Jump to content

Προδοσία από φίλους


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Οταν πεθάνω θέλω να με θάψουν οι εχθροί μου, γιατί όσο ζούσα μ' έθαβαν οι φίλοι μου".

Το γνωστό. Ολοι το ξέρουμε, όλοι το έχουμε ακούσει.

Επειδή όμως τον τελευταίο καιρό το βίωσα πολύ έντονα, θα ήθελα ν΄ακούσω αν έχετε κι εσείς τέτοιου είδους εμπειρία.

Εύχομαι πραγματικά, να γράψουν ελάχιστοι σ' αυτό το θέμα. Γιατί πικραίνει παααρα πολύ. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 365
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

bre garfield mou ti makavrios titlos einai aytos!!ftou kaka!!

 

ayto pou les dustuxos to exo viosei ki ego...polu liga einai ta atoma pisteuo pou de to exoun zhsei..

ena pantos 8a sou po..an esu eisai eytyxismenh ase tous trigyro sou na kanoun oti 8eloun..me to na xaliesai de kerdizeis apolutos tpt..

kai ase ayta peri 8apsimatos gia allous...makria apo emas!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και 'μένα, το μυαλό μου πήγε πρώτα στο κακό, με αυτό τον τίτλο...

 

Καλή μου, garfield... μη χαλιέσαι με τίποτα!!!

 

Είναι ένα τραγούδι που λέει (περίπου) : "Δεν θέλω τέτοιους φίλους, δεν θέλω τέεεεετοιους φίλουυυς. Φίλους που θέλουν , να με βλέπουν να πονώωωω"!

 

Πριν από 2 μέρες έμεθα ότι είχα ένα τέτοιο "φίλο"!

 

Μού ανέβηκε η πίεση : 29 (η μικρή) και 34 (η μεγάλη)!!!

 

Και τι κέρδισα;

 

Παραλίγο να χαλάσω την υγεία μου, για ένα μαλ@κα!!!!

 

Μην ασχολείσαι...

Link to comment
Share on other sites

Περιστατικό που μου είχε τύχει μικρος!!

 

πήγαινα φροντηστήριο αγγλικών και έτυχε εκείνη τη μερα και πήγα αρκετά νορίτερα.

περιμένωντας λοιπόν εξώ απ'το φροντηστήριο μου ήρθε η Φα'ι'νή ιδέα να κρυφτώ κάτω απ'τις σκάλες για να τρομάξω τα παιδιά οταν ερθουν.

οταν τα ακουγα οτι πλησίαζαν ακουσα οτι μίλαγαν για μένα, Χοντρό θαψιμο... :mad:

 

Μολις αρχισαν να ανεβαίνουν τις σκάλες βγήκα και εγώ, και πετάω ενα χαλαρό, "Επ!! παιδιά καλα? πάντα καλά..."

 

πραγματικά ηταν εκπληκτικός ο αριθμός χρωμάτων που αλλαξαν στα προσωπά τους εκείνη τη στιγμή. :rolleyes:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι, έτσι ARMAGEDDON κι εγώ... Κόντεψα να χαλάσω την υγεία μου και τι κατάλαβα?

Μα ξέρεις τι είναι να εχεις σχέση ζωής, να συγχωρείς το ένα, να συγχωρείς το άλλο και τελικά να στην φέρνουν μια και καλή? Κι εσύ να 'χεις κάνει τα πάντα? :(

Freakaki δεν γίνεται (για μένα μιλώ) να είμαι ευτυχισμένη, αν δεν έχω τη φίλη μου που θα της πω το πρόβλημα μου και θα μου πει το δικό της ή απλά θα χαζεύουμε μια ταινία μαζί ή ό,τιδήποτε. Δυστυχώς έτσι λειτουργώ. Φυσικά, έχω την οικογένεια μου, αλλά άλλος ο ρόλος της φίλης.

Πάντως μετά το τελευταίο σοκ, τα βράδια αναμασώ την ..... που μου 'κανε και στριφογυρίζω γύρω γύρω στο κρεββάτι αδυνατώντας να κλείσω μάτι... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλά.. όλοι τα βιώσαμε αυτά.

