Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος πως να απενεργοποίησω ένα κλικ που ακούγεται σε κάθε αλλαγή mode λειτουργίας της καμερας; πχ από επαγγελματική σε εστ. πράγμ. Χρόνου κλπ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάζετε screen protectors νομίζω θα έχετε πρόβλημα με το fingerprint.

 

Ακόμα κ το cover που έρχεται μαζί με τη συσκευή, δυσκολεύει λίγο το σένσορα.

 

Έκανα register τα αποτυπώματα με το screen protector, ύστερα το αφαίρεσα και τα ξανά έκανα. Τα αναγνωρίζει ένα τικ πιο σβέλτα γυμνό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως να απενεργοποίησω ένα κλικ που ακούγεται σε κάθε αλλαγή mode λειτουργίας της καμερας; πχ από επαγγελματική σε εστ. πράγμ. Χρόνου κλπ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο, ο ήχος είναι από το διάφραγμα που ανοίγει και κλείνει :p

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κανένας από s9 η note 9 που παρέλαβε να μας πει πως του φαίνεται η απόδοση των χρωμάτων.

 

Το δικό μου είναι σαν να έχει γίνει apply ένα blue light με μικρό transparency, αν μπορώ να το περιγράψω σωστά. Δεν έχω ένα τρίτο κινητό να σας βάλω φωτογραφίες δίπλα δίπλα να δείτε πως φαίνεται το λευκό.

 

Είναι σαν ξεπλυμένα τα χρώματα σε σχέση με note 9. Προσπαθώ να τα φέρω στο πιο κρύο manually, κατεβάζοντας το κόκκινο και το πράσινο, με το μπλε τερματισμένο αλλά πάλι δεν είναι ακριβώς ίδιο.

 

Δεν είμαι expert στα χρώματα ή στις οθόνες. Ξέρω ότι η απόδοση χρωμάτων στο Note 9 μου αρέσει περισσότερο από το s10+.

 

Για πείτε όσοι παραλάβατε.

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Πριν από τρεις τέσσερις μέρες είχα κάνει ακριβώς την ίδια αναφορά ανάμεσα σε s10plus vs mate 20 pro όσον αφορά την απόδοση των χρωμάτων σε βίντεο 4κ που είχα την δυνατότητα να τα τεστάρω δίπλα δίπλα. Ίσως είναι κάποια ρύθμιση, τι να πω. Πάντως όπως ήταν στημένο το s10plus ήταν πολύ χάλια σε σχέση με ότι έχουμε δει σε oled οθόνη!!!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εκανε κανεις την διαδικασια για τα ακουστικα?

 

 

 

Εγώ δεν μπόρεσα, κολλάει η εφαρμογή

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

εκανε κανεις την διαδικασια για τα ακουστικα?

 

Άκη ακούμε. Μαζεψες; τι βλέπεις; θέλουμε αντικείμενικα σχόλια από άτομα που το κατέχουν το άθλημα...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα εξαιρετικό... Σε σχέση με το s9 plus πολύ καλύτερο ηχείο, προσεγγίζει πλέον επίπεδο iPhone.

Λίγο το αποτύπωμα με προβληματίζει αλλά θα δείξει. Μην είμαι αρνητικός.

Εξαιρετική αίσθηση στο χέρι πάντως.

 

Επειδη απο βδομαδα περιμενω το 10αρι (οχι plus) το αποτυπωμα σε ποιο σημειο σε προβληματιζει? δεν πιανει αμεσως? παντως το screen protertor δε το αφαιρω μεχρι να βγει σωστο γυαλι ..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!!

 

Πάμε κι εμείς σπίτι

 

0318715d147aa58bcfbd694ad81583a1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο Μαργαριτα εγω εχω παρει το S10 σε πρασινουλη χρωμα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρελαβα και εγω σημερα το πρωι απο cosmote s10+ ceramic white, με τιμιλογιο και με ενα κουπονι το πηρα 926 ευρω

 

Untitled-1.jpg

host an image

 

Καλοριζικο φιλε χρηστο και σε σενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν παιδιά, ένα μικρό update.

 

Έχοντας πάρει μια ημέρα άδεια για να περιμένω τη συσκευή κ να έχω χρόνο να τη σετάρω και να ασχοληθώ μαζί της· και μετά την ψυχρολουσία από το Amazon για καθυστέρηση της παραγγελίας ένα (!) μήνα σχεδόν, καθόμουν σπίτι κ τράβαγα τα βυζι@ μου...

 

Αποφασίζω λοιπόν να πάω στο Samsung experience store, στην Oxford Street του Λονδίνου και να το πάρω από εκεί.

 

 

32375316457_485b657cd8_c.jpg20190308_110926 by No Feels

 

40352156853_7d6ba001d9_c.jpg20190308_110937 by No Feels

 

 

Χάνω τα earbuds βέβαια αλλά δεν αντέχω να περιμένω ένα μήνα.

