Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα. Μου λέει ότι έχει συνέχεια ακουστικά ενώ δεν έχει. Πιστεύω να καταλάβατε. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Edited by mirrorofsorrow
Γραφή greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά, εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα. Μου λέει ότι έχει συνέχεια ακουστικά ενώ δεν έχει. Πιστεύω να καταλάβατε. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Βάλε τα ακουστικά, άνοιξε να παίξει ένα τραγούδι, σταμάτα το κ μετά βγάλε τα ακουστικά.

Για δοκίμασε μήπως φτιάξει...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω ενα iphone 3gs στο οποιο δν μπορω να βγαλω τη καρτα sim βαζω το σιρματακι στ τριπα για να ανοιξει αλλα δεν γινεται τιποτα μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια εχω ενα iphone 3gs το οποιο ενω εργαζεται κανονικα στα ξαφνικα δεν δουλευει καθολου το backlight στα ξαφνικα και πρεπει να το βαζω φακο για να βλεπω το μενου πλεον!!! Θα ηθελα να ρωτησω Εαν αλλαξω την οθονη θα ξαναδουλεψει το backlight η ειναι καπου αλλου το προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα iphone 3gs το οποιο ενω εργαζεται κανονικα στα ξαφνικα δεν δουλευει καθολου το backlight στα ξαφνικα και πρεπει να το βαζω φακο για να βλεπω το μενου πλεον!!! Θα ηθελα να ρωτησω Εαν αλλαξω την οθονη θα ξαναδουλεψει το backlight η ειναι καπου αλλου το προβλημα???

 

Απο οτι ξερω δεν αλλαζεται ολη η οθονη..Φτιαχνεται παντως με λιγοτερα χρηματα απο οτι αξιζει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις κανενα μαγαζι να μου συστισεις?? Διοτι απο οτι ειδα στο νετ με καμια 40αρα περνω μια οθονη και ειναι ευκολο να την αλλαξω.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

το 4άρι μου είχε μια πτώση σήμερα και το μπροστά gorilla-glass έχει γίνει "καλλιτεχνικό".

Η οθόνη κάτω από το τζάμι είναι άθικτη, και επίσης η αφή λειτουργεί κανονικά οπότε θεωρώ ότι και το digitizer είναι ΟΚ.

Από που μπορώ να προμηθευτώ το τζάμι;

Πηγαίνει πακέτο με το digitizer?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

το 4άρι μου είχε μια πτώση σήμερα και το μπροστά gorilla-glass έχει γίνει "καλλιτεχνικό".

Η οθόνη κάτω από το τζάμι είναι άθικτη, και επίσης η αφή λειτουργεί κανονικά οπότε θεωρώ ότι και το digitizer είναι ΟΚ.

Από που μπορώ να προμηθευτώ το τζάμι;

Πηγαίνει πακέτο με το digitizer?

Ευχαριστώ

 

Όταν κάποιοι τα έλεγαν για τις πτώσεις......ότι δεν θέλει πολύ και μετά πάπαλα....μας κοροϊδεύατε και μιλάγατε για ποιότητα σε...κινητό!Τέσπα...κάποια καταστήματα έχουν προνοήσει (φαίνεται περίμεναν τέτοιες καταστάσεις...!) και απ'ότι είδα βρήκα μια full set προσφορά:

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Apple-iPhone-4-8-16-32gb-Antikatastasi-full-set-Digitizer-kai-LCD-spasmenis-othonis-leyko-i-Mayro-Retina-LCD-Display-Glass-Touch-Screen-Mounting-Frame-black.512918.html

 

Δεν ξέρω αν γίνεται να αλλάξουν μόνο το γυαλί για αυτό θα πρέπει να πάρεις να τους ρωτήσεις!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο link δεν με βοηθάει πολύ γιατί είναι όλο το πακέτο, μαζί και η lcd (με το αντίστοιχο κόστος φυσικά). Δεν έχω κανένα λόγο να την αλλάξω.

Το ίδιο πράμα κάνουν και τα τσακάλια των service εδώ επειδή βαριούνται να ασχοληθούν, το αλλάζουν όλο το πακέτο.

 

Γίνεται σίγουρα να αλλάξω μόνο το τζάμι και το digitizer, αυτό που ρώτησα είναι αν υπάρχουν πληροφορίες για το τζάμι μόνο του.

 

Το σχόλιο σου περί πτώσεων εκτός από ειρωνικό είναι και offtopic.

 

Επίσης την όποια αλλαγή θα την κάνω μόνος μου, οπότε ψάχνω για τα ανταλλακτικά μόνο.

 

Ευχαριστώ!

Edited by druides
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό σου είπα να τους πάρεις τηλέφωνο να τους ρωτήσεις αν γίνεται μόνο το τζαμάκι να αλλάξεις!Στο πακέτο είναι τα πάντα μέσα (γράφει "Apple iPhone 4 Retina LCD + Display Glass + Touch Screen + Mounting Frame")!

