Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, athanaso77 said:

Έχεις ενεργοποιήσει το iCloud για τα μηνύματα;

https://support.apple.com/el-gr/guide/icloud/mm0de0d4528d/icloud

Καλημερα.Ευχαριστω.Οχι δεν το εχω διοτι δεν το χρησιμοποιω το i cloud.Ερχοντατ τα μηνυματα σε ολες τις συκσευες κανονικα.Αυτο που θελω ειανι οταν τα διαγραφω απο την μια να διαγραφονται αυτοματα κ απο τις αλλες δυο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

21 minutes ago, josuts said:

Καλημερα.Ευχαριστω.Οχι δεν το εχω διοτι δεν το χρησιμοποιω το i cloud.Ερχοντατ τα μηνυματα σε ολες τις συκσευες κανονικα.Αυτο που θελω ειανι οταν τα διαγραφω απο την μια να διαγραφονται αυτοματα κ απο τις αλλες δυο

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τα μηνύματα στο iCloud. 
https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iph3d039b67/ios

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, motoboots said:

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τα μηνύματα στο iCloud. 
https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iph3d039b67/ios

Αυτο ηταν! Το ενεργοποιησα κ στις 3 συσκευες! Σε ευχαριστω!! Κατι ακομα,στο iphone εχω ενεργα την προωθηση των μηνυματων στις αλλες 2 συσκευες.Αυτο το αφηνω ως εχει?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, josuts said:

Αυτο ηταν! Το ενεργοποιησα κ στις 3 συσκευες! Σε ευχαριστω!! Κατι ακομα,στο iphone εχω ενεργα την προωθηση των μηνυματων στις αλλες 2 συσκευες.Αυτο το αφηνω ως εχει?

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

μια απλή ερώτηση όλοι όσοι έχουν iphone δεν καταλαβαίνουν ότι όταν ποσταρουν ειδικά με γράμματα φαίνονται ανάποδα ;;;;;γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις δεν το αλλάζουν ;;σου δείχνουν κάτι και τα γράμματα είναι ανάποδα.τι να πω

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ilka71 said:

μια απλή ερώτηση όλοι όσοι έχουν iphone δεν καταλαβαίνουν ότι όταν ποσταρουν ειδικά με γράμματα φαίνονται ανάποδα ;;;;;γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις δεν το αλλάζουν ;;σου δείχνουν κάτι και τα γράμματα είναι ανάποδα.τι να πω

Ακατανόητο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

μια απλή ερώτηση όλοι όσοι έχουν iphone δεν καταλαβαίνουν ότι όταν ποσταρουν ειδικά με γράμματα φαίνονται ανάποδα ;;;;;γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις δεν το αλλάζουν ;;σου δείχνουν κάτι και τα γράμματα είναι ανάποδα.τι να πω

Δεν ξέρουν καν που είναι η ρύθμιση. Μην νομίζεις όλοι κάθονται και ασχολούνται...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, ilka71 said:

μια απλή ερώτηση όλοι όσοι έχουν iphone δεν καταλαβαίνουν ότι όταν ποσταρουν ειδικά με γράμματα φαίνονται ανάποδα ;;;;;γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις δεν το αλλάζουν ;;σου δείχνουν κάτι και τα γράμματα είναι ανάποδα.τι να πω

Και για όσους δεν ξέρουν εδώ ειναι η ρύθμιση 

 

IMG_7215.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω κάτι που έπαθα χθες για πρώτη φορά με iPhone....εκεί που μιλούσα στο τηλ, όλα καλά, μια χαρά, με ενεργά δεδομένα (5G) μόλις έκλεισα, είπα να ψάξω ένα μαγαζί στους χάρτες Google. Εκεί έγινε Μπλάκ άουτ με το δίκτυο! Δεν είχα καθόλου δεδομένα, παρόλο που εμφανιζόταν τα 5G πάνω. Τι on/off έκανα τα δεδομένα, τι αλλαξα  σε 4G, τι λειτουργία πτήσης έβαλα...τπτ! Μόνο με επανεκκίνηση έστρωσε! Το έχω ξαναπάθει 2 φορές με android...

Επίσης, κάθε 2 μερες κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή (μου έχει μείνει από το android αυτό)

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Αναφέρω κάτι που έπαθα χθες για πρώτη φορά με iPhone....εκεί που μιλούσα στο τηλ, όλα καλά, μια χαρά, με ενεργά δεδομένα (5G) μόλις έκλεισα, είπα να ψάξω ένα μαγαζί στους χάρτες Google. Εκεί έγινε Μπλάκ άουτ με το δίκτυο! Δεν είχα καθόλου δεδομένα, παρόλο που εμφανιζόταν τα 5G πάνω. Τι on/off έκανα τα δεδομένα, τι αλλαξα  σε 4G, τι λειτουργία πτήσης έβαλα...τπτ! Μόνο με επανεκκίνηση έστρωσε! Το έχω ξαναπάθει 2 φορές με android...

