Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κανεις αναβαθμιση απο κ750 σε w800 σε κινητο me cid49 red με ποιο προγραμμα μπορεις να αλλαξεις τους drivers thn cameras,να αλλαξεις media player,να ρυθμισης καλυτερα τον ηχο,να αλλαξεις τα εικονιδια του κινητου κτλ και πως?αν κανω αναβαθμιση απο το ιντερνετ απο την sony θα κερδισω τιποτα?αλλαζει κατι?ευχαριστω και μπραβο για την καλη δουλεια σας........
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:( Καλησπέρα πήγα χθές να περάσω τα τραγούδια από το κιν. στο pc από το καλώδιο usb αλλά εκεί που κατέβαιναν μου έσβησε η οθόνη πρόβλημα; ή κάτι φυσιολογικό;:(

Το εχει κανει και το δικο μου μερικες φορες μην ανυσηχεις.;)

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις αναβαθμιση απο κ750 σε w800 σε κινητο me cid49 red με ποιο προγραμμα μπορεις να αλλαξεις τους drivers thn cameras,να αλλαξεις media player,να ρυθμισης καλυτερα τον ηχο,να αλλαξεις τα εικονιδια του κινητου κτλ και πως?αν κανω αναβαθμιση απο το ιντερνετ απο την sony θα κερδισω τιποτα?αλλαζει κατι?ευχαριστω και μπραβο για την καλη δουλεια σας........εχω ολα τα προγραμματα και τα patches απο την topsony και δεν ξερω τι να τα κανω...........
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί(έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι...),το κ750 πόσο kb μπορεί να στείλει μέγιστο(ασχέτως με τις εταιρίες) αλλά και πόσα μπορει να λάβει

Ειδικά στα πόσα μπορεί να λάβει θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει γιατί το έχει δοκιμάσει κιόλας.:O

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA .XTES ESTEILA ENA MNM TO OPOIO TORA EXEI EKSAFANISTEI.EKTOS BEBAIA KAI AN EXO TOSO MEGALH STRABOMARA KAI DEN TO BLEPO.

ROTAGA AN JEREI KANEIS POIOS EPISKEYAZEI TA POCKET PC SPV.KAI AN SYMFEREI NA TO KSEKLEIDOSO AGGLIA H ELLADA.

EYXARISTV

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί(έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι...),το κ750 πόσο kb μπορεί να στείλει μέγιστο(ασχέτως με τις εταιρίες) αλλά και πόσα μπορει να λάβει

Ειδικά στα πόσα μπορεί να λάβει θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει γιατί το έχει δοκιμάσει κιόλας.:O

Νομιζω μεχρι 200Kb μπορει να στειλει mms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μήπως κάποιος γνωρίζει όταν βάζουμε υπενθυμίσεις στο Κ750 αν χτυπάει δυνατότερα και συνέχεια,αν αλλάζει τον ήχο,γιατί έτσι που χτυπάει αν δεν το έχεις δίπλα σου δεν υπάρχει περίπτωση να το αντιληφθείς,ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA .XTES ESTEILA ENA MNM TO OPOIO TORA EXEI EKSAFANISTEI.EKTOS BEBAIA KAI AN EXO TOSO MEGALH STRABOMARA KAI DEN TO BLEPO.

ROTAGA AN JEREI KANEIS POIOS EPISKEYAZEI TA POCKET PC SPV.KAI AN SYMFEREI NA TO KSEKLEIDOSO AGGLIA H ELLADA.

EYXARISTV

Ρωτας σε λαθος topic! Επισης για να μην σου εχει απαντησει κανεις.."παιζει" να μην ξερει κανεις :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

DEN ROTAO SE LATHOS TOPIC.TO NA MHN KSEREIS KANEIS MALLON ISXYEI.

APLA TORA EIMAI AGGLIA KAI LEO MHPOS FTAIEI SE TIPOTA AYTO.

Κατ'αρχην μην φωναζεις!

Εγω προσπαθω να σε βοηθησω και εσυ λες..τα δικα σου.Εδω μειλαμε μονο για Sony ericsson k750i :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μεχρι 200Kb μπορει να στειλει mms.

