Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο γερμανος το εχει φερει?γιατι θελω να το δω τις διαστασεις του πρωτα,γιατι στις φωτο μου φαινεται καπως μεγαλο.δηλαδη με το πληκτρολογιο μεσα καλο ειναι αλλα οταν ανοιγει δε ειναι μεγαλο?Πειτε μου τις αποψεις σας σε αυτο το θεμα.και επισης πειτε μου αν συμφερει να περιμενω το 6280,η αν δεν εχει πολλες διαφορες εκτος το 3g?

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο το έχει σε σχετικά καλή τιμή.Εγώ το βρήκα στα Microland και το πήρα, 309 ευρώ.Απ' ότι ξέρω το έχει και ο Κωτσόβολος αλλά πιο ακριβά.

 

Το αυξήσανε, ε; Μάλλον αναμενόμενο.

 

Επειδή ούτε εγώ το βρήκα, έψαξε ο υπάλληλος και μου είπε σε ποια καταστήματα υπήρχε απόθεμα. Τελικά το πήρα από τα μάικρολαντ στην θηβών, όπου και είχα κάνει από πριν τηλεφωνική κράτηση.:p

 

mi3s, αν θες βιντεοκλήσεις περίμενε. Αλλιώς δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ο γερμανος το εχει φερει?γιατι θελω να το δω τις διαστασεις του πρωτα,γιατι στις φωτο μου φαινεται καπως μεγαλο.δηλαδη με το πληκτρολογιο μεσα καλο ειναι αλλα οταν ανοιγει δε ειναι μεγαλο?Πειτε μου τις αποψεις σας σε αυτο το θεμα.και επισης πειτε μου αν συμφερει να περιμενω το 6280,η αν δεν εχει πολλες διαφορες εκτος το 3g?

einai arketa diaforetika kinita.to ena einai 3g exei kalitero video kai ta kapakia tou til. einai plastika apoti ksero.enw to 6270 exei poli kalo stereo ixo apo ta dio ixeia kai exei kapakia alouminenia kai fisika einai kai pio megalo apo to 6280.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

einai arketa diaforetika kinita.to ena einai 3g exei kalitero video kai ta kapakia tou til. einai plastika apoti ksero.enw to 6270 exei poli kalo stereo ixo apo ta dio ixeia kai exei kapakia alouminenia kai fisika einai kai pio megalo apo to 6280.

Αυτη η διαφορα ειναι αισθητη?για παραδειγμα το 6270 χωραει ανετα σε μια τσεπη παντελονιου?εκτος απο το 3g που δεν εχει σε ολους τους αλλους τομεις ειναι καλυτερο.εχει και την 128αρα καρτα,που χωραει αρκετα τραγουδακια.Οτασν ανοιγει γινεται πολυ μεγαλο?Για αυτο ρωταω αμα το χει ο γερμανος για να δω το μεγεθος του και να μου λυθουν οι αποριες.Φοβαμαι μην στην τελικη ειναι πατατα ως προς το μεγεθος,καταλαβαινεις?Ξερεις εχω το 6220 ,σχετικα μικρο κινητο και για αυτο εχω συνηθισει σε μικρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφορα ειναι αισθητη?για παραδειγμα το 6270 χωραει ανετα σε μια τσεπη παντελονιου?εκτος απο το 3g που δεν εχει σε ολους τους αλλους τομεις ειναι καλυτερο.εχει και την 128αρα καρτα,που χωραει αρκετα τραγουδακια.Οτασν ανοιγει γινεται πολυ μεγαλο?Για αυτο ρωταω αμα το χει ο γερμανος για να δω το μεγεθος του και να μου λυθουν οι αποριες.Φοβαμαι μην στην τελικη ειναι πατατα ως προς το μεγεθος,καταλαβαινεις?Ξερεις εχω το 6220 ,σχετικα μικρο κινητο και για αυτο εχω συνηθισει σε μικρα.
Φιλε μου το τηλεφωνο ειναι λιγο μεγαλο...εγω θα σου σου συνιστουσα να το δεις πρωτα και να αποφασισεις μετα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφορα ειναι αισθητη?για παραδειγμα το 6270 χωραει ανετα σε μια τσεπη παντελονιου?εκτος απο το 3g που δεν εχει σε ολους τους αλλους τομεις ειναι καλυτερο.εχει και την 128αρα καρτα,που χωραει αρκετα τραγουδακια.Οτασν ανοιγει γινεται πολυ μεγαλο?Για αυτο ρωταω αμα το χει ο γερμανος για να δω το μεγεθος του και να μου λυθουν οι αποριες.Φοβαμαι μην στην τελικη ειναι πατατα ως προς το μεγεθος,καταλαβαινεις?Ξερεις εχω το 6220 ,σχετικα μικρο κινητο και για αυτο εχω συνηθισει σε μικρα.

