Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα με την εγγυηση δεν μου το ειχαν αλλαξει οταν ειχα παει ενα w800i,φυσιλογικη φθορα μου ειπανε.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την εγγυηση δεν μου το ειχαν αλλαξει οταν ειχα παει ενα w800i,φυσιλογικη φθορα μου ειπανε.:)

 

ξέρουν το πρόβλημα που έχει το joystick οπότε ντροπή τους να το αποκαλούν φυσιολογική φθορά.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na kanw mia erwtisi?

kat'arxas kali xronia se olous

eixa poly kairo na mpw sto forum kai gia ayto i erwtisi mporei na exei apantithei alla den mporw na psaxnw kathe selida.

exw ena k750 apo to kalokairi tou 2005 kai otan paw stin camera mporw aneta na kanw zoom se opoio megethos fwtografias kai poiotitas exw kanei set.tin proigoumeni evdomada tsekara 2 k750 apo filous kainourgia kai me ekpliksi eida oti den mporoun na kanoun zoom sti megisti analysi fwtografias diladi stin 1632*1224 kai tous vagazei minima na xamilwsoun analysi an theloun zoom. :confused: :confused:

koitaksa ekdosi firmware kai exoume tin idia.

kai rwtw: what the f@@k is going on????

mipws i sonyericsson xamilwse to kostos kinitou vgazontas kapoies leitourgies pou oi prwtes ekdoseis tou k750 eixan(kai gia ayto itan kai pio akrivo?)?????

sorry gia ta greeknglish alla den exw twra ellinikous xaraktires sto keyboard...

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Συνγωμη αν εχει ξαναειπωθει,αλλα σε ποια μορφη πρεπει να εχω ενα κειμενο

ωστε να φαινεται με ελληνικους χαρακτηρες οταν το περασω απο το pc στο

Κ750ι?

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα! :)

 

Έχω μία ερώτηση (για την οποία δε βρήκα απάντηση ψάχνοντας αρκετά στο forum..).

Υπάρχει τρόπος να ακούω ραδιόφωνο στο K750i χωρίς να έχω βάλει τα ακουστικά; Και αν ναι, ποιος είναι αυτός;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια και συγγνώμη αν υπάρχει παρόμοιο topic αλλά εγώ δεν το βρήκα.. :)

Linux is like sex. If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την εγγυηση δεν μου το ειχαν αλλαξει οταν ειχα παει ενα w800i,φυσιλογικη φθορα μου ειπανε.:)

για στείλε ένα email στη Sony Ericsson και ρώτα τους αν ισχύει κάτι διαφορετικό στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά, θες να ακούς ραδιόφωνο στο κινητό σου τηλέφωνο με ανοιχτή ακρόαση και χωρίς τα ακουστικά!Έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται αυτό, γιατί τα ακουστικά περιέχουν την κεραία, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εισάγεις τα ακουστικά και να βάλεις μετά την ανοιχτή ακρόαση!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα! :)

 

Έχω μία ερώτηση (για την οποία δε βρήκα απάντηση ψάχνοντας αρκετά στο forum..).

Υπάρχει τρόπος να ακούω ραδιόφωνο στο K750i χωρίς να έχω βάλει τα ακουστικά; Και αν ναι, ποιος είναι αυτός;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια και συγγνώμη αν υπάρχει παρόμοιο topic αλλά εγώ δεν το βρήκα.. :)

Αυτο δεν γινεται που λες!! το μονο tip ειναι αυτο που ανεφερε ο bill1,που στην ουσια δεν σε ενδιαφερει γιατι ετσι κι'αλλιως πρεπει να εχεις..τα ακουστικα μαζι σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα! :)

 

Έχω μία ερώτηση (για την οποία δε βρήκα απάντηση ψάχνοντας αρκετά στο forum..).

Υπάρχει τρόπος να ακούω ραδιόφωνο στο K750i χωρίς να έχω βάλει τα ακουστικά; Και αν ναι, ποιος είναι αυτός;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια και συγγνώμη αν υπάρχει παρόμοιο topic αλλά εγώ δεν το βρήκα.. :)

Γίνεται,με tip μέσω far manager,δεν είναι καθόλου δυσκολο,το έχω κανει στο κ750 της αδερφης μου.

