Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Καλησπέρα σε όλους!Τώρα μου έσβησε από μπαταρία το κινητό για πρώτη φορά,αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση:Έχει καταργήσει η nokia το κόκκινο χρώμα όταν πέφτει η απόδοση της μπαταρίας;Γιατί εμένα ναι μεν άρχισε να με ειδοποιεί με ήχους και μήνυμα λίγο πριν σβήσει το τηλέφωνο,επίσης έπεσε στη μία γραμμή,αλλά μου έκανε εντύπωση το ότι ήταν πράσινη...Μήπως δεν γίνεται σωστή αναφορά του πότε όντως τελειώνει η μπαταρία;Ελπίζω να μην βρήκα το πρώτο bug του κινητού μου....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από πότε υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων στην Ελλάδα; Τα περισσότερα καταστήματα αν όχι όλα έχουν αναρτήσει ταμπελίτσες που γράφουν επιστροφές χρημάτων δεν γίνονται και δέχονται μόνο αντικατάσταση του προϊόντος ή πέρασμα των χρημάτων σε λογαριασμό σου (βλέπε Πλαίσιο). Αυτό που λες ισχύει ίσως στο εξωτερικό. Ελλαδίτσα δεν γνωρίζω να παίζει κάτι τέτοιο.

Έχεις κάθε δικαίωμα να ελέγξεις τη συσκευή πριν την αγοράσεις και αν δεν σε ικανοποιεί κατασκευαστικά δεν είσαι υποχρεωμένος να προχωρήσεις σε αγορά. Ακόμη κι αν η διαδικασία αγοράς ολοληρωθεί (με μετρητά ή VISA), έχεις κάθε δικαίωμα να ακυρώσεις τη συναλλαγή. Χαρακτηριστικά το Nokia shop στο πολυόροφο στη Θεσσαλονίκη σε ικανοποιεί απόλυτα με την εξυπηρέτηση που προσφέρει.

 

Τα 360-400 ευρώ για κινητό είναι πολλά και μη σας πλανά το αυτοκόλλητο "sealed" που έχουν τα κουτιά. Κατά τη γνώμη μου στα εργοστάσια της Nokia δεν δίνουν και πολύ σημασία στο θέμα του "τζόγου" γιατί τότε πάνω από τα μισά κομμάτια δεν θα έβγαιναν ποτέ στο εμπόριο :mad: Ακόμα και οι πωλητές των καταστημάτων είναι υποχρεωμένοι να ελέγχουν τις συσκευές που πουλάνε για να μη γίνονται ρεζίλι βγάζοντας τρελούς τους πελάτες :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Τώρα μου έσβησε από μπαταρία το κινητό για πρώτη φορά,αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση:Έχει καταργήσει η nokia το κόκκινο χρώμα όταν πέφτει η απόδοση της μπαταρίας;Γιατί εμένα ναι μεν άρχισε να με ειδοποιεί με ήχους και μήνυμα λίγο πριν σβήσει το τηλέφωνο,επίσης έπεσε στη μία γραμμή,αλλά μου έκανε εντύπωση το ότι ήταν πράσινη...Μήπως δεν γίνεται σωστή αναφορά του πότε όντως τελειώνει η μπαταρία;Ελπίζω να μην βρήκα το πρώτο bug του κινητού μου....:wacko:

Μα στα Series40 v3 είναι πάντα πράσινη η ένδειξη! Πάντως δε θυμάμαι η Nokia να έχει χρησιμοποιήσει ποτέ διαφορετικά χρώματα ανάλογα με τη διαθέσιμη ενέργεια. Μήπως μπερδεύεσαι με τα SE? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά.

Κάτσε να τους τρίξεις λίγο τα δόντια και σου λέω εγώ.

Και δεν εννοώ φωνές και υστερίες.

Πολιτισμένα πράγματα.

Κανένα mail στην μαμά στο εξωτερικό , κανένα εξώδικο...καμία καταγγελλία στο υπουργείο εμπορίου...

