Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα αρνητικα του s 700 ποια ειναι?

για το 750 θελεις να μου δωσεις λιγο πιο τεκμηριωμενες πληροφοριιες?

 

Το S-700 εχει 1.3 Megapixel καμερα αντι για 2.0 του Κ-750.

Η καρτα μνημης που υποστιριζει ειναι μεχρι 128MB ( ή 256 ) ενω το Κ-750 μεχρι 2GB.

Αλλα το S-700 εχει πιο μεγαλη οθονη απο το K-750 αλλα ειναι και παντοφλα σχετικα με το Κ-750 :D .

Το Κ-750 ειναι αυτη τη στιγμη το πιο πληρες κινητο ( οχι smartphone ) αλλα και σαν καινουργιο στην αγορα εχει καποια ψιλο bugs που λογικα με τα επομενα firmware θα διορθωθουν.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια εβδομάδα παραγωγής γράφει; Φαίνεται εάν βγάλεις την μπαταρία

από κάτω έχει ένα μικρό αυτοκόλλητο (π.χ. γράφει 05W20 δηλαδή εβδομάδα

20η του 2005).

ευχαριστώ

 

Η εβδομάδα παραγωγής είναι η 24η του 2005 και κυκλοφόρησε επίσημα στην Κύπρο από την SE την Τρίτη 5/7/05 δηλαδή την 27η παραγωγή του 2005.

Ήμουνα ο πρώτος που το αγόρασε από το συγκεκριμένο κατάστημα το

πρωϊ της Τρίτης.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εβδομάδα παραγωγής γράφει; Φαίνεται εάν βγάλεις την μπαταρία

από κάτω έχει ένα μικρό αυτοκόλλητο (π.χ. γράφει 05W20 δηλαδή εβδομάδα

20η του 2005).

ευχαριστώ

 

Η εβδομάδα παραγωγής είναι η 24η του 2005 και κυκλοφόρησε επίσημα στην Κύπρο από την SE την Τρίτη 5/7/05 δηλαδή την 27η εβδομάδα του 2005.

Ήμουνα ο πρώτος που το αγόρασε από το συγκεκριμένο κατάστημα το

πρωϊ της Τρίτης.

Link to comment
Share on other sites

Η εβδομάδα παραγωγής είναι η 24η του 2005 και κυκλοφόρησε επίσημα στην Κύπρο από την SE την Τρίτη 5/7/05 δηλαδή την 27η εβδομάδα του 2005.

Ήμουνα ο πρώτος που το αγόρασε από το συγκεκριμένο κατάστημα το

πρωϊ της Τρίτης.

 

se pia timi ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Pedia eho kapia erotisi.

 

Eho egkatastisi to PC suite tou k750 sto laptop kai otan sindeo to tilefono me to laptop meso USB kai vazo se litourgia tin camera, emfanizi to exis minima stin othoni tou kinitou: Memory stick mi diathesimo, an kai i karta Memory Stick Duo ine idi mesa

sto kinito. Mbori kapios na mou pi giati simveni afto?

Kai kati allo mesa sti siskevasia iparhi kai ena adaptor tis Memory stick kartas, pia ine i hrisi tou? Ime ligo ashetos gia afto tha ektimiso tin apantisi opioudipote gnorizi.

 

Efharisto

Link to comment
Share on other sites

pedia den apadise kaneis kamia protasi gia MemoryStick thelw endiaferomai gia 512MB kai gia 1GB analoga pos tha katsoun oi times doste mou kana site oxi mono sony kartes kai alles markes doste... kati SanDisk akousa klp kamia marka pou na mi ti 3eri oute h koutsi maria ala na pezei sto kinito :) :D

Αυτή είναι η πιο εύκολη λύση...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Pedia eho kapia erotisi.

 

Eho egkatastisi to PC suite tou k750 sto laptop kai otan sindeo to tilefono me to laptop meso USB kai vazo se litourgia tin camera, emfanizi to exis minima stin othoni tou kinitou: Memory stick mi diathesimo, an kai i karta Memory Stick Duo ine idi mesa

sto kinito. Mbori kapios na mou pi giati simveni afto?

Kai kati allo mesa sti siskevasia iparhi kai ena adaptor tis Memory stick kartas, pia ine i hrisi tou? Ime ligo ashetos gia afto tha ektimiso tin apantisi opioudipote gnorizi.

 

Efharisto

Γιατί όταν συνδέεις στο pc/laptop το κινητό δεν αναγνωρίζει τη Memory Stick

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν συνδέεις στο pc/laptop το κινητό δεν αναγνωρίζει τη Memory Stick

kai pos tha peraso tote fotos apo to tilefono sto laptop? Den prepi na kano save tis fotos sto memory stick afou otan sindethi to kinito me to PC den anagnorizi tin memory stick?

