Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pedia sory alla einai to proto mou sony ericsson kai den skabazo tipota

kapios na mou eksigisi

1. se pia katastasi tou tilefonou bazis to parapano gia na deis to fw

2. h payla pia einai ta gia ta belakia to diabasa

thanks

 

1. Στην βασικη οθονη του κινητου. ( μονο να μην ειναι κλειδωμενο :) )

2. Τα βελακια < > που λεμε ειναι η αντιστοιχες κινησεις του joystick δεξια > και αριστερα < .

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Re paidia...an mporei kapoios na mou dosei tin akribis dieuthinsi gia na katevasa java...please

 

Πηγαινε στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74767&page=5

Εκει ο φιλος thanasis987 εχει γραψει ενα οδηγο αναβαθμισης του κινητου και links απο που μπορεις να κατεβασεις οτι χρειαζεσαι.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

-.ΕΝΑ τηλέφωνο με προσωπικότητα είναι το Κ750 που μας άρεσε για την καλή αίσθηση των πλήκτρων και τις πολλές λειτουργίες του. Ειδικότερα μας εντυπωίασε η πάντα ευκρινής οθόνη του που μπορεί να ρυθμιστεί η φωτεινότητά της σε σχέση με το Κ700, η πολύ καλή ποιότητα φωτογραφιών που μεταφέρονται άνετα στον υπολογιστή, η ταχεία απόκριση του μενού, τα νέα κινούμενα θέματα που είναι έξοχα, τα λίγα αλλά καλά 3D παιχνίδια που μπορούν να συγκριθούν με μία μιρκή παιχνιδομηχανή στο τομέα της ψυχαγωγίας, τη μεταφορά αρχείων με ΒΤ άνετα ακόμα και mp3 ολόκληρα που μπορούν να λειτουργήσουν ως ήχοι κλήσης, η δυνατότητα αναβάθμισης από το σπίτι, η μεγάλη επιλογή αρχείων ήχου και βίντεο αλλά και η ευκολία χειρισμού με τα ενδεικτικά κουμπιά που συμπληρώνουν την εικόνα μαζί με το πλούσιο ραδίοφωνο που λέει πολλά. ΔΕΝ ΜΑΣ άρεσαν όμως : στο μενού αναπαραγωγής ήχων και βίντεο όταν αρχεία με ελληνικούς χαρακτήρες δεν διαβάζονται σωστά όπως και στην οθόνη αναμονής η ημερομηνία σε γράμματα που είναι στα Αγγλικά, η ποιότητα βίντεο που δεν μας ικανοποίησε πολύ και παραμένει στα 10 δευτ., η αδυναμία διαχείρσης από τη συσκευή της μνήμης συσκευής και της κάρτας μνήμης ανάλογα με τις απαιτήσεις αφού το κινητό δεν ρωτά που θέλουμε να αποθηκεύσουμε κάθε στοιχείο, η ένταση του ήχου που θέλαμε να είναι πιο δυνατή σε ορισμένους ήχους. ΕΥΚΟΛΙΕΣ

Ανοίξτε το κάλυμμα του φακού της ψηφιακής κάμερας του K750i και είστε έτοιμοι να απαθανατίσετε αυτή την ιδιαίτερη στιγμή. Το κινητό σας τηλέφωνο K750i είναι μια ψηφιακή κάμερα με εξαιρετική ποιότητα εικόνας. Και για τις στιγμές που θέλετε να απαθανατίσετε λίγη δράση, αυτό το τηλέφωνο τραβάει και βίντεο. Τα ρυθμιστικά της κάμερας του K750i μοιάζουν πολύ με αυτά στις δημοφιλείς ψηφιακές κάμερες. Το K750i συνοδεύεται από εύχρηστο λογισμικό επεξεργασίας εικόνων για υπολογιστή. Δημιουργήστε πολλαπλά άλμπουμ φωτογραφιών, προσθέστε εφέ, στείλτε e-mail με εντυπωσιακές εικόνες οπουδήποτε στον κόσμο. Το K750i διαθέτει επίσης εφαρμογή ψηφιακής αναπαραγωγής μουσικής με πλήρεις δυνατότητες - η μουσική σας στο κινητό σας. Οθόνη

