Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα σημερα στο MALL και εκανα τεστ αγορας για το 6270. δυστυχως στο ΠΛΑΙΣΙΟ μου ειπαν να προτιμησω κατι αλλο γιατι οσα εδωσαν τα περισσοτερα τα επεστρεψαν πισω με προβλημα στην οθονη(εκλεινε) ...το ιδιο και στο ΜULTIRAMA...:worry:

kai emena mou kleinei(kanei epanekinisi) .:cry:

kirios otan to xrisimopoiw, xafnika etsi opws to douleuw kanei epanekinisi kai meta einai ola entaxei!!:!:

 

:O pisteuw oti tha diorthwthei sto mellon me to neo software!!!:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ Κ750 ΚΑΙ ΤΟ 6270.

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΙΨΣΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ

ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.

 

319€ ΜΕ ΦΠΑ.

ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΕ ΑΣΗΜΙ.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕ.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε οτι πηγε σε ενα καταστημα ΤΙΜ και της ειπαν οτι δεν εχει βιντεο..:confused:

 

Καλησπέρα και από μένα και καλή χρονιά σε όλους.Μια χαρά βίντεο τραβάει το κινητό και με ενεργό το zoom την ώρα της εγγραφής.;)

 

- Αφύπνιση με ραδιόφωνο (χωρίς σύνδεση ακουστικών!)

 

Εγώ που το δοκίμασα χωρίς ακουστικά δεν δουλεύει το ραδιόφωνο.Αν όμως μπουν τα ακουστικά, το ραδιόφωνο λειτουργεί σαν ξυπνητήρι και μάλιστα στο μεγάφωνο και όχι στα ακουστικά :)

 

Τώρα όσον αφορά την μπαταριούλα του :blink: δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος.Τις πρώτες 3 μέρες η μπαταρία κρατούσε περίπου στο 24ωρο(συνέχεια ανοιχτό) αλλά με συνεχές "σκάλισμα".Τώρα που δεν το πολυσκαλίζω κρατάει 2 μέρες (πάλι συνέχεια ανοιχτό).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγω, αλλα οι επανεκκινήσεις εξακολουθούν να υπάρχουν. Αναμένουμε νεότερο firmware, αφου απ'οτι φαίνεται δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...μολις εγινα κ γω μέλος λόγω του οτι ειμαι κ γω ένασ κατοχοσ του φοβερού nokia 6270.δε το εψαξα ιδιαίτερα γιατι με το που είδα χαρακτιριστικά κ τιμή δεν έκανα δευτερη σκεψη κ το πήρα.

Σε γενικέσ γραμμέσ ειμαι πολυ ευχαριστημένος κ πραγματικα δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμής (το εχω ακριβώς μια βδομάδα).ουτε καμμενα pixels ουτε προβλημα στο καλλυμμα.

το μονο μεγάλο μειονεκτημα για μενα η μπαταρια.

με το ζορι κραταει μια μερα..... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγω, αλλα οι επανεκκινήσεις εξακολουθούν να υπάρχουν. Αναμένουμε νεότερο firmware, αφου απ'οτι φαίνεται δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα:wacko:

στον ιδιο βαθμο με πριν; τουλαχιστον αναβαθμιστηκαν τα μηχανηματα τους;

καλη χρονια κιολας...δεν ειπαμε:O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγω, αλλα οι επανεκκινήσεις εξακολουθούν να υπάρχουν. Αναμένουμε νεότερο firmware, αφου απ'οτι φαίνεται δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα:wacko:

 

Αμεσα καφες ! :p Καλοριζικο για 2η φορα :D

Τι εκαναν τελικα,σου ειπαν ? Περασαν παλι το ιδιο software

ή βρηκαν καποιο αλλο προβλημα που δεν αναβε ? :confused:

Οσο για τις επανεκκινησεις πιστευω θα λυθει αμεσα ,τα ιδια ειχα και εγω,οχι πολυ συχνα βεβαια,

με την αρχικη εκδοση software του 8800.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να ρωτησω σε εσας που το πηρατε ανταπτωρα για την καρτα μνημης ειχε μεσα στην συσκευασια γιατι το πηραμε χθες απο cosmote και ενω το πλαστικο κουτακι που εχη μεσα την καρτα εχη θεση και για τον ανταπτωρα μεσα δεν υπηρχε παρα μονο η 128αρα καρτα και δεν γνωριζανε τιποτα σχετικα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ τον προτερω για την απαντηση
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ο αντάπτορας ?

