Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο 6 μήνες προβλήματος στο κινητό, αποφάσισα να ρωτήσω:

 

Το Νόκια 6280 μου, όταν πάω στην επιλογή για να τραβήξω video, φωτογραφία Ή να κάνω video call μου εμφάνίζει πρόβλημα.:mad:

 

Δηλαδή, ασπρίζει η οθόνη και κάνει από μόνο του restart.

 

Μπορεί κάποιος/κάποια να μου απαντήσει και να μου πει τι μπορώ να κάνω για να λυθεί το πρόβλημαι;:worry: Γιατί θέλω να το πουλήσω...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο 6 μήνες προβλήματος στο κινητό, αποφάσισα να ρωτήσω:

 

Το Νόκια 6280 μου, όταν πάω στην επιλογή για να τραβήξω video, φωτογραφία Ή να κάνω video call μου εμφάνίζει πρόβλημα.:mad:

 

Δηλαδή, ασπρίζει η οθόνη και κάνει από μόνο του restart.

 

Μπορεί κάποιος/κάποια να μου απαντήσει και να μου πει τι μπορώ να κάνω για να λυθεί το πρόβλημαι;:worry: Γιατί θέλω να το πουλήσω...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

kai emena to kanei otan paw na steilw mia foto me mms...:(

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 6 μήνες προβλήματος στο κινητό, αποφάσισα να ρωτήσω:

 

Το Νόκια 6280 μου, όταν πάω στην επιλογή για να τραβήξω video, φωτογραφία Ή να κάνω video call μου εμφάνίζει πρόβλημα.:mad:

 

Δηλαδή, ασπρίζει η οθόνη και κάνει από μόνο του restart.

 

Μπορεί κάποιος/κάποια να μου απαντήσει και να μου πει τι μπορώ να κάνω για να λυθεί το πρόβλημαι;:worry: Γιατί θέλω να το πουλήσω...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Ποια αναβάθμιση έχετε (*#0000#)????

Μήπως v3.81 ??? Συνήθως αυτή τα παρουσίαζε κάτι τέτοια.

Τελευταία είναι η v6.43 για να ξέρετε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

 

Το προβλημα που εχω εγω με το 6280 ειναι οτι πηρα προσφατα ενα Bluetooth ακουστικο, τo itech clip IIs, και με το που το συνδεω με το κινητο ανοιγει αυτοματα η αναπαραγωγη μουσικης και παιζει τραγουδια! Οταν δε παω να βγω απο την αναπαραγωγη μουσικης, το ακουστικο αποσυνδεεται μονο του. Αν κανω να το ξανασυνδεσω, κανει παλι τα ιδια. Restart κτλ εχω δοκιμασει πολλες φορες... Εκδοση λογισμικου εχω την v5.92. Προβλημα συμβατοτητας δεν τιθεται συμφωνα με την εταιρια. Οποιος γνωριζει κατι περι του θεματος παρακαλω να απαντησει..:cry:

 

Ευχαριστω πολυ!

You don't score until you score.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!!

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει κάποια λύση για να αναβαθμισω το κινητό μου (6280 v3.60) χωρίς να το πάω σε κάποιο μαγαζι της Νοκια?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!!

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει κάποια λύση για να αναβαθμισω το κινητό μου (6280 v3.60) χωρίς να το πάω σε κάποιο μαγαζι της Νοκια?

Ευχαριστώ!

Μα φυσικά μέσω ίντερνετ!!Υπάρχει το πρόγραμμα της Nokia "Nokia Software Updater"...Τώρα,όσον αφορά την έκδοση που είχε το κινητό σου...Είναι παλιά και κάποια παιδιά που είχαν πιο καινούρια από εσένα δοκίμασαν αναβάθμιση και νέκρωσε...Στη σελίδα 148,ένα παιδί έχει ετοιμάσει οδηγό έτσι ώστε αν νεκρώσει το τηλέφωνο να μπορέσεις να το επαναφέρεις...Και θα έχεις την 5.92 και ύστερα θα κάνεις την αναβάθμιση κανονικά...Εγώ σου προτείνω πρώτα να πας στην 148,να δεις τη διαδικασία που απαιτείται και ύστερα κάνεις προχωράς αν θέλεις...Εγώ πάντως που το έπαθα,μπόρεσα και το επανέφερα το κινητό φίλης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

 

Το προβλημα που εχω εγω με το 6280 ειναι οτι πηρα προσφατα ενα Bluetooth ακουστικο, τo itech clip IIs, και με το που το συνδεω με το κινητο ανοιγει αυτοματα η αναπαραγωγη μουσικης και παιζει τραγουδια! Οταν δε παω να βγω απο την αναπαραγωγη μουσικης, το ακουστικο αποσυνδεεται μονο του. Αν κανω να το ξανασυνδεσω, κανει παλι τα ιδια. Restart κτλ εχω δοκιμασει πολλες φορες... Εκδοση λογισμικου εχω την v5.92. Προβλημα συμβατοτητας δεν τιθεται συμφωνα με την εταιρια. Οποιος γνωριζει κατι περι του θεματος παρακαλω να απαντησει..:cry:

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Τελευταίο firmware είναι 6.43 για το 6280. Τώρα για συμβατότητα δεν ξέρω πάντα θα υπάρξει μία περίπτωση που μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα. Καλό είναι κάνεις την αναβάθμιση και να δεις το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλημερα και καλη χρονια σε ολους!!!

Μια ερωτηση:

Ειχα μεχρι προτινος το 7270 και ημουνα αρκετα ευχαριστημενος(ειδικα τις λειτουργιες του).

Ειπα λοιπον να το αλλαξω με ενα SE W580i.

