Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως περνανω το τηλ. κατλαογο της μνημης του κινητου στον υπολογιστη...εξηγειστε αν θελετε λιγο τη διαδικασια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eμενα το μενου του 6230 μου αρεσει πολυ περισσοτερο ως φιλοσοφια εναντι του κ750ι.

Τωρα οσο για την ταχυτητα ,οχι, δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος,ουτε σε σχεση με τα λεφτα που

"εχωσα" αλλα ουτε για τεχνολογια 2005.

Δεν ειμαι αλλα ουτε ημουν ποτε "κολλημενος νοκιακιας" γιαυτο αλλωστε κ αγορασα SE.

Ειναι καθαρα θεμα βολικοτητας στη χρηση...κι εγω δε βολευομαι(ισως με τον καιρο συνηθισω-δεν ξερω)

Ομως πες μου κατι ρε elteo...αυτη η 64ΜΒ που εχει μεσα το κινητο μου,γραφει "memory stick duo".H PRO ειναι αλλο πραγμα απ'αυτην?

Επισης υπαρχει πιο γρηγορη Καρτα μνημης απ'αυτην που'χω κ αν ναι,τοτε υπαρχει περιπτωση ν'αλλαξει συμπεριφορα το κινητο μου στην ταχυτητα,ή ειναι ασχετο τελειως?

Προφανώς θα συνηθίσεις αργότερα φίλε. Άν είχες για καιρό μόνο nokia είναι λογικό. Και εγώ όταν πάω να χρησιμοποιήσω το 6230 μου ρχεται να το πετάξω από το παράθυρο. Πάντως αν λες ότι το 6230 έχει πιο γρήγορο μενού από το κ750, μάλλον το δικό σου κ750 έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως περνανω το τηλ. κατλαογο της μνημης του κινητου στον υπολογιστη...εξηγειστε αν θελετε λιγο τη διαδικασια...

Πες ποιό πρόγραμμα θες να χρησιμοποιήσεις, για να σου πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος Nokia (του 6230) και αν συνυπολογίσουμε ότι στο παρελθόν είχα μονάχα Nokia κινητά, το μόνο που με "ξεβόλεψε" ήταν το κενό που βρίσκεται στο πλήκτρο της δίεσης και όχι στο 0 :D Το κινητό είναι σούπερ και είμαι υπέρ ευχαριστημένος, μπράβο στη Sony Ericsson!
There is no spoon...
Link to comment
Share on other sites

Nαι

H PRO είναι πιο μακρυά ως μέγεθος...

 

http://www.play247.gr/images/Digital_Media/MSPRO-1GB.jpg

:!: Καμία σχέση! :!:

 

Η διαφορά των PRO από τα απλά δεν βρίσκεται στις διαστάσεις τους, αλλά στην χωρητικότητα. Η φωτογραφία που επισυνάπτεις δείχνει μια Memory Stick PRO και όχι μια Memory Stick PRO Duo, όπως αυτές που δέχεται το κινητό.

 

Οι Memory Stick PRO έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με τις Memory Stick και η μόνη διαφορά βρίσκεται στη χωρητιότητα η οποία στις απλές σταματάει στα 128ΜΒ και από αυτό το σημείο αρχίζει για τις PROκαι καταλήγει στα 2GB.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τις Memory Stick PRO Duo.

 

Διαφορά στις διαστάσεις υπάρχει ανάμεσα στις Duo και τις κανονικές. Οι Duo έχουν σχεδόν το μισό μήκος και ελάχιστα μικρότερο πλάτος και πάχος από τις κανονικές. Οι Duo φτιάχτηκαν με γνώμονα τη χρήση τους σε συσκευές με περιορισμένες διαστάσεις όπως τα κινητά τηλέφωνα.

 

 

Περί συμβατότητας:

 

Πρόβλημα στη χρήση απλών καρτών, όπως είναι φυσικό, στις νεότερες συσκευές που δέχονται και κάρτες μεγάλης χωρητικότητας PRO, δεν υπάρχει.

Το πρόβλημα είναι με τις παλαιές συσκευές που δεν δέχονται PRO, αλλά και πάλι αυτό μπορεί να λυθεί με μια τροποποίηση του firmware (βλέπε P900i).

