Jump to content

Προδοσία από φίλους


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουδέν σχόλιον για την πρότασή σου (φιλικά). :p

Σήμερα, ξαναβγήκαμε όλη η παρέα για καφέ και με βρήκε σε μια στιγμή μόνο μου και με ρώτησε τι έχω, γιατί δεν της μιλάω κτλ, αλλά όταν μου είπε "Δεν σου'χω κάνει τίποτα", έβαλα τα γέλια από τα νεύρα μου και όλη την ώρα στην καφετέρια ούτε μιλούσα, ούτε έκανα κάτι. Προς το τέλος, η Μ είπε ένα αστείο που δεν είναι του στυλ της και όταν την κοίταξα περίεργα μου είπε, "Χαμογέλα, δε μπορώ να σε βλέπω έτσι" και μου έπιασε το χέρι.

 

Το θέμα όμως είναι τι να κάνω; Να σταματήσω να πηγαίνω έξω με τα παιδιά όταν είναι και αυτή μαζί; Έτσι δε μπορώ να συνεχίσω για κανένα λόγο, όσο τα σκέφτομαι μόνο κακό στον εαυτό μου κάνω.

 

Τα ουδέν σχόλιον τα λες επειδή είσαι 19 ακόμα. Όταν καταλάβεις τι μαζοχάρες είναι θα καταλάβεις και με τι σκεπτικό σου είπα αυτό που σου πα :)

Να κάνεις ότι σου ρχεται. Γενικά επειδή σε βλέπω πολύ προβληματισμένο, σου λέω απλά μην πολυσκάς, κάνε ότι σου κάνει κέφι.

Το ότι είσαι κάθε μέρα σχεδόν για καφέ οι περισσότεροι απο δω να ξέρεις το ζηλεύουμε περισσότερο απ το να χες γκόμενα τη Μόνικα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 365
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ουδέν σχόλιον τα λες επειδή είσαι 19 ακόμα. Όταν καταλάβεις τι μαζοχάρες είναι θα καταλάβεις και με τι σκεπτικό σου είπα αυτό που σου πα :)

Να κάνεις ότι σου ρχεται. Γενικά επειδή σε βλέπω πολύ προβληματισμένο, σου λέω απλά μην πολυσκάς, κάνε ότι σου κάνει κέφι.

Το ότι είσαι κάθε μέρα σχεδόν για καφέ οι περισσότεροι απο δω να ξέρεις το ζηλεύουμε περισσότερο απ το να χες γκόμενα τη Μόνικα..

 

Ποιά μόνικα?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Monica_lewinsky.jpghttp://1.bp.blogspot.com/_WrCvrth7lZI/SWeVKLCPF2I/AAAAAAAAAJU/S98I9VbexK4/s400/_dbImages_12507_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιά μόνικα?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Monica_lewinsky.jpghttp://1.bp.blogspot.com/_WrCvrth7lZI/SWeVKLCPF2I/AAAAAAAAAJU/S98I9VbexK4/s400/_dbImages_12507_2.jpg

 

:lol::lol:

Ποια είναι αυτή η γαζέλα ρε red?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SOS.

 

Μετά από μία βδομάδα - μαρτύριο όπου το "φίδι" με ρωτούσε συνεχώς τι έχω και έλεγε σε όλους ότι είμαι άδικος επειδή μου'χει συμπεριφερθεί τόσο καλά, δεν μου έχει κάνει τίποτα κτλ, μου είπε αύριο να συναντηθούμε για να της δώσω μια εξήγηση γιατί δε θέλει να είμαστε έτσι. Επειδή όμως δε θέλω να "κάψω" τη Μ, μπορείτε να μου δώσετε καμμία συμβουλή για το τι να πω; Θέλω να της πω μια δικαιολόγια που ήμουν απόμακρος μόνο από εκείνη, αλλά να το πιστέψει γιατί είναι και κουτοπόνηρη.

 

Καμμία ιδέα; :help:

Link to comment
Share on other sites

ότι είχες κάποια δικά σου θέματα σοβαρά που σε απασχολούσαν και ίσως αυτή να παρεξήγησε την απομάκρυνση σου επείδη με αυτήν ήσουν πιο κοντά και να της κακοφάνηκε τόσο. (btw το λες και κωλοτρίψιμο αυτό που κάνει)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ότι είχες κάποια δικά σου θέματα σοβαρά που σε απασχολούσαν και ίσως αυτή να παρεξήγησε την απομάκρυνση σου επείδη με αυτήν ήσουν πιο κοντά και να της κακοφάνηκε τόσο. (btw το λες και κωλοτρίψιμο αυτό που κάνει)

 

Και αν μου πει, "Ναι, αλλά με τους άλλους ήσουνα μια χαρά", τι να της πω; :worry:

 

Κ@λοτρίψιμο; Δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα σου πες της. Η αν όντως συνέβη είναι άθελά μου πες.

