Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hellow guys...έχω πάλι το πρόβλημα που είχαν αρχικα και τα 6600...θεωρει το κινητό από ότι φαίνεται 70 char το sms και όχι 160 που είναι κανονικά...στην περίπτωση του 6600 το διόρθωσαν με αναβάθμιση μετά από κανα 2 μηνο...δεν το πρόσεξε κανένας το counter???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hellow guys...έχω πάλι το πρόβλημα που είχαν αρχικα και τα 6600...θεωρει το κινητό από ότι φαίνεται 70 char το sms και όχι 160 που είναι κανονικά...στην περίπτωση του 6600 το διόρθωσαν με αναβάθμιση μετά από κανα 2 μηνο...δεν το πρόσεξε κανένας το counter???

 

Καλως ηρθες massimo_apostoli :)

Στις ρυθμισεις των μηνυματων ,βαζεις κωδικοποιηση χαρακτηρων :περιορισμενη.:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε καταφέρει να βγάλετε φωτογραφία και να την στείλετε με mms?

Εμένα μου την μικραίνει σε 270 KB περίπου και άμα την στείλω δεν την δέχονται τα άλλα κινητά! :(

Είναι κάποιο bug αυτό?:blink:

hellow guys...έχω πάλι το πρόβλημα που είχαν αρχικα και τα 6600...θεωρει το κινητό από ότι φαίνεται 70 char το sms και όχι 160 που είναι κανονικά...στην περίπτωση του 6600 το διόρθωσαν με αναβάθμιση μετά από κανα 2 μηνο...δεν το πρόσεξε κανένας το counter???
Γειά, άκου τι θα κάνεις:

Θα πας στα μηνύματα, μετά θα μπείς στο μενού Ρυθμ. μηνυμάτων, από εκεί θα επιλέξεις τα Μηνύματα κειμένου.

Στη συνέχεια θα διαλέξεις από την επιλογή Υποστήριξη χαρακτήρων το περιορισμένη.

Μετά θα μπορείς να στείλεις κανονικά μηνύματα των 160 χαρακτήρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε καταφέρει να βγάλετε φωτογραφία και να την στείλετε με mms?

Εμένα μου την μικραίνει σε 270 KB περίπου και άμα την στείλω δεν την δέχονται τα άλλα κινητά! :(

Είναι κάποιο bug αυτό?:blink:

 

Δεν υποστηριζουν ολες οι συσκευες mms μηνυματα μεγαλυτερα απο 100kb.

(Καποιες νεες συσκευες υποστηριζουν εως 300kb )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηριζουν ολες οι συσκευες mms μηνυματα μεγαλυτερα απο 100kb.

(Καποιες νεες συσκευες υποστηριζουν εως 300kb )

Ε ναι το ξέρω, όλοι οι φίλοι μου δεν τα δέχονται, γίνεται αυτό κάπως να φτιάξει?

Δεν έχω βρει επιλογή στις ρυθμίσεις! :(

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι το ξέρω, όλοι οι φίλοι μου δεν τα δέχονται, γίνεται αυτό κάπως να φτιάξει?

Δεν έχω βρει επιλογή στις ρυθμίσεις! :(

Δυστυχώς αυτοί οι περιορισμοί πρέπει να ξεπεραστούν σε επίπεδο δικτύων,δεν ξέρω βέβαια μήπως μέσω δικτύου 3ης γενιάς (και των ήδη προσφερόμενων υπηρεσιών) υφίσταται περιορισμός στο μέγεθος των mms.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτοί οι περιορισμοί πρέπει να ξεπεραστούν σε επίπεδο δικτύων,δεν ξέρω βέβαια μήπως μέσω δικτύου 3ης γενιάς (και των ήδη προσφερόμενων υπηρεσιών) υφίσταται περιορισμός στο μέγεθος των mms.

 

Το 3G δεν έφερε κάποια αλλαγή στο συγκεκριμένο ζήτημα.Επομένως , μέγιστο όριο τα 300kb.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα 2 συσκευες

Μια στο ΠΛΑΙΣΙΟ και μια στη fnac.

 

Δε μου φανηκε καμια να παιζει τόσο. Αντιθετως αυτη που ειχα δει σε ενα ΝΟΚΙΑ CLUB , ήταν για πέταμα...