Και εκεί που νόμιζα πως είχα ένα φίλο, τον έχασα κι αυτόν απο δική μου μαλακ.α

Όπως και να'χει. Ο καλύτερος φίλος μου είναι ο εαυτός μου.

Πολλές φορές με πιάννω να μιλώ μόνος μου, αλλα απο αυτό καταλαβαίνω ότι ο ίδιος σου ο εαυτός δεν θα σε προδώσει ούτε θα σε θάψει ποτέ.

 

Άμα φτάσεις και βιώσεις τις αξίες [?] όπως αγάπη και φιλία, με στραβό τρόπο, με κακό μάτι, τότε.. ποιος σε φτάνει.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ο χρυσός κανόνας για μια καλή φιλία:

 

Να διαλέγεις ΕΣΥ τους φίλους σου. ΜΗΝ αφήνεις να σε διαλέξουν αυτοί.

 

Ναι, έχω χαλάσει φιλία ετών, γιατί ο τέως κολλητός μου κοίταζε να τη βολέψει με το γκομεν@κι και αυτή τον είχε κάνει σκυλάκι της. Τώρα, 3 χρόνια μετά από όσα έγιναν, μαθαίνω ότι αρραβωνιάζεται με την κοπέλα αυτήν. Όλα εδώ πληρώνονται! :devil:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Garfield μου κριμα που αναγκαστηκες να ανακαλυψεις κι εσυ την "μαγεια" της συγκεκριμενης προτασης....

Προσωπικα το χοντρο εγκεφαλικο το επαθα περσυ ανημερα της ονομαστικης εορτης μου...(15Αυγουστου)

Και ποσο μαμακας μπορει να πιαστει καποιος...ΕΓΩ δηλαδη...

Ερχετε φιλος μου ο οποιος ειχε συναισθηματικα προβληματα και ζητα ει την φνωμη μου...

Ολα καλα.Καθομαι και του μιλαω...

Σε καποια φαση διακρινω (και ο ιδιος το ειχε καταλαβει) οτι η κοπελα τον ηθελε μονο για καμια "φαση", ενω ο κολλητος μου ειχε μπλεχτει συναισθηματικα...

Με ρωταει παλι τι να κανει.

Του λεω στα ισα, οτι κοιτα, εχει κατι χρονια δεσμο αυτη, το πανε σοβαρα με τον αλλο, και εσενα σε θελει για αρπαχτη.Εαν εισαι cool με αυτο, προσχωρα.Εαν βλεπεις οτι καψουρευεσαι, μιλα της και κανονιστε τα, να μην γινεις (παλι) κομματια για μια κοπελα...

Ναι μου λεει εχεις δικιο...

Τελικα απο εδω ηρθε το πραγμα απο εκει ηρθε, στο τελος βγηκα να φταιω εγω...

Επειδη παντα οτι του ελεγα στο τελος γινοταν, κατελληξα να φταιω εγω που τελικα η κοπελα τον ηθελε για την πλακα της...

(Ειναι και αλλες λεπτομερειες τι οποιες θα τις πουμε σε κανενα meeting-AN ΑΞΙΩΘΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΠΟΤΕ...)

Και απο εκει, καταλαβα οτι και στην ολη κατασταση με εμπλεξε αυτος, εγω δεν ξεκινησα να δινω συμβουλες και να λεω την γνωμη μου χωρις να μου το ζητησει.

Και στο τελος βρεθηκα εγω μπλεγμενος.

Και για μια γκομενα η οποια τελικα τον εγραψε κανονικα, αμφισβητησε εμενα.

Τον καλλιτερο του φιλο.

Και οσο περιεργο και αν ακουστει.

Εαν ερθει καποιος και μου πει κατι για τον κολλητο μου, κοπελα μου κτλ κτλ, με τιποτα δεν θα τον πιστεψω, ριχνοντας στον Αδη τα ατομα για τα οποια μου λεει οτι λεει.