Ε έχει ψιλιαστει τη φάση και σε παίζει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα σου πες της. Η αν όντως συνέβη είναι άθελά μου πες.

Ε έχει ψιλιαστει τη φάση και σε παίζει.

 

Όσκαρ πρώτου ανδρικού θα μου δώσουν αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! :)

Έχω ραντεβού σήμερα το βραδάκι, οπότε όσοι έχετε κάποια πρόταση, ευπρόσδεκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ

Ποσο θα ηθελα να σχολιασω καθαρα και "οπως πρεπει" χωρις να φαω μπαν η να μου σβησουν το ποστ :X

Με την καλη εννοια φυσικα, οχι τιποτα κακιες και τετοια :)

 

Βρε αγορι μου,

πιασε αυτη τη σαυρα-φιδι-πως τη ειπες και περνα καλα!

Αν δεν θελεις "παρε-δωσε" μαζι της εχεις εναλλακτικες ( :baby: )

:D

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ρε Don να χει λογαριασμό εδώ και να σε κατασκοπεύει και να ναι πάντα ένα βήμα μπροστά :lol:

 

Μόνο το facebook ξέρει, οπότε είμαστε σε καλό δρόμο, αλλά κατά τ'άλλα, QQ, είσαι αδερφός! :p

 

Αχχχ

Ποσο θα ηθελα να σχολιασω καθαρα και "οπως πρεπει" χωρις να φαω μπαν η να μου σβησουν το ποστ :X

Με την καλη εννοια φυσικα, οχι τιποτα κακιες και τετοια :)

 

Βρε αγορι μου,

πιασε αυτη τη σαυρα-φιδι-πως τη ειπες και περνα καλα!

Αν δεν θελεις "παρε-δωσε" μαζι της εχεις εναλλακτικες ( :baby: )

:D

 

Επειδή την έχω ικανή για τα πάντα, θέλω να την έχω με το μέρος μου. Keep your friends close and your enemies closer. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε DonJuan απορω πως αντεχεις να αντικρυζεις αυτη τη "φιλη" σου.Εγω θα την ειχα κραξει πολυ ασχημα.Το αν θα πει τιποτα στον γκομενο της "Μ" ,ειναι προβλημα της κοπελας.Εσυ δεν θα φταις σε κατι,παρα μονο αυτη που μενει με καποιον που δεν γουσταρει πραγματικα ενω φλερταρει με αλλους.

 

Πρωτα απ'ολα ομως μιλα σοβαρα μαζι της και ρωτα τη ευθεως γιατι δεν κανει κατι μαζι σου,αφου σε θελει.Θεωρω την συμπεριφορα της πολυ ασχημη και δειγμα οτι σε "κραταει" μονο για καβατζα ή για να τονωνει τον εγωισμο της.

Πρεπει να γινεις πιο δυναμικος και να διεκδικησεις,αντι να το παιζεις μακακας και να περιμενεις αντιδρασεις.

Edited by erether
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νεάκια! :p

Συναντήθηκα νωρίτερα με το "φίδι" καθώς έχω μια υποχρέωση το βράδυ και όλα πήγαινε καλά. Στην αρχή έκανα πως δεν συμβαίνει τίποτα, αλλά μετά αφού σοβάρεψα, της είπα ότι έχω ένα θέμα το οποίο δεν έχει σχέση ούτε με εκείνη, ούτε με κανέναν, είναι εκτός σχολής και προσωπικό. Αφού έφτιαξα καλύτερη ιστορία και από τον Σπίλμπεργκ, μου είπε κάτι που το περίμενα αλλά ελαφρώς τροποποιημένο, αντί να μου πει "Με τους άλλους ήσουνα μια χαρά", μου είπε "Με τη Μ όμως ήσουνα μια χαρά". Αφού της απάντησα και σ'αυτό, μου είπε ότι όλα είναι μια χαρά κτλ. ;)

 

Φιλε DonJuan απορω πως αντεχεις να αντικρυζεις αυτη τη "φιλη" σου.Εγω θα την ειχα κραξει πολυ ασχημα.Το αν θα πει τιποτα στον γκομενο της "Μ" ,ειναι προβλημα της κοπελας.Εσυ δεν θα φταις σε κατι,παρα μονο αυτη που μενει με καποιον που δεν γουσταρει πραγματικα ενω φλερταρει με αλλους.