Επίσης, κάθε 2 μερες κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή (μου έχει μείνει από το android αυτό)

Ε τα έχουμε πάθει αυτά πολλές φορές 

Εγω ειδικά με cosmote έχει από τον χειμώνα πολλά προβλήματα στην δουλειά κυρίως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tasos19s said:

Ε τα έχουμε πάθει αυτά πολλές φορές 

Εγω ειδικά με cosmote έχει από τον χειμώνα πολλά προβλήματα στην δουλειά κυρίως 

Ναι....cosmote κι εγώ... παρέλειψα να το πω αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας . Εδώ και 20 μέρες περίπου εχω το εξής πρόβλημα σε iphone 12. Οταν πληκτρολογώ τον 16ψηφιο κωδικό ανανέωσης για μονάδες στην εφαρμογή cosmote  δεν μου βαζει τα κενά μεταξύ των τετράδων με αποτέλεσμα να μην τον δέχεται . Εχει κανείς σας καμιά ιδέα ? Εχω κανει απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση στην εφαρμογή αλλά πάλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2024 at 12:58 ΜΜ, koutsis said:

Και για όσους δεν ξέρουν εδώ ειναι η ρύθμιση 

 

IMG_7215.jpeg

Ας το δοκιμάσω κι εγώ λέω. Και το δοκίμασα. Έλα που δεν αλλάζει τίποτα. Δεν κάνει mirror. Έκανα restart, hard reset. Μάταια. Θα παραμείνω ανάποδος αναγκαστικά! :-)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panoszavra said:

Ας το δοκιμάσω κι εγώ λέω. Και το δοκίμασα. Έλα που δεν αλλάζει τίποτα. Δεν κάνει mirror. Έκανα restart, hard reset. Μάταια. Θα παραμείνω ανάποδος αναγκαστικά! :-)

Όταν κάνεις mirror βγαίνουν ανάποδα τα γράμματα. Πρέπει να είναι όπως το βλέπεις κλειστό για να βγαίνουν σωστά.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, koutsis said:

Όταν κάνεις mirror βγαίνουν ανάποδα τα γράμματα. Πρέπει να είναι όπως το βλέπεις κλειστό για να βγαίνουν σωστά.

Είτε το κλείσω είτε όχι τα γράμματα παραμένουν ανάποδα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panoszavra said:

Είτε το κλείσω είτε όχι τα γράμματα παραμένουν ανάποδα. 

Εμένα μια χαρά βγαίνουν ίσια. Φαίνονται ανάποδα όταν τραβάς τη φωτογραφία αλλά μετά ειναι κανονικά.

 

IMG_7226.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Εμένα μια χαρά βγαίνουν ίσια. Φαίνονται ανάποδα όταν τραβάς τη φωτογραφία αλλά μετά ειναι κανονικά.

 

IMG_7226.jpeg

Ναι όντως. Εγώ περίμενα να φαίνονται κανονικά  και στο preview  της φωτογραφίας. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό; Ξαφνικά τελείωσαν τα δεδομένα του προγράμματος μου στο κινητό μου που ηταν γυρω στα 30GB. Δεν μου εχει ξανα συμβεί. Κάνοντας ενα ελεγχο στις εφαρμογές κατανάλωσης είδα με έκπληξη οτι η εφαρμογή hotspot την οποία και είχα μόνιμα ενεργοποιημένη ήταν πρώτη σε κατανάλωση με 250GB!!!!! Ηλιθιωδώς είχα ενα κωδικο ευκολο 1234568 . Μου κανει όμως εντύπωση γιατι το όριο μου ήταν 30GB αυτο σημαίνει οτι ενω βρισκόμουν σπίτι μου συνεχιζόταν η υποκλοπή. Υπάρχει καποια πληροφορία για παρόμοιο θέμα; Γνωρίζει κανείς κάτι;

Edited by GeorgePyrpaso
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής

Δεν ήταν υποκλοπή, απλώς επειδή είχες ανοιχτό το hotspot κάποια συσκευή που είχες ήδη συνδέσει σε αυτό χρησιμοποιούσε τα δεδομένα σου αντί να συνδέεται με το WiFi του σπιτιού σου. Το έχω πάθει και εγώ με το MacBook μου και δυστυχώς το αντιλήφθηκα όταν κατέβαζα ένα τεράστιο αρχείο και όλα μου τα gbs έγιναν καπνός. 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GeorgePyrpaso said:

