Jump to content

CD's αυθεντικά η "κατεβασμένα" ;


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

CD, Αυθεντικο η "κατεβασμενο" ;  

111 members have voted

  1. 1. CD, Αυθεντικο η "κατεβασμενο" ;

    • Αυθεντικα μονο
      7
    • "Κατεβασμενα" μονο
      94
    • Πρωτα κατεβαζω και μετα αγοραζω το Αυθεντικο
      10


Recommended Posts

Και εγώ το έχω κατεβάσει σε 2 ωρίτσες απο το kazaa.Ο τρόπος γνωστός,πέρνουμε πρώτα τα Covers και βλέπουμε απο πίσω ένα ένα τα song (γιατί έχει και δύσκολους τίτλους παναθεμάτο :p ) και μετά τα γνωστά...αντιγραφή κτλ!
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 164
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Και εγώ το έχω κατεβάσει σε 2 ωρίτσες απο το kazaa.Ο τρόπος γνωστός,πέρνουμε πρώτα τα Covers και βλέπουμε απο πίσω ένα ένα τα song (γιατί έχει και δύσκολους τίτλους παναθεμάτο :p ) και μετά τα γνωστά...αντιγραφή κτλ!

 

 

Η πας και γραφεις σε μια οποιαδηποτε search engine "το ονομα του συγκροτηματος" και "discography" και σου βγαζει ολα τα Album του αγαπημενου σου group... ;)

 

Παντως πραγματικα χαιρομαι που ειμαστε (οι περισσοτεροι/ες) εναντια στην κοροϊδια των δισκογραφικων εταιριων... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

 

Παντως πραγματικα χαιρομαι που ειμαστε (οι περισσοτεροι/ες) εναντια στην κοροϊδια των δισκογραφικων εταιριων... ;)

 

 

:D :D :D Ο sadiagraxa σκοτώνει τη μουσική!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

:D :D :D Ο sadiagraxa σκοτώνει τη μουσική!!! :D :D :D

 

:p lol re gianni.ego panta katebasmena.o pateras moy omos ta agorazei.peiratei kai agios o theos :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

:D :D :D Ο sadiagraxa σκοτώνει τη μουσική!!! :D :D :D

 

 

Ε Ναι λοιπον... Μολις τελειωσα το κατεβασμα 2 ολοκληρων Album :cool: ( εεε, συγνωμη καλε θειο μπατσε... Φωτογραφιων εννοω :geek: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Quasimodo

 

De to ftiaxneis se mp3 re c nantia...na to katevasoume kai emeis?! :D:D

 

Ψήνεσαι? Εγώ το κάνω άνετα το mp3. Πές διεύθυνση και σου 'ρχεται!!
Link to comment
Share on other sites

Aυθεντικά cd;;; what is this ??? Έχω να πάρω από την εποχή που δεν είχα pc και ίντερντε τώρα που έχω πάει ξέχασα και τι σημαίνει αυθεντικο.

Πάντως τώρα τελευταία ανακάλυψα έναν όχι μάυρο που πουλάει cdάκαι στο πεδίο του Άρεως με μόνο 2ευρώ το cd και έχω πάρει 1 μιας και μου κοστίζει λιγότερο από το κατέβασμα με το σκεπτικό ότι έχει και εξώφυλλο και οπισθόφυλλο. Αν παραμείνει αυτός εκεί θα τον επισκέπτομαι συχνά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

Είσαι πίσω!!Τώρα στα νοικιάζουν 1 ευρώ, τα αντιγράφεις και τους τα επιστρέφεις!

 

 

Τι εννοεις στα νοικιαζουν; Που; Μιλας για CD μουσικης;

Καλη φαση ακουγεται !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μου φένετε παράξενο να υσχίει κάτι τέτοιο,τουλάχιστον απο Δισκάδικα.Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο σου το νοικιάζουν,για να το ακουσείς και αν σου αρέσει το αγοράζεις;ούτος ή άλλος τα μαγαζιά έχουν CD player που ακούς μουσική.

Εκτός αν το λέει καθαρά "Νοικιάστε,αντιγράψτε,επιστρέψτε" :p

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Μου φένετε παράξενο να υσχίει κάτι τέτοιο,τουλάχιστον απο Δισκάδικα.Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο σου το νοικιάζουν,για να το ακουσείς και αν σου αρέσει το αγοράζεις;ούτος ή άλλος τα μαγαζιά έχουν CD player που ακούς μουσική.

Εκτός αν το λέει καθαρά "Νοικιάστε,αντιγράψτε,επιστρέψτε" :p

 

 

To νοικιάζεις , το αντιγράφεις και τους πληρώνεις ! Άρα είναι επιχείρηση ! :lol:

Πάλι βγάζουν το ψωμί τους ! :lol:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Τι εννοεις στα νοικιαζουν; Που; Μιλας για CD μουσικης;

Καλη φαση ακουγεται !!! :cool:

 

Οι black-people thelei cd? My man pare cd kalo Ploutarxo!! Άν έχεις πιάσει φίλο κανά μαύρο με cd ναι, στα νοικιάζει. Πάντως Πασαλιμάνι τα γυφτάκια τα έχουν 3 ευρώ και στα τραγουδάνε κιόλας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

Οι black-people thelei cd? My man pare cd kalo Ploutarxo!! Άν έχεις πιάσει φίλο κανά μαύρο με cd ναι, στα νοικιάζει. Πάντως Πασαλιμάνι τα γυφτάκια τα έχουν 3 ευρώ και στα τραγουδάνε κιόλας!!!!