Θα τον ακουσω, και τερμα.Και αν κατλαβω εγω κατι εχει καλως.

Ξεφευγω ομως...

 

Οπως και να εχεις απο εκει βγαινουν και οι δυο προτασεις στις υπογραφες μου...

Link to comment
Share on other sites

Ο χρυσός κανόνας για μια καλή φιλία:

 

Να διαλέγεις ΕΣΥ τους φίλους σου. ΜΗΝ αφήνεις να σε διαλέξουν αυτοί.

 

Ναι, έχω χαλάσει φιλία ετών, γιατί ο τέως κολλητός μου κοίταζε να τη βολέψει με το γκομεν@κι και αυτή τον είχε κάνει σκυλάκι της. Τώρα, 3 χρόνια μετά από όσα έγιναν, μαθαίνω ότι αρραβωνιάζεται με την κοπέλα αυτήν. Όλα εδώ πληρώνονται! :devil:

 

Και αν την παντρευτεί και μετά χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο, να δεις πως θα "πληρώσει"... :X

Link to comment
Share on other sites

bre garfield mou ti makavrios titlos einai aytos!!ftou kaka!!

 

ayto pou les dustuxos to exo viosei ki ego...polu liga einai ta atoma pisteuo pou de to exoun zhsei..

ena pantos 8a sou po..an esu eisai eytyxismenh ase tous trigyro sou na kanoun oti 8eloun..me to na xaliesai de kerdizeis apolutos tpt..

kai ase ayta peri 8apsimatos gia allous...makria apo emas!!

simfwnw i zwi einai poyt@n@.olo diskolies.poloi paizoyn poysties kai koitane to simferon toys.oi kaloi hanontai.tin deytera feygei i koliti moy gia eleysina.oi apostasi einai mikri apo aigaleo.alla apo kana hrono to poly tha xehastoyme.krima

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχεις απο εκει βγαινουν και οι δυο προτασεις στις υπογραφες μου...

Εμ, κάτι ήξερα και γω που την ψήφισα στο thread των υπογραφών... Το προαισθανόμουν φαίνεται... :D

Η ουσία είναι πάντως πως αυτή η προδοσία μου έχει στοιχίσει πολύ.. Αλλά δε με βλέπω να βάζω μυαλό, μια απ' τα ίδια θα κάνω και κατά πάσα πιθανότητα, μια απ' τα ίδια θα μου φερθούν. Μήπως είναι η πρώτη φορά? Σαν μαγνήτης τραβάω κάτι τέτοια.. :(

 

`trapped και εγώ μιλώ στον εαυτό μου μόνη, αλλά συνήθως λέω "ηλίθια, ηλίθια, ηλίθια" ή "ωραία, τι κατάλαβες? ηλίθια, ηλίθια, ηλίθια"...

Μα να μην επιβραβεύω ποτέ αυτή την ύπαρξη? :)

Link to comment
Share on other sites

Ο χρυσός κανόνας για μια καλή φιλία:

 

Να διαλέγεις ΕΣΥ τους φίλους σου. ΜΗΝ αφήνεις να σε διαλέξουν αυτοί.

 

Ναι, έχω χαλάσει φιλία ετών, γιατί ο τέως κολλητός μου κοίταζε να τη βολέψει με το γκομεν@κι και αυτή τον είχε κάνει σκυλάκι της. Τώρα, 3 χρόνια μετά από όσα έγιναν, μαθαίνω ότι αρραβωνιάζεται με την κοπέλα αυτήν. Όλα εδώ πληρώνονται! :devil:

diskolo to prwto.to paidi borei na eihe faei hontro kolima.troo kai ego 3 hronia twra alla leei oti eimai mikros.me pernaei enan hrono.malakies einai omws ayta.to mmono poy moy tin spaei einai oti ta me osoys ta ehei ftiaxei einai paliovlakes.i zwi einai diskoli

Link to comment
Share on other sites

Garfield μου κριμα που αναγκαστηκες να ανακαλυψεις κι εσυ την "μαγεια" της συγκεκριμενης προτασης....

