Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Νοκια με το συγκεκριμενο concept phone παρουσιασε το τι τακτικη προκειται να ακολουθησει σε μελλοντικα συγκεκριμενα τηλεφωνα που θα παρουσιασει .

Σαφως δεν αναφεροταν στις συσκευες που ηδη κυκλοφορουν (6630 ή το 6670-7610 και λοιπά) :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απλά έδειξε ξεκάθαρα το τι πρόκειται να ακολουθήσει.....

Κινητά σε μέγεθος τηλεκάρτας, zippo, κλπ....

TEXAS Instruments έγραψες....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, μιας και δε βρήκα κάτι αντίστοιχο στο search. Έχω δύο κινητά nokia, το 6230 και το 6021, τα οποία και τα δύο υποστηρίζουν bluetooth και σκέφτομαι το εξής: Έστω ότι θέλω να χρησιμοποιώ και τις δύο συσκευές ταυτόχρονα, μπορώ με τη χρήση ενός ακουστικού bluetooth να απαντάω σε κλήσεις οποιουδήποτε από τα δύο κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε zannis .Οχι αυτο δεν μπορει να γινει ταυτοχρονα. To bluetooth ακουστικο γινεται paired -ζευγαρωνεται μονο με ενα τηλεφωνο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
file nervous ginete pleon me to plantronics bluetooth.mporei na ginei pair me 2 syskeues tautoxrona.einai to manadiko leon stin agora pou to kanei

Exoume kammia idea pou mporoume na to vroume?

Link to comment
Share on other sites

file nervous ginete pleon me to plantronics bluetooth.mporei na ginei pair me 2 syskeues tautoxrona.einai to manadiko leon stin agora pou to kanei

δε νομιζω να ειναι το μοναδικο που το κανει. λογικα ολα τα ακουστικα με bt v1.2 μπορουν να κανουν pair με περισσοτερες απο μια συσκευες. πχ to jabra bt500 που με ενδιαφερει λεει οτι "σηκωνει" μεχρι και 8 συσκευες.

αυτο που δεν εχω καταλαβει αν μπορει να τις διαχειριζεται ταυτοχρονα ή αν χρειαζεται καποιο restart ή καποια ρυθμιση για να αλλαξει συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
den kserw gia to jabra....alla to plantronics den thelei restart....apla kaneis pair kai tis 2 siskeues..kai otan xtipaei kapoia apla apantas

 

Επειδή τα εχω και τα δυο φιλοι μου και εχουνε περασει απο τα χερια μου σχεδον ολα τα HF BT της αγορας το μονο που μπορει να το κανει ειναι το plantronics discovery 640 που περα απο αυτο ειναι & κατα εμε οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει μονο στον γερμανο σε τιμη 89 ευρω..;)

 

Ελπίζω να βοήθησα...:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα εχω και τα δυο φιλοι μου και εχουνε περασει απο τα χερια μου σχεδον ολα τα HF BT της αγορας το μονο που μπορει να το κανει ειναι το plantronics discovery 640 που περα απο αυτο ειναι & κατα εμε οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει μονο στον γερμανο σε τιμη 89 ευρω..;)

 

Ελπίζω να βοήθησα...:)

Πολύ ενδιαφέρον ακούγονται αυτά που αναφέρεις για το συγκεκριμένο μοντέλο!Δηλαδή μπορεί να είναι ταυτόχρονα συνδεμένο με 2 ή 3 κινητά?Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να μου πεις τα εξής. Χτυπάει το πρώτο κινητό απαντάς και μιλάς, αφου τελειώσει η συνομιλία ,μπορείς να καλέσεις ενα νεο αριθμό απο το δεύτερο ή το τρίτο κινητό χωρίς να κάνεις την παραμικρή ενέργεια στο bt ακουστικό?Εχει καλή αυτονομία και είναι συμβατό με τις συσκευές της nokia?Και επειδή εχεις δοκιμάσει πολλά ακουστικά bt εχει καλή ποιότητα στην συνομιλία, δηλαδή τους ακούς και σε ακούνε καλά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα εχω και τα δυο φιλοι μου και εχουνε περασει απο τα χερια μου σχεδον ολα τα HF BT της αγορας το μονο που μπορει να το κανει ειναι το plantronics discovery 640 που περα απο αυτο ειναι & κατα εμε οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει μονο στον γερμανο σε τιμη 89 ευρω..;)

 

Ελπίζω να βοήθησα...:)

ευχαριστουμε για τη διευκρινηση φιλε μου!!

το κακο ειναι οτι εχω συνηθησει τοσο πολυ στο σχημα του jabra bt250 που δυσκολα μπορω να παρω κατι αλλο αλλο απο το jabra bt500.

to plantronics δεν το εχω δει απο κοντα. ειναι βολικο στη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα εχω και τα δυο φιλοι μου και εχουνε περασει απο τα χερια μου σχεδον ολα τα HF BT της αγορας το μονο που μπορει να το κανει ειναι το plantronics discovery 640 που περα απο αυτο ειναι & κατα εμε οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει μονο στον γερμανο σε τιμη 89 ευρω..;)

 

Ελπίζω να βοήθησα...:)

 

