Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμμ έχεις καμιά ιδέα γιατί το έψαξα και δεν βρήκα τίποτα... Τι έκδοση firmware έχεις;

 

Απ'ότι είδα έχουμε την ίδια έκδοση.

V3.53

15-11-05

RM-56

 

Να σου πω τι ρυθμίσεις έχω εγώ αλλά δεν νομίζω να είναι αυτές που παιζουν ρόλο στο Searching.Έχουμε και λέμε

 

Επαφές -> ρυθμίσεις

 

Επιλογή μνήμης: Τηλέφωνο

Προβολή επαφών: Κανονική λίστα

Προβολή ονομάτων: Επώνυμο πρώτα

Γραμματοσειρά: Κανονική

 

Μήπως είναι κανένα bug του τηλεφώνου σου....αν και στο απεύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Pedia eimai se megalo dilima 6280 or 6270 ?

 

Afto pou me kani na min perimenw kai na arpakso to 6270 einai o apisteutos ixospou opos oloi lete exei...

 

Ala me trabaei to 6280 ligo oti einai mikrotero se megethos kai 2plis cameras (3G) kai kaliteri piothta sta video!

 

Twra eseis ti lete na perimenw ligo gia to 6280 ? i na boutikso 6270 ? (Aloste opou nane bgeni to 6280)

 

Euxaristw!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να περιμενεις να βγει και το 6280 και να σχηματισεις αποψη τεκμηριωμενη. δεν ειναι αναγκη φανταζομαι να βιαστεις ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να περιμενεις να βγει και το 6280 και να σχηματισεις αποψη τεκμηριωμενη. δεν ειναι αναγκη φανταζομαι να βιαστεις ;)

 

Prepei mexri 14 febrouariou na exw agorasi giati meta ligi i epitagh tis vodafone :)

 

Etsi perimenw to 6280 na bgi mesa ston ianouario! giati poli mas doulepse i nokia!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει περιορισμο στην επεκτασιμοτητα της mini SD?

Π.χ η Pretec εφερε 2GB mini sd card θα μπορω να την βαλω η ειναι μεχρι 512mb?

Link to comment
Share on other sites

Prepei mexri 14 febrouariou na exw agorasi giati meta ligi i epitagh tis vodafone :)

 

Etsi perimenw to 6280 na bgi mesa ston ianouario! giati poli mas doulepse i nokia!

σ'ενα μηνα θα εχει ερθει. το coming soon εχει φυγει απο το site της νοκια ;)

Link to comment
Share on other sites

ego pantos tha eperna to 6280 an iskera to provlima tis batarias tou 6270 exei thn xeiroterh bataria pou yparxei...me ena fortisth sto xeri tha eisai...

Και μάλιστα με υποδοχή ασύμβατη με τους παλαιότερους φορτιστές :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα με υποδοχή ασύμβατη με τους παλαιότερους φορτιστές :wacko:

Kαι το 6280 ιδια εχει, οπως και ολα τα νεα νοκια.Οπως και εχει πανω κατω ιδια μπαταρια ενω ειναι και 3G. Μην περιμενεις καλυετρη αυτονομια λιοπον.:rolleyes:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

χω ορισμενες ερωτησεις για το 6270

 

1 Μεχρι τι αναλυση τι αναλυση καταγραφει βιντεο και σε ποσα fps?Συγκρινεται με το Ν70 στον τομεα αυτο?

 

2 Το pc το αναγνωριζει σαν εξωτερικο usb drive χωρις drivers?

 

3 Εχει στο πακετο καρτα μνημης 128 mb?

 

4 Στα mp3 και στο ραδιο εχει αρκετα δυνατο και ποιοτικο ηχο τοσο στα ακουστικα οσο και απο τα ηχεια?

 

5 Διαθετει equalizer o media player του?

 

6 Δεχεται κανουργια θεματα,κι αν ναι αλλαζουν τα παντα δηλ εικονιδια,backgrounds κτλ?

 

7 Η καμερα του σε γενικες γραμμες ειναι ικανοποιητικη?

 

8 Τι bugs/προβληματα εχει βγαλει μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

χω ορισμενες ερωτησεις για το 6270

 

1 Μεχρι τι αναλυση τι αναλυση καταγραφει βιντεο και σε ποσα fps?Συγκρινεται με το Ν70 στον τομεα αυτο?

