Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτο καταναλωνει πολυ μπαταρια?να εχεις εννοω διπλη λειτουργια?

 

Φυσικα μιας και ψαχνει συνεχεια για να δει αν μπορει να συνδεθει σε 3G αλλιως κανει switch σε GSM. Μιλαμε θα εχεις πολυ μεγαλη διαφορα στην αυτονομια τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks παιδια.Να ρωτησω κατι αλλο?ποσο μεγεθος εχει η μελυτερη φωτογραφια που εχετε βγαλει?γιατι εγω εβγαλα καποιες πριν μερικες μερες και καποιες απο αυτες ηταν 1 μεγα...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να συνδεθεί μέσω GPRS για να κάνει Firmware Update F.O.T.A.

Όταν προσπαθώ να συνδεθώ μου βγάζει μήνυμα λάθους “Service provider support not found”, ενώ έχω κανονικά ρυθμίσεις “Access Point” για το internet με το οποίο συνδέομαι με το Opera Mini.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση από 3.60->5.92 στο κατάστημα της Βεραντζέρου

Όντως παρατηρώ αισθητή αύξηση της ταχύτητας περιήγησης, ειδικά στη κάρτα μνήμης!

Το PcSuite δούλεψε άψογα κι έκανα restore επιτυχημένα

 

(Πολύ χρήσιμα βρήκα τη μπάρα προόδου με ποσοστό όταν στέλνεις κάτι και την μπάρα όταν παίζει mp3 από την έκθεση, αλλά μάλλον αυτά ήταν από τη προηγούμενη έκδοση)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση από 3.60->5.92 στο κατάστημα της Βεραντζέρου

Όντως παρατηρώ αισθητή αύξηση της ταχύτητας περιήγησης, ειδικά στη κάρτα μνήμης!

Το PcSuite δούλεψε άψογα κι έκανα restore επιτυχημένα

 

(Πολύ χρήσιμα βρήκα τη μπάρα προόδου με ποσοστό όταν στέλνεις κάτι και την μπάρα όταν παίζει mp3 από την έκθεση, αλλά μάλλον αυτά ήταν από τη προηγούμενη έκδοση)

 

Εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση;:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την εξυπηρέτηση;:shifty:

 

Πολύ καλές νομίζω!

Πήγα, είπα οτι θέλω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, με ρώτησε βέβαια αρκετές φορές αν έχει κάποιο πρόβλημα, είπα οτι τίποτα ιδιαίτερο απλά θέλω να κάνω την αναβάθμιση, μου είπε άφησέ το να το δούμε κι έλα σε δυο ώρες!

 

Πέρασα να το πάρω μετά από 4 ώρες και ήταν έτοιμο!

 

(Τη μπαταρία μου ζήτησε να την αφήσω)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δει αν λειτουργει ακόμα το κολπο για τα video (με το Play+*) που εξαφανιζονται τα Pause και Back με την v5.92 ?

 

Στο δικό μου δε λειτουργεί εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος:worry:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές νομίζω!

Πήγα, είπα οτι θέλω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, με ρώτησε βέβαια αρκετές φορές αν έχει κάποιο πρόβλημα, είπα οτι τίποτα ιδιαίτερο απλά θέλω να κάνω την αναβάθμιση, μου είπε άφησέ το να το δούμε κι έλα σε δυο ώρες!

 

Πέρασα να το πάρω μετά από 4 ώρες και ήταν έτοιμο!

 

(Τη μπαταρία μου ζήτησε να την αφήσω)

Το πάθημα έγινε μάθημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδια.Να ρωτησω κατι αλλο?ποσο μεγεθος εχει η μελυτερη φωτογραφια που εχετε βγαλει?γιατι εγω εβγαλα καποιες πριν μερικες μερες και καποιες απο αυτες ηταν 1 μεγα...

 

Εμένα οι μεγαλύτερες είναι περίπου 600-700ΚΒ στη καλύτερη ποιότητα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να απανεργοποιηθει η δονηση στην αφυπνιση?ειναι λες και γινεται σεισμος καθε πρωι....
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να απανεργοποιηθει η δονηση στην αφυπνιση?ειναι λες και γινεται σεισμος καθε πρωι....