Φυσικά αν έχεις χρόνο και χρήμα φίλε μου πολλά μπορείς να κάνεις και πάλι δεν είναι σίγουρο σε καμιά περίπτωση ότι θα βρεις το δίκιο σου. Από κει και έπειτα μιλάω πάντα για την πραγματικότητα. Ιδεατά ξέρω κι εγώ τι μπορείς να κάνεις. Εγώ μιλάω για το τι συμβαίνει. Πέσμου έναν που να έχει κάνει αυτά που λες στην Ελλάδα. Αγγλία με μια καταγγελία μέχρι και δωρεάν την συσκευή ίσως να σου έδιναν για να σταματήσεις να τους ενοχλείς. Ελλάδα άμα κάνεις αυτά που λες πιθανότατα να γελάσουν και μαζί σου. Τέσπα δεν πρόκειται να συνεχίσω να ασχολούμαι με το θέμα. Απλά σου απάντησα στο τι γίνεται στην πραγματικότητα στην Ελλάδα. Από κει κι έπειτα βλέπεις και στο forum τι γίνεται και τι αντιμετώπιση υπάρχει μέχρι και στο service στα περισσότερα καταστήματα.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάθε δικαίωμα να ελέγξεις τη συσκευή πριν την αγοράσεις και αν δεν σε ικανοποιεί κατασκευαστικά δεν είσαι υποχρεωμένος να προχωρήσεις σε αγορά. Ακόμη κι αν η διαδικασία αγοράς ολοληρωθεί (με μετρητά ή VISA), έχεις κάθε δικαίωμα να ακυρώσεις τη συναλλαγή. Χαρακτηριστικά το Nokia shop στο πολυόροφο στη Θεσσαλονίκη σε ικανοποιεί απόλυτα με την εξυπηρέτηση που προσφέρει.

 

Τα 360-400 ευρώ για κινητό είναι πολλά και μη σας πλανά το αυτοκόλλητο "sealed" που έχουν τα κουτιά. Κατά τη γνώμη μου στα εργοστάσια της Nokia δεν δίνουν και πολύ σημασία στο θέμα του "τζόγου" γιατί τότε πάνω από τα μισά κομμάτια δεν θα έβγαιναν ποτέ στο εμπόριο :mad: Ακόμα και οι πωλητές των καταστημάτων είναι υποχρεωμένοι να ελέγχουν τις συσκευές που πουλάνε για να μη γίνονται ρεζίλι βγάζοντας τρελούς τους πελάτες :shifty:

Φίλε μου αυτό που λες με την κάρτα δεν ισχύει γιατί το έχω δοκιμάσει και από τη στιγμή που δίνουν την απόδειξη πώλησης στην τράπεζα η τράπεζα σου απαντάει ότι η χρέωση ισχύει. Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει αλλά εγώ το έχω δοκιμάσει και ξέρω :(. Για τον έλεγχο της συσκευής εμένα σε 3 καταστήματα που ρώτησα πριν έρθει η προπαραγγελία μου μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση δηλαδή να σκίσουν το sealed της Νοκια για να το δω. Μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για κινητό που έχει ελάχιστο χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά και ακόμα καλύπτουν προπαραγγελίες οπότε δεν νιάζονται και πολύ αυτή τη στιγμή αν θα το πάρεις η όχι γιατί κάποιος άλλος θα το θέλει σίγουρα. Εμένα ούτε τι χρώμα θα έρθει δεν μπορούσαν να μου πουν όταν το προπαρείγγειλα όχι να το ανοίξουν να ελέγξουν τον τζόγο. Το δικό μου πάντως παίζει ελάχιστα οπότε δεν με χαλάει. Παιδιά δεν διαφωνώ μαζί σας ως προς το τι πρέπει να γίνεται προς Θεού. Απλά μιλάω για το τι γίνεται και πως μπορεί να αντιδράσει ένας κάτοικος της Ελλάδας. Τώρα αν οποιοσδήποτε θέλει να κάνει αυτό που θα έκανε ένας κάτοικος προηγμένης Ευρωπαϊκής χώρας στο θέμα της εξυπηρέτησης του πολίτη πάντα και πιστέυει ότι θα καταφέρει να αλλάξει, κάτι φυσικά να το κάνει. Εγώ είπα τι θα κάνω εγώ. Δείτε στο 6270 thread τι έχουν τραβήξει μερικοί άτυχοι που χρειάστηκε να το στείλουν service λόγω συνεχόμενων restart και θα καταλάβετε την Ελληνική πραγματικότητα. Αυτά και δεν συνεχίζω να απαντώ γιατί το thread θα πάψει να είναι 6280 thread αλλά debate thread. :D

