Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ τους raver, soiramk, spaul, alfa3delta kai bill1 για την άμεση ανταπόκρισή τους στο πρόβλημ΄μου

Τουλαχιστον πήρα μια αρχική κατεύθυνση για το τι να κάνω

Αν εχω νεώτερα θα ενημερώσω το forum για να βοηθήσει και άλλους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το κ750ι και τα νεωτερα κινητα δεν κανει.ασε που ειναι hands free και οχι ακουστικα.:)

 

Υπάρχουν handsfree με τα οποία να ακούω και μουσική?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν handsfree με τα οποία να ακούω και μουσική?

 

Τα handsfree σου δίνουν τη δυνατότητα να ακούσεις μουσική ονομάζονται στερεοφωνικά handfree. Δηλαδή, διαθέτουν δύο ακουστικά. Μπορείς στο http://www.sonyericsson.com , να δεις ποια είναι τα συμβατά προϊόντα για τη συσκευή που διαθέτεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.Παιδια να σας κανω και εγω μια ερωτηση?Εχω το Κ750 εδω και ενα χρονο με mspro Sandisk 1gb, Τις προαλλες στα καλα καθουμενα και χωρις να κανω κατι καποια παιχνιδια και εφαρμογες δεν μου τα ανοιγει,μου τα παρουσιαζει με μια διαγωνια γραμμη ακι μου γραφει"Αδυνατη η εναρξη της εφαρμογης".Τι να κανω ?Τα εχω χασει μια και καλη η μπορω να τα σωσω(οι εφαρμογες μου χρειαζονται κιολας).

Ευχαριστω,

 

α) Τα παιχνίδια και οι εφαρμογές έχουν εγκατασταθεί στη μνήμη του κινητού ή στην εξωτερική μνήμη ;

β)Αν έχουν εγκατασταθεί στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα σου.

γ)Αν έχουν εγκατασταθεί στην εξωτερική μνήμη (καλό είναι εκεί να τα βάζεις από εδώ και στο εξής), σύνδεσε το τηλέφωνό σου με το PC ή τοποθέτησε την MS Pro σε Card Reader για να τα "τραβήξεις" από τη μνήμη στον υπολογιστή σου. Στη συνέχεια διέγραψε τα από τη μνήμη και κάνε ξανά αποστολή με IrDA ή Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχω ενα k750i το οποιο το εχω φερει απτο εξωτερικο,Γερμανια συγκεκριμενα θελω να μου πειτε αν γνωριζεται αν μπορω να περασω ελληνικο μενου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα ! έχω μία απορία, γίνεται να βάλω αρχείο word στο k 750? ευχαριστώ ...

Αν και για sybian κινητά υπάρχουν τετοιες εφαρμογές και θεωρητικά ίσως υπήρχαν ως java εφαρμογές (οπώτε θα έτρεχαν σε μη-smartphones όπς το κ750) τελικά μάλλον δεν υπάρχουν :(

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=129105

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου ηρθε αναβαθμιση,σκεφτομαι να παρω το κ750,αν και ειναι ηδη 2 ετων.Ωστοσο εχω ακουσει αρκετα καλα λογια και ολοι οι πωλητες μου το προτεινουν.πιστευετε οτι αξιζει ή να παρω καποιο πιο καινουριο οπως το κ800 ή ακομα και το κ610?
Link to comment
Share on other sites

αν και ειναι ηδη 2 ετων
ε και τι σε πειράζει σε τι έχει ξεπεραστεί. Είναι το σωστό κινητό στη σωστή τιμή.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου ηρθε αναβαθμιση,σκεφτομαι να παρω το κ750,αν και ειναι ηδη 2 ετων.Ωστοσο εχω ακουσει αρκετα καλα λογια και ολοι οι πωλητες μου το προτεινουν.πιστευετε οτι αξιζει ή να παρω καποιο πιο καινουριο οπως το κ800 ή ακομα και το κ610?

Παρτο ανα και ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις! ομως πολλα κινητα της se εχουν πεσει η τιμη τους και μπορεις να το :blink: αυτο..σε καλη τιμη βρισκεις το w810i που ειναι ενα "κλικ" παραπανω απο το κ750ι και η τιμη της διαφορας ειναι κοντα στο 50αρικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έχει φτάσει η τιμή του είναι πραγματική ευκαιρία.

Νομίζω οτι είναι η καλύτερη αγορά που μπορείς να κάνεις

αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

α) Τα παιχνίδια και οι εφαρμογές έχουν εγκατασταθεί στη μνήμη του κινητού ή στην εξωτερική μνήμη ;

β)Αν έχουν εγκατασταθεί στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα σου.

γ)Αν έχουν εγκατασταθεί στην εξωτερική μνήμη (καλό είναι εκεί να τα βάζεις από εδώ και στο εξής), σύνδεσε το τηλέφωνό σου με το PC ή τοποθέτησε την MS Pro σε Card Reader για να τα "τραβήξεις" από τη μνήμη στον υπολογιστή σου. Στη συνέχεια διέγραψε τα από τη μνήμη και κάνε ξανά αποστολή με IrDA ή Bluetooth.