Προσωπικα το χοντρο εγκεφαλικο το επαθα περσυ ανημερα της ονομαστικης εορτης μου...(15Αυγουστου)

Και ποσο μαμακας μπορει να πιαστει καποιος...ΕΓΩ δηλαδη...

Ερχετε φιλος μου ο οποιος ειχε συναισθηματικα προβληματα και ζητα ει την φνωμη μου...

Ολα καλα.Καθομαι και του μιλαω...

Σε καποια φαση διακρινω (και ο ιδιος το ειχε καταλαβει) οτι η κοπελα τον ηθελε μονο για καμια "φαση", ενω ο κολλητος μου ειχε μπλεχτει συναισθηματικα...

Με ρωταει παλι τι να κανει.

Του λεω στα ισα, οτι κοιτα, εχει κατι χρονια δεσμο αυτη, το πανε σοβαρα με τον αλλο, και εσενα σε θελει για αρπαχτη.Εαν εισαι cool με αυτο, προσχωρα.Εαν βλεπεις οτι καψουρευεσαι, μιλα της και κανονιστε τα, να μην γινεις (παλι) κομματια για μια κοπελα...

Ναι μου λεει εχεις δικιο...

Τελικα απο εδω ηρθε το πραγμα απο εκει ηρθε, στο τελος βγηκα να φταιω εγω...

Επειδη παντα οτι του ελεγα στο τελος γινοταν, κατελληξα να φταιω εγω που τελικα η κοπελα τον ηθελε για την πλακα της...

(Ειναι και αλλες λεπτομερειες τι οποιες θα τις πουμε σε κανενα meeting-AN ΑΞΙΩΘΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΠΟΤΕ...)

Και απο εκει, καταλαβα οτι και στην ολη κατασταση με εμπλεξε αυτος, εγω δεν ξεκινησα να δινω συμβουλες και να λεω την γνωμη μου χωρις να μου το ζητησει.

Και στο τελος βρεθηκα εγω μπλεγμενος.

Και για μια γκομενα η οποια τελικα τον εγραψε κανονικα, αμφισβητησε εμενα.

Τον καλλιτερο του φιλο.

Και οσο περιεργο και αν ακουστει.

Εαν ερθει καποιος και μου πει κατι για τον κολλητο μου, κοπελα μου κτλ κτλ, με τιποτα δεν θα τον πιστεψω, ριχνοντας στον Αδη τα ατομα για τα οποια μου λεει οτι λεει.

Θα τον ακουσω, και τερμα.Και αν κατλαβω εγω κατι εχει καλως.

Ξεφευγω ομως...

 

Οπως και να εχεις απο εκει βγαινουν και οι δυο προτασεις στις υπογραφες μου...

Αχ, που είναι οι εποχές του karma?!?! :shifty:

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Και ξερεις ποιο ειναι το "τραγικο";

Οτι οσο τσαντισμενος, στεναχωρημενος κτλ κτλ και αν ειμαι, εαν ερθει ο οποιοσδηποτε και μου ζητησει να μιλησουμε ή να τον βοηθησω ( οσο μπορω κι εγω δηλαδη...) ακομα και αν ξερω οτι με εχει πληγωσει, δεν θα του το αρνηθω.

Απλως απο την στιγμη που μεσα μου σπασει κατι, δεν ξανακολλαει...

 

Φιλε 'trapped ο εαυτος μας ειναι ο καλλιτερος μας φιλος, γιατι απλουστατα δεν εχουμε και πολλες επιλογες με την παρτη του.

Θελοντας και μη τον εχουμε παντα μαζι μας, ανεχομαστε και δεχομαστε τα καπριτσια του, και στο εσχατο σημειο επεναπαβομαστε με την υπαρξη του.

Η υπαρξη μας και ομαλη-αρμονικη συνηπαρξη μας και συμβιωση μας με ατομα που αγαπαμε και που μας αγαπανε (ακομα και αν νομιζουμε οτι μας αγαπανε) ειναι θεμελιωσης και βασικη, για εμας.