 

ΥΓ:Το σχόλιο μου είναι τόσο ειρωνικό όσο είναι όταν μιλάω με την παρέα μου και σχολιάζουμε κάποια πράγματα είτε μας αρέσουν είτε όχι κι έπειτα το ρίχνουμε στην πλάκα....!Αν και βέβαια δεν έχω άδικο σε αυτό που λέω...! :p

 

Φιλικά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το backlight σ ένα iphone 3g.

Στο βίντεο φαίνεται καθαρά!

Εκεί που πάω να το κλείσω για να βιδώσω και τις 2 τελευταίες βίδες χάνεται το backlight.Καμιά ιδέα;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω και εγω ενα iphone 2g με σπασμενη οθονη..το εχει επισκευασει κανενας μονος του και αν ναι με βαση ποιο βιντεο στο youtube??εχω αγορασει απτο ebay ανταλλακτικο τζαμι αλλα δεν ξερω πως να το κανω..αν μπορειτε βοηθηστε με!!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν το digitizer απο 3G ειναι ιδιο με αυτο του 3GS ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα και από μένα.

το ίδιο πρόβλημα έχω και γω.

iphone 3gs με bb 05.16.05 και από at&t, με αποτέλεσμα η κάρτα sim μου να μην λειτουργεί.

μετά από τόσο καιρό(απτήν προηγούμενη συζήτηση) βρέθηκε καμιά άλλη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγες μερες μου χαλασε ενα NEXUS S.Βρηκα σε πολυ καλη τιμη ενα iPhone 4 16gb και σκεφτηκα να δω τι ειναι αυτο που τρελενεται ολος ο κοσμος.Το κινητο ομως ειναι κλειδωμενο στην VODAFON UK.Δεν ξερω τιποτα απο iPhone ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα και βρηκα τον μπελα μου.:(.Καμια βοηθεια κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγες μερες μου χαλασε ενα NEXUS S.Βρηκα σε πολυ καλη τιμη ενα iPhone 4 16gb και σκεφτηκα να δω τι ειναι αυτο που τρελενεται ολος ο κοσμος.Το κινητο ομως ειναι κλειδωμενο στην VODAFON UK.Δεν ξερω τιποτα απο iPhone ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα και βρηκα τον μπελα μου.:(.Καμια βοηθεια κανεις??????

 

Με Vodafone ελληνική δεν δουλεύει... ; (βασικά αυτή ειναι μια απορία που εχω και εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πριν λιγες μερες μου χαλασε ενα NEXUS S.Βρηκα σε πολυ καλη τιμη ενα iPhone 4 16gb και σκεφτηκα να δω τι ειναι αυτο που τρελενεται ολος ο κοσμος.Το κινητο ομως ειναι κλειδωμενο στην VODAFON UK.Δεν ξερω τιποτα απο iPhone ειναι η πρωτη φορα που ασχοληθηκα και βρηκα τον μπελα μου.:(.Καμια βοηθεια κανεις??????

 

Τί baseband εχει; (Αν θυμαμαι καλα modem firmware λεγεται στις ρυμισεις) Και τι εκδοση λογισμικου φοράει;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τί baseband εχει; (Αν θυμαμαι καλα modem firmware λεγεται στις ρυμισεις) Και τι εκδοση λογισμικου φοράει;
04.11.08 αυτη ειναι η baseband και απο οτι διαβασα τις τελευταιες μερες το κινητο ειναι αχρηστο.Την πατησα...
Link to comment
Share on other sites

04.11.08 αυτη ειναι η baseband και απο οτι διαβασα τις τελευταιες μερες το κινητο ειναι αχρηστο.Την πατησα...

 

εχει και μενα μια φιλη ενα κινητο με την ιδια περιπτωση με την δικια σου !

περασμενο ios 5.0.1 και τελευταιο baseband 4.11.08 !

 

βρηκα αυτο την σελιδα

http://www.smashiphone.net/downgrade-baseband-4-11-08-to-4-10-01-iphone-4-on-ios-5-to-unlock-with-gevey-sim-how-to

 

τωρα κατα ποσο ειναι εγκυρη κανει δουλεια δεν ξερω . . . !!

σκεφτομαι να το παρω το κινητο να κανω καμια αποπειρα....!

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

εχει και μενα μια φιλη ενα κινητο με την ιδια περιπτωση με την δικια σου !

περασμενο ios 5.0.1 και τελευταιο baseband 4.11.08 !

 

βρηκα αυτο την σελιδα

http://www.smashiphone.net/downgrade-baseband-4-11-08-to-4-10-01-iphone-4-on-ios-5-to-unlock-with-gevey-sim-how-to

 

τωρα κατα ποσο ειναι εγκυρη κανει δουλεια δεν ξερω . . . !!

σκεφτομαι να το παρω το κινητο να κανω καμια αποπειρα....!

:)

Φιλε μου αν βγαλεις καμια ακρη πες μου σε παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από το Ebay το iphone 4 και θέλει ξεκλείδωμα μέσω CYDIA. Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει; Όταν βάζω την κάρτα SIM μέσα δεν μου εμφανίζει το δίκτυο και γράφει: "Καμία υπηρεσία".Πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω για να μου δουλέψει η κάρτα Sim;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...