 

Πριν πω για το κινητό να αναφέρω πως στο μαγαζί της Samsung δεν υπήρχε ούτε το smartwatch, ούτε τα earbuds για άμεση αγορά. Μόνο κάτι δείγματα πλαστικά η κολλημένα είχε. Δε μπορούσες καν να τα βγάλεις για να τα δεις στα χέρια σου.

 

Στα του κινητού, ενώ από Amazon είχα παραγγείλει το πράσινο 128GB, από κοντά που το είδα το χρώμα έδειχνε κάπως "φτηνό" αν μου επιτρέπεται η έκφραση. Σαν ένα χρώμα που θα έβαζε ένας μεσαίος κατασκευαστής, σε mid range τηλέφωνο για να εντυπωσιάσει. Δε μου άρεσε καθόλου και τελικά πήρα το prism white.

 

 

 

47317197221_56f87ef546_c.jpg20190308_114449 by No Feels

 

32375318387_db95502e7f_c.jpg20190308_114526 by No Feels

 

32375317647_e825719fb8_c.jpg20190308_114656 by No Feels

 

Το μόνο δώρο που έδωσε η Samsung είναι το άδειο σημειωματάριο που βλέπετε στις φωτό και οι καραμέλες (jelly beans) με το λογότυπο του τηλεφώνου.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πως στο μάτι είναι πιο θελκτικό τηλέφωνο από το Note 9 που φαίνεται λίγο κουμούτσα. Είναι πιο ελαφρύ σίγουρα και κάθεται καλύτερα στο χέρι.

 

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Καλοριζικο καλη χρηση φιλε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Άκη ακούμε. Μαζεψες; τι βλέπεις; θέλουμε αντικείμενικα σχόλια από άτομα που το κατέχουν το άθλημα...
Βαγγέλη κάτι με χαλάει στην οθόνη σαν θαμπή κάτι με χαλάει που δεν μπορώ να το προσδιορίσω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη κάτι με χαλάει στην οθόνη σαν θαμπή κάτι με χαλάει που δεν μπορώ να το προσδιορίσω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι λιγότερο φωτεινή και διαφορετικά στημένη από ότι είχαμε συνηθίσει Άκη, για αυτό. Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής σου, σε καμία περίπτωση. Παίξε με τα ρυθμιστικά. Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ προτιμούσα τις υλοποιήσεις των s9+, note 8/9. Άσχημη δεν τη λες σε καμία περίπτωση. Οθοναρα είναι με τα όλα της...

Ποια έκδοση πήρες και χρώμα;

Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

Είναι λιγότερο φωτεινή και διαφορετικά στημένη από ότι είχαμε συνηθίσει Άκη, για αυτό. Δεν είναι πρόβλημα της συσκευής σου, σε καμία περίπτωση. Παίξε με τα ρυθμιστικά. Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ προτιμούσα τις υλοποιήσεις των s9+, note 8/9. Άσχημη δεν τη λες σε καμία περίπτωση. Οθοναρα είναι με τα όλα της...

 

Ποια έκδοση πήρες και χρώμα;

 

Καλορίζικο

128 πήρα. Είχα κανονίσει λευκό αλλά έκανε κάτι σαν ροζ και προτίμησα το μαύρο που είναι πολύ πιο όμορφο μαύρο από s9 note 9

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

128 πήρα. Είχα κανονίσει λευκό αλλά έκανε κάτι σαν ροζ και προτίμησα το μαύρο που είναι πολύ πιο όμορφο μαύρο από s9 note 9

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος. Περιμένω εντυπώσεις.. Μπαταρια, σμουδιλα

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο βδομαδα περιμενω το 10αρι (οχι plus) το αποτυπωμα σε ποιο σημειο σε προβληματιζει? δεν πιανει αμεσως? παντως το screen protertor δε το αφαιρω μεχρι να βγει σωστο γυαλι ..
Με το protector το έχω και θα ήθελα να είναι λίγο πιο σαφές και γρήγορο το αποτύπωμα...Απέχει πολύ απ το κλασσικά του s9...

 

Όσον αφορά την οθόνη πήγατε στην εξοικονόμηση μπαταρίας να βάλετε φουλ φωτεινότητα και υψηλή ανάλυση?

 

Μέχρι να το κάνω αυτό ήταν πολύ πιο σκοτεινή...

 

Πάντως δίπλα δίπλα με s9 plus και Xs max μια χαρά οθοναρα τη βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Περιμένω εντυπώσεις.. Μπαταρια, σμουδιλα
Δακτυλικό καλύτερο από mate Δεν θέλει πίεση. Το power button σε λάθος σημείο .

Ηχειαρες ένα κλικ πιο κάτω από xs max.