 

Μπορείς να το δεις και στο Πλαίσιο.Πάντως και εγώ που είχα σχετικά μικρό κινητό (6210) το 6270 έχω αρχίζει και το συνηθίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα κοιταξω να δω αν το χει στο πλαισιο.Και ετσι κι αλλιως ολα τα πραγματα συνηθεια ειναι.Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο μπορείς να το δεις πώς είναι πραγματικά, όχι σε απομίμηση δηλαδή, και να εξερευνήσεις το μενού του, να τραβήξεις βίντεο, φωτογραφίες κλπ, γενικά να το δεις σα να το είχες εσύ και να αποφασίσεις έτσι αν σου αρέσει ή όχι. Είναι ελάχιστα πάντως πιο μεγάλο από άλλα κινητά, περισσότερο θα σου φανεί περίεργο το πάχος του, παρά το μήκος του, αλλά και στην τσέπη του παντελονιού χωράει και το συνηθίζεις πολύ εύκολα.

Αυτό για τον ήχο που έχουν γράψει, ισχύει.Είναι super το πόσο ωραία ακούς τα τραγούδια!

http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο μπορείς να το δεις πώς είναι πραγματικά, όχι σε απομίμηση δηλαδή, και να εξερευνήσεις το μενού του, να τραβήξεις βίντεο, φωτογραφίες κλπ, γενικά να το δεις σα να το είχες εσύ και να αποφασίσεις έτσι αν σου αρέσει ή όχι. Είναι ελάχιστα πάντως πιο μεγάλο από άλλα κινητά, περισσότερο θα σου φανεί περίεργο το πάχος του, παρά το μήκος του, αλλά και στην τσέπη του παντελονιού χωράει και το συνηθίζεις πολύ εύκολα.

Αυτό για τον ήχο που έχουν γράψει, ισχύει.Είναι super το πόσο ωραία ακούς τα τραγούδια!

 

Οντως yiank

Το μόνο αρνητικό γενικά με όλα αυτά τα τηλέφωνα είναι που όταν χτυπάει δεν σου πάει αμέσως το μυαλό ότι είναι το κινητό αλλά ότι παίζει στην τηλεόραση πχ το τραγούδι που έχεις βάλει για ήχο κλήσης :lol:

Και για το μέγεθος του νομίζω πως υπερέβαλαν όσοι έλεγαν ότι είναι μεγάλο πολύ.

Ετσι νόμιζα και εγώ αλλά τελικά μπορώ να πω ότι είναι όσο ακριβώς πρέπει για να έχει μια πολύ καλή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

οκ.το σαββατο θα παω να το δω,θα δω τις διαστασεις του και θα αποφασισω,αφου εχει και τοσο καλα ηχεια...Οσο για το παχος ξερω ποσο περιπου θα ειναι γιατι εχω δει κινητο simens με τετοιο ειδος κατασκευης.Δηλαδη εκει το εχουν για δοκιμη,και το κινητο ειναι φορτισμενο και μπορεις να το χρησιμοποιησεις?Και αυτο το εχει σε ολα τα καταστηματα?Γιατι εγω θα παω στο καταστημα της Θεσσαλονικης στο κεντρο.Και εκει δεν το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το τηλεφωνο ειναι λιγο μεγαλο...εγω θα σου σου συνιστουσα να το δεις πρωτα και να αποφασισεις μετα