Link to comment
Share on other sites

kai pos tha peraso tote fotos apo to tilefono sto laptop? Den prepi na kano save tis fotos sto memory stick afou otan sindethi to kinito me to PC den anagnorizi tin memory stick?

Επειδή δεν το έχω το κινητό (μάλλον αυριο θα το έχω) θα σου πω τι έχω καταλάβει απο τα γραφόμενα των άλλων χρηστών, μιας και παρακολουθώ το θέμα αρκετό καιρό.

Λογικά όποτε το συνδέεις στο pc το αναγνωρίζει ως αφαιρούμενο δίσκο. Εκει κάνεις όλη τη διαχείριση των αρχείων(που βρίκονται στη memory stick) μέσω του υπολογιστή και αφού τελειώσεις το αποσυνδέεις και το κινητό θα αναγνωρίζει κανονικά το memory stick. Ελπίζω να βοήθησα :) αν έκανα κάποιο λάθος sorry αλλα δεν το έχω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Kai kati allo mesa sti siskevasia iparhi kai ena adaptor tis Memory stick kartas, pia ine i hrisi tou? Ime ligo ashetos gia afto tha ektimiso tin apantisi opioudipote gnorizi.

Ο ανταπτορας υπαρχει ετσι ωστε το memory stick να διαβαζεται απο card reader που δεν διαβαζει duo. Διορθωστε με αν κανω λαθος

 

@billyavl: Σωστα τα λες και ας μην εχεις το κινητο:). Ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

pedia den apadise kaneis kamia protasi gia MemoryStick thelw endiaferomai gia 512MB kai gia 1GB analoga pos tha katsoun oi times doste mou kana site oxi mono sony kartes kai alles markes doste... kati SanDisk akousa klp kamia marka pou na mi ti 3eri oute h koutsi maria ala na pezei sto kinito :) :D

 

Αν και έχει δωθεί το λινκ ξανά, Maiden, πάρτο :

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=43475&item=7529163532&rd=1&ssPageName=WDVW

 

 

http://www.sandisk.com/download/photos/retail/mspd-1gb.gif

 

Εγώ την πήρα από αυτόν, σε 12 μέρες ήρθε από Χονγκ Κονγκ. στα 96 ευρώ τελική με τα μεταφορικά μέσα με πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η κοπελα μου δεν ειναι και απο τους FUN του να κάτσει να διαβασει το βιβλιο οδηγιων ,μπορειτε να μου πείτε πως κάνουμε ηχογραφηση κλήσεων και πως απλή ηχογραφηση...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταπτορας υπαρχει ετσι ωστε το memory stick να διαβαζεται απο card reader που δεν διαβαζει duo. Διορθωστε με αν κανω λαθος

 

Σωστά, απλώς υπάρχουν και παλαιότερες συσκευές που βλέπουν μόνο απλά memory stick οπότε βάζεις το στικάκι στον αντάπτορα και όλο μαζί μέσα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η κοπελα μου δεν ειναι και απο τους FUN του να κάτσει να διαβασει το βιβλιο οδηγιων ,μπορειτε να μου πείτε πως κάνουμε ηχογραφηση κλήσεων και πως απλή ηχογραφηση...

 

 

Τότε κάνε την χάρη στην κοπέλα σου και διάβασέ το εσύ γιαυτήν !!!

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η κοπελα μου δεν ειναι και απο τους FUN του να κάτσει να διαβασει το βιβλιο οδηγιων ,μπορειτε να μου πείτε πως κάνουμε ηχογραφηση κλήσεων και πως απλή ηχογραφηση...

κατα την διαρκεια μιας κλησης αν θες να την ηχογραφησεις πατα το κουμπι που λεει προσθετα και σαν τελευταια επιλογη κατα κατω εχει ηχογραφησει ,ενω αν θες να ηχογραφησεις κατι αλλο πηγαινε στο μενου ψυχαγωγια->ηχογραφηση.οι ηχογραφησεις αποθηκευονται στο μενου διαχειρηση αρχειων->ηχοι

Link to comment
Share on other sites

Τότε κάνε την χάρη στην κοπέλα σου και διάβασέ το εσύ γιαυτήν !!!

 

:rolleyes:

Σωστο και αυτο θα κανω αλλα εχει εξεταστικη ακομα και ειναι μακρια... :(

Μπορει κάποιος να βοηθήσει?

