Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, έχω ρωτήσει ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ τι παίζει με τις επανεκκινήσεις και κανείς δεν μου έχει δώσει απάντηση.

 

Σήμερα, εκεί που δοκίμαζα θέματα (εναλλαγή με σκοπό να διαλέξω ένα), το κινητό κόλλησε, έκανε επανεκκίνηση και μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε

 

Τηλέφωνο σε περιορισμό

Αναίρεση

 

Και πατώντας "Αναίρεση" ζητούσε έναν κωδικό!!!

 

ΤΙ ΚΟΥΦΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ;;;

 

 

Το έσβησα τελείως, το άναψα και τώρα δουλεύει. Απολογισμός: 2 μέρες κατοχής, 2 επανεκκινήσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με την επανεκκίνηση που μου έκανε καθώς έπαιζα με τους ήχους;;; (καμιά ιδέα)

Γράφω αναλυτικά στην προηγούμενη σελίδα το τι και πως...

Μην αγχώνεσαι κι εμένα μου έκανε επανεκίνηση καθώς έπαιζα με τους ήχους. Αν αρχίσει να σου κάνει συνέχεια επανεκινήσεις τότε να αρχίσεις να αγχώνεσαι. Τώρα μια επανεκίνηση εδώ μία εκεί θα την φάμε στην μούρη εμείς που το θέλαμε πρώτοι και δεν μπορούσαμε να περιμένουμε. :lol: Άμα βγει κανα firmware update θα πάμε και θα το περάσουμε και θα ησυχάσουμε.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

dinoss ,άντε επιτέλους με γεια ρε :p :D

 

1) Όταν λες τρίξιμο εννοείς στο slide μηχανισμό ;

Εάν ναι μην το παίρνεις και τόσο βαριά , το είδος αυτών τον κινητών (slide)

παρουσιάζουν κάποια τριξίματα , κουνήματα και διάφορα άλλα.....:O

Και στο D600 να κατέληγες πάλι θα είχες κάποια παραπονάκια .

 

2) Όσο για τη χαμηλή ένταση στον ήχο , έχεις κάποιο δίκιο !

Πρέπει να κάνεις πειράματα με δίαφορα είδη (mp3,aac,mid) ,όπως επίσης να παίξεις και με το bitrate.

Το δικό μου παράπονο είναι πως σε αρκετούς mp3 ήχους που βρίσκω , παίζουν

αρκετά χαμηλά αλλά εάν τους αλλάξω το bitrate παίζουν τέλεια !

 

3) Τώρα σχετικά με τα δύο καμμένα pixel της κάμερας σου είσαι λίγο άτυχος !

Άργησες να το πάρεις και τώρα ο Θεός σε τιμωρεί !!!! :p

Μάλλον πρέπει να ρωτήσεις στη Nokia , τί παίζει με τα καμένα pixels ή όποιος

φίλος γνωρίζει ας μας δώσει τα φώτα του :)

 

Πάντως δεν μπορείς να πεις , είναι πολύ καλό τηλεφωνάκι !!! :happy:

 

 

Ευχαριστω Didimos, να σαι καλα!

 

1) Εχω παρατηρησει οτι οταν ειναι κλειστο παιζει λιγο, και αυτο γινεται ιδιαιτερα αισθητο γιατι τα κουμπια βρισκονται στις γωνιες. Αν πιεσεις στο κεντρο, δεν κουνιεται καθολου.

Οταν ειναι ανοιχτο ομως, δειχνει πολυ στιβαρο. Ετσι και εγω το ανοιγω σχεδον παντα οταν θελω να το χρησιμοποιησω

 

2)Τα mp3's σε τι bitrate τα βαζεις? Μη μου πεις οτι καθε τραγουδι θελει διαφορετικη συμπιεση!

 

3) Πηρα την Cosmote και μου εδωσε το τηλεφωνο της Νοκια να συνενοηθω (καλυτερα, γιατι αν περιμενα να το ξαναφερει η Cosmote.....)

