Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanx Rostropol! :) Eσυ που εχεις πειρα καταλαβες πολυ καλα περι τινος προκειται! ;)

Ακριβοπληρωμένη πείρα και σχεδόν κορεσμένη κάθε πτυχή αναζήτησης του κινητού-θαύματος....αλλά υπάρχει ένα μικρό ίχνος που δεν έχει σβηστεί,εκεί εντάσσω κινητά όπως το 6280......για να δούμε όμως καλύτερα πρώτα περί τίνος πρόκειται.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγραψα για την οθονη...ναι ειναι πιο φωτεινη και το λευκο της ειναι ολολευκο, ενω του W900 καπως κιτρινιζει. Η οθονη του ειναι ιδια με αυτην του 6270. Πολυ καλη αλλα οχι σαν του V3x που ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στα 240Χ320.

Το σημαντικότερο είναι η πηγή ενέργειας,η μπαταρία,μέχρι πόσες ώρες θα υποστηρίζει το θέαμα της ευκρίνειας/φωτεινότητας(αναμφισβήτητα υψηλής απόδοσης)????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσωτερικη μνημη τελικα ποσα ΜΒ εχει?Αν πχ εχει 7ΜΒ και στειλουμε ενα αρχειο 9ΜΒ θα το περασει κατευθειαν στην καρτα μνημης η θα λεει μνημη πληρης????
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά στο 6280 αλλά το slide που έχει ταιριάζει καλύτερα σε ποιο φτηνο κινητό.

Μηπως ξέρει κάποιος κανένα site με themes?:confused:

Link to comment
Share on other sites

385€. To μαύρο που ήρθε είναι πολύ ποιό ωραιο από το ασημί που είδα σε ψεύτικο. Δίχνει ποιό ποιοτικό και ποιό μικρό.

 

Όταν λες μαύρο εννοείς όλο μαύρο ή μαύρο(πίσω) - με ασημί (πρόσοψη);

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά στο 6280 αλλά το slide που έχει ταιριάζει καλύτερα σε ποιο φτηνο κινητό.

Μηπως ξέρει κάποιος κανένα site με themes?:confused:

κοιταξε κι εδω που ειναι για το 6270 τωρα αλλα ειναι το ιδιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσωτερικη μνημη τελικα ποσα ΜΒ εχει?Αν πχ εχει 7ΜΒ και στειλουμε ενα αρχειο 9ΜΒ θα το περασει κατευθειαν στην καρτα μνημης η θα λεει μνημη πληρης????

Εσωτερική μνήμη 7ΜΒ ,μεταφορά μεγάλων αρχείων μέσω card reader συνιστάται.

Link to comment
Share on other sites

το πειρα και εγω:D Το εχω για την πρωτη του φορτιση,σαν μεγεθος το κινητο ειναι πολυ βολικο,σχετικα μικρο και ελαφρυ:)Επειδη βλεπω καποιους να το συγκρινουν με το w900i το θεωρω αδικο γιατι οσο και ανωτερο να ειναι απο το 6280 (που δε νομιζω)δεν παυει να ειναι τουβλο:O Περισοτερα οταν το ανοιξω και το λιωσω:p
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Μεγιά τα κινητά σας παιδία. Θέλω να το πάρω κ εγώ το κινητακι αλλά είμαι σε δίλημμα...

Από ότι είδα η vodafone θα το φέρει κ θα το μετατρέψει σε v.live συσκευή. Δηλαδή μάλλον θα βγαίνει μόνο σε ασημένιο κ με σηματάκι vdfon πίσω. και μάλλον θα έχει κ το σιχαμερό μενού της (λογικά θα αλλάζει με τα themes).

Eχω σύνδεση vodafone κ sharp gx30i οπότε την έχω βαρεθεί αυτήν κ της επεμβάσεις της στις συσκευές.

 

Το δίλημμα μου είναι: να θυσιαστώ κ να το πάρω από την voda με επιδότηση 100e που έχω? η να το πάρω στη νορμάλ έκδοση κ να θυσιάσω 100e παραπάνω??? (Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω για την vodafone έκδοση του 6280?)(στον γερμανό δεν γίνεται να κάνω απόσυρση χωρίς να κάνω σύνδεση κ να μειώσω την τιμή?)

 

Σημαντικό είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω αριθμό κάνοντας νέα σύνδεση…

τι μου προτείνετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν γινει vodafone live τοτε λογικα θα το επιδοτησει εξτρα σαν 3g συσκευη απο 50€ - 95€

προσθεσε και αυτο στα 100€ επιδοτηση που εχεις και θα εχεις συνολο απο 150€ - 195€

π.χ. εμενα μου εδινε με αυτο τον τροπο το motorola v3x με 200€ απο τα 424 που εχει. Σκεψου λοιπον ποσο θα παρεισ το 6280 που η τιμη της συσκευης ειναι 380€

αρα δεν ρισκαρεις 100€ αλλα κατι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Μέσω καλωδίου, μπορούμε να περάσουμε δεδομένα απευθείας στην κάρτα ή όχι; γιατί αν δεν μπορούμε,αλλά μόνο μέσω της μνήμης του τηλεφώνου, τότε μάπα το καρπούζι.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Δηλαδη αν δεν εχω card reader πως αλλιως?

Μήπως μέσω του PC Suite/Διαχείρηση Αρχείων είτε μέσω καλωδίου USB ή Bluetooth/IrDA απευθείας στην κάρτα μνήμης, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά μαλλον γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

τον χρονο διαρκειας της κλησης κατα διαρκεια που μιλας τον γραφει ή κανει συνοψη μονο οταν κλησεις την γραμμη?μου ειναι αρκετα σημαντικο αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, εννοείται ότι μπορούμε να περάσουμε ό,τι δεδομένα θέλουμε με το καλώδιο απευθείας στην κάρτα. Αλίμονο.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 ωρες περιπου,συμβιωσης μαζι του,εχω καποια πρωτα συμπερασματα!