Αγορασα το τελευταιο αλλα ρε παιδια ειναι χρονια πισω σε επιλογες και λειτουργικοτητα απο οτι το Νοκια.Πιστευα οτι θα ειχε βελτιωθει η ericsson αλλα ματαια :(:(

Τελος παντων αποφασισα να το ανταλλαξω με καινουργιο 6280.

Τελικα η τελευταια εκδοση που αναφερετε ειναι καλη ή θα εχω προβληματα;

Ποτε βγηκε αυτη ετσι ωστε να ξερω τι κατασκευης και μετα να αγορασω;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις :)

Link to comment
Share on other sites

6280/6288 RM-78 08/08/07 348,0 6.43

και από το γεγονός ότι η ΝΟΚΙΑ δεν έχει βγάλει κάτι από τότε σημαίνει ότι η τελευταία έκδοση λειτουργεί μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από μένα. Εγκατέστησα σήμερα σ ένα nokia shop την τελευταία έκδοση 6.43. Ιδιαίτερες διαφορές δεν είδα σε σχέση με την προηγούμενη εκτός του ότι όταν έχεις προφύλαξη οθόνης ενεργοποιημένη η οθόνη μένει εκεί και δεν σβήνει παρότι είναι ενεργοποιημένη και η εξοικονόμηση μπαταρίας και η νάρκη. Κατά τ άλλα 47,90 € η μπαταρία στη Nokia. Η πιο ακριβή από όλες τις μπαταρίες. Την άλλαξα γιατί δεν κράταγε ούτε μια μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποσο σου κραταει η μπαταρια? Στο e-shop παντως την εχει 40 ευρω...

 

Σημαντικη προσθηκη με την αναβαθμιση ειναι οτι μπορεις να στειλεις πολλα αρχεια ταυτοχρονα με ΒΤ.

Δεν ξερω αν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα πιο πριν, εγω τωρα το ανακαλυψα!!

Link to comment
Share on other sites

Κατά τ άλλα 47,90 € η μπαταρία στη Nokia. Η πιο ακριβή από όλες τις μπαταρίες.

 

Στο e-shop παντως την εχει 40 ευρω...

 

Την BL-5C παίρνει το 6280;

Ρίξτε μια ματιά εδώ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Την BL-5C παίρνει το 6280;

Ρίξτε μια ματιά εδώ... ;)

 

Δεν παίρνει αυτήν. Είναι η BP-6M και είναι 1100 mAh .

 

Τωρα ποσο σου κραταει η μπαταρια? Στο e-shop παντως την εχει 40 ευρω...

 

 

 

Σήμερα την πήρα θα δω πόσο θα κρατήσει. Το είδα στο eshop ότι την έχει 40 € αλλά μαζί με την αποστολή συν 3 € λέω μια που πήγα για αναβάθμιση να την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Στο site αναφερει το 6820, οχι το 6280.

 

Είναι αυτό που λεν: "καλύτερα 4 μάτια παρά 2"!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι με την 6.43 που έβαλα πριν λίγες μέρες. Όταν έχω ενεργοποιημένο το κανονικό προφίλ και το αλλάζω σε ένα άλλο π.χ. στο στυλ 2 το οποίο έχω μετονομάσει με το όνομά μου, ενώ δείχνει να έχει αυτό, στην πραγματικότητα έχει κρατήσει το κανονικό. Το έπαθα σήμερα στη δουλειά και ενώ νόμιζα ότι το είχα χαμηλωμένο άρχισε να βαράει και να παίζουν μπουζούκια. Συν του ότι μένει το screen saver και δεν σβήνει η οθόνη.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο, οποιος θελει προσοψη να παει σε μαγαζι ΝΟΚΙΑ.

Εχουν πεσει πολυ οι τιμες. Επισης μπορεις να παρεις ξεχωριστα οποιο κομματι θες.

Εγω πηρα το πισω καλυμα με 4,10 ευρω!

Ομως το μπροστινο καλυμα και τα πληκτρα κοστιζουν περιπου το διπλασιο.

 

Το αναφερω γιατι στο ιντερνετ που κοιταξα οι τιμες ηταν κοντα στα 25 ευρω χωρις τα πληκτρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το νοκια 6280 και μετεφερα καποια μηνυματα στο φακελο ''αποθηκευμενα στοιχεια''.αυτα τα μηνυματα δε μπορω να τα μεταφερω ουτε μεσω pc suite αλλα ουτε μπορς να τα ξαναεπαναφερω στα εισερχομενα.μπορειτε να μου πειτε τι να κανω για να τα μεταφερω σε αλλο κινητο νοκια?εαν βεβαιωσ γινεται. ευχαριστω εκ των προτερων...
an einai na erthei,tha erthei.alliws tha prosperasei.
Link to comment
Share on other sites

mipws exei kaneis na mou dwsei

kanena programa face warp gia to 6280?

euxaristw

 

Δες στο aivanet.com ή ψάξε για το facewarp του Κ800 μήπως δουλέυει και στο δικό σου....

Link to comment
Share on other sites

Λόγω έλλειψης χρόνου, το λινκ που έδινα για τα προγράμματα και το firmware έπαψε να ενημερώνεται και συνεπώς διαγράφηκε. Επειδή μου είναι αδύνατο να το συντηρώ, όποιος έχει τα προγράμματα μπορεί να κάνει ένα καινούργιο και να το μοιράζει.

 

PM που ζητάνε λινκ από εμένα δεν θα απαντώνται. Ευχαριστώ

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.10031/254; U; el))

 

Σορυ αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά το 6280 ξεκλειδώνεται με κάποιο προγραμμά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...