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μα στα Series40 v3 είναι πάντα πράσινη η ένδειξη! Πάντως δε θυμάμαι η Nokia να έχει χρησιμοποιήσει ποτέ διαφορετικά χρώματα ανάλογα με τη διαθέσιμη ενέργεια. Μήπως μπερδεύεσαι με τα SE? :confused:
Βασικά έχω να πάρω nokia από το 6100,γι'αυτό ρώτησα από πότε τ'άλλαξε...:O Τότε πρέπει να είχε κόκκινη ένδειξη η χαμηλή μπαταρία...:confused: νομίζω :blink: Ευχαριστώ πολύ πάντως! 'Αρα δεν έχει πρόβλημα...Μόνο που πολύ γρήγορα βρε παιδί μου σβήνει αφού αρχίσει να προειδοποιεί για χαμηλή μπαταρία...Το προηγούμενο κινητό μου κράταγε όλη μέρα κι ας έβγαζε ειδοποίηση κάθε λίγη ώρα...Κατά τ'άλλα είναι Super!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω να πάρω nokia από το 6100,γι'αυτό ρώτησα από πότε τ'άλλαξε...:O Τότε πρέπει να είχε κόκκινη ένδειξη η χαμηλή μπαταρία...:confused: νομίζω :blink: Ευχαριστώ πολύ πάντως! 'Αρα δεν έχει πρόβλημα...Μόνο που πολύ γρήγορα βρε παιδί μου σβήνει αφού αρχίσει να προειδοποιεί για χαμηλή μπαταρία...Το προηγούμενο κινητό μου κράταγε όλη μέρα κι ας έβγαζε ειδοποίηση κάθε λίγη ώρα...Κατά τ'άλλα είναι Super!!!

Pote den eixe i Nokia kokkini endeiksi, i SE nai, exo arketa s40 opws 6230 kai 6270, An kai ta s60 kai n70 me exoun kerdisei! Tespa pote den eixe kokkini endeiksei stin elleipsei energeias! Oute to 6230 eixe, oute 6610, oute to 6270, oute ta s60 kai genika kanena Nokia!

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που λες με την κάρτα δεν ισχύει γιατί το έχω δοκιμάσει και από τη στιγμή που δίνουν την απόδειξη πώλησης στην τράπεζα η τράπεζα σου απαντάει ότι η χρέωση ισχύει. Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει αλλά εγώ το έχω δοκιμάσει και ξέρω :(. Για τον έλεγχο της συσκευής εμένα σε 3 καταστήματα που ρώτησα πριν έρθει η προπαραγγελία μου μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση δηλαδή να σκίσουν το sealed της Νοκια για να το δω. Μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για κινητό που έχει ελάχιστο χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά και ακόμα καλύπτουν προπαραγγελίες οπότε δεν νιάζονται και πολύ αυτή τη στιγμή αν θα το πάρεις η όχι γιατί κάποιος άλλος θα το θέλει σίγουρα. Εμένα ούτε τι χρώμα θα έρθει δεν μπορούσαν να μου πουν όταν το προπαρείγγειλα όχι να το ανοίξουν να ελέγξουν τον τζόγο. Το δικό μου πάντως παίζει ελάχιστα οπότε δεν με χαλάει. Παιδιά δεν διαφωνώ μαζί σας ως προς το τι πρέπει να γίνεται προς Θεού. Απλά μιλάω για το τι γίνεται και πως μπορεί να αντιδράσει ένας κάτοικος της Ελλάδας. Τώρα αν οποιοσδήποτε θέλει να κάνει αυτό που θα έκανε ένας κάτοικος προηγμένης Ευρωπαϊκής χώρας στο θέμα της εξυπηρέτησης του πολίτη πάντα και πιστέυει ότι θα καταφέρει να αλλάξει, κάτι φυσικά να το κάνει. Εγώ είπα τι θα κάνω εγώ. Δείτε στο 6270 thread τι έχουν τραβήξει μερικοί άτυχοι που χρειάστηκε να το στείλουν service λόγω συνεχόμενων restart και θα καταλάβετε την Ελληνική πραγματικότητα. Αυτά και δεν συνεχίζω να απαντώ γιατί το thread θα πάψει να είναι 6280 thread αλλά debate thread. :D

 

οκ, συμφωνώ να το σταματήσουμε εδώ.:)

Πάντως, αν είχα σοβαρά προβλήματα από το κινητό μου, εγω προσωπικά, δεν θα το άφηνα έτσι!