 

Στην τσέπη πάντως χωράει. Απλά ξεχωρίζει το περίγραμμα :p (κινητό είναι αυτό ή χάρηκες που με είδες; )

 

Θα μπορούσαν πάντως να το κάνουν μικρότερο. Ουσιαστικά είναι αυτό που "παρέλειψε" η νόκια. Άμα με όλα αυτά που είχε ήταν και σε μικρό μέγεθος, ε, θα ήταν εσωτερικός ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

Στην τσέπη πάντως χωράει. Απλά ξεχωρίζει το περίγραμμα :p (κινητό είναι αυτό ή χάρηκες που με είδες; )

 

Θα μπορούσαν πάντως να το κάνουν μικρότερο. Ουσιαστικά είναι αυτό που "παρέλειψε" η νόκια. Άμα με όλα αυτά που είχε ήταν και σε μικρό μέγεθος, ε, θα ήταν εσωτερικός ανταγωνισμός.

 

Πραγματικά λίγο πιο πολύ σουλούπωμα έπρεπε να κάνουν πριν το βγάλουν,

ο όγκος και το βάρος του σε κάποιες περιπτώσεις προβληματίζουν λόγω ελαφρώς μειωμένης φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο δεν τα χει,ρώτησα χτες.Γι'αυτό και γω το παρήγγειλα ηλεκτρονικά από το πλαίσιο!

οκ.το σαββατο θα παω να το δω,θα δω τις διαστασεις του και θα αποφασισω,αφου εχει και τοσο καλα ηχεια...Οσο για το παχος ξερω ποσο περιπου θα ειναι γιατι εχω δει κινητο simens με τετοιο ειδος κατασκευης.Δηλαδη εκει το εχουν για δοκιμη,και το κινητο ειναι φορτισμενο και μπορεις να το χρησιμοποιησεις?Και αυτο το εχει σε ολα τα καταστηματα?Γιατι εγω θα παω στο καταστημα της Θεσσαλονικης στο κεντρο.Και εκει δεν το εχει?
Link to comment
Share on other sites

Και το καλό είναι οτι οι διαστάσεις μεταφοράς, είναι κατά μεγάλο βαθμό και διαστάσεις χρήσης αφού τα εξωτερικά πλήκτρα μπορούν να πραγματοποιήσουν τα πάντα (εκτός βέβαια της πληκτρολόγησης κειμένου ή αριθμού). Και αυτό είναι το τεράστιο πλεονέκτημα του sliding σχεδιασμού απο τον clamshell. Όλα τα αναδιπλούμενα, στην τσέπη μικρά, στο χέρι πατάτες. :) :D
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝΕ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ!ΤΟ ΤΗΛΕΓΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΚΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μεγεθός του είναι .... χορταστικό :lol: :lol: ένα μειονέκτημα έχει μόνο δεν μπορείς να το κρύψεις στο μαγιό σου....:p

Κατα τ'άλλα μια χαρά το βρίσκω. :cool:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γεγονός είναι ότι το μέγεθος τελικά,πέρα από την ευχρηστία του slideup σχεδιασμού,δημιουργεί αρνητικές εντυπώσεις εξ'αρχής που πολλές φορές είναι και οι τελικές.

Εν αναμονή του 6280,είναι αισθητά πιο μικρό και διατηρεί όλα τα στοιχεία του 6270 και τα εμπλουτίζει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

είναι θέμα προταιρεοτήτων. Όλοι το ξέραμε ότι ήταν αρκουδάκι πριν το πάρουμε, άρα αξιολογήσαμε το τι θέλαμε περισσότερο. ΠΡοσωπικά το προτιμάω έτσι παρά να μας έλεγε η νόκια ότι ξέρετε κάτι; Επειδή είναι μικρό δεν του βάλαμε hotswapping ή κάτι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γεγονός είναι ότι το μέγεθος τελικά,πέρα από την ευχρηστία του slideup σχεδιασμού,δημιουργεί αρνητικές εντυπώσεις εξ'αρχής που πολλές φορές είναι και οι τελικές.

