Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπάθησε.... αν το καταφέρεις σου δίνω ενα Κ750 δώρο και το original setool που έχω (αγορασμένο)

να το φλασαρεις ναι οκ το καταλαβαινω! αλλα ενα read flash κανονικα 8α πρεπει να το κανει! εφοσον μπορεις ανετα να τον κανεις τον ανταπτορα να τον βλεπει σαν usb καλωδιο!!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα πρόσεξα κοιτώντας προσεκτικά το κινητό αν έπαθε ζημιά από ακόμα ένα χοντρό πέσιμο, ότι η εσωτερική οθόνη γέρνει προς τα αριστερά

 

Ειδικά, κρατώντας το κινητό ανάποδα έτσι ώστε η οθόνη να είναι προς εμένα, αν κοιτάξω εσωτερικά προς την μεριά των πλήκτρων, λοξά έτσι ώστε να μπορώ να βλέπω την οθόνη σε σχέση με την πρόσοψη, φαίνεται να γέρνει πολύ λίγο προς τα δεξιά αυτή την φορά αφου το κρατώ ανάποδα.

 

Στο πάνω μέρος που είναι το ακουστικό δεν φαίνεται να γέρνει μιας και εκεί είναι βιδωμένο δεξιά και αριστερά

 

Το άνοιξα και δεν είδα τίποτα περίεργο. Τίποτα σπασμένο...

 

Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό?

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό και θα ήθελα μερικές πληροφοριούλες:

1.Δέχεται mp3 ως ήχους κλήσεων???

2.Μπορούν να περαστούν παιχνίδια στο κινητό μέσω της κάρτας ή υπερύθρων ή bt ή μέσω καλωδίου usb;

3.Από ποιότητα ήχου στα τραγούδια mp3 μέσω ακουστικών πως πάει???

4.Έχει στερεοφωνικό mp3 player???

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει γιατί επικρατεί ένα μπέρδεμα στο κεφάλι μου...

Ευχαριστώ πολύ!!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό και θα ήθελα μερικές πληροφοριούλες:

1.Δέχεται mp3 ως ήχους κλήσεων???

2.Μπορούν να περαστούν παιχνίδια στο κινητό μέσω της κάρτας ή υπερύθρων ή bt ή μέσω καλωδίου usb;

3.Από ποιότητα ήχου στα τραγούδια mp3 μέσω ακουστικών πως πάει???

4.Έχει στερεοφωνικό mp3 player???

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει γιατί επικρατεί ένα μπέρδεμα στο κεφάλι μου...

Ευχαριστώ πολύ!!!

Λοιπόν: 1. Να δέχεται αν δεν είναι Vodafon live!(Αν είναι θέλει μετατροπή) 2. Ναι μπορούν! 3. Μια χαρά! Αν δεν ζητάς τρελά πράγματα θα σε ικανοποιήσει! 4. Χωρίς τα ακουστικά του, όχι πέζει μονοφονικά αφού έχει ένα μαγαφωνάκι! Με τα ακούστικά του είναι stereo!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν: 1. Να δέχεται αν δεν είναι Vodafon live!(Αν είναι θέλει μετατροπή)

 

Δεν είναι απαραίτητο...και τα live πλέον παίζουν κανονικά!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο...και τα live πλέον παίζουν κανονικά!! ;)

 

nai e?? kita na dis! den to ixera...:O akoma sto drm packager ixa mini..

 

pos ginete afto? me anavathmisi logismikou??

 

unbranded exo egw ala gia tous filous me voda rwtaw..;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανοίξω το site της Μobile9 (http://www.mobile9.com) για να κατεβάσω themes για το Κ750 αλλά έχω την εντύπωση ότι το site είναι νεκρό. Εσείς μπορείτε να δείτε τίποτα;

Anoigei mia xara.

Link to comment
Share on other sites

να το φλασαρεις ναι οκ το καταλαβαινω! αλλα ενα read flash κανονικα 8α πρεπει να το κανει! εφοσον μπορεις ανετα να τον κανεις τον ανταπτορα να τον βλεπει σαν usb καλωδιο!!!! :confused:

OK Τότε προσπάθησε να κάνεις read flash με bluetooth και αν το καταφέρεις και πάλι θα σου δώσω ενα καινούριο Κ750 και το αγορασμένο setool:w00t: :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,στην συνταξη ενος νεου μηνυματος υπαρχει η επιλογη 'οι λεξεις μου' η αγγλιστι 'my words' εκει μεσα υπαρχουν αρκετες λεξεις που δεν μπορω να διαγραψω, ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

nai e?? kita na dis! den to ixera...:O akoma sto drm packager ixa mini..

 

pos ginete afto? me anavathmisi logismikou??

 

unbranded exo egw ala gia tous filous me voda rwtaw..;)

 

Ναι, με αναβάθμιση (αν δεν κάνω λάθος απο την R1Ν) ;)

Link to comment
Share on other sites

όταν μετά από κάτι μηνύματα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη μνήμη στο memory stick για να βάλω κάτι πράγματα που ήθελα (στην πραγματικότητα υπήρχε ή έτσι τουλάχιστον έλεγε) δεν μπορώ να στείλω κάτι ούτε μπορώ να πάρω με το bluetooth. Προσπαθεί "αιώνια". Και βέβαια πρίν το έχω αδειάσει. Ξέρει κανείς τίποτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

όταν μετά από κάτι μηνύματα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη μνήμη στο memory stick για να βάλω κάτι πράγματα που ήθελα (στην πραγματικότητα υπήρχε ή έτσι τουλάχιστον έλεγε) δεν μπορώ να στείλω κάτι ούτε μπορώ να πάρω με το bluetooth. Προσπαθεί "αιώνια". Και βέβαια πρίν το έχω αδειάσει. Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Mόλις κατάλαβα ότι φταίει το memory stick γιατί μόλις το βγάζω όλα δουλεύουν κανονικά, μόλις το βάζώ connection lost και memory full. Δοκίμασα ενός φίλου το memory stick και όλα δουλεύουν κανονικά. Τι να κάνω? Το δέχετε η έγγυηση (εγώ το αγόρασα από Σιγκαπούρη). Πως μπορώ να του κάνω format μπας και τι γλυτώσω την ιστορία. Ξέρει κανείς τίποτα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erwtisi,

 

To Memory Stick trehei se SONY Tileorasi?