Εμένα είχε ένα μικρό καλωδιάκι κοντό ( τι είναι αυτό ? ) ένα φορτιστή ,μνήμη και ακουστικά

Οσο αφορά το κινητό το θεωρώ από τα καλύτερα και αν πρέπει να βρω μειονεκτήματα θα πω την ΧΑΛΙΑ μπαταρία η οποία κρατά μια μέρα

Οσο αφορά το βίντεο είναι καλύτερο από αυτό του Κ750 και δεν χάνει δευτερόλεπτα στη φωτογραφία όπως το Κ750 που τραβούσες και άλλο τράβαγες άλλο έβγαζε

( Αν δεν μου το έκλεβαν το Κ750 βέβαια δεν θα το άλλαζα ) αλλά ήθελα κάτι διαφορετικό και ποιό οικονομικό από το Κ750

Οσο αφορά περί ρυθμίσεις MMS για το 6270 δεν υπάρχουν ακόμη αλλά μπορείτε να τις ενεργοποιήσετε δηλώνοντας στο site της Nokia σαν μοντέλο το 6230i

Αυτάααααα

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και κάτι ακόμη

Ρε παιδιά ακούστε κουφό

Τις φωτογραφίες που περνάω από το 6270 στο pc δεν με αφήνει το pc να τις σώσω αν τις αλλάξω έστω και λίγο .Δεν δέχονται επεξεργασία

Πρέπει να τις ανοίξω με το photoshop μία μία για να γίνει

Εχετε υπ'όψην σας κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ο αντάπτορας ?

 

O adaptor χρησιμοποιεται για να μπορει να διαβαζεται η mini-SD απο συσκευες

που υποστηριζουν απλες SD πχ card readers

http://img217.imageshack.us/img217/8315/sdmini6sq.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

O adaptor χρησιμοποιεται για να μπορει να διαβαζεται η mini-SD απο συσκευες

που υποστηριζουν απλες SD πχ card readers

http://img217.imageshack.us/img217/8315/sdmini6sq.th.jpg

 

Κάρτα μνήμης είχε μέσα αλλά καλώδιο ειδικό για την κάρτα μνήμης ?

Ενα μικρό καλωδιάκι έχει αλλά δεν είναι αυτό φαντάζομαι ο αντάπτορας

Link to comment
Share on other sites

στον ιδιο βαθμο με πριν; τουλαχιστον αναβαθμιστηκαν τα μηχανηματα τους;

καλη χρονια κιολας...δεν ειπαμε:O

Ναι δυστυχώς:(. Καλή χρονιά:)

Αμεσα καφες ! :p Καλοριζικο για 2η φορα :D

Τι εκαναν τελικα,σου ειπαν ? Περασαν παλι το ιδιο software

ή βρηκαν καποιο αλλο προβλημα που δεν αναβε ? :confused:

Οσο για τις επανεκκινησεις πιστευω θα λυθει αμεσα ,τα ιδια ειχα και εγω,οχι πολυ συχνα βεβαια,

με την αρχικη εκδοση software του 8800.

Την ίδια έκδοση πέρασαν:confused:, για άλλο πρόβλημα δε μου είπαν κάτι. Καφεδάκι όποτε θές:p
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να ρωτησω σε εσας που το πηρατε ανταπτωρα για την καρτα μνημης ειχε μεσα στην συσκευασια γιατι το πηραμε χθες απο cosmote και ενω το πλαστικο κουτακι που εχη μεσα την καρτα εχη θεση και για τον ανταπτωρα μεσα δεν υπηρχε παρα μονο η 128αρα καρτα και δεν γνωριζανε τιποτα σχετικα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ τον προτερω για την απαντηση

 

 

ηταν σφραγισμένο το κουτί ?

μηπως στον φαγανετον ανταπτορα......

:X
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ο αντάπτορας ?

