Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

any way , lete na dokimasw me ta akoustika tou W800???

(paizoun fantazomai xwris problima sto K750 etsi??)

 

ta exete dei pou8ena na ta poulane ksexwrista giati den ta exw brei sta gnosta magazia ...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mipos kserei kanenas kanena programma pou na stelnei SMS etoima grammena (apo mena) se noumera mera kai wra pou 8a ri8misw egw? (sto SX1 eixe symbian tetia efarmogi kai me boi8ise arketa )
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

re paidia,

otan akouw MP3 , paratirisa otan allazei tragoudi kai paei sto epomeno , kati xamila tsik tsik ixous )

 

Το έχω παρατηρήσει αυτο που λες. Μάλλον ειναι η βελόνα που αλλάζει track (:P) . Δε νομίζω πως φταίνε τα handsfree για αυτό και ίσως να βελτιώθηκε με το RN1 firmware. Προσωπικά δε θα το θεωρούσα καθόλου πρόβλημα. Ειναι αρκετά ανεπαίσθητο το "τσικ τσικ". Ίσως για αυτο δεν εχει αναφερθει απο άλλες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

gia vodafone milaw,opote dystixws den mou kanei...thx gia ti voitheia tha psaksw allou

 

Δε ξερω αν εξακολουθεις να κοιτας αυτο το forum, αλλα το θεμα με τα Mp3 της vodafone αποτελεί πολιτική της εταιρείας, οπότε πριν πάρεις οποιοδήποτε vdlive κινητό, ερεύνησε μήπως η vodafon έχει κάνει την 'μαιμουδιά' της.

Link to comment
Share on other sites

Που απευθυνόμαστε για ελαττωματικές vf live συσκευές; Σε οποιοδήποτε vodafone μαγαζί ή στην SE ELLAS;

 

Ώπου θες νομίζω. Όμως δεν έχω ιδέα που σε συμφέρει. Ειδικά απο άποψη χρόνου. (25+ μερες στο service χωρίς ενημέρωση, να τις εκατοστήσω)

Link to comment
Share on other sites

Tithawth, εγω στη θεση σου θα πηγαινα εκει και θα τους ξεχεζα... Αμα περιμενεις να το θυμηθουν μονοι τους ....καλα Χριστουγεννα. Στειλε email στην μητρικη SE και δειξε τους το. Ανεφερε μεσα το καταστημα και το τμημα service... Κανε οτιδηποτε μπορει να τους θυμησει να ασχοληθουν μαζι σου...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εξακολουθεις να κοιτας αυτο το forum, αλλα το θεμα με τα Mp3 της vodafone αποτελεί πολιτική της εταιρείας, οπότε πριν πάρεις οποιοδήποτε vdlive κινητό, ερεύνησε μήπως η vodafon έχει κάνει την 'μαιμουδιά' της.

thx gia ti symvouli tha to exw ypopsin mou giati den to gnwriza.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το sync με το outlook. Τα contacts που έχω περάσει ελληνικά στο κινητό παιρνούνται ως κινέζικα στο outlook. Με το αντίστροφο δεν έχω πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι παίζει;;;;

 

Σε γενικές γραμμές τέτοιου είδους προβλήματα (όπως και η υποχρεωτική ανάζήτηση επαφών στα κεφαλαία) δεν υπήρχαν με το προηγούμενο κινητό μου (t610). Εϊναι απαράδεκτο από την sonyericsson να πουλάει συσκευές με προβλήματα που είχαν λυθεί σε προηγούμενα μοντέλα. Θα προτιμούσα να κρατήσω το t610 αν το ήξερα...

 

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ τι να κανω??? Να προχωρήσω με την αγορά απο κωτσόβολο??? Υπάρχει κανεις που να εχει αγοράσει κ750(η τελοσπαντων κινητο)απο κωτσοβολο και αν ναι είχε προβλημα??