Το όριο είναι 100 ΚΒ

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

DEN ROTAO SE LATHOS TOPIC.TO NA MHN KSEREIS KANEIS MALLON ISXYEI.

APLA TORA EIMAI AGGLIA KAI LEO MHPOS FTAIEI SE TIPOTA AYTO.

Γιατί όχι μόνο ο Raver, αλλά κι εγώ νομίζω ότι ρωτάς σε λάθος θέμα;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μήπως κάποιος γνωρίζει όταν βάζουμε υπενθυμίσεις στο Κ750 αν χτυπάει δυνατότερα και συνέχεια,αν αλλάζει τον ήχο,γιατί έτσι που χτυπάει αν δεν το έχεις δίπλα σου δεν υπάρχει περίπτωση να το αντιληφθείς,ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μέσω του FAR Manager με το SEFP, μπορείς να αλλάξεις αυτόν, αλλά και τους υπόλοιπους προκαθορισμένους ήχους.

Υπάρχουν στο FS/tpa/preset/system/sound

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις αναβαθμιση απο κ750 σε w800 σε κινητο me cid49 red με ποιο προγραμμα μπορεις να αλλαξεις τους drivers thn cameras,να αλλαξεις media player,να ρυθμισης καλυτερα τον ηχο,να αλλαξεις τα εικονιδια του κινητου κτλ και πως?αν κανω αναβαθμιση απο το ιντερνετ απο την sony θα κερδισω τιποτα?αλλαζει κατι?ευχαριστω και μπραβο για την καλη δουλεια σας........εχω ολα τα προγραμματα και τα patches απο την topsony και δεν ξερω τι να τα κανω...........

Υπάρχει τρόπος!

Κοίτα στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1739550#post1739550

όπου υπάρχει η απάντηση για το πρώτο από τα τρία post που έκανες για το συγκεκριμένο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το όριο είναι 100 ΚΒ

Aντε..!! :cool: Παλι καλα που το διορθωσες..Αλλα ετσι ειχα εντυπωση,για δικτυο cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aντε..!! :cool: Παλι καλα που το διορθωσες..Αλλα ετσι ειχα εντυπωση,για δικτυο cosmote.

Ορισμένα δίκτυα επιτρέπουν ακόμα και 500KB, αλλά το κινητό έχει εξ' ορισμού το όριο στα 100KB, όπως ήταν παλιά.

 

Βέβαια υπάρχουν και δίκτυα (ονόματα δεν λέμε, εταιρείες δε θίγουμε) που τα κουτσουρεύουν εντελώς τα μηνύματα στο ένα δέκατο του ορίου του κινητού, αλλά αυτό πάλι είναι άλλη περίπτωση...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

AGAPHTE RAVER KATARXHN DEN FONAZO.

APLA PANTA GRAFO ME KEFALAIA AN ENNOEIS AYTO.

OSO GIATO LATHOS TOPIC DEN NOMIZV GIATI KOITAGA SYNEXEIA AN APANTHSE KANEIS.KALA DEN PEIRAZEI.

KAI ZHTAO SYGNOMH AN DHMIOYRGITHIKE PAREKSIGISH.

Link to comment
Share on other sites

AGAPHTE RAVER KATARXHN DEN FONAZO.

APLA PANTA GRAFO ME KEFALAIA AN ENNOEIS AYTO.

OSO GIATO LATHOS TOPIC DEN NOMIZV GIATI KOITAGA SYNEXEIA AN APANTHSE KANEIS.KALA DEN PEIRAZEI.

KAI ZHTAO SYGNOMH AN DHMIOYRGITHIKE PAREKSIGISH.

 

[offtopic]

Αγαπητέ tzilas.

Το να γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, σύμφωνα με τους κανόνες των απανταχού της οικουμένης, forum!

Φιλικά θα σου πρότεινα να γράφεις με μικρά από εδώ και πέρα για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Για το λάθος topic, θα προσθέσω και τον εαυτό μου στους άλλους δύο που το υποστηρίζουν, αν έχει καμιά σημασία αυτό!