Μας δινει δυναμη, ορεξη, μας βοηθαει να καταλαβουμε πραγματα και τελος να καταλαβουμε καλλιτερα ποιοι ειμαστε.

Μην ξεχναμε πως τον εαυτο μας παντα ατομα απο το γυρω περιβαλλον μας μας βοηθανε να τον "ανακαλυψουμε".

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος φίλος μου είναι ο εαυτός μου.

Πολλές φορές με πιάννω να μιλώ μόνος μου, αλλα απο αυτό καταλαβαίνω ότι ο ίδιος σου ο εαυτός δεν θα σε προδώσει ούτε θα σε θάψει ποτέ.

 

Τώρα αυτο βρε trapped το λες με βεβαιώτητα;; Γιατί εγώ τον έχω πιάσει πολλές φορές να με θάβει και μάλιστα άγρια. Τον εαυτό μου ντε! Άσε πια με τι κοπέλες... Δε τολμώ να πλησιάσω γυναίκα, πάει να μου κάνει χαλάστρα ο π$*@^~&. Ο κακός μου εαυτός βέβαια. Όχι ο άλλος, ο καλός. Αλλά κι αυτός παναθεμά τον τόν κερατά, σκατά καλός είναι! Εμφανίζεται μια στο τόσο, κι έπειτα διακοπεύει επ' αόριστον μέχρι να επανεμφανιστεί.

 

Μ' έχουν προβληματίσει κι οι δυο τους σε βαθμό που σκέφτομαι να τους παρατήσω και τους δύο και να 'μαι ο εαυτός μου! Έμα δα... Δε τους αξίζει;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

cocu, δε σε υποχρεώνει κανείς να συμμετέχεις σε θέματα που δε σου αρέσουν... Αν θεωρείς πως κάτι, δε σε αφορά, μπορείς απλά να απέχεις...

Αν έχεις οποιαδήποτε απορία, μπορείς να στείλεις ΡΜ!

Thanks! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε σε Μάστορα της Φιλικής [όχι Φυσικής.. lol]

Τέλοσπαντων, όπως και να'χει, μέσα απο όλα αυτά τα περιστατικά που μου έτυχαν

κατάλαβα ότι δεν αξίζει να σκάς και πολύ για μερικά θέματα.

Να δεις τη ζωή πιο "φλού", πιο χαλαρά.

Δεν σηκώνει πολύ μπλα μπλα ούτε πολύ λογική πολλές φορές.

Γιατι κακά τα ψέμματα.. τις πλείστες φορές καβγάδες και disagreements αρχίζουν απο ασήμαντα και άσχετα πράγματα.

Why spoil a friendship over something stupid?

Maybe, afterall, all these situations have made me a better person.

Not to think too much, act resposibly, without giving much attention.

Isn't it like that, how everything works?

Just have fun, go out, drink, have sex and rock n roll.. lol

 

Life is not that complicated afterall. [Αλλα ντάξει, άμα δεν είμαι με τα νεύρα μου, η ζωή δεν είναι κορίτσι των hotlines, αλλα μια χαρά κοπέλα. :D ]