Ανοιγει κανονικα το ραδιο βαζεις και δυνατη ακροαση,αλλα δεν πιανει κανέναν σταθμό.Αν ακουμπήσεις όμως κάτω στην θυρα του κινητού ενα κλειδι για πχ πιανει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, Sonny Erricson K750i ή Nokia 6131? Δίνεται μια επιδότηση και είμαι fan της Nokia, αλλά με φοβίζει το πορτάκι του (6131) και γενικώς τα κινούμενα μέρη. Στα χρήματα αυτά, είδα και το K750 που συγκριτικά το βρήκα πολύ καλύτερο, πληρέστερο και με μεγαλύτερη αυτονομία. Διαβάζω για μερικά προβλήματα στο joystick του SE... Το μενού τους είναι πλέον εύχρηστο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό οφείλεται στο ότι το κινητό δεν έχει ενσωματομένη κεραία και χρησιμοποιεί το καλώδιο των hands free γι' αυτή τη δουλειά.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουμπήσεις όμως κάτω στην θυρα του κινητού ενα κλειδι για πχ πιανει μια χαρά.

 

nai mono pou den einai kai toso kalo na akoumpas afthereta tis epafes ef'oson den ksereis poies einai aftes pou oristikan gia keraia.

Link to comment
Share on other sites

nai mono pou den einai kai toso kalo na akoumpas afthereta tis epafes ef'oson den ksereis poies einai aftes pou oristikan gia keraia.

η δευτερη απο δεξια είναι,τουλάχιστον αυτη την εντυπωση μου έδωσε.

Εκανα το tip απο το far manager να μην ζηταει ακουστικα,και αν ακουμπησεις εκει κάτω οτιδήποτε,κλειδια για πχ αρχιζει να παιζει κανονικα το ραδιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα ένα handsfree της πλάκας (γύρω στα 10 €) και έκοψα το καλώδιο στους 10 πόντους περίπου. Πιάνει μια χαρά.

Όμως αν δεν έχεις bluetooth handsfree συνδεδεμένο, όταν σε πάρουν τηλέφωνο πρέπει να αποσυνδέσεις το καλώδιο για να μπορέσεις να μιλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, Sonny Erricson K750i ή Nokia 6131? Δίνεται μια επιδότηση και είμαι fan της Nokia, αλλά με φοβίζει το πορτάκι του (6131) και γενικώς τα κινούμενα μέρη. Στα χρήματα αυτά, είδα και το K750 που συγκριτικά το βρήκα πολύ καλύτερο, πληρέστερο και με μεγαλύτερη αυτονομία. Διαβάζω για μερικά προβλήματα στο joystick του SE... Το μενού τους είναι πλέον εύχρηστο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... ;)

Κ750ι με "κλειστα ματια".λογους...412 σελιδες!!! ;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ την εμπειρία μου σχετικά με την ακρόαση ραδιοφώνου δίχως hands free. Η λύση του patch που βάζεις μέσω FAR είναι μάλλον άχρηστη.

Δεν νομίζω πως είναι πρακτικό να έχεις το δάκτυλό σου πάνω στις επαφές, (μάλλον ηλίθιο είναι) αλλά ούτε και η πατέντα με την κόλληση ενός μικρού καλωδίου (εσωτερικά του τηλεφώνου) που κυκλοφορεί σαν tip από κάποιον τρελλοκινέζο και πέρα από το ρίσκο τον κίνδυνο για το τηλ και την δυσκολία του. Όλα αυτά γιατί το patch ενώ σου δίνει τη δυνατότητα λήψης χωρίς hands free σου απαγορεύει πλέον την χρήση του hands free για ακρόαση του ραδιοφώνου.!!!!!!

Μόνον η λύση του ENT δηλαδή το κομμένο φτηνό hands free μοιάζει λογική.!!! Α έχω και μια ιδέα!! Αν κάποιος ψαξει στο pinout του fastport θα δεί πως το δεύτερο Pin ανήκει στην κεραία, άρα αν σπάσει όλα τα άλλα pins από το fastport με το κομμένο καλώδιο θα έχει μια μόνιμη κεραία και το τηλέφωνο θα λειτουργεί χωρίς να υπάρχει ανάγκη για ΒΤ hands free αλλά ούτε και να βγάζει τη σύνδεση κάθε τρείς και λίγο προκειμένου να απάντήσει σε κλήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

412 σελίδες. Και μόνο αυτό θα έφτανε. Από το λίγο που έψαξα στο φόρουμ, στις συσκευές όλων των των εταιριών, δεν υπάρχει άλλο κινητό που να γράφηκαν τόσες σελίδες. Από τα ενεργά κινητά. Δεν έψαξα για παλιότερα. Ίσως κάποιος mod θα μπορούσε να μας βοηθήσει με τα στατιστικά.