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που λες με την κάρτα δεν ισχύει γιατί το έχω δοκιμάσει και από τη στιγμή που δίνουν την απόδειξη πώλησης στην τράπεζα η τράπεζα σου απαντάει ότι η χρέωση ισχύει. Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει αλλά εγώ το έχω δοκιμάσει και ξέρω :(. Για τον έλεγχο της συσκευής εμένα σε 3 καταστήματα που ρώτησα πριν έρθει η προπαραγγελία μου μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση δηλαδή να σκίσουν το sealed της Νοκια για να το δω.

Κι όμως φίλε μου γίνεται! Όταν κάνεις αγορά με VISA, μπορείς μέσα σε 10-15 λεπτά (αλλά και αργότερα) να ακυρώσεις τη συναλλαγή με τη διαδικασία που λέγεται "refund" (αναχρηματοδότηση). Κατ' ουσίαν γίνεται μία λογιστική καθαρά πράξη, όπου αρχικά το κατάστημα παίρνει από εσένα τα χρήματα (αγορά προϊόντος) και μετά από λίγο σου επιστρέφει στο λογαριασμό της VISA το αντίστοιχο ποσό (επιστροφή προϊόντος). Έτσι θα έχεις στα χέρια σου δύο αποδείξεις που μοιάζουν με εκείνες μιας ταμειακής μηχανής. Η πρώτη θα είναι η απόδειξη αγοράς και η δεύτερη θα είναι η απόδειξη επιστροφής του ποσού στη VISA με την περιγραφή "Refund". Είναι καθαρά θέμα του αν το κατάστημα είναι διατεθημένο να σε εξυπηρετήσει.

 

Σημειωτέον στη Θεσσαλονίκη η διαδικασία ελέγχου του προϊόντος πριν την αγορά (αλλά ακόμα και η ανέξοδη επιστροφή του) γίνεται σίγουρα στα Nokia shops της Πολυτεχνείου 6 και στο Β. Όλγας 172 (και τα δύο ανήκουν στον ίδιο ιδιοκτήτη ;) )

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της συζήτησης που είχαμε περί "διπλής λειτουργίας", "UTMS" και "GSM", διαπίστωσα (ύστερα από άπειρες καταγεγραμμένες ώρες συνομιλιών με τη Vodafone και δικές μου δοκιμές) τα κάτωθι:΄

 

 

1.Όταν το κινητό λειτουργεί σε κατάσταση "διπλής λειτουργίας" και δεν "πιάνει" 3G όσες προσπάθειες κάνετε να στείλετε MMS ή να αποκτήσετε πρόσβαση στον Ιστό, θα πάνε χαμένες. (Οι προσπάθειες έγιναν στην La Pasteria Αγ. Παρασκευής όπου εσωτερικά που βρισκόμουν δεν είχα σήμα 3G.)

 

2. Στο σπίτι μου (Χολαργός) όπου έχω κανονικά σήμα 3G, ενεργοποίησα τη λειτουργία GSM (μόνο) και πάλι δεν κατάφερα να στείλω ούτε MMS, ούτε να κάνω περιήγηση στον Ιστό.

 

Από τα δύο παραπάνω συμπεραίνω ότι σε GSM modε, γίνονται μόνο κλήσεις.