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το sync με το outlook. Τα contacts που έχω περάσει ελληνικά στο κινητό παιρνούνται ως κινέζικα στο outlook. Με το αντίστροφο δεν έχω πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι παίζει;;;;

 

Σε γενικές γραμμές τέτοιου είδους προβλήματα (όπως και η υποχρεωτική ανάζήτηση επαφών στα κεφαλαία) δεν υπήρχαν με το προηγούμενο κινητό μου (t610).

Δεν έχω το πρόβλημα με την εμφάνιση των χαρακτήρων και τρέχω την ίδια εεφαρμογή που συγχρόνιζα το t610. Κάπου στις ρυθμίσεις, έχει επιλογή για Character Set (Αν θυμάμαι καλά GSM/ASCII). Μήπως έχεις επιλέξει GSM?

 

Για την αναζήτηση στο ευρετήριο που δούλευε σωστά από το t65 ακόμη και την χάλασαν στα νεώτερα μοντέλα έχεις απόλυτο δίκιο, πάντως νομίζω ότι στο Z1010 το πρόβλημα λύθηκε από κάποια έκδοση Firmware και μετά. Ας ελπίσουμε να συμβεί το ίδιο και στο K750.

Link to comment
Share on other sites

Tithawth, εγω στη θεση σου θα πηγαινα εκει και θα τους ξεχεζα... Αμα περιμενεις να το θυμηθουν μονοι τους ....καλα Χριστουγεννα. Στειλε email στην μητρικη SE και δειξε τους το. Ανεφερε μεσα το καταστημα και το τμημα service... Κανε οτιδηποτε μπορει να τους θυμησει να ασχοληθουν μαζι σου...

 

Μπορει να γίνει κι έτσι. Μία εναλλακτική ειναι να τους παώ κανα όργανο της τάξης να καταγγείλω το κατάστημα οτι μου κλεψαν το κινητο. Στο κατω κατω δεν έχουν δώσει σημάδια ζωής εδώ και τεσσερις βδομάδες. (και τι σοι εξουσιοδοτημενο ειναι αν δε μπορει να επισκευάση την συσκευη?). Έχω κι εγω την πολιτική μου βρε sony :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το service ειναι οντως προσβλητικο θα ελεγα... Καποιος ειπε να τους τηλεφωνουμε καθε μερα, αλλα μου φαινεται ακραιο... ειναι σαν να τους παρακαλαμε να κανουν αυτο για το οποιο πληρωνονται.. Δε ξερω, ελπιζω να βρεθει μια λυση στο ζητημα αυτο που σιγουρα χαλαει κατα πολυ την εικονα της SE γενικοτερα.

 

Εχω μια ερωτηση. Εψαξα στο internet λιγο και βρηκα τα ακουστικα του W800 (ξεχωριστα) γυρω στα 40 euros. Η ερωτηση ειναι, τα εχει εντοπισει κανεις απο εσας σε καποιο μαγαζι? Ελπιζω πραγματικα ο μονος τροπος αποκτησης των να μην ειναι μεσω του διαδικτυου..

 

Μαλλον λογω εορτης (Δημητρης γαρ) με βλεπω να τσιμπαω την duo 1GB επιτελους και ισως το bluetooth 662 που παραδοξως ειναι πιο φθηνο απο το προκατοχο του 660 (αλλο και αυτο..).

 

Φυσικα κινητο δεν εχω καθως ΑΚΟΜΑ περιμενω να επιστραφει απο το περιφημο service (τωρα εβγαλαν μια καινουρια δικαιολογια οτι περιμενουν κατι πλακετες για να αλλαξουν...)

 

Θα αρχισουμε το ποτο και τα ναρκωτικα μου φαινεται, για να παραμεινουμε "νηφαλιοι" και ηρεμοι..