 

ΕDIT-Τhks asmodeus

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

pedia den apadise kaneis kamia protasi gia MemoryStick thelw endiaferomai gia 512MB kai gia 1GB analoga pos tha katsoun oi times doste mou kana site oxi mono sony kartes kai alles markes doste... kati SanDisk akousa klp kamia marka pou na mi ti 3eri oute h koutsi maria ala na pezei sto kinito :) :D

 

Αν πρόσεχες λίγο θα έβλεπες ότι έδωσα λινκ στο Γερμανικό Ebay για Sandisk 512MB με 39 Ευρώ + 14 Ευρώ μεταφορικά.

Την παρήγγειλα ήδη και σε 10 μέρες θα έιναι εδώ (απο Χονγκ - Κονγκ έρχεται).

Αναμενω να δω αν πέσει κανα τελωνείο και θα ενημερώσω.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7529052717

Link to comment
Share on other sites

TO FMA mporoume na to xrisimopoiisoume mono mesw bluetooth i ginete k mesw usb ?

 

Απότι δοκίμασα, μόνο μέσω bluetooth.

Αλλά μπορεί και να μην το έχω βρει πως γίνετε με το USB καλώδιο.

 

Ισως κάποιος άλλος φίλος ξέρει και μας πεί.

 

Δεν το κατάφερα ακόμα. Και από ότι διαβάζω στο forum του floAt's Mobile Agent και άλλοι έχουν πρόβλημα. Έχεις όλα τα scripts του fma εγκαταστημένα;

 

Δεν εχω κανένα script εγκατεστημένο εκτός απο αυτά που έχει μαζί το installation package....

Καλύτερα απ' όλες πάντως δούλευει η 2.0.0.32 η stable

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi re paidia:

Pos tha to kano na min stamataei tis eiserxomenes kliseis sto pempto-ekto xtipima k meta na vgazei "i klisi sas proothitai?"

Sto K700i pou eixa, stin iserxomeni klisi xtipouse sinexeia mexri na varethei autos pou kalouse.

Einai simantiko provlima k den prolavaino na apantiso stis kliseis....

 

Euxaristo :)

Link to comment
Share on other sites

3-4 απαντησούλες στο τσακ-μπαμ: :D

 

1) Για το σηματάκι της λήψης GPRS, αναφέρεται καθαρά στο manual, στις σελίδες που περιγράφει τα πλήκτρα και τα εικονίδια που φαίνονται στην οθόνη. Νομίζω ότι είναι από τις πρώτες σελίδες του manual, αλλά δεν το έχω μπροστά μου να σας το πω. Πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα, καθώς δεν υπάρχει κάποια χρέωση για αυτό. Δείχνει ότι το κινητό βρίσκει σήμα GPRS, και ότι μπορεί να συνδεθεί. Αν αποεπιλέξετε την επιλογή "GPRS και GSM" στις επιλογές των μηνυμάτων, τότε σύνδεση GPRS θα γίνεται μόνο όταν μπαίνει internet. Εγώ πάντως το έχω βάλει μόνιμα on, ώστε να μην χάνω χρόνο για σύνδεση κάθε φορά που θέλω να δω κάτι ;)

 

2) Ένα από τα λίγα μειονεκτήματα του Κ750i: για να δει το PC την κάρτα μνήμης θα πρέπει να έχει εγκατασταθεί ο κατάλληλος driver (ο οποίος υπάρχει στο CD). Από την στιγμή που θα εγκατασταθεί όμως, η κάρτα μνήμης φαίνεται κανονικά σαν αφαιρούμενο μέσο αποθήκευσης. Τα ρίχνετε όλα μέσω αυτής της σύνδεσης κατά προτίμηση, και όχι μέσω reader, για να μην έχετε προβλήματα πρόσβασης από το κινητό.

 

3) Η μεταφορά στο/από Outlook γίνεται αφού επιλέξουμε το Outlook ως πηγή όλων των πληροφοριών για Επαφές, Ημερολόγιο, Mail και Σημειώσεις. Αυτό γίνεται αν πάμε στις "Ρυθμίσεις" του SonyEricsson εικονιδίου που έχει εγκατασταθεί από το SyncStation. Επιλέγουμε να γίνεται συγχρονισμός με το Outlook σε όλα τα προγράμματα του κινητού και στις επαφές, και είμαστε έτοιμοι. Μετά πηγαίνοντας στο Organizer->Ημερολόγιο ή Σημειώσεις βρίσκουμε όλα όσα έχουμε στο Outlook :cool:

 

4) Το πόσα rings κάνει το κινητό πριν γυρίσει στον τηλεφωνητή όταν είναι κατειλημένο ή δεν απαντάει είναι ρύθμιση του δικτύου. Πηγαίνεις στις επιλογές Προώθησης Κλήσεων, ελέγχεις την παρούσα κατάσταση, το ενεργοποιείς και εκείνη τη στιγμή επιλέγεις και στα πόσα rings θα γυρίζει ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...