 

 

Αχχ, δυστυχως την περιμενα αυτη την απαντηση αλλα ηλπιζα οτι δεν θα ελεγες αυτο :(

Που να τον βρω εδω τον Blackman; Εναν εχουμε ολο κι ολο που πουλαει CD και δεν προκειτε να τα νοικιασει με τιποτα... Ειχα κανει συζητηση μαζι του αλλα συνεχως απεφευγε να μου "αποκαλυψει" την "πηγη" του :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθα στην Ελλάδα με κάτι φίλους θέλαμε να τον περιπέξουμε λίγάκι τον black-man...! Άνοιξε την βαλιτσούλα που κουβαλούσε και του λέει ο παρέας μου...Cd του Κατσιμίχα έχεις ? και ο καημένος ο black-man αφού είχε ψάξει όλη την βαλίτσα έφερε άλλες 2 και άρχισε να ψάχνει !!!!! Και αφού κοίταξε καλά καλά του λέει δεν έχω ! :lol:

Γέλιο που ρίξαμε.... :p

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Όταν ήρθα στην Ελλάδα με κάτι φίλους θέλαμε να τον περιπέξουμε λίγάκι τον black-man...! Άνοιξε την βαλιτσούλα που κουβαλούσε και του λέει ο παρέας μου...Cd του Κατσιμίχα έχεις ? και ο καημένος ο black-man αφού είχε ψάξει όλη την βαλίτσα έφερε άλλες 2 και άρχισε να ψάχνει !!!!! Και αφού κοίταξε καλά καλά του λέει δεν έχω ! :lol:

Γέλιο που ρίξαμε.... :p

 

 

ετσι μ@μ@κες που στε πως να μην τον κοροϊδεψετε τον καϊμενο τον blackman :whistle: Αλλα και αυτος δεν παει πισω γινετε "δισκοπωλειο" χωρις cds του Κατσιμιχα :p

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Όταν ήρθα στην Ελλάδα με κάτι φίλους θέλαμε να τον περιπέξουμε λίγάκι τον black-man...! Άνοιξε την βαλιτσούλα που κουβαλούσε και του λέει ο παρέας μου...Cd του Κατσιμίχα έχεις ? και ο καημένος ο black-man αφού είχε ψάξει όλη την βαλίτσα έφερε άλλες 2 και άρχισε να ψάχνει !!!!! Και αφού κοίταξε καλά καλά του λέει δεν έχω ! :lol:

Γέλιο που ρίξαμε.... :p

 

Καλά βρε δε ντρέπεστε :o ?? ΦΤΟΥ ΣΑΣ :p! Εμμμ.. κι εγώ το έχω πάθει, αλλά είναι φρίκη να παρατάς το ταβλάκι σου και στην τελική να μη βρείς το cd! Άν θέλατε να περιπαίξετε τον κακομοίρη τον μαυρούκο, άς λέγατε κανα ανέκδοτο τύπου: -γιατί έχουν μεγάλα δάχτυλα? - για να πιάνουν πολλά cd!! Τη δουλίτσα τους κάνουν κι αυτοί αλλά οι άτιμοι τα έχουν ακριβά και συνήθως άδεια!!! :'( :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

τα έχουν ακριβά και συνήθως άδεια!!! :'( :confused:

 

 

Πάντως όσον αφορά το ακριβό δεν έχεις και άδικο. Άμα σκεφτείς ότι 20λεπτά το δισκάκι, 20λεπτά οι φωτοτυπίες και 20 τα ...πνευματικά δικαιώματα (λέγε με ιντερνετ ή πρωτότυπο) ούτε 80λεπτά δε μαζεύεται και θέλουν να το πουλάνε 5ευρώ, απαράδεκτοι. Πρέπει να κάνουνε μπουκοτάζ για να τις ρίξουν. Ελπίζω να μείνει εκείνος που τα πουλάει στο παιδίο του άρεως μόνο 2ευρώ κι ας μην είναι μαύρος :p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στη συλλογή μου έχω αρκετά αυθεντικά CDs, πολλά αντίγραφα (κυρίως από φίλους) και πολλά πολλά mp3s.

 

Αγοράζω αυθεντικό μόνο όταν θέλω την πλήρη συσκευασία (βιβλιαράκι) και η τιμή του είναι πολύ καλή ( προσφορές Metropolis :) ).

 

Το κακό με τις τιμές έχει παραγίνει (ειδικά στις ελληνικές παραγωγές) και όχι μόνο στα Audio-CDs αλλά και στα DVDs.

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα από συνέντευξη...

Δημοσιογράφος: Manu, ποιά είναι η γνώμη σου για την μάστιγα των πειρατικών CD;

Manu Chao: Δεν μπορώ να πω κάτι για αυτό από τη στιγμή που και εγώ αγοράζω πειρατικά CD...