176x220 pixel Έγχρωμη LCD 262k, Πολυφωνικοί ήχοι 40 τόνων, Μνήμη 34MB,Triband. ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ:Αυτόματη εστίαση, Camera 2 megapixel, Κίνηση φόντου, Οθόνη εικονοσκοπίου, Ροή Video, Εγγραφή βίντεο, Βίντεο-Κλιπ, Οθόνη θεμάτων, Ηχογράφηση, Μεγάλο SMS (Γραπτά μηνύματα), Προστασία οθόνης, QuickShare™, Τ9, Εικόνα ταπετσαρίας, Ευρετήριο με Εικόνες, Γκαλερί φωτογραφιών,

Εφφέ εικόνας, Επεξεργαστής εικόνων , Photo light, MMS Video, Πρότυπα MMS, Άμεση επικοινωνία με μηνύματα, Πλαίσια,EMS (Προηγμένες Υπηρεσίες Μηνυμάτων), E-mail, Ψηφιακό ζουμ 4X, Ενσωματωμένη φωτογραφική μηχανή, Φωτιζόμενη οθόνη, Μενού ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής, SVG Tiny 1.1 .ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ: PlayNow™, Σύνθεση μελωδίας/MIDI (DJ μουσικής), Μουσικοί τόνοι, Media Player , Java™, Ενσωματωμένα Παιχνίδια, Λήψη παιχνιδιών, Περιεχόμενο Online, FM radio RDS,

Mega Bass™, Υποστήριξη USB, Sync ML, Συγχρονισμός με PC, Θύρα υπέρυθρων, GPRS, Βluetooth™ ασύρματη τεχνολογία, Γρήγορη θύρα . Πιστεύουμε ότι ορισμένα ψιλά προβλήματα που δεν επηρεάζουν καθόλου το κινητό θα επιλυθούν με την αναβάθμιση που ετοιμάζει η εταιρεία.

Edw leei ta xarakthristika tou thlefwnou???File 21crntury tzampa ta egrafes tosh wra afou mporoume na ta doume kai apo thn preth selida!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εκει που ελεγα πως ολα ωραια και καλα αφου δεν εχει εμφανιστει το παραμικρο προβλημα με περιπου μιας βδομαδας χρησης, ανοιγω σημερα το πρωι το τηλεφωνο και διαπιστωνω πως σε ολους τους χωρους του σπιτιου (εσωτερικους - εξωτερικους) μου βγαζει το μηνυμα "no network coverage". Σκεφτηκα μηπως ειχε προβλημα η sim και την εβαλα σε αλλη συσκευη αλλα ολα ok. Τοποθετησα και διαφορετικη sim στο κινητο μπας και, αλλα παλι το ιδιο μηνυμα εμφανιζε. Εχω την εκδοση R1C004 σε VL. Τι κανουμε τωρα;
Link to comment
Share on other sites

@SEMC freak

 

Αγαπητέ φίλε αφού βλέπω ότι έχεις πρόσβαση στα ενδότερα της SE Hellas να διαμαρτυρηθώ έντονα για το τελικό "ς" που απουσιάζει ΚΑΙ από αυτό το τηλέφωνο. Έλειπε και από το Τ39 που είχα πριν κάμποσα χρόνια (μετά το γύρισα σε ΝΟΚΙΑ) και ήλπιζα μετά από τόσο καιρό να είχε μεριμνήσει η SE Hellas ώστε προστεθεί. Δεν καταλαβαίνω γιατί να είμαι υποχρεωμένος να γράφω τις επαφές μου με κεφαλαία ή να κάνω διάφορες πατέντες (βλ. αγγλικό s) ώστε να μπορέσω τελικά να τις γράψω με πεζά γράμματα.

 

Νομίζω ότι η ελληνική αντιπροσωπεία πρέπει επιτέλους να ασχοληθεί με αυτό το θέμα που κατά τη γνώμη μου είναι μείζον για την ευχρηστία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ρε φιλε που ξεκαθαρισες τα πραγματα!

Τοσο καιρο ειχα την ψευδαισθηση οτι η Kωλοphone ολα αυτα τα κλειδωματα τα εβαζε στις συσκευες της για να μην μπορουμε να βαζουμε μονοι μας τα δικα μας MP3 και να ειμαστε αναγκασμενοι να τα κατεβαζουμε μεσω του Live με ΧΡΕΩΣΗ!