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου πει κανένας τι να κάνω???Να το πάρω απο τον κωτσόβολο ή όχι?????? Μήπως να μην το πάρω καθόλου το κινητό και να πάρω κανένα της νοκια που έχει(έχει????) και καλύτερο service???

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου πει κανένας τι να κάνω???Να το πάρω απο τον κωτσόβολο ή όχι?????? Μήπως να μην το πάρω καθόλου το κινητό και να πάρω κανένα της νοκια που έχει(έχει????) και καλύτερο service???

 

Φίλε μου στη θέση σου θα πήγενα σε ένα τέτοιο κατάστημα και θα ζητούσα να μου δίξουν το μοντέλο που θα αγόραζα.

Μπορείς κρατώντας το στα χέρια σου να τσεκάρεις την εβδομάδα κατασκευής του. Είναι γραμένη πάνω από το bar code στο πίσω μέρος της σησκευής!

Όσο ποιό φρέσκο τόσο καλήτερα για εσένα!Δεν ξέρω αν θα σου ανήξουν το κουτί του αλλά μπορεις να προσπαθήσεις!

Εμάνα πάντος στα oneway ανήξαν την σησκευασία του laptop όταν τους ζήτησα να το δω ζωντανό!! Try!!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει που υπάρχει εξουσιοδοτημένο service στης SE στα νότια προάστια; Δοκήμασα το link στο site της SE αλλά παγώνη ο browser χωρίς να βγάζει τίποτα! Μένω Αργηρούπολη... Αν κάποιος ξέρει κάτι..... Ευχαριστώ....

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

paidia.. na rotiso ki ego kati gia to k750i ? poli 'trizato' mou proekipse emena..esas? kai milao eidika gia to kapaki tis mpatarias piso.. kai na fantasteite oti to piga piso ekei pou to pira (eimai agglia) kai tous leo..trizei, thelo allo.. piran kapaki apo ena allo kouti, to evalan.. kai pali ta idia.. grrr! a..by the way..proseksa oti ola ta koutia tou k750i den eixan tin tainia asfaleias..mou eipan etsi tous ta dinei i sony ericsson edo. thimamai omos to p800 mou pou pira apo ellada eixe.. esas to k705i eixe tainia asfaleias??

kai kati teleutaio..mipos kserei kaneis pos mporo na tou valo elliniko menu?? den antexo na vlepo na exei epilogi gia tourkiko menu kai oute kouventa gia elliniko!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στη θέση σου θα πήγενα σε ένα τέτοιο κατάστημα και θα ζητούσα να μου δίξουν το μοντέλο που θα αγόραζα.

Μπορείς κρατώντας το στα χέρια σου να τσεκάρεις την εβδομάδα κατασκευής του. Είναι γραμένη πάνω από το bar code στο πίσω μέρος της σησκευής!

Όσο ποιό φρέσκο τόσο καλήτερα για εσένα!Δεν ξέρω αν θα σου ανήξουν το κουτί του αλλά μπορεις να προσπαθήσεις!

Εμάνα πάντος στα oneway ανήξαν την σησκευασία του laptop όταν τους ζήτησα να το δω ζωντανό!! Try!!

 

Α, παρεπιπτόντως, μου είπαν οτι έχουν έλλειψη και οτι σε καμμιά βδομάδα θα τους στείλει η SE κομμάτια... Αρα προφανώς θα είναι καινούρια παρτίδα το κινητό και όχι καμμια παλλια???

Τελοσπάντων, θα προσπαθήσω να κοιτάξω την ημ/μηνια, αν και τότε θα είναι πολύ αργα, αφού θα το χω ήδη παραγγείλει, θα χω πληρώσει και προκαταβολή...

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

a..by the way..proseksa oti ola ta koutia tou k750i den eixan tin tainia asfaleias..mou eipan etsi tous ta dinei i sony ericsson edo. thimamai omos to p800 mou pou pira apo ellada eixe.. esas to k705i eixe tainia asfaleias??