Οθονη,ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ,περνει 10 με τονο και ειναι ισαξια αν οχι καλυτερη απο του v903 :w00t:

Καμερα βαζω ενα 8 για τις φοτο και ενα 10 για το βιντεο, πολυ ανωτερη του μετριου(για τις φοτο)οσο για το βιντεο μου θυμησε v903(ακομα δεν εχω περασει καποιο στον υπολογιστη,αλλα στην οθονη του 6280 ειναι αψεγαδιαστα.)

Ποιοτητα,ενα 7 για την ολη κατασκευη και ενα 8 για την αισθηση του πληκτρολογιου!

Επισης το κινητο ειναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ!!!ανοιγει τα παντα σε χρονο ρεκορ(παιχνιδια,φοτο,βιντεο)και το μενου του σφαιρα,μου εχει κανει ιδαιτερη εντυπωση,μπραβο νοκια!

Ακομα το ψαχουλευω και θα ερθω με περισοτερα συμπερασματα:)

Για τον φιλο που ρωταει αν αξιζει τα λεφτα του,του απαντω οτι αξιζει καθε ευρο που δινεις και οτι σε επιπεδο οθονης και καμερας ειναι ανωτερο η ισαξιο με κινητα που κοστιζουν αρκετα πιο ακριβα!

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έινια όλα τα λεφτά για 360-380€ ?

 

Είμαι σε δίλημμα από το να περιμένω το N80 η να πάω να αρπάξω ένα 6280 που είναι και πιο κόψω

 

βεβαια ξέρω το ένα είναι s60 το άλλο s40 αλλα.. τα λεφτά είναι κοντά στα 200 euro (διαφορα ενοω)

 

Για δώσε και λίγο παραπάνω πληροφορίες για τον ήχο του..

 

Τι τιμή έχει στα Νοκια Shop ? Παντος η Microland το εχει 361€

Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ του Γερμανου το εχει 396 Ευρω αγορα συσκευης.Γιατι τετοιες διαφορες;
Link to comment
Share on other sites

Στο σαιτ του Γερμανου το εχει 396 Ευρω αγορα συσκευης.Γιατι τετοιες διαφορες;

 

Γιατί έχουμε ελεύθερη αγορά μήπως; Ίσως ο Γερμανός δεν κάνει τόσο μεγάλες παραγγελίες και δεν μπορεί να κάνει καλύτερες τιμές. Ποιος ξέρει... Πάντως εσύ που γνωρίζεις πας και το παίρνεις όπου το βρεις φθηνότερα.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έινια όλα τα λεφτά για 360-380 εύρα ?

 

Είμαι σε δίλημμα από το να περιμένω το N80 η να πάω να αρπάξω ένα 6280 που είναι και πιο κόψω

 

βεβαια ξέρω το ένα είναι s60 το άλλο s40 αλλα.. τα λεφτά είναι κοντά στα 200 euro (διαφορα ενοω)

 

Για δώσε και λίγο παραπάνω πληροφορίες για τον ήχο του..

 

Άσε το Ν80 για μένα και πάρε το 6280. Όταν το ευχαριστηθείς θα έχει πέσει και η τιμή του Ν80 σε πολύ καλά επίπεδα και πας και το παίρνεις τότε :p. Στο λέω γιατί κι εγώ το Ν80 ήθελα αλλά τελικά θα βουτήξω το 6280 γιατί δεν είναι σίγουρο πότε θα βγάλει η ΝΟΚΙΑ το Ν80 και βαριέμαι να περιμένω (ίσως και κανα 3μηνο). Άσε που 580 ευρό για κινητό (και με τον κίνδυνο που πάντα υπάρχει να στο φάει κάποιος επιτήδειος) είναι πιστεύω πάρα πολλά.

Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

Άσε το Ν80 για μένα και πάρε το 6280. Όταν το ευχαριστηθείς θα έχει πέσει και η τιμή του Ν80 σε πολύ καλά επίπεδα και πας και το παίρνεις τότε :p. Στο λέω γιατί κι εγώ το Ν80 ήθελα αλλά τελικά θα βουτήξω το 6280 γιατί δεν είναι σίγουρο πότε θα βγάλει η ΝΟΚΙΑ το Ν80 και βαριέμαι να περιμένω (ίσως και κανα 3μηνο). Άσε που 580 ευρό για κινητό (και με τον κίνδυνο που πάντα υπάρχει να στο φάει κάποιος επιτήδειος) είναι πιστεύω πάρα πολλά.

 

Αυτό με κάνει ενώ πηγαίνω ένα βήμα μπροστά για το N80 να κάνω μετά πίσω είναι η τιμή και το ποτε θα βγει

 

Αυτό που μαρεσι στο N80 είναι το Wi-Fi και η μεγαλύτερη σε ανάλυση οθόνη. Εκτος από τα 3M camera και ότι είναι s60

 

Αφού σε ήχο, εικόνα, video, οθόνη, μπαταρία είναι καλο το 6280 λέω να το τσιμπήσω αυτήν την βδομάδα από microland :)

 

Κάτι ακόμα άμα το πάρο από microland με αυτήν την απόδειξη πάω στα nokia shops για σερωιψε, soft update κλπ σωστά? Δηλαδή αυτη είναι η εγγύηση (24 μήνες)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι σίγουρο πότε θα βγάλει η ΝΟΚΙΑ το Ν80 και βαριέμαι να περιμένω (ίσως και κανα 3μηνο)
sto nokia shop toy peiraia to n80 to eida shmera sthn bitrinaa...mazi kai to 6280...mhpws bghke(to n80)???:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...