Όσο για τα greeklish έχουν αναφερθεί "χιλιάδες" φορές πάρα πολλοί φίλοι εδώ μέσα και δεν χρειάζεται να προσθέσω τίποτε άλλο.!!!

Χωρίς παρεξήγηση.

[end offtopic]

Link to comment
Share on other sites

AGAPHTE RAVER KATARXHN DEN FONAZO.

APLA PANTA GRAFO ME KEFALAIA AN ENNOEIS AYTO.

OSO GIATO LATHOS TOPIC DEN NOMIZV GIATI KOITAGA SYNEXEIA AN APANTHSE KANEIS.KALA DEN PEIRAZEI.

KAI ZHTAO SYGNOMH AN DHMIOYRGITHIKE PAREKSIGISH.

Έχει καμία σχέση το λάθος θέμα με το αν κοιτούσες συνέχεια για απάντηση;

 

Επίσης αντί να κοιτάς συνέχεια, μια ματιά να έριχνες στον τίτλο του θέματός θα ήταν αρκετή.

Ο τίτλος τους θέματος δε νομίζω ότι μπορεί να είναι πιο περιγραφικός για το περί τίνος γράφουμε σ' αυτό....

 

Όσο για την πρώτη γραμμή δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο από τον Raver. Κι αν δεν αρκείσαι και σ' όσα λέμε τότε ρίξε μια ματιά και στους όρους του forum.

 

Και δε νομίζω ότι δημιουργήθηκε καμία παρεξήγηση. Σύγχιση ίσως, αλλά παρεξήγηση όχι.

Οπότε προτείνω να το κλείσουμε εδώ και να καλέσουμε και τον υπεύθυνο να σβήσει τα όλα post που κάναμε και έχουν σχέση μ' αυτό αφού είναι άσχετα του εδώ θέματος.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα δίκτυα επιτρέπουν ακόμα και 500KB, αλλά το κινητό έχει εξ' ορισμού το όριο στα 100KB, όπως ήταν παλιά.

 

Βέβαια υπάρχουν και δίκτυα (ονόματα δεν λέμε, εταιρείες δε θίγουμε) που τα κουτσουρεύουν εντελώς τα μηνύματα στο ένα δέκατο του ορίου του κινητού, αλλά αυτό πάλι είναι άλλη περίπτωση...

 

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Να προσθαίσω πως έμαθα με πείραμα πως μπορεί να λάβει μέχρι και 300Kb.

Και συγνωμη για το λίγο offtopic αλλά γιατί να μην θίξουμε;Εγώ φταίω που η ΤΙΜ έχει κατασκοτώσει τις φωτογραφίες;Και να είστε και σίγουροι πως οι ρυθμίσεις και στα 2 κινητα ήταν στην πρωτότυπη(70kb απόλυτη συμβατότητα) και το άλλο στη μεγάλη ανάλυση.Αν βρουν π@@@ιά και για το βίντεο για μικρότερη ανάλυση θα ζητήσω να μου αγοράσουν μεγενθυτικό φακό!!!!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι παιδια να παω να το παρω την αλλη βδομαδα.

αλλα απο την αλλη λεω αν το Κ770 θα εχει τιποτε καλυτερο. γνωριζουμε καμια λεπτομερια?

αξιζει να περιμενω το Κ770 ή να παω να το χτυπησω?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι παιδια να παω να το παρω την αλλη βδομαδα.

αλλα απο την αλλη λεω αν το Κ770 θα εχει τιποτε καλυτερο. γνωριζουμε καμια λεπτομερια?

αξιζει να περιμενω το Κ770 ή να παω να το χτυπησω?