Δεν τα σκάω στις δισκογραφικές, που να βαράνε τον πισινό τους κάτω... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Απόσπασμα από συνέντευξη...

Δημοσιογράφος: Manu, ποιά είναι η γνώμη σου για την μάστιγα των πειρατικών CD;

Manu Chao: Δεν μπορώ να πω κάτι για αυτό από τη στιγμή που και εγώ αγοράζω πειρατικά CD...

Δεν τα σκάω στις δισκογραφικές, που να βαράνε τον πισινό τους κάτω... :wacko:

 

 

 

Τι έκανε λέι;;; :blink: Αποκλείεται να είπε τέτοιο πράγμα ο Manu! Είναι σίγουρα στημένο από κάποιους επιτήδειους! :mad: Ποιος πήρε την συνέντευξη; Ποιος έκανε την μετάφραση; Ποιος μετέφερε το κείμενο; Πρόκειται φυσικά για άτομο εγκάθετο, ανέγκυρο, ανέντιμο, εμβόλιμο, εμπααθές, μικρόψυχο και κακεντρεχές που άλλη δουλειά δεν έχει και παρερμηνεύει τις δηλώσεις των άλλων! Απαιτώ να συλληφθεί αμέσως! Προφανώς ο Manu εννοούσε να βαράνε τον πισινό τους στο ταβάνι! Όχι κάτω!!! Άκου κάτω!!! :wacko: :wacko: :wacko: "...άντε μην νευριάσω πάλι!!!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trobocop®

 

Τι έκανε λέι;;; :blink: Αποκλείεται να είπε τέτοιο πράγμα ο Manu! Είναι σίγουρα στημένο από κάποιους επιτήδειους! :mad: Ποιος πήρε την συνέντευξη; Ποιος έκανε την μετάφραση; Ποιος μετέφερε το κείμενο; Πρόκειται φυσικά για άτομο εγκάθετο, ανέγκυρο, ανέντιμο, εμβόλιμο, εμπααθές, μικρόψυχο και κακεντρεχές που άλλη δουλειά δεν έχει και παρερμηνεύει τις δηλώσεις των άλλων! Απαιτώ να συλληφθεί αμέσως! Προφανώς ο Manu εννοούσε να βαράνε τον πισινό τους στο ταβάνι! Όχι κάτω!!! Άκου κάτω!!! :wacko: :wacko: :wacko: "...άντε μην νευριάσω πάλι!!!" :lol:

 

 

Μήπως η τελευταία πρόταση δεν ανήκει στο quote του Manu αλλά την προσέθεσε ο φίλος ως δική του σκέψη και όχι ως φράση του Manu;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Πάντως όσον αφορά το ακριβό δεν έχεις και άδικο. Άμα σκεφτείς ότι 20λεπτά το δισκάκι, 20λεπτά οι φωτοτυπίες και 20 τα ...πνευματικά δικαιώματα (λέγε με ιντερνετ ή πρωτότυπο) ούτε 80λεπτά δε μαζεύεται και θέλουν να το πουλάνε 5ευρώ, απαράδεκτοι. Πρέπει να κάνουνε μπουκοτάζ για να τις ρίξουν. Ελπίζω να μείνει εκείνος που τα πουλάει στο παιδίο του άρεως μόνο 2ευρώ κι ας μην είναι μαύρος :p

 

 

φιλε 5 ευρο ειναι αρκετα καλη τιμη , αν το περιεχομενο των cds ειναι ενταξει, τοτε ειναι μια χαρα

Και εγω οπως και ι πολλοι πολλοι αλλοι, "πουλαω" cds με ταινιες ή τραγουδια με covers και τα σχετικα 6-7 ευρο :whistle:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

φιλε 5 ευρο ειναι αρκετα καλη τιμη , αν το περιεχομενο των cds ειναι ενταξει, τοτε ειναι μια χαρα

Και εγω οπως και ι πολλοι πολλοι αλλοι, "πουλαω" cds με ταινιες ή τραγουδια με covers και τα σχετικα 6-7 ευρο :whistle:

 

 

ifpi που σας χρειάζεται ...και να σας βάζει να ορκιστείτε κιόλας με αυτόν τον όρκο του "δε θα ξανακατεβάσω πειρατικό σιντί " κτλ ....

:blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την alexbo1

Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική

... αλλά τα αυθεντικά σκοτώνουν την τσέπη μας

 

Hahahaha apaihtos file mou!!!! Molis akouo afto gia tin peirateia sta cd mou erhetai na xeraso.giati na pao na pliroso 15 euro kai pano gia ena cd me 12-15 tragoudia eno me ta idia lefta mporo na kano kati kalitero i akoma kai na ta doso ston ote gia epak alla na xero oti tha katevaso perissotera tragoudia kai tha einai AKRIVOS afta pou thelo?cd gnisio eho na agoraso 2 hronia.afti tin stigmi eho 2 cd ton 700 me 127 komatia to kathena(foularismena ta cd ;) ) kai alla 2 se multisession gia na grafo kai alla!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...