 

Οι συσκευές που δέχονται κανονικές Memory Stick μπορούν να χρησιμοποιήσουν και τις Duo με τη χρήση ενός αντάπτορα, που ουσιαστικά είναι μια κανονική Memory Stick που μέσα του μπαίνει μια Duo.

Το αντίστροφο όπως καταλαβαίνεται δεν είναι δυνατόν να γίνει.

 

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός :wacko:

 

Για να ξεκαθαρίσει πλήρως το τοποίο κι επειδή μια εικόνα λένε ότι αξίζει όσο χίλιες λέξεις παραθέτω σχηματικά όσα ανέφερα παραπάνω:

 

Memory Stick PRO / Memory Stick

http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_pro.gif http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_std.gif

Memory Stick PRO Duo / Memory Stick Duo

http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_produo.gif http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_duo.gif

 

Ο αντάπτορα που προανέφερα (από Duo σε κανονική)

http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_duo2.gif

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον singer ότι το κ750 είναι ελαφρώς πιο αργό σε σχέση με το 6230. Έχει όμως πολλά περισσότερα πλεονεκτήματα, οπότε το 6230 το έχω πλέον παροπλισμένο.
Link to comment
Share on other sites

:!: Καμία σχέση! :!:

 

Η διαφορά των PRO από τα απλά δεν βρίσκεται στις διαστάσεις τους, αλλά στην χωρητικότητα. Η φωτογραφία που επισυνάπτεις δείχνει μια Memory Stick PRO και όχι μια Memory Stick PRO Duo, όπως αυτές που δέχεται το κινητό.

 

Οι Memory Stick PRO έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με τις Memory Stick και η μόνη διαφορά βρίσκεται στη χωρητιότητα η οποία στις απλές σταματάει στα 128ΜΒ και από αυτό το σημείο αρχίζει για τις PROκαι καταλήγει στα 2GB.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τις Memory Stick PRO Duo.

 

Διαφορά στις διαστάσεις υπάρχει ανάμεσα στις Duo και τις κανονικές. Οι Duo έχουν σχεδόν το μισό μήκος και ελάχιστα μικρότερο πλάτος και πάχος από τις κανονικές. Οι Duo φτιάχτηκαν με γνώμονα τη χρήση τους σε συσκευές με περιορισμένες διαστάσεις όπως τα κινητά τηλέφωνα.

 

 

Περί συμβατότητας:

 

Πρόβλημα στη χρήση απλών καρτών, όπως είναι φυσικό, στις νεότερες συσκευές που δέχονται και κάρτες μεγάλης χωρητικότητας PRO, δεν υπάρχει.

Το πρόβλημα είναι με τις παλαιές συσκευές που δεν δέχονται PRO, αλλά και πάλι αυτό μπορεί να λυθεί με μια τροποποίηση του firmware (βλέπε P900i).

 

Οι συσκευές που δέχονται κανονικές Memory Stick μπορούν να χρησιμοποιήσουν και τις Duo με τη χρήση ενός αντάπτορα, που ουσιαστικά είναι μια κανονική Memory Stick που μέσα του μπαίνει μια Duo.

Το αντίστροφο όπως καταλαβαίνεται δεν είναι δυνατόν να γίνει.

 

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός :wacko:

 

Για να ξεκαθαρίσει πλήρως το τοποίο κι επειδή μια εικόνα λένε ότι αξίζει όσο χίλιες λέξεις παραθέτω σχηματικά όσα ανέφερα παραπάνω:

 

Memory Stick PRO / Memory Stick

http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_pro.gif http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_std.gif

Memory Stick PRO Duo / Memory Stick Duo

http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_produo.gif http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_duo.gif

 

Ο αντάπτορα που προανέφερα (από Duo σε κανονική)

http://www.memorystick.com/en/ms/images/media_img_duo2.gif

multipetros polu kala ta eipes mprabo!!mhpws olo auto to post na to baleis kai sto FAQ gia to k750i???einai polu kalo giati kapoioi rwtane shnexeis ti diafora exei to memory stick duo apo to duo pro kai diafores tetoies m.....s!!8a htan polu kalo pantws an empaine!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον singer ότι το κ750 είναι ελαφρώς πιο αργό σε σχέση με το 6230. Έχει όμως πολλά περισσότερα πλεονεκτήματα, οπότε το 6230 το έχω πλέον παροπλισμένο.

mporei na einai pio argo to k750i alla prox8es o ksaderfos mou ebale mia 512MB karta sto 6230i kai to kinhto kolouse agria!!ka8e mia wra kolouse!!!eleos..kai egw thn exw gemhsei terma thn 512 mou sto k750i kai den kollaei gri!!