 

μα τι γινεται τελικά? Υπάρχουν παρτίδες ???

 

Πάντως ειναι εκπληκτικό... Ενα μικρό Ν80... :love:

:X
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι παιδια και εγω το βρισκω εκπληκτικο κινητο το μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι δεν του εβαλαν symbian!

Παντως το 6280 εχει πολυ ανωτερη καμερα απο το Ν80 ειδικα στο βιντεο!

Μια ερωτηση και απο μενα στους κατοχους, μπορουμε να βαλουμε animated gif στην οθονη αναμονης ή ως screensaver και να κινειται οπως στα erricson???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα στους κατοχους, μπορουμε να βαλουμε animated gif στην οθονη αναμονης ή ως screensaver και να κινειται οπως στα erricson???

Εκτός απ'αυτά που είπες , μπορείς να βάλεις και videos !!! :)

Καλό έεεε...???!!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=2928) το έχει 361 τελική!!! το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?Τι made in είναι???Απο τζόγο πώς πάει? Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (ΠΛΑΙΣΙΟ 388 +27 ευρο δεν ειναι λίγα!!!)
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=2928) το έχει 361 τελική!!! το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?Τι made in είναι???Απο τζόγο πώς πάει? Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (ΠΛΑΙΣΙΟ 388 +27 ευρο δεν ειναι λίγα!!!)

 

Εγω παντως που το ειχα παρει απο την εν λογω εταιρια, το τηλεφωνακι ηταν μαι χαρα ουτε προβληματα ουτε τιποτα, οποτε προς τι τα παραπανω χρηματα στο ΠΛΑΙΣΙΟ????:happy: :happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=2928) το έχει 361 τελική!!! το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?Τι made in είναι???Απο τζόγο πώς πάει? Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (ΠΛΑΙΣΙΟ 388 +27 ευρο δεν ειναι λίγα!!!)
to provlima einai oti den mporei kapoios na parei to kinitaki apo ekei me sindesi alla mono ws sketi siskevi:( :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε ηχο mp3 στις αναφορες παραδοσης μηνυματων? Εγω οσο και αν το εψαξα δεν το καταφερα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε ηχο mp3 στις αναφορες παραδοσης μηνυματων? Εγω οσο και αν το εψαξα δεν το καταφερα.

Όχι, δεν γίνεται. Θεωρώ πάντως πιο χρήσιμο το να μπορείς να σβήνεις τις αναφορές μία-μία αλλά και όλες μαζί :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να βαλουμε ηχο mp3 στις αναφορες παραδοσης μηνυματων? Εγω οσο και αν το εψαξα δεν το καταφερα.

Δεν υπαρχει.

 

*τα microland ειναι made in Finland αν αυτο λεει κατι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην microland (http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=2928) το έχει 361 τελική!!! το έχει αγοράσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?Τι made in είναι???Απο τζόγο πώς πάει? Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (ΠΛΑΙΣΙΟ 388 +27 ευρο δεν ειναι λίγα!!!)

 

359 € τελική στο MEDIAMARKT Αμαρουσίου,όλα και εκεί και στο microland είναι Made in Finland.

Link to comment
Share on other sites

359 € τελική στο MEDIAMARKT Αμαρουσίου,όλα και εκεί και στο microland είναι Made in Finland.

kai stis thessaloniki na ipothesw tha exei tin idia timi?????

gnwrizei kapoios na mou apadisei???

Link to comment
Share on other sites

Μια- δυο- τρεις ερωτησουλες κι απο μενα...

Μιας και ψιλοβαρεθηκα το Ν70 θελω να ρωτησω αν το 6280 παιρνει προγραμμα σαν το fscaller .Επισης ηχους κλισεις ανα μαδες παιρνει ??? Για ringtones παιρναι mp3 ή wav ???? Εξτρα εξωτερικη μνημη δεχεται ???? Ευχαριστω πολυ και συγνωμη που δεν μπορεσα να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες οπου πιθανον να εβρισκα απαντησεις.Καλη Ανασταση !!!!!!:) :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

359 € τελική στο MEDIAMARKT Αμαρουσίου,όλα και εκεί και στο microland είναι Made in Finland.

Pseutoasxeto alla pou paizei h kaluterh timh?

Sta mediamarkt ap oti katalab ews twra?:happy: :p

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...