Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

prin 10 meres pira kai egw to k 750 kainourio.ekana anabathmisi apo to episimo site tis sony-ericsson kai XATHIKE TO ELLINIKO MENU twra brisketai sto service gia epanagatastasi edw kai 5 meres......:kill::rocket:

δεν εισαι ο μοναδικος που την εχει "πατησει" με την αναβαθμιση.

ερωτηση? γιατι εκανες update σε καινουργιο κινητο!! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπήρχε κάποιος λόγος που έκανα την αναβάθμιση.Η έκδοση που είχε ήταν R1CA021 και μου είπαν φίλοι ότι υπάρχει νεότερη.Πότε κάνουμε αναβάθμιση ;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε κάποιος λόγος που έκανα την αναβάθμιση.Η έκδοση που είχε ήταν R1CA021 και μου είπαν φίλοι ότι υπάρχει νεότερη.Πότε κάνουμε αναβάθμιση ;:worry:

Οταν εχεις προβλημα..βλεπεις οτι οτι το κινητο δεν δουλευει σωστα.

εσενα ητανε ακομη καινουργιο :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Πρόβλημα 1: χθες αγόρασα ένα bluetooth samsung αλλά το κινητό μου δεν το βλέπει..ο τεχνικός μου είπε ότι είναι σύνηθες πρόβλημα του κ750 και ότι το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να το πάω για αναβάθμιση..τι λέτε? Σε περίπτωση αναβάθμισης σβήνονται τα πάντα? Είναι σαν φορμάτ? Θα διορθωθεί το πρόβλημα?

Πρόβλημα 2: Για να δημιουργήσω backup συνέδεσα το κινητό μέσω usb cable με τον υπολογιστή μου..το πρόβλημα είναι το εξής..έχω χάσει το cd που συνόδευε το usb data cable με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδέθώ μέσω της sony ericsson pc suite...ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρώ τα περιεχόμενα αυτού του cd για το data cable?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :D

Link to comment
Share on other sites

1. Καλύτερα να μην πω την γνώμη μου για τον τεχνικό.

Στις αναβαθμίσεις φυσιολογικά δεν χάνεται τίποτα απολύτως. Ούτε καν οι ρυθμίσεις σου. Δεν είναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα (μπορεί να μην φταίει καν το τηλέφωνο) αλλά δοκίμασε την αναβάθμιση.

2. Ότι υπήρχε στο cd θα το βρεις εδώ:

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/softwaredownloads/k750i?cc=gr&lc=el

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προβλημα.αλλωστε τα κινητα της SE ειναι συμβατα με ολες τις μαρκες,:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Καλύτερα να μην πω την γνώμη μου για τον τεχνικό.

Στις αναβαθμίσεις φυσιολογικά δεν χάνεται τίποτα απολύτως. Ούτε καν οι ρυθμίσεις σου. Δεν είναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα (μπορεί να μην φταίει καν το τηλέφωνο) αλλά δοκίμασε την αναβάθμιση.

2. Ότι υπήρχε στο cd θα το βρεις εδώ:

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/softwaredownloads/k750i?cc=gr&lc=el

Να προσθεσω στα (πολυ σωστα) παραπανω:

1. Δοκιμασε πρωτα με ενα αλλο Bluetooth, για να βεβαιωθεις αν φταιει το τηλ. ή το BT.

2. Η συνδεση με τον υπολογιστη (για καθε χρηση) ειναι απειρως ευκολοτερη με το (δωρεαν) προγραμμα MyPhoneExplorer:

http://www.fjsoft.at/en/

Link to comment
Share on other sites

1. Καλύτερα να μην πω την γνώμη μου για τον τεχνικό.

Στις αναβαθμίσεις φυσιολογικά δεν χάνεται τίποτα απολύτως. Ούτε καν οι ρυθμίσεις σου. Δεν είναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα (μπορεί να μην φταίει καν το τηλέφωνο) αλλά δοκίμασε την αναβάθμιση.