μα φίλε Ergaleios, εαν τα είχαν με ταινία ασφαλείας, τότε πως θα τα άνοιγαν να σουφρώσουν ανταλακτικά για το δικό σου που έτριζε? :X

Το δικό μου κουτί είχε ταινιούλα (απο greece). Όχι τίποτα επίσημο πάντως. Δεν ανέγραφε πχ κάτι χαρακτηριστικό της SE. Απλά ένα λευκό στρογγυλό αυτοκόλητο μεγέθους 4 εκατοστών.

Και ναι. Ορισμένα κινητά τρίζουν σε διάφορα σημεία. Εμένα έτριζε η πρόσοψη κατω απο το πλήκτρο "*" . Μετά απο τρεις μήνες παρατήρησα οτι είχε 'σφίξει', απο την σκόνη μαλλον :O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου πει κανένας τι να κάνω???Να το πάρω απο τον κωτσόβολο ή όχι?????? Μήπως να μην το πάρω καθόλου το κινητό και να πάρω κανένα της νοκια που έχει(έχει????) και καλύτερο service???

 

Εάν στραφείς σε nokia, μην αμελήσεις να κάνεις μία έρευνα στα forum που έχει το myphone. Κάτι έχω ακούσει και το σερβις της νοκια οπότε ερεύνησε το :shifty: . Απο συσκευές πάντως η νοκια νομίζω οτι αρχίζει να προχωράει λίγο πιο μπροστά απο την SE, αυτη την εποχή. Σε "καλη" τιμη δυστυχώς :( . Εαν έχεις οποιιοδήποτε δίλημα, καλύτερα να περιμένεις καμια βδομάδα παραπάνω παρά να το μετανοιώσεις. Και αποφάσισε με την ησυχία σου.

Link to comment
Share on other sites

Εάν στραφείς σε nokia, μην αμελήσεις να κάνεις μία έρευνα στα forum που έχει το myphone. Κάτι έχω ακούσει και το σερβις της νοκια οπότε ερεύνησε το :shifty: . Απο συσκευές πάντως η νοκια νομίζω οτι αρχίζει να προχωράει λίγο πιο μπροστά απο την SE, αυτη την εποχή. Σε "καλη" τιμη δυστυχώς :( . Εαν έχεις οποιιοδήποτε δίλημα, καλύτερα να περιμένεις καμια βδομάδα παραπάνω παρά να το μετανοιώσεις. Και αποφάσισε με την ησυχία σου.

 

Το παράγειλλα τελικά απο κωτσόβολο και μου πανε σε κανα 10 ημερο θα το χουν...εδωσα και 100 ευρω προκαταβολη, μήπως και μου το φερούν πιο γρήγορα...Ελπίζω να μη μου το φέρουν χαλασμένο ούτε να περιμένω μέχρι τα χριστούγεννα για να το φέρουν...

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

μα φίλε Ergaleios, εαν τα είχαν με ταινία ασφαλείας, τότε πως θα τα άνοιγαν να σουφρώσουν ανταλακτικά για το δικό σου που έτριζε? :X

Το δικό μου κουτί είχε ταινιούλα (απο greece). Όχι τίποτα επίσημο πάντως. Δεν ανέγραφε πχ κάτι χαρακτηριστικό της SE. Απλά ένα λευκό στρογγυλό αυτοκόλητο μεγέθους 4 εκατοστών.

