Jump to content

Κλειδωσε το λάπτοπ


eksixaraktires
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφησα το λαπτοπ σε ενα παιδακι στο σημειο που ζηταει κωδικό για να λειτουργήσει και αυτό πατουσε πολλά πληκτρα σαν να παιζει παιχνίδι. Μετά μολις εβαλα τον κωδικό μου λεει "βαλτε τον τελευταίο κωδικό". Δεν ξερω τι εγινε, δεν ειχα αλλαξει ποτέ τον κωδικο, μαλλον κατι εκανε το παιδακι. Τί κανω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να αλλαξει ο κωδικος, αφου πρωτα σου ζηταει βαλεις τον παλιο, αλλα οκ.

 

Κατεβασε το hirens boot cd εχει utilities για να βγαλεις ή να αλλαξεις τον κωδικο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπικε άλλη γλώσσα κλπ κάνε restsrt και Δωκιμασε ξανά

Όσο για το hire δεν θα γίνει δουλειά καθος είναι Microsoft account το οποίο για να ξεκλειδώσει θέλεις πρώτα convert to local Και μετα reset Sam database

Και αυτό θέλει ειδικό εργαλείο (βασικά όλο και όλο δύο υπάρχουν τώρα (με πληρωμή)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restart, βαζω τον κωδικο μου, το ιδιο αποτέλεσμα

 

Internet εχεις να φανταστω. Δοκιμασε να μπεις στον λογαριασμο του email σου μεσω web με τον κωδικο που εχεις και στο account του υπολογιστη να δεις αν ειναι οκ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός ειναι 4ψηφιος, καμμία σχεση με τον κωδικο του e-mail του λογαριασμού. Μηπως εννοεις να μπω απο πχ το κινητο μου στο e-mail του λογαριασμού;
Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός ειναι 4ψηφιος, καμμία σχεση με τον κωδικο του e-mail του λογαριασμού. Μηπως εννοεις να μπω απο πχ το κινητο μου στο e-mail του λογαριασμού;

 

Αρα ειχε βαλει PIN για αuthentication αντι για τον κωδικο του email.

 

Δοκιμασε αυτο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειχε βαλει PIN για αuthentication αντι για τον κωδικο του email.

 

Δοκιμασε αυτο.

 

βασικα ειχε email/pass και αργοτερα για γρυγορη εισοδο επελεξε pin οταν βαζεις pin λαθος πολλες φορες το κλειδωνει και πρεπει να βαλει κοδικο απο το email

ετσι τωρα πρεπει να βαλει το imail password και με προτιμιση ethernet cable connected

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξεκλείδωσε με τον κωδικό του e-mail. Ειχε πατηθει η επιλογη του, αντι για το pin.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...