To dokimasa xhes stin dikia mou montelo tou 2004 kai den to diavazei.Kserei kaneis kati epi tou thematos? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erwtisi,

 

To Memory Stick trehei se SONY Tileorasi?

To dokimasa xhes stin dikia mou montelo tou 2004 kai den to diavazei.Kserei kaneis kati epi tou thematos? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

 

Μπορεί και να φταίει το φορμάρισμα που κάνει η συσκευή στην κάρτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με αναβάθμιση (αν δεν κάνω λάθος απο την R1Ν) ;)

Γίνεται αναβάθμιση σε voda live κινητό? Που? Στη vodafone ή στη se?

Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΓΝΗΣΙΑ ΠΡΟΣΟΨΗ ΓΙΑ Κ750 ΜΑΥΡΗ Η ΑΣΗΜΙ...ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mόλις κατάλαβα ότι φταίει το memory stick γιατί μόλις το βγάζω όλα δουλεύουν κανονικά, μόλις το βάζώ connection lost και memory full. Δοκίμασα ενός φίλου το memory stick και όλα δουλεύουν κανονικά. Τι να κάνω? Το δέχετε η έγγυηση (εγώ το αγόρασα από Σιγκαπούρη). Πως μπορώ να του κάνω format μπας και τι γλυτώσω την ιστορία. Ξέρει κανείς τίποτα??

 

Τελικα κατέβασα το utility της SONY για το Format και όλα εντάξει, προς το παρόν τουλάχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αναβάθμιση σε voda live κινητό? Που? Στη vodafone ή στη se?

 

Στην SE ;)

 

(edit: ) όχι απο vodafonized σε κανονικό !

Link to comment
Share on other sites

epsksa sta posts (mexri ena simeio).

Apo vf live se aplo k750i, meta boro na (afou egine metatropi)

 

1) kano upgrade apo to site tis s/e?

2) xano tin eggisi?

 

thanks!!

Link to comment
Share on other sites

epsksa sta posts (mexri ena simeio).

Apo vf live se aplo k750i, meta boro na (afou egine metatropi)

 

1) kano upgrade apo to site tis s/e?

2) xano tin eggisi?

 

thanks!!

 

1)nai mporis..

2)mou fenete pos tin xanis..:X den ime omos 1oo% sigouros..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Καλώ όλους να συμμετάσχουν στο forum Διαξιφισμοί, με θέμα την σύγκριση μεταξύ Nokia 6270 και Sony Ericsson K750i.

 

Θα βοηθούσατε ιδιαίτερα να περιγράψετε κυρίως αρνητικές σας εμπειρίες (ιδίως αυτοί που έχουν αγοράσει πιο πρόσφατα την συσκευή) με την λογική ότι αυτές ΔΕΝ φαίνονται, ενώ τα πλεονεκτήματα του κινητού είναι γνωστά σε όλους. (Αν και δεν θα έβλαπτε να γνωρίζουμε και τα πλεονεκτήματα στην πράξη πόσο σημαντικά είναι!) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώ όλους να συμμετάσχουν στο forum Διαξιφισμοί, με θέμα την σύγκριση μεταξύ Nokia 6270 και Sony Ericsson K750i.

 

Θα βοηθούσατε ιδιαίτερα να περιγράψετε κυρίως αρνητικές σας εμπειρίες (ιδίως αυτοί που έχουν αγοράσει πιο πρόσφατα την συσκευή) με την λογική ότι αυτές ΔΕΝ φαίνονται, ενώ τα πλεονεκτήματα του κινητού είναι γνωστά σε όλους. (Αν και δεν θα έβλαπτε να γνωρίζουμε και τα πλεονεκτήματα στην πράξη πόσο σημαντικά είναι!) :)

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί το αντίστοιχο κάλεσμα σε άλλο forum γίνετε κάπως έτσι..από τον ίδιο άνθρωπο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1245343#post1245343

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Hello σε όλους! Μια ερώτηση, εχει μια φίλη μου το Κ750ι και εχει ενα προβληματάκι με το joystick, μερικές φορές δεν ανταποκρινεται οταν το πατάει προς τα κάτω! (δεν εχω διαβάσει τα προηγούμενα post, αν εχει ξαναναφερθεί)...

Λέτε να είναι απο την σκόνη? , απο το λογισμικό? του εχω κάνει 2 φορές αναβάθμιση με το τελευταίο firmware!

Aπ'ότι μου έχει πει και ενα φιλαράκι, ειναι γνωστό το πρόβλημα... γίνεται λέει αντικατάσταση του joystick στην Sony Ericsson τσάμπα (αν είναι στην εγγύηση)! είναι όντως έτσι? , υπάρχουν και αλλοι που το εχουν δεί αυτο?

( Σήμερα μου είπε ενας απο την Sony οτι θα βγεί καινούργιο firmware σε καμια 10αριά μέρες!;) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...