Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ είδα ένα review για το κ750. Συγκρίνετε κι εσείς τις φωτογραφίες του με αυτες του S700 Και πειτε μου. Δείχνουν ή δε δείχνουν καλύτερες αυτες του 1.3άρη S700??? Κάνω λάθος;;;

 

http://mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=31701

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το k750 έχει παλέτα 262000 χρωμάτων, παίζει όμως να μπορεί να εμφανίσει ταυτόχρονα μόνο 62000 απο αυτά; Πάλι βελτίωση θεωρείται η ενισχυμένη παλέτα αλλά ετσι οπως τα λένε, εμεις περιμέναμε ταυτόχρονη χρήση 262.000 χρωμάτων. Αν κάποιος μπορει να το διευκρινήσει;

 

Αφου το κ750 εχει αναλυση 176*220, σημαινει οτι ολα τα πιξελ της οθονης ειναι 38720.Ουτε 65000 χρωματα δεν γινεται να εμφανισει ταυτοχρονα πως θα εμφανισει 262000?Τα πολλα χρωματα πρεπει να συμβαδιζουν με μεγαλες αναλυσεις αλλιως οι διαφορες ειναι αμελητεες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους...!

 

Σήμερα το απέκτησα!!! (!Κ750!)...Καλά ε τέλειο δεν το συζητώ...!!!!! Το firmware του κινητού είναι R1J002 και εβδομάδα παραγωγής 05W24.....αλλά......Μήπως μπορεί κπ να μου εξηγήσει ή μάλλον να μου πει πότε κατασκευάστηκε...??

:)
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω οτι μπορεί να εμφανίσει 38720 ταυτόχρονα η οθόνη. Η οθόνες των κινητων δεν ειναι στην κατάλληλη εποχή ακόμα για πολλά χρωματάκια οπότε τις αφήνουμε στην άκρη. Αναφέρομαι όμως στο πόσα χρώματα μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα το κινητό για τις εικόνες του. Εμείς βλέπουμε 38.000 χρώματα στην οθονούλα, αν ομως η ίδια εικόνα αποσταλεί σε ένα PC , θα δούμε εικόνα με 262.000 χρώματα ή εικόνα με 65.000 χρώματα απο μία παλέτα των 262.000 χρωμάτων?
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.μηπως ξερει καποιος τι γινεται με το ιντερνετ?εχω κανει τις ρυθμισεις μεσα απο την σελιδα της SE αλλα δεν μπαινει
Link to comment
Share on other sites

SakisPlayer, προσπάθησα να σου φτιάξω ένα γιατί δεν ενθουσιάστηκα απ' αυτά που βρήκα.

Μόλις το ανέβασα (μου πήρε κάμποση ώρα να το φτιάξω).

Είναι το τελευταίο στα θέματά μου. Enjoy it! :w00t:

Ελπίζω να σ' αρέσει. Αν κάτι δε δουλεύει σωστά, πες μου να το φτιάξω γιατί ακόμα περιμένω το φωνο από τη ρημάδα τη σόνυ και δε μπορώ να το δοκιμάσω. :(

Tελικα τα themes της ΑΕΚ στο briefcase Μου δουλευουν κανονικα.Τα ανοιξα με το mythemescreator (lasyk) και ειναι μια χαρα!:)

 

Για κ700.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει?

 

Μια ερώτηση και από εμένα.....

Στην γλώσσα γραφής τα έχω δηλώσει όλα (abc - Eλληνικά-αγγλικά-123), όταν όμως πάω να κάνω αναζήτηση στις επαφές δεν ΄΄βλέπει΄΄ λατινικούς χαρακτήρες.

Τι κάνουμε?

Απάντηση του στυλ ΄΄βγάλε από την γλώσσα γραφής τα Ελληνικά΄΄ δεν παίζει!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι άμεσα γιά την αγορά του και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το thread :shoot: μπορεί κάποιος να μου αναφέρει εαν το κ750 κάνει πλήρη συγχρονισμό με Outlook στις επαφές και στο ημερολόγιο.(Αναφέρομαι στην πλήρη αντιστοίχηση των πεδίων κινητού-Outlook ή εαν δέχεται 2 κινητά σε μία επαφή κλπ).Υποχρεωμένος σε όποιον μου απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Α ξέχασα ....Μηπως το ανταλλάζει κανείς με Nokia 6680 :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου το κ750 εχει αναλυση 176*220, σημαινει οτι ολα τα πιξελ της οθονης ειναι 38720.Ουτε 65000 χρωματα δεν γινεται να εμφανισει ταυτοχρονα πως θα εμφανισει 262000?Τα πολλα χρωματα πρεπει να συμβαδιζουν με μεγαλες αναλυσεις αλλιως οι διαφορες ειναι αμελητεες.

Den exeis dikio, des edw!

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA TO EXOUME PEI KI ALLH FORA TO KINHTO MHN TO SUGRINETE SAN MIA PSHFIAKH CAMERA ALLA SAN ENA KINHTO!!ELEOS!!GIA KINHTO BGAZEI KAI G*A*M*W TIS FOTOGRAFIES!!!SORRY GIA TA KEFALAIA ALLA KATI EPA8E TO PLHKTROLOGIO MOU!!!
Link to comment
Share on other sites

Den exeis dikio, des edw!

 

Νομίζω ότι έχει δίκιο!

