακουσεις τα 30 πριν ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ η μπαταρια,καλα θα ειναι.

Παρε ενα mp3 player με 40 ευρω και καλα ακουστικα με αλλα 15 ευρω.

Ειναι πλεον μικροσκοπικα,εχουν ποικιλια χωρητικοτητας.

Το δικο μου κραταει με μια μινι μπαταρια 15 ωρες................

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κανεις 2gb?

Αντε και εβαλες 200 τραγουδια.Αν ακουσεις τα 30 πριν ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ η μπαταρια,καλα θα ειναι.

Παρε ενα mp3 player με 40 ευρω και καλα ακουστικα με αλλα 15 ευρω.

Ειναι πλεον μικροσκοπικα,εχουν ποικιλια χωρητικοτητας.

Το δικο μου κραταει με μια μινι μπαταρια 15 ωρες................

ΣΥμφωνω απολυτως! παραπανω απο 1 γιγα δεν λεει να εχεις σε κινητο...γιατι μενεις απο μπαταρια :blink: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MCGYVER Ρωτησα ενα φιλαρακι και μου ειπε οτι τελικα δεν εχει προβλημα ,δεν ειναι σαν τις παλιες μπαταριες Λιθιου.Ενα χρονο το φορτιζει οπως θελει, δηλαδη στη μεση πριν το τελος κλπ και η μπαταρια ειναι σαν καινουργια ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καινουργιο K750i και απο την πρωτη ημερα κολουσε. Ποτε τα πληκτρα, ποτε το joystick. Αναγκαζομουμα αν ανοιξω την πισω πλευρα, να βγαλω την μπαταρια για ξεκολισει. Τελικα μου εσπασε τα νευρα. Το αφησα και πηγα στην Nokia. Πάντως νομιζω σαν ανθεκτικο μοντελο της Sony Ericsson ηταν το K700i.
abacab
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...