 

 

3. Έθεσα το κινητό μου σε UTMS mode. Πιάνω 3G και λειτουργούν όλα κανονικά. Θα το αφήσω για μερικές μέρες έτσι ώστε να βγάλω συμπέρασμα και θα επανέλθω. (ίσως έτσι καταλάβω και την ουσιαστική διαφορά μεταξύ "Διπλής λειτουργίας"/UTMS)

 

 

 

 

Σχετικα με το firmware τώρα. Πήρα σε αρκετά Nokia Shops σήμερα. Άλλοι δεν είχαν το HASP, άλλοι δεν ήξεραν αν υπάρχει η 3.70... Από Τρίτη (πρώτα ο Θεός) θα πεταχτώ σε ένα Nokia Shop που μου είπαν ότι κάνουν αναμβαθμίσεις και θα τους ρωτήσω/θα προχωρήσω στην αναβάθμιση. Νεότερα και γι' αυτό από Τρίτη λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της συζήτησης που είχαμε περί "διπλής λειτουργίας", "UTMS" και "GSM", διαπίστωσα (ύστερα από άπειρες καταγεγραμμένες ώρες συνομιλιών με τη Vodafone και δικές μου δοκιμές) τα κάτωθι:΄

 

 

1.Όταν το κινητό λειτουργεί σε κατάσταση "διπλής λειτουργίας" και δεν "πιάνει" 3G όσες προσπάθειες κάνετε να στείλετε MMS ή να αποκτήσετε πρόσβαση στον Ιστό, θα πάνε χαμένες. (Οι προσπάθειες έγιναν στην La Pasteria Αγ. Παρασκευής όπου εσωτερικά που βρισκόμουν δεν είχα σήμα 3G.)

 

2. Στο σπίτι μου (Χολαργός) όπου έχω κανονικά σήμα 3G, ενεργοποίησα τη λειτουργία GSM (μόνο) και πάλι δεν κατάφερα να στείλω ούτε MMS, ούτε να κάνω περιήγηση στον Ιστό.

 

Από τα δύο παραπάνω συμπεραίνω ότι σε GSM modε, γίνονται μόνο κλήσεις.

 

 

3. Έθεσα το κινητό μου σε UTMS mode. Πιάνω 3G και λειτουργούν όλα κανονικά. Θα το αφήσω για μερικές μέρες έτσι ώστε να βγάλω συμπέρασμα και θα επανέλθω. (ίσως έτσι καταλάβω και την ουσιαστική διαφορά μεταξύ "Διπλής λειτουργίας"/UTMS)

 

 

 

 

Σχετικα με το firmware τώρα. Πήρα σε αρκετά Nokia Shops σήμερα. Άλλοι δεν είχαν το HASP, άλλοι δεν ήξεραν αν υπάρχει η 3.70... Από Τρίτη (πρώτα ο Θεός) θα πεταχτώ σε ένα Nokia Shop που μου είπαν ότι κάνουν αναμβαθμίσεις και θα τους ρωτήσω/θα προχωρήσω στην αναβάθμιση. Νεότερα και γι' αυτό από Τρίτη λοιπόν!

Εμένα σε cosmote δίκτυο και 3g καρτούλα sim μια χαρά στέλνει και σε Gsm και σε umts δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε μάγκα... Ήμουν 3 ώρες στο εστιατόρειο και τις 2 μιλούσα με τη Voda (και δεν έκανα και δουλειά τελικά)... Δεν ξέρω τι να υποθέσω.

 

Οι ρυθμίσεις που έχω είναι:

 

Διαμόρφωση: Vf Internet

Λογαριασμός: Vf MMS

 

για τα μηνύματα, και

 

 

Διαμόρφωση: Vf Internet

Λογιαριασμός: Vf GPRS (αρχικά είχε κι εδώ Vf Internet, αλλά δεν δούλευε)

 

για τον Ιστό....

 

 

Κάποιος με Vf να μας πει τη γνώμη του;

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναδοκιμάσω πάντως.... (γιατί κι εμένα μου φαίνεται κουλό)

Κι όμως δεν δουλεύει... Τι δοκίμασα να ξανακατεβάσω τις ρυθμίσεις ενώ έτρεχα σε GSM, τι να κατεβάσω ρυθμίσεις για το 6230i (γιατί η Vf μου είπε ότι οι ρυθμίσεις του 6280 δεν δουλεύουν ακόμα σωστά και χρηστιμοποιούν αυτού αντίστοιχα)...

 

ΤΙΠΟΤΑ....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν δουλεύει... Τι δοκίμασα να ξανακατεβάσω τις ρυθμίσεις ενώ έτρεχα σε GSM, τι να κατεβάσω ρυθμίσεις για το 6230i (γιατί η Vf μου είπε ότι οι ρυθμίσεις του 6280 δεν δουλεύουν ακόμα σωστά και χρηστιμοποιούν αυτού αντίστοιχα)...

