Jump to content

Speed booster


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν ένα χρόνο περίπου που βάλαμε Speed Booster στο σπίτι του αδερφού μου, οι πληροφορίες που είχαμε ήταν ότι η συσκευή δουλεύει μόνο στην διεύθυνση που θα δηλωθεί ή έστω εκεί γύρω επειδή θα βλέπει σε ποια κεραία είναι συνδεδεμένη. Αν άλλαζε κεραία χωρίς να δηλωθεί αλλαγή διεύθυνσης δεν θα έπαιζε. Βέβαια εμείς μόνο για εκεί το θέλαμε λόγω μικρής ταχύτητας.

 

Το γράφει και στο site.

"Μπορώ να μεταφέρω το Hybrid Access router σε σημείο εκτός του σπιτιού μου;

Όχι. H SIM κάρτα του COSMOTE Home Speed Booster που είναι τοποθετημένη στο Hybrid Access router λειτουργεί μόνο στη περιοχή (home zone) που είχες ορίσει κατά την αίτηση της υπηρεσίας."

 

Τελικά δουλεύει οπουδήποτε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα στην παρέα! Το παλιό ρούτερ του Speed booster χάλασε και μου έστειλαν για αντικατάσταση το καινούριο Huawei που υποστηρίζει και 4G+ σύμφωνα με τις προδιαγραφές. Το πρόβλημα είναι ότι το έχω συνδέσει εδώ και δύο ώρες αλλά το λαμπάκι του Bonding (συνδιασμός σταθερής και κινητής) δεν ανάβει πράσινο αλλά πορτοκαλί και πρακτικά από ταχύτητες έχω μόνο τα 2Mbps της σταθερής. Πήρα τηλέφωνο στις βλάβες και μου είπαν ότι δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή σταθερής, ούτε στην σιμ και στο σήμα κινητής. Θα το ψάξουν και θα προσπαθήσουν να το κάνουν να δουλέψει απομακρυσμένα ή θα με ενημερώσουν αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο. Το έχει συναντήσει άλλος αυτό το πρόβλημα και τι λύση βρήκε;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...