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

to pan einai na fantazeste ton eayto sas xwris kanenan gyrw sas,kai na ton ekpaidevete mesa sas gia mia tetoia periptwsi,giati pote den ksereis pws mporei na sta ferei i zwi kai dystixos mporei na xathoun atoma gyrw sou apo tsakomous kai apo alles katastases,akoma kai san skepsi einai epiponi kai oloi tin apofeygoume,omos oso kalytera proetimasmenos eisai toso eykolotera pernas katastaseis.tha prepei na min kremieste apo allous,na eiste gia ton eyto sas,egw toulaxiston ayto prospathw,xalasa paidiki filia giati den pigene allo i anoxi mou gia kapoia pragmata,ithele poly tharros,mou ekane poly kalo sto na mathw ton eayto mou,gia ena xeimwna den eixa antrhwpo na vgw,emena spiti mou alla to protimisa.kai eimai sigouros pos mou ekane kalo.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω πατησει πολλες φορες στο παρελθον απο φιλιες....και εδω και εναν χρονο περιπου χωρις να το εχω αποφασισει και το εχω σκευτει βλεπω τον εαυτο μου να μην θελει να γινει απο παρεα σε φιλια μια σχεση...δεν ξερω τι ειναι καλυτερο...εχω απομακρυνθει...δεν νομιζω πως εχω καποιον που να τον εμπιστευομαι και να μην φοβαμαι...αλλα παραλληλα απο τοτε που σταματησα να εχω κολλητους φιλους δεν εχω αρκετα προβληματα...αυτο το θεμα το σκευτομαι κι εγω αυτες τις μερες και προσπαθω να παρω καποιες αποφασισεις,γιατι δεν νιωθω και πολυ ωραια που δεν εχω σε καποιον να πω τι μου συμβαινει...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά το τελευταίο σοκ, τα βράδια αναμασώ την ..... που μου 'κανε και στριφογυρίζω γύρω γύρω στο κρεββάτι αδυνατώντας να κλείσω μάτι... :(

 

Σε κατανοώ απόλυτα... και εγώ το έζησα πολύ έντονα...

Τόσο έντονα που έσπασα και ένα κομματάκι από το δοντάκι μου, (από τα νεύρα μου)...

:cry:

 

 

Γι' αυτό και υποσχέθηκα στον εαυτό μου:

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!

 

 

 

FREAKάκι!!!

Τελικά άντεξα... δεν ανατινάχτηκα...

(Βέβαια , δεν ξέρω τι ζημιά έχουν πάθει οι αρτηρίες μου... αλλά δεν βαριέσαι...).

 

FREAKάκι μου!!!

Θα μου το φτιάκθεις;

 

Please, please, please!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το είχα πάθει κατά τα φοιτητικά μου χρόνια! Ο επί 5 έτη συγκάτοικός μου, τον οποίον θεωρούσα φίλο και εμπιστευόμουν τυφλά, με εκμεταλλευόταν ασύστολα (εκτός του ότι με θεωρούσε και παιδί ενός κατώτερου Θεού). Φυσικά και εγώ βλάκας ήμουν που δεν τον κατάλαβα νωρίτερα και να σηκωθώ να φύγω από το διαμέρισμα, αλλά δυστυχώς πιστώνω τους ανθρώπους με πολύ καλύτερες προθέσεις απ' ότι στην πραγματικότητα. Τέλος πάντων. Έπαθα και (ελπίζω ότι) έμαθα!

 

'trapped, φίλοι υπάρχουν! Αλλά όπως λέει και μιά κυπριακή παροιμία, "Ο φίλος μου στη λύπη μου, κι ο εχθρός μου στη χαρά μου"

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εμένα , φίλε, μου λένε ότι έχω γίνει κυνικός!!!

 

Δεν πειράζει...

 

Και ρομαντικός που ήμουν, τι κατάλαβα;

 

Η ζωή (και κατ' επέκταση οι ανθρώπινες σχέσεις) είναι μια μάχη, και στη μάχη πρέπει κάποιες ελάχιστες φορές, να είσαι γενναιόδωρος , αλλά τον περισσότερο καιρό, πρέπει να είσαι αδίστακτος...

 

Μόνο έτσι θα βγείς , νικητής...

Link to comment
Share on other sites

Σε κατανοώ απόλυτα... και εγώ το έζησα πολύ έντονα...

Τόσο έντονα που έσπασα και ένα κομματάκι από το δοντάκι μου, (από τα νεύρα μου)...

:cry:

 

 

Γι' αυτό και υποσχέθηκα στον εαυτό μου:

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!

 

 

 

FREAKάκι!!!

Τελικά άντεξα... δεν ανατινάχτηκα...

(Βέβαια , δεν ξέρω τι ζημιά έχουν πάθει οι αρτηρίες μου... αλλά δεν βαριέσαι...).

 

FREAKάκι μου!!!