 

Πρωτα απ'ολα ομως μιλα σοβαρα μαζι της και ρωτα τη ευθεως γιατι δεν κανει κατι μαζι σου,αφου σε θελει.Θεωρω την συμπεριφορα της πολυ ασχημη και δειγμα οτι σε "κραταει" μονο για καβατζα ή για να τονωνει τον εγωισμο της.

Πρεπει να γινεις πιο δυναμικος και να διεκδικησεις,αντι να το παιζεις μακακας και να περιμενεις αντιδρασεις.

 

Φίλε μου, εν μέρει έχεις δίκιο, θα μπορούσα να της είχα πει τα πάντα και να συνεχίσω τη ζωή μου, αλλά μόνο αρνητικές συνέπειες θα είχε αυτό. Από τη μία, το "φίδι" θα με έθαβε σ'όλη τη σχολή και από την άλλη, θα χαλούσα τη σχέση της Μ και μετά δεν θα ήθελε να με βλέπει ούτε ζωγραφιστό. Αυτό που θέλω είναι να ναι εκείνη χαρούμενη και ευτυχισμένη κι ας είναι με τον άλλο. Δυστυχώς, ακόμα και αν μιλούσα στην άλλη, ο χρόνος δεν θα γυρνούσε πίσω και τίποτα δεν θα γινόταν, οπότε.....

Όσον αφορά το άλλο, δε θεωρώ ότι είμαι μακάκας. Θα ήμουνα αν έμενα κολλημένος εκεί, της έδειχνα ότι θα'μαι πάντα εκεί για εκείνη κ.ο.κ. δίνοντάς της την εντύπωση ότι είμαι η καβάτζα της. Αντιθέτως, έχω κόψει τα πολλά πολλά και δείχνω όλο και περισσότερο ότι σιγά σιγά με χάνει και όσο το κάνω αυτό, τόσο μεγαλύτερο ενδιαφέρον δείχνει. Δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο, εγώ ξεκαθάρισα τη θέση μου, στο χέρι της είναι να κάνει το ίδιο, αλλά κάτι μου λέει ότι όταν την ξεκαθαρίσει, θα ναι πολύ αργά... :X

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανεις κανενα καλο με το φιδι.

Ειναι φιδι η σαυρα? :p

 

Κλαίω ρε :lol:

Του το χω πει και γω αν δεις παραπάνω, αλλά είναι μικρός ακόμα ο Don. Θα μας θυμηθεί εμάς τους φίλους του όταν θα ναι αργά..

Σ αυτό το σημείο επίσης θα θελα να προτείνω το θέμα να γίνει sticky και τον Don moderator του Chat and Fun :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω ρε :lol:

Του το χω πει και γω αν δεις παραπάνω, αλλά είναι μικρός ακόμα ο Don. Θα μας θυμηθεί εμάς τους φίλους του όταν θα ναι αργά..

 

:lol:

Κοιταξα τα προηγουμενα ποστ και θυμηθηκα πολλα παρομοια σκηνικα (πολυ πιο μπερδεγουεη!) που ειχα κι εγω μικρος :lol:

Ποσο απλα ειναι τα πραγματα μετα απο μερικα χρονια τελικα :p

 

Σ αυτό το σημείο επίσης θα θελα να προτείνω το θέμα να γίνει sticky και τον Don moderator του Chat and Fun :cool:

 

+10000!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα γράφει μόνο ο Don εδώ! Θα τα πω και εγώ! Λοιπόν, θα είμαι σύντομος. :p

Σκοπός--> Φυσικά να ρίξουμε κοπέλα, φίλη της αδερφής του κολλητού μου, 2 χρόνια μικρότερη

Πρόβλημα--> Απ ότι ξέρω, δυστυχώς για μένα, με γουστάρει η αδερφή του κολλητού μου. Εγώ δεν ενδιαφέρομαι να κάνω κάτι μαζί της.

Τι έχει γίνει ως τώρα--> Πριν από δύο βδομάδες (ίσως λιγότερο) της είπα ότι ήταν πολύ όμορφη σε ένα πάρτυ που είχαμε βρεθεί τυχαία (δυστυχώς όχι face to face γιατί ήταν εκεί και η αδερφή του κολλητού μου) και επίσης συζήταγαν πάλι με την αδερφή του κολλητού μου πριν από καμιά βδομάδα ότι της την έπεσα με βάση αυτό που της είπα παραπάνω. Καμία ιδέα για το πως να κινηθούμε; Σήμερα ενδέχεται να βγούμε όλοι μαζί..