Και ναι. Ορισμένα κινητά τρίζουν σε διάφορα σημεία. Εμένα έτριζε η πρόσοψη κατω απο το πλήκτρο "*" . Μετά απο τρεις μήνες παρατήρησα οτι είχε 'σφίξει', απο την σκόνη μαλλον :O

 

 

de leo..me peirakse pou den eixe tainia asfaleias.. to p800 eixe ena asimi autokolito me to sima tis sony ericsson na allazei xroma analoga me ti gonia pou to koitouses.. alla apo tin alli me 'voithise' otan soufrosan to allo kapaki :p

 

perimeno kai tis apopseis kapoiou pou na kserei.. an mporo na tou allakso to menu.. me kapoio flasharisma isos? kai vevaia an tha exei epiptosi sti 2 (!) xroni eggiisi :alien:

 

apo osa les vlepo oti to kinito mas einai idaniko gia idravlikous... meta apo ligo kairo 'staniarei' apo ti skoni kai pauoun oi trigmoi..hahaha! an to diko mou de staniarei pantos, tha dokimaso kamia lisi me teflon :lol:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το πρόβλημα με την εμφάνιση των χαρακτήρων και τρέχω την ίδια εεφαρμογή που συγχρόνιζα το t610. Κάπου στις ρυθμίσεις, έχει επιλογή για Character Set (Αν θυμάμαι καλά GSM/ASCII). Μήπως έχεις επιλέξει GSM?

 

Για την αναζήτηση στο ευρετήριο που δούλευε σωστά από το t65 ακόμη και την χάλασαν στα νεώτερα μοντέλα έχεις απόλυτο δίκιο, πάντως νομίζω ότι στο Z1010 το πρόβλημα λύθηκε από κάποια έκδοση Firmware και μετά. Ας ελπίσουμε να συμβεί το ίδιο και στο K750.

Που είναι αυτό το GSM/ASCII δεν μπορώ να το βρω?!?!

Link to comment
Share on other sites

perimeno kai tis apopseis kapoiou pou na kserei.. an mporo na tou allakso to menu.. me kapoio flasharisma isos? kai vevaia an tha exei epiptosi sti 2 (!) xroni eggiisi

 

Εαν μπεις στο site της SE δηλώνοντας Greece (χωρα προελευσης) και στην συνέχεια ακολουθήσεις την διαδικασία αναβαθμισης λογισμικου, λογικά θα σου κατεβάσει και θα περάσει την ελληνική αναβάθμιση. Λογικό δεν ειναι; Απλά δεν βάζω το χέρι στην φωτιά αλλα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις. Ελπίζω μονο να ειναι πληρως Unbranded το κινητο σου και να μην εχει τιποτα κλειδώματα-περιορισμους.

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπεις στο site της SE δηλώνοντας Greece (χωρα προελευσης) και στην συνέχεια ακολουθήσεις την διαδικασία αναβαθμισης λογισμικου, λογικά θα σου κατεβάσει και θα περάσει την ελληνική αναβάθμιση. Λογικό δεν ειναι; Απλά δεν βάζω το χέρι στην φωτιά αλλα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις. Ελπίζω μονο να ειναι πληρως Unbranded το κινητο σου και να μην εχει τιποτα κλειδώματα-περιορισμους.

 

 

to dokimasa auto idi alla eno kanei ta prota vimata.. meta menei se mia leuki othoni..de vgazei kapoia kitrini mpara pou ipotithetai tha eprepe na vgazei.. alla auto mou to ekane kai stin aggliki ekdosi otan prospathisa na kano anavathmisi.. opote den ksero ti ftaiei.. isos na exei idi to teleutaio logismiko? :confused:

oso gia to unbranded... gia ena kai mono logo pira O2 .. epeidi einai i moni pou den peirazei ta kinita.. voda, orange kai t-mobile oles ta peirazoun..opote makria apo mas! hehe! ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

22. Πως μπορώ να ελέγχω τι firmware έκδοση έχει το κινητό μου?

 

 

Αυτό γίνεται πατώντας κάποια κουμπιά σε συγκεκριμένη σειρά η οποία είναι:

>*<<*<* που αντιστοιχούν σε:

Δεξιά-> Αστεράκι -> Αριστερά-> Αριστερά-> Αστεράκι -> Αριστερά-> Αστεράκι

 

mia erotisi san asxetos sto k750i ...pos tha valo afta me ti pliktra????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...