Μπαταρία το άνοιξα 45% έκανα ενημερώσεις κ όλο το στήσιμο συν ενημέρωση λογισμικού κ πήγε 27% . Θεωρώ εξαιρετικό μέχρι ώρας το ποσοστό που έχασε γι αυτά που έκανε.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δακτυλικό καλύτερο από mate Δεν θέλει πίεση. Το power button σε λάθος σημείο .

Ηχειαρες ένα κλικ πιο κάτω από xs max.

Μπαταρία το άνοιξα 45% έκανα ενημερώσεις κ όλο το στήσιμο συν ενημέρωση λογισμικού κ πήγε 27% . Θεωρώ εξαιρετικό μέχρι ώρας το ποσοστό που έχασε γι αυτά που έκανε.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όμορφα. Θέλω να επανέλθεις μετά από μια πλήρη φορτιση και να δούμε συμπεριφορά και σε χρήση 4g/wifi, με την επιστροφή στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άνοιξα λίγο μετά από όταν έβαλα τις φωτο. Είχε 50 κάτι και από εκείνη την ώρα με μεταφορά δεδομένων και ατελείωτο σκάλισμα, είναι στο 19%.

 

Θ ανοίξει θέμα για αξεσουαρ;;

 

Πήρα μια θήκη της samsung απλή, την clear cover με 10€ που μου την άφησαν από 16.

Τίποτα.

Κακη αίσθηση στο χέρι, νιώθω το κινητό να γλιστράει, αφήνει μεγάλες επιφάνειες ακάλυπτες και είναι και παρά πολυ λεπτή.

Νιώθω ότι δεν έχω καθόλου προστασία.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες με την απαλλαγή ΦΠΑ και ταυτόχρονα χρησιμοποιήσες και κουπόνι?

Ναι, κουτι μου εκατσε

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Μαργαριτα εγω εχω παρει το S10 σε πρασινουλη χρωμα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Καλοριζικο φιλε χρηστο και σε σενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Καλοριζικο καλη χρηση φιλε.

Να σαι καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Καλορίζικο σε οσους τον πηραν και σε οσους το περιμενουν.Περιμένω και εγώ αύριο να παραλάβω πρωί από Πλαίσιο με Γενική Ταχυδρομική S10+ Ceramic White.Πειτε για καμία θήκη αν έχετε είδη στην κατοχή σας.Σκεφτομαι για Samsung η Spigen.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την οθονη που λετε εγω δεν αντιμετοπιζω κανενα προβλημα, η οθονη ειναι απιστευτη και σε φωτεινοτητα και σε χρωματα. Ερχομενος απο xs max εχω να πω σε αυτες τι λιγες ωρες χρησης οτι σε facebook instagram που εχω δουλεψει λιγο ειναι το ιδιο αν οχι και πιο smooth το s10+ απ οτι το xs max, και γενικα η συσκευη ειναι πολυ smooth απλα μου εκανε εντυπωση περισσοτερο σε αυτες τις εφαρμογες.

 

Μολις καταφερα να κανω την διαδικασια για τα ακουστηκα

Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άνοιξα λίγο μετά από όταν έβαλα τις φωτο. Είχε 50 κάτι και από εκείνη την ώρα με μεταφορά δεδομένων και ατελείωτο σκάλισμα, είναι στο 19%.

 

Θ ανοίξει θέμα για αξεσουαρ;;

 

Πήρα μια θήκη της samsung απλή, την clear cover με 10€ που μου την άφησαν από 16.

Τίποτα.

Κακη αίσθηση στο χέρι, νιώθω το κινητό να γλιστράει, αφήνει μεγάλες επιφάνειες ακάλυπτες και είναι και παρά πολυ λεπτή.

Νιώθω ότι δεν έχω καθόλου προστασία.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αξεσουάρ S10e/S10/S10+ (θήκες, screen protectors etc.)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανε κάποιος τη διαδικασία για τα ακουστικα?

 

Εγώ πάω στα πλεονεκτήματα πατάω submit και μετά από αρκετό loading μου βγάζει αυτό

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

15a81c8f99059126f7a4f635c63d1986.jpg

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανε κάποιος τη διαδικασία για τα ακουστικα?

 

Εγώ πάω στα πλεονεκτήματα πατάω submit και μετά από αρκετό loading μου βγάζει αυτό

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

15a81c8f99059126f7a4f635c63d1986.jpg

 

Σε μενα δεν εμφανιζεται καν τα πλεονεκτηματα. Ισως ενημερωσουν το app.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε από Cosmote μνμ για κατάστημα Γερμανός για έκπτωση 150€... Ενώ πήγαινα για το s10 plus σε πράσινο είδα το λευκό και ήταν σούπερ... Στα 889€ σε 24 δόσεις μια χαρά... Και μια θηκούλα Spigen και όλα καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...