 

Βασικά να μεταφερθεί στο άλλο θέμα, που μιλάει πάλι ο Don για τη κοπέλα! :p (Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες)

Με μπέρδεψες ρε φίλε! :p

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Δε θα γράφει μόνο ο Don εδώ! Θα τα πω και εγώ! Λοιπόν, θα είμαι σύντομος. :p

Σκοπός--> Φυσικά να ρίξουμε κοπέλα, φίλη της αδερφής του κολλητού μου, 2 χρόνια μικρότερη

Πρόβλημα--> Απ ότι ξέρω, δυστυχώς για μένα, με γουστάρει η αδερφή του κολλητού μου. Εγώ δεν ενδιαφέρομαι να κάνω κάτι μαζί της.

Τι έχει γίνει ως τώρα--> Πριν από δύο βδομάδες (ίσως λιγότερο) της είπα ότι ήταν πολύ όμορφη σε ένα πάρτυ που είχαμε βρεθεί τυχαία (δυστυχώς όχι face to face γιατί ήταν εκεί και η αδερφή του κολλητού μου) και επίσης συζήταγαν πάλι με την αδερφή του κολλητού μου πριν από καμιά βδομάδα ότι της την έπεσα με βάση αυτό που της είπα παραπάνω. Καμία ιδέα για το πως να κινηθούμε; Σήμερα ενδέχεται να βγούμε όλοι μαζί..

 

Βασικά να μεταφερθεί στο άλλο θέμα, που μιλάει πάλι ο Don για τη κοπέλα! :p (Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες)

Με μπέρδεψες ρε φίλε! :p

 

Προσπαθησε να την προσεγγισεις διακριτικα και να την ψυχολογησεις... η κοπελα λογικα ξερει οτι σε γουσταρει η αλλη... και ισως να μην θελει να μπει αναμεσα σας... ακομα κ αν της αρεσεις... ισως κ να μην την νοιαζει καν, αλλα πρεπει να την προσεγγισεις, ωστε να δεις τι παιζει... μπορει να γινετε κ μπαχαλο ολοι μαζι για το τιποτα, οποτε θελει διακριτικες κινησεις... εσυ γιατι δεν την θελεις την αλλη, επειδη ειναι αδερφη του κολλητου σου ή δεν κολλας σε τετοια θεματα??

Link to comment
Share on other sites

Mod μετέφερε τα όλα στο άλλο! :p

Δε κολλάω σε τέτοια θέματα (ήμουν παλαιότερα με αδερφή πολύ καλού μου φίλου και μάλιστα μας είχε ψήσει αυτός κατάσταση) αλλά η συγκεκριμένη κοπέλα δε μου αρέσει!

Και ναι, σίγουρα ξέρει ότι με γουστάρει η άλλη. Αν δεν ήταν αυτή, θα την έπιανα και θα της το έλεγα στα ίσα αλλά τώρα είναι λίγο περίεργη η κατάσταση. Δεν υπάρχει κάποιος λόγος, όπως λες και εσύ, να γίνουμε μπάχαλο..

Link to comment
Share on other sites

Mod μετέφερε τα όλα στο άλλο! :p

Δε κολλάω σε τέτοια θέματα (ήμουν παλαιότερα με αδερφή πολύ καλού μου φίλου και μάλιστα μας είχε ψήσει αυτός κατάσταση) αλλά η συγκεκριμένη κοπέλα δε μου αρέσει!

Και ναι, σίγουρα ξέρει ότι με γουστάρει η άλλη. Αν δεν ήταν αυτή, θα την έπιανα και θα της το έλεγα στα ίσα αλλά τώρα είναι λίγο περίεργη η κατάσταση. Δεν υπάρχει κάποιος λόγος, όπως λες και εσύ, να γίνουμε μπάχαλο..

 

Ε ναι... ετσι οπως εχουν τα πραγματα, εσυ κανεις το παιχνιδι... ή κανεις πισω γιατι ειναι η αλλη κοπελλα στην μεσα κ ειναι φιλες, κ γενικοτερα απο οτι καταλαβα κανετε ολοι μαζι παρεα, ή προσπαθεις να την προσεγγισεις και να κανεις παιχνιδι, με ρισκο ολη αυτη την φιλια εντος εισαγωγικων που εχετε ολοι μεταξυ σας... it's your choice... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...