 

ΤΙΠΟΤΑ....:cry:

 

 

βρε μπας και φταινε και οι ρυθμισεις του 6230?

 

τι να πω. προφανως κατι τετοιο παιζει μιας και με τα αλλα δικτυα λενε τα παιδια οτι δεν εχει κανενα προβλημα...

:X
Link to comment
Share on other sites

v3.70

Η σωστή ερώτηση είναι: Υπάρχει στην Ελλάδα; Και πιο σωστά, έχουν το κατάλληλο HASP και τις ενημερωμένες εκδόσεις για την αναβάθμιση στο 6280 ή λόγω νέας συσκευής δεν τα έχουν παραλάβει ακόμα...;

 

Η απάντηση αύριο το πρωί που θα καλέσω στα Nokia Shops.

 

 

Αν μπορεις ενημερωσε μας αν υπαρχει η καινουρια αναβαθμιση στην Ελλαδα να παμε να την κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ έχω κατεβάσει τις ρυθμίσεις για το 6280 συγκεκριμένα από το site της Nokia (εδώ) και είτε το έχω σε Διπλή Λειτουργεία, είτε σε GSM είτε σε UMTS μπορώ και να στείλω και να λάβω MMS και να μπω στον 'Ιστό'. Δεν έχω δοκιμάσει τι κάνει σε περίπτωση που δεν έχω 3G σήμα. Οι ρυθμίσεις που έχω είναι:

Vf GPRS για ιστό

Vf MMS για MMS

και αυτό που μου έστειλε για τo email account μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες και εγω δεν εχω κανενα προβλημα με mms ουτε sms,3g.

Και εχω vodafone!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά όποιος πάει να πάρει συσκευή πρέπει να την ελέγξει επί τόπου για τον τζόγο. Το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως όταν το slide είναι κλειστό. Δεν λέω, κινούμενα μέρη έχει, οπότε είναιι φυσιολογικό να έχει λίγο τζόγο. Όμως ένας φίλος μου πήγε χθες να το αγοράσει από ένα Nokia shop και κουνιόταν απίστευτα! Το έλεγξε αφού είχε φύγει από το μαγαζί και όταν επέστρεψε του είπαν ότι και άλλο να του έδιναν το ίδιο θα ήταν. Μόλις όμως είδαν ένα άλλο η κοπέλα έμεινε έκπληκτη γιατί παραείταν σφιχτό :lol: Τι να πεις. Ας σκεφτούμε λίγο και την μεταπωλητική αξία ;)

 

 

Φιλε Oculatus Abis μπορεις να μας διευκρινησεις λιγο αν του το αλλαξανε του φιλου σου το κινητο με το αλλο που ηταν πιο σφικτο ή δεν το αλλαξανε και απλως του εδειξαν καποιο αλλο???

Σε ρωταω γιατι θεωρω το θεμα αυτο πολυ σημαντικο γιατι κι εγω το εχω παραγγειλει απο νοκια shop και θελω να ξερω αν μπορω να απαιτησω για ελεγχο πριν την αγορα. Κανονικα θα πρεπει ολοι να το κανουμε αυτο για να αναγκαστουν να το επιτρεπουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

Εγω το δικο μου κινητο το πηρα λογω αναβαθμισης-επιδοτησης συμβολαιου μεσω voda στην αρχη δεν ειχε τζογο τουλαχιστον πολυ αλλα στην συνεχεια καπως μεγαλωσε και εχει σταματησει εκει!:(

Ενας φιλος μου εχει το 6270 και σε αυτον εχει τζογο,βεβαια το θεμα δεν μπορουσα να το αφησω ετσι γιατι ως γνωστον η nokia βγαζει πολλα κινητα (μαζικη παραγωγη) οποτε καποια θα βγουν ελλατωματικα και λες τωρα εσυ μηπως και το δικο μου ειναι?Ετσι πηρα ενα απλο τηλεφωνακι στην nokia καπου στην Λεωφ.Βουλιαγμενης στο service(εχει αλλο ενα στην συγγρου νομιζω)

και με διαβεβαιωσαν οτι ετσι ειναι τα κινητα αυτα και οτι θα επρεπε να ανησυχουσα εαν δεν ειχε καθολου τζογο και ηταν σφιχτο κια αν ηθελα μπορουσα να περασω απο εκει να του ριξουν μια οπτικη ματια η τεχνικοι!!