Την ακριβή ανάλυση δεν την γνωρίζω, ούτε και τα frames. Απλά θα σου πω οτι το αποτέλεσμα είναι μέτριο και καμία σχέση δεν έχει με το Ν70 και Ν90.

 

2 Το pc το αναγνωριζει σαν εξωτερικο usb drive χωρις drivers?

Ναι. Το συνδέεις και τελείωσες.

 

3 Εχει στο πακετο καρτα μνημης 128 mb?

Ακριβώς. Αλλά χωρίς τον αντάπτορα. Μικρό το κακό όμως αφού αναγνωρίζεται απο τον υπολογιστή ως σκληρό.

 

 

 

4 Στα mp3 και στο ραδιο εχει αρκετα δυνατο και ποιοτικο ηχο τοσο στα ακουστικα οσο και απο τα ηχεια?

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο δυνατός και ποιοτικός/κρυστάλλινος είναι ο ήχος. Το καλύτερο ηχείο που έχω ακούσει ποτέ μου. Απο τα ακουστικά απλά δεν αντέχεται στο φούλ.

 

5 Διαθετει equalizer o media player του?

Βεβαίως. Το μόνο αρνητικό του είναι το πολύ φτωχό περιβάλλον. Αν άλλαζε skins θα ήταν θεικό.

 

6 Δεχεται κανουργια θεματα,κι αν ναι αλλαζουν τα παντα δηλ εικονιδια,backgrounds κτλ?

Δέχεται, και αλλάζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Ακόμα και οι ήχοι κλήσεις.

 

7 Η καμερα του σε γενικες γραμμες ειναι ικανοποιητικη?

Στις φωτογραγίες με ικανοποίησε, στο βίντεο όχι, μιάς και έχω Ν70 και είχα Ν90.

 

8 Τι bugs/προβληματα εχει βγαλει μεχρι τωρα?

 

Το δικό μου έχει ένα σημαντικότατο πρόβλημα που δεν έχουν τα άλλα. Κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις. Κατ;a τα άλλα δεν έχω βρεί τίποτε άλλο.

 

Συνολικά, κατά την άποψή μου, πρόκειται για το πιο ολοκληρωμένο και ειλικρινές κινητό που έχει κυκλοφορήσει μεχρί σήμερα η Nokia.

Link to comment
Share on other sites

χω ορισμενες ερωτησεις για το 6270

 

1 Μεχρι τι αναλυση τι αναλυση καταγραφει βιντεο και σε ποσα fps?Συγκρινεται με το Ν70 στον τομεα αυτο?

 

2 Το pc το αναγνωριζει σαν εξωτερικο usb drive χωρις drivers?

 

3 Εχει στο πακετο καρτα μνημης 128 mb?

 

4 Στα mp3 και στο ραδιο εχει αρκετα δυνατο και ποιοτικο ηχο τοσο στα ακουστικα οσο και απο τα ηχεια?

 

5 Διαθετει equalizer o media player του?

 

6 Δεχεται κανουργια θεματα,κι αν ναι αλλαζουν τα παντα δηλ εικονιδια,backgrounds κτλ?

 

7 Η καμερα του σε γενικες γραμμες ειναι ικανοποιητικη?

 

8 Τι bugs/προβληματα εχει βγαλει μεχρι τωρα?

2 Ναι

3 Ναι

4 Ναι

5 Ναι

6 Ναι

7 Ναι

8 restarts αλλα οχι σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Kαι το 6280 ιδια εχει, οπως και ολα τα νεα νοκια.Οπως και εχει πανω κατω ιδια μπαταρια ενω ειναι και 3G. Μην περιμενεις καλυετρη αυτονομια λιοπον.:rolleyes:

Στο site της Nokia (που θεωρείται το πιο αξιόπιστο) η αυτονομία έχει ως εξής:

 

Nokia 6270: Αναμονή 160-240 ώρες, κλήσεις 2,5-5 ώρες

Nokia 6280: Αναμονή έως 250 ώρες, κλήσεις 4 ώρες (σε GSM) 3 ώρες σε 3G

 

Πιστεύω λοιπόν πως το 6280 παρουσιάζει καλύτερη αυτονομία από το 6270.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχουν πάρει και άλλοι γνωστοί μου και σε κανέναν δεν κάνει ΚΑΝΕΝΑ restart. Theka, μήπως πρέπει να το πάμε για αντικατάσταση μόλις τελιώσω; Όλοι αυτό μου πρότειναν.