Καλησπέρα, Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό; Ξαφνικά τελείωσαν τα δεδομένα του προγράμματος μου στο κινητό μου που ηταν γυρω στα 30GB. Δεν μου εχει ξανα συμβεί. Κάνοντας ενα ελεγχο στις εφαρμογές κατανάλωσης είδα με έκπληξη οτι η εφαρμογή hotspot την οποία και είχα μόνιμα ενεργοποιημένη ήταν πρώτη σε κατανάλωση με 250GB!!!!! Ηλιθιωδώς είχα ενα κωδικο ευκολο 1234568 . Μου κανει όμως εντύπωση γιατι το όριο μου ήταν 30GB αυτο σημαίνει οτι ενω βρισκόμουν σπίτι μου συνεχιζόταν η υποκλοπή. Υπάρχει καποια πληροφορία για παρόμοιο θέμα; Γνωρίζει κανείς κάτι;

Αν δεν συνδεθεί κανένας μετά από κάποια ώρα κλείνει δεν μπορεί ο καθένας να μπει όπως νομίζεις 

Καποια συσκευή δίκη σου μάλλον συνδέθηκε όπως σου είπε και ο από πάνω πιθανόν κάποιο MacBook  

Επίσης κάνε επαναφορά τους μετρητές γιατί αλλιώς δεν μπορείς να καταλάβεις 

Αυτα τα 250gb μπορεί να είναι πριν από 2 χρόνια αν δεν το μηδενίζεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολύ Android το iOS σε λειτουργίες και πολύ μ’αρέσει. Ηχογράφηση κλήσης, ελεύθερη διαμόρφωση της αρχικής οθόνης και όχι μόνο, προγραμματισμένη αποστολή μηνυμάτων, rcs  στα μηνύματα και αρκετά  ακόμη. 
Πλέον εγώ, και πολλοί  ακόμη σαν εμένα που τους έπνιγε αυτή η αδυναμία του iOS σε σχέση με το Android, δεν έχουμε ουσιαστικό λόγο να φύγουμε από την Apple. Τα έχει όλα (η σχεδόν όλα )και συμφέρει που λένε και στο χωριό μου. 😁

 

 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panoszavra said:

Γίνεται πολύ Android το iOS σε λειτουργίες και πολύ μ’αρέσει. Ηχογράφηση κλήσης, ελεύθερη διαμόρφωση της αρχικής οθόνης και όχι μόνο, προγραμματισμένη αποστολή μηνυμάτων, rcs  στα μηνύματα και αρκετά  ακόμη. 
Πλέον εγώ, και πολλοί  ακόμη σαν εμένα που τους έπνιγε αυτή η αδυναμία του iOS σε σχέση με το Android, δεν έχουμε ουσιαστικό λόγο να φύγουμε από την Apple. Τα έχει όλα (η σχεδόν όλα )και συμφέρει που λένε και στο χωριό μου. 😁

 

 

να σε προλαβω...εχει μια εφαρμογη που λεγεται τηλέφωνο που υστερει παρα πολυ...εχει μια εφαρμογη που λεγεται email που ειναι για τα αναθεμα..και ακομα δεν εχουν ξεκλειδωσει nfc

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

να σε προλαβω...εχει μια εφαρμογη που λεγεται τηλέφωνο που υστερει παρα πολυ...εχει μια εφαρμογη που λεγεται email που ειναι για τα αναθεμα..και ακομα δεν εχουν ξεκλειδωσει nfc

Ακούω τι λες , αλλά πρέπει να παραδεχτείς πως αυτές οι αλλαγές είναι άλματα για την Apple. Εάν τελικά ισχύσουν όλα αυτά που λέγονται και γράφονται , εγώ δεν θα έχω λόγο να κοιτάω προς android μεριά(γλυκοκοιτούσα το s24 ultra και το επερχόμενο pixel 9 pro). Έχω αγαπήσει το MacBook (είναι άψογο ) αλλά το iPhone είναι ανάπηρο για τις δικές μου ανάγκες. Οι αλλαγές αυτές όμως νομίζω πως θα το ανεβάσουν πολύ σε λειτουργικότητα (για τα δικά μου πάντα δεδομένα). 

3 minutes ago, mol said:

Ηχογράφηση κλησηςπως κάνω? 

έχω iOS 18 beta

Υπάρχει μία ανησυχία μήπως στην Ευρώπη δεν το επιτρέψουν λόγω προσωπικών δεδομένων. Εύχομαι να μην ισχύσει κάτι τέτοιο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...