Jump to content

dumprep 0 -k


Guest valeria
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοηθήστε με σας παρακαλώ!Εδώ και μέρες παλεύω να βρω τι φταίει και δεν μπορώ!Όλα ξεκίνησαν όταν έκανα restart το pc και από τότε δεν ξαναάνοιξε κανονικά! :cry: Μπαίνει στην οθόνη που λέει Windows Xp Home Edition και πριν μπει στα Windows ξεκινάει από την αρχή :( Μπαίνοντας με safe mode βλέπω στο msconfig ότι στα start up programs υπάρχει αυτό:dumprep 0 -k Command:%systemroot%\system32\dumprep 0 -k Τι συμβαίνει μπορεί κάποιος να μου πει γιατί θα τρελαθώ :cry:Ευτυχώς τώρα κατάφερε να μπει κανονικά δεν ξέρω πώς!
Link to comment
Share on other sites

Το dumprep προετοιμάζει log files για σφάλματα των Windows και τα στέλνει στη Microsoft. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό. Μπες με safe mode και κάνε ένα scan με antivirus και antispyware για αρχή και πες μας.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Λοιπόν παιδιά καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...Χτες που το σκέφτηκα πιο ψύχραιμα συνειδητοποίησα ότι αυτό έγινε μετά από κάποιες αυτόματες ενημερώσεις της Microsoft.Αφού το έψαξα λίγο στο internet,συνειδητοποίησα ότι στέκει...Η λύση γι'αυτό βρέθηκε για την ώρα,δεν ξέρω μέχρι πότε και είναι η εξής:Aπό το My Computer->Properties->Advanced->Start Up And Recovery->Settings->ξετσεκάρω το Automatically Restart->και τέλος στο Write Debbugging Information βάζω None.Αυτό έκανα και σταμάτησε δεν ξέρω κατά πόσο όμως είναι και καλό... :worry:Δεν έχω σίγουρα ιό έκανα scan με Kaspersky,έχω κάνει και scan με Μicrosoft Antispyware,Adaware,Spybot,Spysweeper και δεν βρήκαν κάτι,επίσης έκανα scan την registry με διάφορα progs όπως Tune Up Utilities και Registry Mechanic και πάλι τίποτα...Δεν ξέρω τι να υποθέσω... :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest valeria
Kαλημέρα παιδιά!Ξαναποστάρω γιατί ακόμα δεν έχω βρει τι φταίει... :( Λοιπόν αυτό το dumprep είναι όντως αυτό που λέει ο elektrik eye όταν καταφέρνει να ανοίξει ο υπολογιστής μου έρχεται μια ειδοποίηση:Υοur system has recovered from a serious error και αφού στέλνω το error report,η Microsoft μου επιστρέφει πότε αυτή τη σελίδα και πότε αυτή Kάποιος φίλος μου είπε ότι πρέπει να κάνω update τους drivers της κάρτας γραφικών τους έκανα και το πρόβλημα παραμένει...Συνεχή reboot :mad: Μου φαίνεται θα πάω να αγοράσω άλλο υπολογιστή...
Link to comment
Share on other sites

OXIIII MIA XARA EISAI!!!! KAI EGW TO EXWWWW!!!!

Kernel Fault Check einai kai nomizo to apoktisame me to SP2!

Den einai provlima!!!!!

Ante me to paramikro panikovaleste!

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
OXIIII MIA XARA EISAI!!!! KAI EGW TO EXWWWW!!!!

Kernel Fault Check einai kai nomizo to apoktisame me to SP2!

Den einai provlima!!!!!

Ante me to paramikro panikovaleste!

Σε ένα ξένο forum πόσταρα τα minidumps και μου είπαν ότι 3 στα 4 είχαν σχέση με το zonealarm :blink: E απενεργοποίησα το firewall του service pack 2 μπας και γινόταν conflict μεταξύ τους και βλέπουμε...Εντάξει δεν πανικοβάλλομαι αλλά δεν νομίζω ότι είναι και το καλύτερο πράγμα να κάνει απανωτά restart το pc :cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...