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Oculatus Abis μπορεις να μας διευκρινησεις λιγο αν του το αλλαξανε του φιλου σου το κινητο με το αλλο που ηταν πιο σφικτο ή δεν το αλλαξανε και απλως του εδειξαν καποιο αλλο???

Σε ρωταω γιατι θεωρω το θεμα αυτο πολυ σημαντικο γιατι κι εγω το εχω παραγγειλει απο νοκια shop και θελω να ξερω αν μπορω να απαιτησω για ελεγχο πριν την αγορα. Κανονικα θα πρεπει ολοι να το κανουμε αυτο για να αναγκαστουν να το επιτρεπουν!

Κι όμως φίλε μου του το αλλάξανε! Απλά το πρώτο που είχε πάρει ήταν σε μαύρο χρώμα ενώ το δεύτερο σε ασημί. Απλά θα χρεωθεί περίπου 20Ε για να του βάλει μαύρα καλύματα. Πες πως του φτιάξανε το slide και πλήρωσε 20Ε :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

Εγω το δικο μου κινητο το πηρα λογω αναβαθμισης-επιδοτησης συμβολαιου μεσω voda στην αρχη δεν ειχε τζογο τουλαχιστον πολυ αλλα στην συνεχεια καπως μεγαλωσε και εχει σταματησει εκει!:(

Ενας φιλος μου εχει το 6270 και σε αυτον εχει τζογο,βεβαια το θεμα δεν μπορουσα να το αφησω ετσι γιατι ως γνωστον η nokia βγαζει πολλα κινητα (μαζικη παραγωγη) οποτε καποια θα βγουν ελλατωματικα και λες τωρα εσυ μηπως και το δικο μου ειναι?Ετσι πηρα ενα απλο τηλεφωνακι στην nokia καπου στην Λεωφ.Βουλιαγμενης στο service(εχει αλλο ενα στην συγγρου νομιζω)

και με διαβεβαιωσαν οτι ετσι ειναι τα κινητα αυτα και οτι θα επρεπε να ανησυχουσα εαν δεν ειχε καθολου τζογο και ηταν σφιχτο κια αν ηθελα μπορουσα να περασω απο εκει να του ριξουν μια οπτικη ματια η τεχνικοι!!

 

Παιδία σόρρυ κιόλας , αλλά αυτά που είπαν στη νόκια είναι μπούρδες:X

Ναί μεν έτσι είναι αυτά τα κινητά(έχουν τζόγο δλδ)αλλά όχι ότι έτσι πρέπει να είναι κιόλας.Αυτό είναι κατασκευαστικό σφάλμα.Το ότι είναι όλα έτσι δεν είναι δικαιολογία!

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Άραγε και το Ν80 έτσι είναι; Εκείνο κοστίζει πάνω από 630Ε ανώ το 6280 περίπου 370. Τι θέλουν να μας πουν ότι για τα λεφτά του καλό είναι; Πιστεύω πως κάποιες εταιρείες (βλ. Νokia) πρέπει να ηγούνται στον τομέα τους και να μη ρίχνουν το επίπεδό τους φτιάχνοντας φτηνοκατασκευές, ούτε να υποτιμούν τη νοημοσύνη μας στα περί σωστής κατασκευής. Είμαστε οι end users και μάλλον οι μοναδικοί πραγματικοί ελεγκτές ποιότητας των προϊόντων της κάθε εταιρείας.

 

SHOW SOME RESPECT :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που έχουν τη φθηνότερη τιμή για σύνδεση στο Cosmote 180?

 

(Κάτι είχα διαβάσει παλιά για το MediaMarkt οτι το εχει 365 περιπου (πιο φθηνή τιμή ) και πιο ακριβό το έχει το Ote-shop στα 406... )

 

Τα mediamrkt κάνουν και συνδέσεις ? άμεσα όπως και ο γερμανός??

 

Οποιος γνωρίζει χαμηλότερη τιμή ας μας πεί.

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...