Link to comment
Share on other sites

mporei na einai pio argo to k750i alla prox8es o ksaderfos mou ebale mia 512MB karta sto 6230i kai to kinhto kolouse agria!!ka8e mia wra kolouse!!!eleos..kai egw thn exw gemhsei terma thn 512 mou sto k750i kai den kollaei gri!!

 

Tyxaio htan... kai gw eixa sto 6230 mou mia 512MB karta tigka sta AAC kai me ebgale gia olh mou th stratiwtikh 8hteia... mexri kai tainies eixa balei se auth thn karta kai tis epaize mia xara :D

There is no spoon...
Link to comment
Share on other sites

Παλι χαλασε το κινητο. Οταν εχεις μεσα τη μπαταρια αναβοσβηνουν τα λαμπακια του πληκτρολογιου ανεξαρτητα απο το αν το κινητο ειναι ανοιχτο, κλειστο, αν χρησιμοποιειται ή οχι. Οχι ολα. Τα κατω κατω που φωτιζουν το 7, 8, 9, *, 0, # ειναι σβηστα. Μια το joystick μια τα λαμπακια..... Για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

mporei!!!!alla to AAC what it is???

Advanced Audio Codec (μορφή MP4 με λίγα λόγια)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παλι χαλασε το κινητο. Οταν εχεις μεσα τη μπαταρια αναβοσβηνουν τα λαμπακια του πληκτρολογιου ανεξαρτητα απο το αν το κινητο ειναι ανοιχτο, κλειστο, αν χρησιμοποιειται ή οχι. Οχι ολα. Τα κατω κατω που φωτιζουν το 7, 8, 9, *, 0, # ειναι σβηστα. Μια το joystick μια τα λαμπακια..... Για να δουμε

Εγώ θα σου πω δυο λέξεις: Αναβάθμιση - Εγγύηση

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

mporei na einai pio argo to k750i alla prox8es o ksaderfos mou ebale mia 512MB karta sto 6230i kai to kinhto kolouse agria!!ka8e mia wra kolouse!!!eleos..kai egw thn exw gemhsei terma thn 512 mou sto k750i kai den kollaei gri!!

 

Μάριε σοβαρέψου. Στην προηγούμενη σελίδα είχες κάρτα 1 GB και τώρα έχεις 512 ΜΒ.

Αυτό που λες πάντως είναι σωστό. Στο 6230 κόλλαγε αρκετά στα MP3 και τις φωτό.

 

Αν γιόρταζες σήμερα, χρόνια πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

edw filos mou exei 32mb karta kai tou kolaei plaka kanete?gia to 6230 lew tou etroge kolimata kai pire mia 512 argotera tin gemise me AAC kai pethane to kinito den adexe esvine sinexia restart klp pige na to kanoun kai ithele mpoliko xrima lool kai malon tha parei to 750i zilepse apo mena.... kai kala tha kanei.. :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μultipetros λέω κάτι λάθος...;

ΛΕΩ η PRO και όχι η DUO PRO είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος και δεν μπορεί να τοποθετηθεί στην υποδοχή του Κ750!

Καλά αυτά που λες αλλά πρόσεχε και τι γράφω...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματάκι HP PRINT που υπάρχει μέσα το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

Πώς μπορώ να εκτυπώσω τις επαφές μου...;

Ρωτώ γιατί προσπαθώ να επιλέξω όλες τις επαφές αλλά αυτό δέχεται μόνο μία, κάνω κάτι λάθος;

 

*o εκτυπωτής μου είναι HP.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματάκι HP PRINT που υπάρχει μέσα το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

Πώς μπορώ να εκτυπώσω τις επαφές μου...;

Ρωτώ γιατί προσπαθώ να επιλέξω όλες τις επαφές αλλά αυτό δέχεται μόνο μία, κάνω κάτι λάθος;

 

*o εκτυπωτής μου είναι HP.