 

Πολυ καλο τηλεφωνο, αλλα τρεμω στην ιδεα μηπως μου πεσει ποτε κατω!

Το Κ700 δεν καταλαβαινε τιποτα, αυτο εδω νομιζω πως θα χωριστει στα 2!

Αληθεια, του εχει κανει κανιες καποιο crash-test?

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κι εμένα μου έκανε επανεκίνηση καθώς έπαιζα με τους ήχους. Αν αρχίσει να σου κάνει συνέχεια επανεκινήσεις τότε να αρχίσεις να αγχώνεσαι. Τώρα μια επανεκίνηση εδώ μία εκεί θα την φάμε στην μούρη εμείς που το θέλαμε πρώτοι και δεν μπορούσαμε να περιμένουμε. :lol: Άμα βγει κανα firmware update θα πάμε και θα το περάσουμε και θα ησυχάσουμε.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα μια σκέψη. Μήπως κάνει επανεκκινήσεις όταν δοκιμάζεις φωτογραφίες/ήχους κυρίως από την κάρτα μνήμης και όχι από τη μνήμη του τηλεφώνου;

Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ εγώ που βρισκόμουν την πρώτη φορά που έκανε την επανεκκίνηση. Χτες πάντως ήμουν στα "θέματα" από τη μνήμη της συσκευής (μόλις είχα κατεβάσει μερικά θεματάκια).

 

Το μήνυμα που μου έβγαλε "τηλέφωνο σε περιορισμό" τι μπορει να είναι; Ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα μια σκέψη. Μήπως κάνει επανεκκινήσεις όταν δοκιμάζεις φωτογραφίες/ήχους κυρίως από την κάρτα μνήμης και όχι από τη μνήμη του τηλεφώνου;

Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ εγώ που βρισκόμουν την πρώτη φορά που έκανε την επανεκκίνηση. Χτες πάντως ήμουν στα "θέματα" από τη μνήμη της συσκευής (μόλις είχα κατεβάσει μερικά θεματάκια).

 

Το μήνυμα που μου έβγαλε "τηλέφωνο σε περιορισμό" τι μπορει να είναι; Ξέρει κάποιος;

Εμένα το έκανε σίγουρα από τη μνήμη της συσκευής γιατί δεν είχα βάλει ακόμη την κάρτα. Για το τηλέφωνο σε περιορισμό μάλλον δεν αναγνώρισε σωστά τη sim μετά το restart και έπρεπε να βγει εντελώς off και on για να λειτουργήσει σωστά.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

:!: Μου ζητούσε κώδικό όμως που δεν έχω ιδέα περί τίνος επρόκειτο. (***τα νεύρα μου***)

:!: Στη σύνδεση μέσω καλωδίου, έχει δοκιμάσει κάποιος την εκτύπωση; (επίσης δεν έχω πάρει απάντηση από χτες)

:!: Κάποιο site με themes;;; (να κατεβάσω ντε!!)

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, του εχει κανει κανιες καποιο crash-test?

 

Μόλις το αγόρασα του έκανε η μικρή μου ξαδέρφη crash-test :blink:

Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα!

Μην το δοκιμάσεις βέβαια και εσύ :p

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ρωτήσει ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ τι παίζει με τις επανεκκινήσεις και κανείς δεν μου έχει δώσει απάντηση.

 

Σήμερα, εκεί που δοκίμαζα θέματα (εναλλαγή με σκοπό να διαλέξω ένα), το κινητό κόλλησε, έκανε επανεκκίνηση και μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε

 

Τηλέφωνο σε περιορισμό

Αναίρεση

 

Και πατώντας "Αναίρεση" ζητούσε έναν κωδικό!!!

 

ΤΙ ΚΟΥΦΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ;;;

 

 

Το έσβησα τελείως, το άναψα και τώρα δουλεύει. Απολογισμός: 2 μέρες κατοχής, 2 επανεκκινήσεις!!!!

loipon pappouli an eixes diavasei kapoies selides pio prin tha evlepes oti kai egw anaferw to idio provlhma akrivws se kana dyo tria posts.to kanei araia kai pou.elpizw na lythei me kamia anavathmisi giati tosa lefta kinhto einai amartia!!!ante na doume... opoios exei to idio provlhma kai na mas anaferei kai syxnothta tha tan kalo.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

:rtfm:

Λογικά κάτι θα λέει στην εγγύηση για τα καμμένα pxls.