Εμένα είχε ένα μικρό καλωδιάκι κοντό ( τι είναι αυτό ? ) ένα φορτιστή ,μνήμη και ακουστικά

Οσο αφορά το κινητό το θεωρώ από τα καλύτερα και αν πρέπει να βρω μειονεκτήματα θα πω την ΧΑΛΙΑ μπαταρία η οποία κρατά μια μέρα

Οσο αφορά το βίντεο είναι καλύτερο από αυτό του Κ750 και δεν χάνει δευτερόλεπτα στη φωτογραφία όπως το Κ750 που τραβούσες και άλλο τράβαγες άλλο έβγαζε

( Αν δεν μου το έκλεβαν το Κ750 βέβαια δεν θα το άλλαζα ) αλλά ήθελα κάτι διαφορετικό και ποιό οικονομικό από το Κ750

Οσο αφορά περί ρυθμίσεις MMS για το 6270 δεν υπάρχουν ακόμη αλλά μπορείτε να τις ενεργοποιήσετε δηλώνοντας στο site της Nokia σαν μοντέλο το 6230i

Αυτάααααα

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και κάτι ακόμη

Ρε παιδιά ακούστε κουφό

Τις φωτογραφίες που περνάω από το 6270 στο pc δεν με αφήνει το pc να τις σώσω αν τις αλλάξω έστω και λίγο .Δεν δέχονται επεξεργασία

Πρέπει να τις ανοίξω με το photoshop μία μία για να γίνει

Εχετε υπ'όψην σας κάτι ?

 

 

 

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΕΙΣ ΤΟ 6270 ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΕΙΣ ΤΟ 6270 ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ..

 

AAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa Μάλιστα :)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

O adaptor χρησιμοποιεται για να μπορει να διαβαζεται η mini-SD απο συσκευες

που υποστηριζουν απλες SD πχ card readers

http://img217.imageshack.us/img217/8315/sdmini6sq.th.jpg

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ο ανταπτωρ χρησιμευη στο να βαλης την καρτα μεσα του και να μπορεση να διαβαστη η ΚΑΡΤΑ απο το pc με CARD READER ΣΥΣΚΕΥΗ και να γραψης Η να σβησης αρχεια εικονας - ηχου κ.λ.π. χωρις να χρειαστη να συνδεσης το τηλ με το pc και φαινεται σαν ενας εξωτερικος δισκος

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ο ανταπτωρ χρησιμευη στο να βαλης την καρτα μεσα του και να μπορεση να διαβαστη η ΚΑΡΤΑ απο το pc με CARD READER ΣΥΣΚΕΥΗ και να γραψης Η να σβησης αρχεια εικονας - ηχου κ.λ.π. χωρις να χρειαστη να συνδεσης το τηλ με το pc και φαινεται σαν ενας εξωτερικος δισκος

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Τώρα μπερδεύτηκα

Τελικά τι είναι αντάπτορας ? το καλωδιάκι αυτό για τη μπαταρία ή συσκευή που βάζεις τη κάρτα μέσα για να διαβαστεί η κάρτα από το pc ?

Ουφ

Τελικά είχε αντάπτορα το κουτί της συσκευής που αγόρασα ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Τώρα μπερδεύτηκα

Τελικά τι είναι αντάπτορας ? το καλωδιάκι αυτό για τη μπαταρία ή συσκευή που βάζεις τη κάρτα μέσα για να διαβαστεί η κάρτα από το pc ?

Ουφ

Τελικά είχε αντάπτορα το κουτί της συσκευής που αγόρασα ή όχι ?

Και τα δυο αντάπτορες είναι. Το κουτί περιείχε το καλωδιάκι;)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορει να πουλησω ενα MITSUBISHI 430i ΚΑΙ ΕΝΑ NEC 300?

παντως οχι εδω αλλα εδω ---> http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΝ ΕΠΕΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Κ750 ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΛΕΙΨΗ.ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ

ΤΟ Κ750 ΚΑΙ ΤΟ 6270.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ.ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΧΑ S65,GX30I,NOKIA6230,D500,NOKIA6060,K700.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ Κ750 ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΑ ΤΟ 6270 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ,ΑΝΤΟΧΗ,ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ(ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ) ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...