Αν ο εκτυπωτης σου εχει bluetooth τότε θα εκτυπώσεις,αν όχι μην περιμενεις και παιδεύεσαι άδικα..Το HP Print του κινητού δουλέυει με bluetooth εκτυπωτες
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μάριε σοβαρέψου. Στην προηγούμενη σελίδα είχες κάρτα 1 GB και τώρα έχεις 512 ΜΒ.

Αυτό που λες πάντως είναι σωστό. Στο 6230 κόλλαγε αρκετά στα MP3 και τις φωτό.

 

Αν γιόρταζες σήμερα, χρόνια πολλά :)

file eixa thn 1GB high speed thn phra apo germania 127.50 eurw kai bre8hke enas pou thn h8ele kai tou thn poulhsh 180!!palia ontws eixa alla twra exw mia 512!!nai giortaza extes na sai kala!

Link to comment
Share on other sites

Αν ο εκτυπωτης σου εχει bluetooth τότε θα εκτυπώσεις,αν όχι μην περιμενεις και παιδεύεσαι άδικα..Το HP Print του κινητού δουλέυει με bluetooth εκτυπωτες

 

Mπα ένας photo είναι ο 7260.

Εχει card reader αλλά bt niet... :p

 

Anyway ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

προσπάθησα να πάρω τις ρυθμίσεις για e mail από την σελίδα SONYERICSSON

αλλά δεν έχει χώρα επιλογής την Ελλάδα ενώ έχει μέχρι το Βιετνάμ.

Τι μπορεί να συμβαίνει ή ποιος άλλος τρόπος υπάρχει για τις πιο πάνω ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

pairneis tin vodafone kai soy ta stelnei h mpeneis sto site tis www.sonyericsson.com kai ta stelneis sto kinito soy apo ekei

 

Ρε συ φιλε ...μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου ...για το θεμα που ξερεις εσυ...!!! Άντε.. γιατι και PM σου εστειλα..αλλα μου φαινεται κανεις την "παπια"...

 

Περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Xeretw ola ta melh tou forum...Peira ena k750i kai mporw na pw oti eimai kai egw enas eyxaristhmenos user an ekseresoume ta kolhmata pou trwei to kinhto synexws kai theleivgalsimo ths mpatarias.Re paidia psaxnw na vrw pws tha mporesw na pernaw sto pc mou ta sms appo to kinito mou gia na ta kanw print opws ta ekana xronia twra me ta Nokia kinhta mou.Kai episeis ti mporw na kanw gia na mhn kolaei.Diavasa gia update sto logismiko.Na to paw se kapoio katasthma h mporw na to kanw monos kai an nai mporeite na mou peite pou na diavasw gia na to kanw?

 

Eyxaristw poly kai kalhmera!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ που γινομαι σπαστικος αλλα ρωτησα 2 φορες δεν πηρα απαντηση στο αν αναμένεται πτωση της τιμης του κινητου (vodafone live αναγκαστικα δυστυχως) και δεν ξερω πως να το παρω, δεν ξερει κανείς ή απλα δεν το προσέξατε; (επειδη απο οτι φαινεται ολοι εχετε το εχετε παρει και δεν σας ενδιαφερει χεχε)

Καποιος θα ξερει ας πουμε μετα απο πόσο καιρο επεσε η τιμη του κ700 για να κανουμε υποθέσεις και για το κ750 - δεν μπορει- ή τι συνηθίζει να κανει η SE με τις τιμές.

Απλα σκεφτομαι οτι επειδη περασε καιρος απο τοτε που κυκλοφορησε μπορω να περιμένω 2-3 βδομαδες - αν σε αυτο το διαστημα πέσει η τιμη του κινητου - αλλιως θα το πάρω αμέσως.

Καααααααποιος μπορει να βοηθησει please; Να μην περιμένω τσαμπα.

 

 

 

ps_ κρητικος το προγραμμα που ψαχνεις για sms ειναι το FMA κανε ενα search google και θα το βρεις. για τα υπολοιπα γράφει στο FAQ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...