Μόνο το nokia n70 ανταγωνίζεται σε σελίδες το θέμα του Κ750. Όλα τα άλλα είναι μακράν πίσω.

Αυτό δείχνει το ενδιαφέρον των χρηστών για το συγκεκριμένο κινητό. Έστω και αν αρκετές σελίδες γράφηκαν για τα (όποια) προβλήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι πολλές φορές, δεν υπάρχει συσκευή που να έχουν γραφτεί για αυτή τόσες σελίδες. Και αυτό είναι από μόνο του κάτι σαν άτυπη υποστήριξη πελατών για εμάς τους κατόχους μιας και μπορούμε να αντιμετωπίσουμε το όποιο πιθανό ή απίθανο πρόβλημα ζητώντας συμβουλές από τους υπόλοιπους.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Δεν υπάρχει κάτι που να απασχολεί κάποιον κάτοχο του κινητού και να μην το έχουμε αναλύσει διεξοδικά. :)
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται,με tip μέσω far manager,δεν είναι καθόλου δυσκολο,το έχω κανει στο κ750 της αδερφης μου.

Ανοιγει κανονικα το ραδιο βαζεις και δυνατη ακροαση,αλλα δεν πιανει κανέναν σταθμό.Αν ακουμπήσεις όμως κάτω στην θυρα του κινητού ενα κλειδι για πχ πιανει μια χαρά.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..

Τι ακριβώς είναι ο Far Manager και πως γίνεται το tip αυτό; Συγγνώμη αλλά δεν ξέρω και πολλά απο κινητά..

Linux is like sex. If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it.
Link to comment
Share on other sites

Όμως αν δεν έχεις bluetooth handsfree συνδεδεμένο, όταν σε πάρουν τηλέφωνο πρέπει να αποσυνδέσεις το καλώδιο για να μπορέσεις να μιλήσεις!

 

παιζει το Κ50ι με στερεο ΒΤ ??? νόμιζα ότι δεν εχει A2DP ???!

Link to comment
Share on other sites

παιζει το Κ50ι με στερεο ΒΤ ??? νόμιζα ότι δεν εχει A2DP ???!

 

 

Δεν εννούσα ότι ο ήχος μεταφέρεται στο bluetooth.

Απλά όταν έχεις συνδέσει το κομμένο καλώδιο και σε πάρουν τηλέφωνο, ο ήχος μεταφέρεται στο καλώδιο το οποίο όμως είναι κομμένο!!! Άρα ή θα αποσυνδέεις το κομμένο καλώδιο για να μιλήσεις ή πρέπει να έχεις bluetooth handsfree ώστε να μιλάς με αυτό παρά το ότι είναι συνδεδεμένο το κομμένο καλώδιο. ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..

Τι ακριβώς είναι ο Far Manager και πως γίνεται το tip αυτό; Συγγνώμη αλλά δεν ξέρω και πολλά απο κινητά..

Κοίτα από το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1471218#post1471218 και κάτω και θα καταλάβεις τι είναι.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την εγγυηση δεν μου το ειχαν αλλαξει οταν ειχα παει ενα w800i,φυσιλογικη φθορα μου ειπανε.:)

Γελοία η δικαιολογία τους,μ'αυτό το σκεπτικό σχεδόν οτιδήποτε καλύπτει η εγγύηση μπορεί να χαρακτηριστεί φυσιολογική φθορά.

Δεν αναφέρεται καμία απολύτως διαφορά ανάμεσα στις δυο εκδόσεις λογισμικού! Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει το συγκεκριμένο update και θα μπορούσε να το επιβεβαιώσει,οτι δηλαδή όντως δεν αλλάζει τίποτα κάνοντας αναβάθμιση απο την R1CA021 στην R1DB001;
Κανείς βρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...