Εν αναμονή του 6280,είναι αισθητά πιο μικρό και διατηρεί όλα τα στοιχεία του 6270 και τα εμπλουτίζει κιόλας.

to 6280 omos den exei stereofonika eixeia ara den exei ton 3d ixo tou 6270.einai thema to ti sou aresi na exei to kinito.meriki pantos exoun to mikrovio tis grinias kai den ikanopiounte me tipota:p na dite oti kai to 6280 na vgi tha to thavoun meriki opos panta!ayti pou to theoroun megalo iparxi kai i lisi to 6111 !aplos epidi to ekanan mikro den xorese ayti i othoni 320*240 alla mia poli xiroteri.den xorese oyte karta mnimis,oute stereo ixia ,oute 2mp kamera kai pola alla ...nai alla einai mikro giayto opios griniazi poli as paei na pari to 6111 na exei ena apo ta pio mikra kinita!kai as afisi emas na exoume to megalo 6270!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

to 6280 omos den exei stereofonika eixeia ara den exei ton 3d ixo tou 6270.einai thema to ti sou aresi na exei to kinito.meriki pantos exoun to mikrovio tis grinias kai den ikanopiounte me tipota:p na dite oti kai to 6280 na vgi tha to thavoun meriki opos panta!ayti pou to theoroun megalo iparxi kai i lisi to 6111 !aplos epidi to ekanan mikro den xorese ayti i othoni 320*240 alla mia poli xiroteri.den xorese oyte karta mnimis,oute stereo ixia ,oute 2mp kamera kai pola alla ...nai alla einai mikro giayto opios griniazi poli as paei na pari to 6111 na exei ena apo ta pio mikra kinita!kai as afisi emas na exoume to megalo 6270!

 

Δεν είναι θέμα γκρίνιας,αλλά ουσίας περί μεγεθών και φορητότητας ενός κινητού το οποίο είχα και μου άρεσε στα επίμαχα θετικά (κατά την κρίση μου) σημεία.Είναι προφανές ότι τα 6111/6270/6280 ανήκουν στην ίδια σειρά με κάποιες διαφορές μικρές(6270/6280)και μεγάλες(6111)μεταξύ τους και ζητούμενο στόχο την κάλυψη ενός ευρέως φάσματος υποψηφίων αγοραστών με διαφορετικές κλίμακες τιμής/απόδοσης.Χωροταξιακά μπορούσε ακόμα και το 6111 να έχει κάμερα(module)2MP(βλέπε 7380)και οθόνη παρόμοια του 6230i(208*208 pixels) αλλά θα επηρέαζε την τιμή του,και κατά συνέπεια τα άλλα δύο μοντέλα.Καταλήγοντας πίστεύω ότι δεν υπάρχει μεταξύ μας ούτε ένας που όσο θαυμάζει το 6270 για όλα τα θετικά στοιχεία του,άλλο τόσο δεν τον προβληματίζει το μέγεθος του σε κάποιες περιστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω ένα πρόβλημα...ενώ στην κάρτα μνήμης έχω ακόμη 11mb κενό δεν με αφήνει να περάσω άλλα αρχεία παρά μόνο αν σβήσω κάτι...ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?!
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό συμβαινει όταν προσπάθησες κάποια στιγμή να περάσεις αρχεία στην κάρτα μνήμης και δεν έγινε επιτυχής μεταφορά τους. Έτσι, ίσως δημιουργήθηκαν κατεστραμένα αρχεία τα οποία σου πιάνουν χώρο χωρίς να μπορείς να τα δείς απο την έκθεση.

 

Βάλε την καρτούλα σου σε έναν card reader, βγάλε στην άκρη τα αρχεία που χρειάζεσαι και κάνε μορφοποίηση στην κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...