Νομίζω , ότι μέχρι 2(είσαι και άτυχος:mad: )στην οθόνη όμως ,δεν τα καλύπτει(από 3 και πάνω θεωρείται ελλάτωμα.

Για την κάμερα , αν δεν λέει τπτ , τότε λογικά θα πρέπει να έχει zero pxl εγγύηση:)

 

Διάβασα το manual εκεί που λέει για την εγγύηση, αλλά δεν αναφέρει τίποτα για καμμένα pixels.

Εμένα είναι 3 στην οθόνη όχι στην κάμερα :(

Μάλλον πρέπει να ρωτήσουμε τη Νοκια...

Link to comment
Share on other sites

loipon pappouli an eixes diavasei kapoies selides pio prin tha evlepes oti kai egw anaferw to idio provlhma akrivws se kana dyo tria posts.to kanei araia kai pou.elpizw na lythei me kamia anavathmisi giati tosa lefta kinhto einai amartia!!!ante na doume... opoios exei to idio provlhma kai na mas anaferei kai syxnothta tha tan kalo.

Μωρέ, το είχα διαβάσει, αλλά έχω/είχα την εντύπωση ότι με την συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού (3.60) δεν υπήρχε πρόβλημα (ή κάτι τέτοιο κατάλαβα τέλος πάντων).

Link to comment
Share on other sites

:!: Κάποιο site με themes;;; (να κατεβάσω ντε!!)

 

Γιατί δεν ψάχνεις στο επισημασμένο thread ; :blink:

''Series40 v3.0, 6270 κλπ (240x320 pixels) Εφαρμογές,Παιχνίδια,Θέματα...''

Θα βρεις πολύ υλικό :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ψάχνεις στο επισημασμένο thread ; :blink:

''Series40 v3.0, 6270 κλπ (240x320 pixels) Εφαρμογές,Παιχνίδια,Θέματα...''

Θα βρεις πολύ υλικό :happy:

Με μπέρδεψε το "κλπ", γι' αυτό!:p

Thanx!:D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα καμμενα pixel, θα το παω σημερα πισω στην Cosmote (σε περιπτωση βλαβης εντος 3 ημερων απο την ημερομηνια αγορας γινεται αντικατασταση συσκευης)

Το θεμα ειναι αν θα το δεχθουν σαν βλαβη... για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αλλάζω λίγο το θέμα της συζήτησης :O

αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει καταφέρει να δουλέψει το 6280 με οpera mini και wap settings (δηλ gwap.b-online.gr).

Εγώ μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν θέλω να πω στον Nestus πως ουτε εγώ τα κατάφερα...

 

Κατά δεύτερον, μήπως θα μπορούσε να μου στείλει κανείς τα προεγκατεστημένα στο κινητό και την κάρτα μνήμης θέματα του κινητού?

 

Υ.Γ. Δεν είμαι σίγουρος αν θα πρέπει να απευθυνθώ σε αυτό το Thread ή στο άλλο με τα games & applications S40 v3. ...

Device History : Nokia 3310 , Sony Ericsson T100 , Nokia 9210i , Sony Ericsson T610 , Nokia 2600 , Sony Ericsson S700i , Sony Ericsson K750i , Nokia 6280 , και βάλε . . . μακάρι να τις εκατοστίσω ! ! ! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που αλλάζω λίγο το θέμα της συζήτησης :O

αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει καταφέρει να δουλέψει το 6280 με οpera mini και wap settings (δηλ gwap.b-online.gr).