2. Ότι υπήρχε στο cd θα το βρεις εδώ:

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/softwaredownloads/k750i?cc=gr&lc=el[/ηQUOTE]

 

η επισημη απαντηση απο την sonyericsson ειναι οτi ορισμενες παρτιδες του 750 και ειδικα οι πρωτες η οι vodafone live εχουν προβλημα συνδεσιμοτητας με το wep200 της samsung. αυτο λυνεται με καποιο patchπου μπαινει στους drivers του bluetooth δηλαδη με customize.και εκτος εγγυησης να ειναι αυτο γινεται δωρεαν.εχω και το ονομα αυτου που μιλησα και δεν το λεω για ευνοητους λογους.αυτα

:)
Link to comment
Share on other sites

1. Καλύτερα να μην πω την γνώμη μου για τον τεχνικό.

Στις αναβαθμίσεις φυσιολογικά δεν χάνεται τίποτα απολύτως. Ούτε καν οι ρυθμίσεις σου. Δεν είναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα (μπορεί να μην φταίει καν το τηλέφωνο) αλλά δοκίμασε την αναβάθμιση.

2. Ότι υπήρχε στο cd θα το βρεις εδώ:

http://www.sonyericsson.com/cws/support/products/softwaredownloads/k750i?cc=gr&lc=el[/ηQUOTE]

 

η επισημη απαντηση απο την sonyericsson ειναι οτi ορισμενες παρτιδες του 750 και ειδικα οι πρωτες η οι vodafone live εχουν προβλημα συνδεσιμοτητας με το wep200 της samsung. αυτο λυνεται με καποιο patchπου μπαινει στους drivers του bluetooth δηλαδη με customize.και εκτος εγγυησης να ειναι αυτο γινεται δωρεαν.εχω και το ονομα αυτου που μιλησα και δεν το λεω για ευνοητους λογους.αυτα

 

δοκίμασα και bluetooth της ericsonn και τίποτα...τί προτείνετε να κάνω? to pairing που μου είπες τι είναι δεν κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και bluetooth της ericsonn και τίποτα...τί προτείνετε να κάνω? to pairing που μου είπες τι είναι δεν κατάλαβα...

 

Αντιστοίχιση συσκευής. Ψάξε στις ρυθμίσεις σου. Θα δώσεις, αν σου ζητηθεί, έναν κοινό τετραψήφιο κωδικό και στις 2 συσκευές. Εξ ' ορισμού είναι ο 0000.

Link to comment
Share on other sites

το pairing ειναι η συνδεση του τηλεφωνου με το bluetooth αν δεν κανω λαθος κ εγω. στα περισσοτερα bluetooth headset θα πρεπει να εχεις πατημενο το κυριως κουμπι για μερικα δευτερολεπτα κ ταυτοχρονα να κανεις κ αναζητηση συσκευων απο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό μοντέλο BT της Samsung έχεις???

Συνήθως θέλουν πατημένο το πλήκτρο του ανοίγματος για πάνω από 5-6 δευτερόλετπα, μέχρι και ~10 έχω σε κάποια, μετά ανάβει συνέχεια τo LED και είναι ανιχνεύσιμο. Και όπως είπαν τα παιδιά τότε το διαλέγεις και το κάνεις pairing με τον κλασικό κωδικό 0000 και το δηλώνεις να συνδέεται αυτόματα..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μηπως ξερει κανενας πως ενεργοποιουνται τα mms σε wind? Στη σελιδα της εχει μονο για το k-700. Υπεθεσα οτι θα ηταν το ιδιο αλλα .. μπα:!:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έψαξες καλά! :) Κοίτα εδώ: https://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=204&tablePageID=176&rec=412

Ετσι φανηκε:ninja: Να σαι καλα φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750Ι ποια version bluetooth εχει? v1.2 ή v2.0?

Την 1η! το εχω δοκιμασει να συνδεσω ασυρματα ακουστικα (bluetooth) αλλα απετυχε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...