 

Αν το περιβόητο Κ770 είναι αυτό που ευρέως κυκλοφορεί ως φήμη, δηλαδή μια λεπτή συσκευή με οθόνη σαν του Κ800 αλλά με 2Μp κάμερα και με ανεπιτυχή σχεδιασμό (κατά την γνώμη μου) καλά θα κάνεις να πάρεις ΤΩΡΑ το Κ750i (αν το βρεις κιόλας) με 180 περίπου € και με παρεμφερή χαρακτηριστικά και όχι ένα "ενδιάμεσο" μοντέλο που δεν καλύπτει καμιά καινούργια ανάγκη, και που το πιθανότερο είναι να κοστίζει 350-400€!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χρειάζομαι την βοηθεια σας Το κινητό της αδερφής μου(κ750) εκτος απο τα πολλά που είχε πάθει το κακομοιρο,έπεσε νερό.Το πληκτρολογιο ειχε ξεκολλήσει λίγο και οταν επεσε νερο το εβγαλε τελειως για να το σκουπισει,μην τα πολυλογώ το κινητο κολλάνε τα πληκτρα του,δλδ μπορει να πατησεις το 1 και να πάρει το 2,άλλα δεν δουλευουν καθολου.Οι άλλες λειτουργίες του τηλ. λειτουργουν ας πούμε

Το θέμα είναι τι να κάνουμε,να το πάμε σε service της s.e?αδικα νομίζω...

Γιατι το z800 για μερικες γρατζουνιες μου το είχαν βγάλει εκτος,

αυτο τώρα με σπασμένη προσοψη μπροστα(το πληκτρολογιο),με υγρασία,και παράνομο λογισμικο(αναβαθμισμένο σε w800),τι τύχη να έχει στο service ε?

Επισης είχε παρουσιάσει τελευταία ακόμα ένα προβλημα,η κάμερα πολλές φορές οταν εβγαζες Photo σε πετουσε έξω..

Τι λέτε?Βασίζομαι στην άποψη σας

Λοιπόν το κινητο λειτουργει,δλδ ανοιγει,παιζει μουσικη,λειτουργουν σχεδον ολα τα πληκτρα,κανονικα σχεδον όλα.Το πρόβλημα είναι οτι η θύρα κάτω δεν λειτουργει καθολου,δλδ ουτε μπορω να το φορτισω,ουτε ακουστικα να συνδεσω,ουτε καλωδιο για το pc.

Αυτο που έκανα ήταν να βγάλω τις προσόψεις,και μετα να το κάνω ενα μπανακι με ένα μπουκάλι οινόπνευμα(καπου ειχα διαβάσει οτι βοηθάει αν εχει πάρει υγρασια)και τώρα το έχω αφήσει να στεγνώσει,τι λέτε καλά έκανα ή mlk?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Καποιες φορες ερχονται μηνυματα στο κινητο που δεν διαβαζονται εμφανιζοντας στην οθονη τη φραση: "message corrupted" (εχω αγγλικο μενου).

Διαπιστωσα οτι αυτο συμβαινει με:

1. ΟΛΑ τα μηνυματα που στελνει η υπηρεσια κινητης τηλεφωνιας που εχω για τις κλησεις που εχω δεχθει οταν ειναι κλειστο το κινητο.

2. Οταν μου στελνουν μηνυμα και την ιδια ακριβως στιγμη στελνω κ εγω, το κινητο αργει απελπιστικα να το στειλει κ οταν το στειλει θα ερθει αμεσως μετα το μηνυμα που μου εστειλαν κατεστραμμενο. Ευτυχως, σε αυτο οταν βλεπω οτι αργει πολυ να σταλει παταω ακυρωση κ ερχεται το μηνυμα που μου στελνουν κανονικοτατα.

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο;:ninja: Καμια ιδεα;;

Εχω το firmware R1A008(unbranded). Χρειαζεται να κανω αναβαθμιση;

Συγγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα το θεμα, εκανα αναζητηση κ δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μιας και δεν ξέρω πολλά από κινητά, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Ίσως να έχει αναφερθεί και προηγουμένως αλλά δεν είχα το κουράγιο να ψάξω σε όλες αυτές τις σελίδες!!

Στο θέμα μας.. Έχω το Sony Ericsson K750i όπως επίσης και την συνήθεια να κρατάω πολλά μηνύματα στη μνήμη. Έφτασε λοιπόν η στιγμή που δε χωράν άλλα μέσα σ' αυτή. Αν αγοράσω μεγάλο memory stick duo θα λύσω το πρόβλημά μου ή μήπως τα μηνύματα αποθηκεύονται αποκλειστικά και μόνο στην εσωτερική μνήμη του κινητού;

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...