Εγώ μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει...:cry:

Μόνο με gint.b-online.gr θα δουλέψει,δοκιμασμένα;)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Kαλησπέρα σε όλους!Έχει βρει κανείς καμιά θηκούλα συμβατή με αυτό το τηλέφωνο;Έχω ψάξει σε Πλαίσιο,Γερμανό και δεν υπάρχει τίποτα...:(
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κι εμένα μου έκανε επανεκίνηση καθώς έπαιζα με τους ήχους. Αν αρχίσει να σου κάνει συνέχεια επανεκινήσεις τότε να αρχίσεις να αγχώνεσαι. Τώρα μια επανεκίνηση εδώ μία εκεί θα την φάμε στην μούρη εμείς που το θέλαμε πρώτοι και δεν μπορούσαμε να περιμένουμε. :lol: Άμα βγει κανα firmware update θα πάμε και θα το περάσουμε και θα ησυχάσουμε.

 

Ωραία λογική....:rolleyes: :rolleyes:

Έτσι σκέφτονται οι περισσότεροι και γι αυτό οι εταιρίες έχουν αποθρασυνθεί τελείως και μαθαίνουν στου κασίδι το κεφάλι:mad:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους!Έχει βρει κανείς καμιά θηκούλα συμβατή με αυτό το τηλέφωνο;Έχω ψάξει σε Πλαίσιο,Γερμανό και δεν υπάρχει τίποτα...:(

Σε τελική ανάλυση δε χρειάζεται θήκη,αστο να φθαρεί κλπ. να πέσει:cry: κλπ.,όλο το εμπρος-πίσω κάλυμμα κοστίζει μόνο 20 €(ρώτησα ενημερωτικά σήμερα να ξέρω just in case)-σχεδόν όσο μία θήκη-οπότε με αυτήν την λογική αποφεύγουμε να προσθέτουμε πάχος στο κινητό μας και ενδεχομένως δυσχρηστία;)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Σε τελική ανάλυση δε χρειάζεται θήκη,αστο να φθαρεί κλπ. να πέσει:cry: κλπ.,όλο το εμπρος-πίσω κάλυμμα κοστίζει μόνο 20 €(ρώτησα ενημερωτικά σήμερα να ξέρω just in case)-σχεδόν όσο μία θήκη-οπότε με αυτήν την λογική αποφεύγουμε να προσθέτουμε πάχος στο κινητό μας και ενδεχομένως δυσχρηστία;)
Α πολύ καλά,άμα είναι μόνο για 20 ευρούλια ok!Δεν αγχώνομαι!:D Σ'ευχαριστώ!:)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λογική....:rolleyes: :rolleyes:

Έτσι σκέφτονται οι περισσότεροι και γι αυτό οι εταιρίες έχουν αποθρασυνθεί τελείως και μαθαίνουν στου κασίδι το κεφάλι:mad:

Μα μηχανήματα είναι, δεν είναι δυνατόν να μην έχουν το bug τους και να μην κάνουν και τα restart τους και τα κολλήματα τους και όλα. Το θέμα είναι να το κάνουν μια στο τόσο και όχι κάθε μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές που το συνδέω στον υπολογιστή (καλή ώρα) δεν λέει να το αναγνωρίσει!!!! Θυμάμαι και με άλλα ΝΟΚΙΑ είχα το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το site http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=6280

υπάρχει νεο firmware 3.70

Το 3.65 ειχε προβληματα ;; :confused: και βγαλανε αλλο ;; :blink:

Απο που μπορουμε να μαθαινουμε τι αλλαζει με καθε firmware;;;

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, το δικό μου "φοράει" την v3.60. Μήπως να πάω να το κάνω μια αναβάθμιση; Πείτε μου κάτι, ισχύει ότι παλιά; Δηλαδή το πας σε Nokia Shop και στο κάνου επί τόπου, χωρίς χρέωση για εντός εγγύησης συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα παει σε νοκια shop και που φτιαξανε το restart που εκανε οταν επαιζα mp3s.Δεν ρωτησα αν μου κανανε αναβαθμιση.Το ειχαν στειλει στα κεντρικα να το φτιαξουν.

 

Υπαρχει τροπος να δω στο κινητο τι filmware εχει, για να δω αν κανανε αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...