 

Σήμερα μου έκανε και ένα άλλο κουφό. Έβαλα την κάρτα σε card reader (χορηγεία trobocop) και μόλις την έβαλα στο 6270, δεν λειτουργούσε η αναπαραγωγή μουσκής. Μόλις πήγαινε να ανοίξει άποιο κομμάτι, με πέταγε έξω. Αν επέλεγα το κομμάτι απο την έκθεση, έπαιζε κανονικά. Έκανα λοιπόν φορμάτ στην κάρτα και ίσιωσε.

 

Μάλλον είχε κολλήσει η ρύθμιση του φακέλου απο οπου θα επιλέγονται τα κομμάτια, βρίσκοντας έναν φάκελο που ήταν άδειος.

 

Κια μία ερώτηση; Pause γιατί δεν έχει; Τι κουφό είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Kαι το 6280 ιδια εχει (βύσμα για τον φορτιστή), οπως και ολα τα νεα νοκια.

 

Αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα καθώς σου δίνει στο πακέτο και έναν αντάπτορα ωστε να μπορείς να το φορτίσεις με οποιονδήποτε φορτιστή Nokia βρείς. Εγώ έχω πάντα στο τσαντάκι μαζί μου τον αντάπτορα αυτό και το έχω φορτίσει πάρα πολλές φορές με άλλους φορτιστές.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχουν πάρει και άλλοι γνωστοί μου και σε κανέναν δεν κάνει ΚΑΝΕΝΑ restart. Theka, μήπως πρέπει να το πάμε για αντικατάσταση μόλις τελιώσω; Όλοι αυτό μου πρότειναν.

Μάλλον θα το πάω για αντικατάσταση όταν τελειώσεις με το καλό :ninja:
Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati, h bataria tou 6280 an mpei sto 6270 den tha pezei? tha to kapsei?

den mpenei kan? mipos kserei kaneis?

h opoiadipote bataria einai poio megalh se isxh kai teriazei san ypodoxh...

Δυστυχώς φίλε μου τα δύο κινητά δεν είναι συμβατά στις μπαταρίες τους. Δέχονται εντελώς διαφορετικούς τύπους (και με διαφορετικές διαστάσεις...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς screen protector? Από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη ή online shop; Γενικά τι παίζει; Αξίζει; Το προηγούμενο κινητό μου έπαθε ζημιά από γρατζουνιά την πρώτη εβδομάδα και ξενέρωσα άσχημα και έτσι στο καινούριο 6270 δεν έχω βγάλει ακόμη το screen protector που έχει από το εργοστάσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα

Φόρτωσα ένα βίντεο στο κινητό και ψιλοκόλαγε δηλαδή κοβόταν ή άκουγες πιο μπροστά το τραγούδι πχ και το βίντεο να ακολουθεί ακόμα στο αρχικό στάδιο

Οπως και να το κάνουμε τηλέφωνο είναι δεν είναι βίντεο ;)

Screen protector και εγώ έχω αφήσει το πλαστικό από πάνω και δεν το βγάζω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάω για αντικατάσταση όταν τελειώσεις με το καλό :ninja:

Μόλις τον αφήσουν οι συνεχείς επανεκινήσεις :)

Πάντως αν μη τι άλλο είναι σπαστικό....:(

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν το 62710 ειναι συμβατο με το ανταπτορακι AD-15 για να μπορου,ε να συνδεσουμε συμβατικα ακουστικα των 3.5mm?

Αν οχι ποια ειναι τα πιο ποιοτικα ακουστικα που δεχεται?(απο τη γκαμα της νοκια προφανως)

 

Ευχαριστω

 

Οκ μαλλον ακυρο.

 

Βρηκα αυτον τον πινακα συμβατοτητας

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,5969,00.html

 

Απλα,το εχει δοκιμασει κανεις να πει εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερη περίπτωση είναι ο νέος αντάπτορας Nokia Audio Adapter AD-46 ο οποίος είναι συμβατός με όλες τις συσκευές που έχουν θύρα pop-port.

 

The Nokia Audio Adapter AD-46 allows listening to a compatible phone's FM radio and music player with stereo headphones, which have the standard 3.5 mm connector. The adapter has a remote control for answering and ending phone calls, and an integrated antenna to improve FM stereo reception. Long cable and clip attachment make this adapter convenient to use.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...