 

Ο αριθμός 260K, σημαίνει ότι κάθε ένα pixel μπορεί να λάβει 260.000 διαφορετικές αποχρώσεις χρωμάτων. Εφόσον όμως η ανάλυση της οθόνης είναι 176*220, αυτό σημαίνει ότι τη στιγμή που βλέπεις την οθόνη του κινητού σου μπορείς να δεις 176*220 = 38.720 pixels στα οποία μπορούν να αντιστοιχηθούν σαν μέγιστο 38.720 αποχρώσεις από τις 260.000 διαθέσιμες! Ελπίζω να είναι κατανοητή η διατύπωση μου :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει δίκιο!

 

Ο αριθμός 260K, σημαίνει ότι κάθε ένα pixel μπορεί να λάβει 260.000 διαφορετικές αποχρώσεις χρωμάτων. Εφόσον όμως η ανάλυση της οθόνης είναι 176*220, αυτό σημαίνει ότι τη στιγμή που βλέπεις την οθόνη του κινητού σου μπορείς να δεις 176*220 = 38.720 pixels στα οποία μπορούν να αντιστοιχηθούν σαν μέγιστο 38.720 αποχρώσεις από τις 260.000 διαθέσιμες! Ελπίζω να είναι κατανοητή η διατύπωση μου :)

Auto sto opoio diafwnhsa einai oti ta polla xrwmata exoun nohma mono se eksisou megales analyseis. Gia na apodothei me pistotita mia fwtografia, xreiazetai megali pletta me poles apoxrwseis kathe xrwmatos, de xreiazetai na emfanizonta ola ta xrwmata ths palettas 262k sthn othoni sygxronws. Auta kai syggnwmh gia thn epanalhpsh... :)

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ξέρω ότι είμαι :offtopic:, μη φωνάξετε, αλλά θα σκάσω αν δε ρωτήσω... Θα πάει κανείς αύριο στο μίτινγκ;;;

Σκέφτομαι να πάω και θα'θελα να γνωρίσω παιδιά από σας, που σας νιώθω πιο κοντινούς... :rolleyes: :rolleyes:

Θα'ρθει κανείς;;; :this: :this:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

tina i opoios allos xerei exeis pasword sto esato??mpeno edo http://www.esato.com/logos/colour/index.php/t=15,pid=78 na katevaso merika korifea wallpaper gia to kinito mas alla thelei log in kai den xero apo pou na pao na dimiourgiso neo profil opoios exei kodiko as ta bali se ena fakelo kai na ta anebasei.
Link to comment
Share on other sites

tina i opoios allos xerei exeis pasword sto esato??mpeno edo http://www.esato.com/logos/colour/index.php/t=15,pid=78 na katevaso merika korifea wallpaper gia to kinito mas alla thelei log in kai den xero apo pou na pao na dimiourgiso neo profil opoios exei kodiko as ta bali se ena fakelo kai na ta anebasei.

 

Δεν χρειάζεται login για να τα κατεβάσεις, μόνο δεξί κλικ και save.

Αλλά είναι 176χ176 ενώ τοΚ750 κανονικά θέλει 176χ220 :(

 

ΥΓ. Όλα είναι free από το esato. Έχω κατεβάσει αρκετά... :cool:

 

ΥΓ2. Έχω βάλει κι άλλα θεματάκια στο briefcase μου :w00t: (βλέπε υπογραφή).

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

paidia ithela na rotiso otan vgazo mia foto otan anigo to flash k vgazo foto to flash ginete pio edono ekino to stigmiaio pou se tifloni ayto to stigmiaio to flash to dinato d ginete na to exo etsi mono? na min einai anixto to flash k otan vgazo mia foto na vgenei to stigmieo flash mono? giati eixa akousi kapios kati elege oti to exei etsi mono gia na mi troei poly mpataria vgenei me ti mia to stigmiaio xoris na einai sinexia anameno kai sto video otan travame ena videaki exoume anixto to flash to vrady ala ekino to edono giati d vgenei? mono gia tis foto einai? tha evgaze pio gamata pio kathara videakia vrady an litourgouse kai sto video to dinato flash opos stis foto.... d mporo na katalabo isos eimai egw ypervolikos kai ta thelw ola :X kai eixa rotisi an mpori kapios na mou vri se kana site na paragilo apo to net kalodio AUX na sindeo to kinito me to sterefoniko me to kinito mou kai kalodio gia to kinito mou me visma na vazo oti akoustika goustaro opios exei tin kalosini as me enimerosi eyxaristo :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει?

 

Οταν εισαι στις επαφες αν πατησεις την διεση συνεχομενα σου βγαζει την επιλογη με τι γλωσσα να γινει αναζητηση.

Ελληνικα : σου κανει αναζητηση μονο στους ελληνικους χαρακτηρες.

Αγγλικα : σου κανει αναζητηση μονο στους αγγλικους χαρακτηρες.

Τυπικο abc : σου κανει αναζητηση και στα ελληνικα αλλα και στα αγγλικα αλλα και αλφαβητικα.

 

Λιγο υπομονη δεν κανει κακο ωσπου να παρεις απαντηση και υπαρχει και ενα manual.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη δεν κανει κακο ωσπου να παρεις απαντηση και υπαρχει και ενα manual.

 

ΧΕ ΧΕ ΧΕ :lol: :w00t: :lol: αυτό ξαναπές το :X

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...