Θα μου το φτιάκθεις;

 

Please, please, please!!!!!!!

basika apokleiete na anebases toso polu piesh.....einai praktika kai 8operhtika adunaton!!!

oso gia to dontaki be my guest

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα εδινα πολυ σημασια στις φιλιες μου τωρα ομως ουτε να το ακουω δε θελω,παραμυθια της χαλιμας ειναι οι φιλιες.

οταν πιο παλια δουλευα σε μπαρ πλακωναν ολοι οι φιλοι μου και μου το επαιζαν καλοι κι οτι με αγαπανε,μετα ομως που εφυγα στρατο με ξεχασαν ολοι,ε μα βεβαια αφου ειχαν χασει το κελεπουρι,τωρα στο δρομο πολλες φορες κανουν οτι δε με βλεπουν αλλα δε χαμπαριαζω κι εγω τους εχω γραμμενους σε σημειο που μελανι δε πιανει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι λίγο πολύ όλοι έχουμε πληγωθεί από ανθρώπους που εμείς τους θεωρούσαμε φίλους αλλά τελικά δεν άξιζαν όλο αυτό το ενδιαφέρον μας !Γενικά είμαι από τους ανθρώπους που δε χαρίζεται αλλά για τους φίλους μου θα κάνω τα πάντα (η σχεδόν τα πάντα ) και αυτό φαίνεται είχαν εκμεταλλευτεί κάποιοι κάποιες !στο γυμνάσιο είχα μια συγκεκριμένη παρέα –αρκετά μεγάλη – κάποια στιγμή το καλοκαίρι της 3 ης γυμνάσιου προς 1η λυκείου , μια κοπέλα που θεωρούσα κολλητή μου , άρχισε να απομακρύνεται , πραγματικά χωρίς λόγο … να μη σας τα πολυλογώ κάποια στιγμή χωρίς κάποιο λόγο αυτή η μεγάλη παρέα σπαστικέ , σταματήσαμε να κάνουμε παρέα , χωρίς να τσακωθούμε , και τότε κατάλαβα πολλά πράγματα ,τόσο για τους δήθεν φίλους όσο και για εμένα !έκανα κάποιες προσπάθειες να καταλάβω τι γινόταν και να τα ξαναβρούμε αλλά δεν είχε αποτέλεσμα ! μετά τους άρχισα πόλεμο (π χ ανταπέδιδα το θάψιμο , τις αποκαλούσαμε Π……ες και όσο μπορούσα προσπαθούσα να προκαλώ εντάσεις προσπαθώντας να τους τη πω είτε για το τσιγάρο είτε για άλλους λόγους ) ... Αυτή ήταν η αντίδραση μου στο ξεπούλημα τους

 

οι περισσότερες κοπέλες της παρέας πλέον είναι ούτε για φτύσιμο , ενώ ο υποτίθεται παρά πολύ καλός μου φίλους είναι σιχαμερός !ντρέπομαι για λόγου του !πρέπει να σας πω ότι τέτοιο πούλημα –χωρίς κανένα λόγο και χωρίς να έχω πει ΠΟΤΕ για εκείνον τίποτα κακό έχοντας κάνει τόσα πολλά πράγματα για εκείνον – δεν άξιζε !το βλέπω τώρα όμως ! Ίσως να εθελοτυφλούσα !

μετά από αυτό πέρασα μια πολύ άσχημη περίοδο –τη χειρότερη της ως τώρα ζωής μου –μη έχοντας όρεξη να βγαίνω έξω ούτε για αστεία μες τη τάξη ούτε τίποτα…μόνο έτρωγα με αποτέλεσμα να πάρω κάποια κιλά μ τα οποία τα έχασα μόλις συνήλθα …

 

Πλέον έχω κρατήσει τους φίλους που εγώ θέλω , που νοιάζομαι , που περνάω καλά μαζί τους , και βέβαια το κολλητό μου , που η απόσταση δεν κατάφερε τελικά να μας χωρίσει !

 

Συγγνώμη για το μεγάλο post :O

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...