Το αγόρασα σήμερα απο τον ''γερμανό''και προσπαθώ να συνδεθώ με τα nokia 6230i ,6230 και 6310i αλλά δυστυχώς τίποτα.Δεν ξέρω τι να κάνω λέτε να φταίει οτι υποστηρίζει πρωτόκολλο το bt 1.2 , και διαφορετικά και τα τρία κινητά?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον ακούγονται αυτά που αναφέρεις για το συγκεκριμένο μοντέλο!Δηλαδή μπορεί να είναι ταυτόχρονα συνδεμένο με 2 ή 3 κινητά?Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να μου πεις τα εξής. Χτυπάει το πρώτο κινητό απαντάς και μιλάς, αφου τελειώσει η συνομιλία ,μπορείς να καλέσεις ενα νεο αριθμό απο το δεύτερο ή το τρίτο κινητό χωρίς να κάνεις την παραμικρή ενέργεια στο bt ακουστικό?Εχει καλή αυτονομία και είναι συμβατό με τις συσκευές της nokia?Και επειδή εχεις δοκιμάσει πολλά ακουστικά bt εχει καλή ποιότητα στην συνομιλία, δηλαδή τους ακούς και σε ακούνε καλά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ακριβως ετσι λειτουργει οπως λες..:)

Αυτονομια up to 15 hours..θα παθετε πλακα..:cry:

Οι συσκευες που το χρησιμοποιω ειναι το Νοκια 3230 και το 6681 και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα..:happy:

Οσο για την ποιοτητα στην συνομιλια,το μονο που εχω να πω ειναι..ΚΟΡΥΦΑΙΑ..

Απ'οτι εμαθα και διαβασα και στο manual,η plantronics ειναι η εταιρια οι οποια ειναι υπευθυνη για την πραγματοποιηση των συνομιλιων μεταξυ των διαστημοπλοιων και των δορυφορων με το κεντρο της NASA..

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα απο τον ''γερμανό''και προσπαθώ να συνδεθώ με τα nokia 6230i ,6230 και 6310i αλλά δυστυχώς τίποτα.Δεν ξέρω τι να κάνω λέτε να φταίει οτι υποστηρίζει πρωτόκολλο το bt 1.2 , και διαφορετικά και τα τρία κινητά?

 

Μονο με ενα και δυο μπορει να συνδεθει ταυτοχρονα..Οχι με τρια ταυτοχρονα,εαν καταλαβα σωστα το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τη διευκρινηση φιλε μου!!

το κακο ειναι οτι εχω συνηθησει τοσο πολυ στο σχημα του jabra bt250 που δυσκολα μπορω να παρω κατι αλλο αλλο απο το jabra bt500.

to plantronics δεν το εχω δει απο κοντα. ειναι βολικο στη χρηση?

 

Επειδη ειχα το jabra bt250,εχω να σου πω πως εχει το 1/3 του βαρους του και ουτε που αισθανεσαι πως φορας κατι στο αυτι σου..

 

Παντα μιλαω με προσωπικη αποψη & εμπειρια..

Τωρα ο καθενας βολευεται διαφορετικα..:)

Link to comment
Share on other sites

Μονο με ενα και δυο μπορει να συνδεθει ταυτοχρονα..Οχι με τρια ταυτοχρονα,εαν καταλαβα σωστα το προβλημα σου.

Οχι δεν εννοούσα αυτό, εννοούσα οτι προσπάθησα να εγγράψω (για πρώτη φορά) το bt 640 diskovery σε καθένα απο τα προαναφερόμενα μοντέλα της nokia ξεχωριστά.Tελικά το βρήκα έπρεπε να πατήσω παρατεταμένα το πλήκτρο on /off ολα ok τώρα σε ευχαριστώ πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοούσα αυτό, εννοούσα οτι προσπάθησα να εγγράψω (για πρώτη φορά) το bt 640 diskovery σε καθένα απο τα προαναφερόμενα μοντέλα της nokia ξεχωριστά.Tελικά το βρήκα έπρεπε να πατήσω παρατεταμένα το πλήκτρο on /off ολα ok τώρα σε ευχαριστώ πολύ

 

 

Εισαι ευχαριστημενος απο το ΒΤ;Ελπιζω να εχω δικιο φιλε μου γι'αυτα που εγραψα..:D

Εγω παντως εχω μεινει καταενθουσιασμενος,δεν το αποχωριζομαι καθολου...:)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ευχαριστημενος απο το ΒΤ;Ελπιζω να εχω δικιο φιλε μου γι'αυτα που εγραψα..:D

Εγω παντως εχω μεινει καταενθουσιασμενος,δεν το αποχωριζομαι καθολου...:)

Αν και δεν εχω την πείρα την δική σου απο bt ακουστικά (είναι το δεύτερο που χρησιμοποιώ) μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλό.Τι μου αρέσει σε αυτό:

1) Είναι μικρό κομψό και διακρητικό και συνάμα πολύ ελαφρύ

2) Συνοδεύεται απο μια πολύ ωραία κασετίνα

3)Θεωρητικά λέω, πρέπει να εχει καλή αυτονομία, αν και δεν το εχω δοκιμάσει ακόμη (εννοώ να εχω κάνει τρείς φορτίσεις εκφορτίσεις)

4) Με ακούν καθαρά , το ιδιο και γώ συνάμα ακούω και δυνατά

5) Πολύ βασικό για εμένα συνδέεται με δυο κινητά και οτι εχει και δόνηση

6) Κάποιες φορές διαπίστωσα να κάνει κάποιους μικρούς θορύβους που κατά την γνώμη μου εχουν να κάνουν με την επικοινωνία του με το τηλέφωνο

7) Στα μείον του η τιμή αγοράς του που είναι στα 89€

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Nokia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...