 

Αλλα εκανα λαθος απλα η συμπαθεστατη εταιριουλα θελει να προστατεψει τα πνευματικα δικαιωματα των καλλιτεχνων!

 

Να ναι καλα τα παιδια... :w00t:

Ρε παιδιά, ας είμαστε λογικοί. Ο άνθρωπος δουλεύει για την SE, τι περιμένατε, να βγει και κρίνει τη voda? Εσείς θα το κάνατε στη θέση του? Από την υπογραφή του και μόνο δεν μπορεί να λέει ό,τι νά 'ναι, αφού υποχρεωτικά εκπροσωπεί και την εταιρία του. Από την άλλη, μας αναφέρει διακριτικά το DRM Packager και μας λέει εμμέσως πλην σαφώς ότι "όποιος ψάχνει βρίσκει".

(Εγώ, μια και δεν δουλεύω στη SE συμπληρώνω: Για όποιον το χρειάζεται και δεν το έχει πετύχει ακόμη, ένα από τα πολλά μέρη για να το βρεί (και μάλιστα με καλές οδηγίες) είναι το http://home.tiscali.ch/the.night/ ).

Προσωπικά από τον SEMC freak δεν έχω κανένα παράπονο, ούτε καμία απαίτηση να τα βάλει με την SE ή τη Voda. Πάντως θα το εκτιμούσα πολύ αν συνέχιζε να παρακολουθεί το thread και μας έδινε hints πάνω σε θέματα που "επιτρέπεται" να πει χωρίς να εκτεθεί και θα μας ήταν χρήσιμα. Όχι σε θέματα κουτσομοπολιού, αλλά τεχνικά και χειρισμού. Γιατί, η άλήθεια είναι ότι πολλές από τις ερωτήσεις που πηγαινοέρχονται εδώ μέσα 30 φορές τη μέρα, ίσως θα μπορούσαν να απαντηθούν από τον φίλο μας άμεσα, υπεύθυνα και "νόμιμα".

Link to comment
Share on other sites

Κι εκει που ελεγα πως ολα ωραια και καλα αφου δεν εχει εμφανιστει το παραμικρο προβλημα με περιπου μιας βδομαδας χρησης, ανοιγω σημερα το πρωι το τηλεφωνο και διαπιστωνω πως σε ολους τους χωρους του σπιτιου (εσωτερικους - εξωτερικους) μου βγαζει το μηνυμα "no network coverage". Σκεφτηκα μηπως ειχε προβλημα η sim και την εβαλα σε αλλη συσκευη αλλα ολα ok. Τοποθετησα και διαφορετικη sim στο κινητο μπας και, αλλα παλι το ιδιο μηνυμα εμφανιζε. Εχω την εκδοση R1C004 σε VL. Τι κανουμε τωρα;

Bgale mpataria kai tetoia kai logika 8a gini!!asto kleisto olo to bradu kai pou kses aurio mporei na anoiksei kai an lew an den anoiksei pantw pisw kateu8eian!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κι εκει που ελεγα πως ολα ωραια και καλα αφου δεν εχει εμφανιστει το παραμικρο προβλημα με περιπου μιας βδομαδας χρησης, ανοιγω σημερα το πρωι το τηλεφωνο και διαπιστωνω πως σε ολους τους χωρους του σπιτιου (εσωτερικους - εξωτερικους) μου βγαζει το μηνυμα "no network coverage". Σκεφτηκα μηπως ειχε προβλημα η sim και την εβαλα σε αλλη συσκευη αλλα ολα ok. Τοποθετησα και διαφορετικη sim στο κινητο μπας και, αλλα παλι το ιδιο μηνυμα εμφανιζε. Εχω την εκδοση R1C004 σε VL. Τι κανουμε τωρα;

Το ρωτάς; Εννοείται πως το πας πίσω όπως είναι!

Και εδώ βγαίνει και μια απάντηση για όσους αναρωτιούνται αν είναι τόσο τραγικό τελικά να χάσεις την εγγύηση αφού "συνήθως τα κινητά δεν χαλάνε"...