 

TA ειχα εγκαταστησει στην εξωτερικη μνημη εκτος αυτων που ηταν στη μνημη του τηλεφωνου εξ αρχης και δεν μπορουν να μεταφερθουν.Δεν καταφερα τελικα να τα μεταφερω απο το κινητο προς την επιφανεια εργασιας.Τελικα τα εσβησα και τα ξαναπηρα απο την αρχη.

Παντως το τηλεφωνο δεν παει καλα.Εξ αρχης κανει πολυ ωρα να ελθει στα ισια του(πανω απο 5 λεπτα).Του εχω βαλει mspro sandisk 1gb αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο γιατι και οταν του βγαζω την καρτα τα ιδια κανει.Επισης σε απροβλεπτες φασεις(μετα απο πολυ ζορισμα σβησε-γραψε)κανει reset απο μονο του.Στο σερβις που το πηγα αρνηθηκαν να το κοιταξουν γιατι ειπαν οτι τους φαινεται καλα(και οντως εκ πρωτης οψεως δειχνει οκ).

Τι να πω?Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος?

Οχι! εγω δεν εχω :blink: ακομη τεοια προσοψη.ουτε και "μαιμου"..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμη:

1) Γνωρίζετε αν το συγκεκριμένο bluetooth

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003420

είναι συμβατό με το K750i?

2) Μπορείτε να καταλάβετε αν η πρόσοψη αυτή

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=3553

είναι γνήσια ή όχι? (άσχετα αν τη γράφουν γνήσια)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμη:

1) Γνωρίζετε αν το συγκεκριμένο bluetooth

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003420

είναι συμβατό με το K750i?

2) Μπορείτε να καταλάβετε αν η πρόσοψη αυτή

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=3553

είναι γνήσια ή όχι? (άσχετα αν τη γράφουν γνήσια)

 

1) δεν ξερω αν ειναι συμβατο...αλλα ποιος ο λογος να παρεις καινουργιο bluetooth hands free και διαφορετικης εταιριας..και να μην επιλεξεις καποιο sony ericsson.

 

2)Η προσοψη γνησια μου φαινεται..παντως το k750i ειχε βγει και σε ασημι προσοψη.αλλα νομιζω μονο σε vodafone το εβρισκες.κατι σαν "συλλεκτικο"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) δεν ξερω αν ειναι συμβατο...αλλα ποιος ο λογος να παρεις καινουργιο bluetooth hands free και διαφορετικης εταιριας..και να μην επιλεξεις καποιο sony ericsson.

για να είναι πιο φθηνό..:D

Ασφαλώς και θα είναι συμβατό.. με SE. Αν κυκλοφορίσει ΗF και δεν είναι συμβατό με SE Nokia Moto είναι σαν να αυτοκτονεί η εταιρία που το βγάζει.:confused:

 

Η αληθεια είναι πως μπορέι να υπάρχουν μικροπροβλήματα όπως αποσυνδεσεις κτλ.. αλλά σπάνια και υπό συνθηκες. Αυτό πχ από την TurboX στα 34 €(ιδιο με ένα στα 19€ από το Media markt) αποσυνδέεται κάποιες φορές όταν είναι πολύ κοντά λογω παρασίτων στο SE (σε νοκια δεν το κάνει) :( και μετα ξανασυνδέεται (αν έχει ανοικτό το BT). Παντως και η ακουστική κάποιον ΒΤ ή η λήψη μπορέι να είναι ανεπαρκής, δεν έχουν όλα την ίδια πιότητα (ακουστική σήμα). Επειτα είναι οι δυνατότητες (δονιση βομβητής οθωνη)..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση (ίσως και γελοία) Έχω αντικαταστήσει το Κ700 με το Κ750ι αλλά ενώ στο 700 μπορούσα να γράψω ένα κείμενο σε κάποιον editor και μετά να το περάσω μέσω καλωδίου στο κινητό στο 750 δεν έχω βρει ακόμη τον τρόπο...επίσης πώς μπορώ να αντιγράψω τα τηλ μου από το κινητό στο notepad?

Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση (ίσως και γελοία) Έχω αντικαταστήσει το Κ700 με το Κ750ι αλλά ενώ στο 700 μπορούσα να γράψω ένα κείμενο σε κάποιον editor και μετά να το περάσω μέσω καλωδίου στο κινητό στο 750 δεν έχω βρει ακόμη τον τρόπο...επίσης πώς μπορώ να αντιγράψω τα τηλ μου από το κινητό στο notepad?

Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Για το πρώτο. Γράφεις το txt και απλά το στέλνεις στο κινητό. Το κείμενο αποθηκεύεται στις Ιστοσελίδες. Διαχείριση αρχείων/Ιστοσελίδες.

Για το δεύτερο. MyPhoneExplorer και εξαγωγή των επαφών στο pc.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...