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ εφυγα για το εξοχικο το Σ/Κ και ημουν στο τσακ να κανω απεγκατασταση - αναβαθμιση απο το davinciteam, αλλα λεω ασε μη γινει καμια πατατα τωρα που ειναι αρχη ακομα και μετα χωρις εγγυηση να τρεχω! Τυχερος μεσα στην ατυχια μου :p
Link to comment
Share on other sites

Βάση στήριξης για το κινητό μας σε αυτοκίνητο έχει δει πουθενά κανείς ??????????

 

Στο site της Sony Ericsson http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_5_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242

εχει μια βαση .Τωρα κατα ποσο ειναι διαθεσιμη στα καταστηματα αυτο δεν το ξερω. :O

 

Εχει μια βαση εδω αλλα δεν ξερω αν κανει . http://www.e-acorn.gr/view_product.php?productid=1259&idcat=16&idsubcat=120&idsubsubcat=-1

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

ypex έχεις ενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες στις ρυθμίσεις για sms;

Εγώ αυτό έκανα και δεν έχω πρόβλημα με το "ς".

 

Ρε παιδιά ότι και να κάνω δεν μπορώ να δω το FW που έχει το δικό μου...το δοκίμασα παντού. Αν στην αρχική οθόνη πατήσω πρώτα -> θα μπει στο ημερολόγιο..Συγχωρέστε με αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί και δε γνωρίζω πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Κι εκει που ελεγα πως ολα ωραια και καλα αφου δεν εχει εμφανιστει το παραμικρο προβλημα με περιπου μιας βδομαδας χρησης, ανοιγω σημερα το πρωι το τηλεφωνο και διαπιστωνω πως σε ολους τους χωρους του σπιτιου (εσωτερικους - εξωτερικους) μου βγαζει το μηνυμα "no network coverage". Σκεφτηκα μηπως ειχε προβλημα η sim και την εβαλα σε αλλη συσκευη αλλα ολα ok. Τοποθετησα και διαφορετικη sim στο κινητο μπας και, αλλα παλι το ιδιο μηνυμα εμφανιζε. Εχω την εκδοση R1C004 σε VL. Τι κανουμε τωρα;

 

to ktipises pouthena ?pia evdomada paragwgis exei ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ypex έχεις ενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες στις ρυθμίσεις για sms;

Εγώ αυτό έκανα και δεν έχω πρόβλημα με το "ς".

 

Ρε παιδιά ότι και να κάνω δεν μπορώ να δω το FW που έχει το δικό μου...το δοκίμασα παντού. Αν στην αρχική οθόνη πατήσω πρώτα -> θα μπει στο ημερολόγιο..Συγχωρέστε με αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί και δε γνωρίζω πολλά...

Καλα κανει και σε βγαζει στο ημερολογιο. Μη δινεις σημασια στην οθονη. Εσυ ακολουθησε με τη σειρα τα βηματα και θα σε βγαλει εκει που πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ότι και να κάνω δεν μπορώ να δω το FW που έχει το δικό μου...το δοκίμασα παντού. Αν στην αρχική οθόνη πατήσω πρώτα -> θα μπει στο ημερολόγιο..Συγχωρέστε με αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί και δε γνωρίζω πολλά...

 

Σε εμένα μπαίνει στο ξυπνητήρι! χαχα! αλλά δεν το ενοχλεί αυτό. συνεχίζεις το >*<<*<* κανονικά

Link to comment
Share on other sites

to ktipises pouthena ?pia evdomada paragwgis exei ?

Πως ειπαμε οτι βρισκω την εβδομαδα; Οχι, το κινητο δεν εχει χτυπηθει πουθενα. Με αγαπη και στοργη του συμπεριφερομαι και μου φερθηκε ετσι σκαρτα. :D

Link to comment
Share on other sites

Grrr :shifty: τόση ώρα δοκίμαζα >*<<*< γιατί ένας φίλος το είχε γράψει λάθος...πάντως δεν περίμενα να δω άλλη έκδοση μιας και έχω VFL :cry: .

 

prgCXC 1250035_EU_2_CL R1C004 έχω κι εγώ και να μην το ματιάσω ακόμα κανένα κόλημα...φτου του!

Link to comment
Share on other sites

dokimase na kaneis select network k des an entopizei diktia an ne epelexe to diktio s

Το εχω δοκιμασει και αυτο. Δε βρισκει κανενα δικτυο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...