 

Εννοείς μόνο στην αφύπνιση, έτσι;

Γιατί εγώ που έχω απενεργοποιήσει τη δόνηση στους ήχους κλήσεις, δεν έχει και στην αφύπνιση..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για το γνωστο θέμα της προβληματικής αναβάθμισης...

 

Ολα δείχνουν ότι εφόσον το κινητό γίνει 6288 δεν μπορεί να δεχθεί το firmware του 6280! Ηδη δυο Nokia Shop σηκωσαν τα χερια ψηλα, και με παρέπεμψαν στο κεντρικο service της Nokia και αμέσως επόμενη επιλογη η Γερμανία!

 

Προς το παρόν δεν ξέρουν γιατί συμβαίνει αυτό, δείχνει κάποιο προβλημα του software αναβάθμισης σε εμενα, αλλά τα Nokia Shop Στη Ζ.Πηγής/Σολωνος και στον Πειραιά έχουν πρόβλημα! Για τις αναβαθμίσεις να προτιμάτε τα Nokia Shop της Βερανζέρου και στην Αφροδίτης στο Π. Φάληρο (Πολυ εξυπηρετικοι).

 

Αυτά προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα την ταχυτητα ειναι αρκετα πιο γρηγορο τωρα απο πριν, ειδικα στην περιηγηση στην καρτα μνημης.

Στο site της Nokia-asia βγηκε και η εκδοση PCsuite 6.8.14 που αναγνωριζει το 6288. Απλα ειναι στα αγγλικα, εγω την καυεβασα και δουλεψε και το καλωδιο.

 

Θα τη βρείτε στο link http://www.nokia-asia.com/nokia/0,8764,97763,00.html?content2

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,

molis simera pira epitelous to 6280 apo to germano.

apo ta prwta 10 lepta piga na mpw se java efarmogi k ekane reset apo mono tou. meta kanonika. meta apo mia wra xana dio fores kapaki epannekinisi. apo ti eida exei v.03.60 k einai palia. alla einai dinaton 6 wron kinito na kanei tetoies vlakeies???? spastika asxima tha paw na tous to petaxw sto kefali. prwti fora psonisa apo to germano k apogoiteftika(kai me tin exipiretisi tous...) oute kan tin karta sim mou evalan. Mipws xerete an to nokia club tis dramas einai ok stis anavathmiseis?

 

 

 

***exete tipota kaloudia se java k etsi? dwste me pm kanena url an mporite! :D

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "είναι οκ στις αναβαθμίσεις"; Αν έχουν την τελευταια έκδοση (v5.92) πες τους να την περάσουν. Σε γενικές γραμμές δε μπορει να πάει κάτι στραβά!
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,

molis simera pira epitelous to 6280 apo to germano.

apo ta prwta 10 lepta piga na mpw se java efarmogi k ekane reset apo mono tou. meta kanonika. meta apo mia wra xana dio fores kapaki epannekinisi. apo ti eida exei v.03.60 k einai palia. alla einai dinaton 6 wron kinito na kanei tetoies vlakeies???? spastika asxima tha paw na tous to petaxw sto kefali. prwti fora psonisa apo to germano k apogoiteftika(kai me tin exipiretisi tous...) oute kan tin karta sim mou evalan. Mipws xerete an to nokia club tis dramas einai ok stis anavathmiseis?

 

 

 

***exete tipota kaloudia se java k etsi? dwste me pm kanena url an mporite! :D

Γειά σου φίλε μου,

 

Τα restart μάλλον οφείλονται στο παλιο firmware. Να πάς για αναβάθμιση και να ζητήσεις το firmware 5.92 αλλά ανέφερέ στο Nokia Shop της Δράμας το ζήτημα με το 6288 μήπως τελικα είναι κάποιο πρόβλημα χειρισμού κατά την αναβάθμιση. (Αυτό μάλλον εννοει Pappoulis για το εαν ειναι OK)

 

Όσο για τον Γερμανό βρίσκεται σε φάση αναδιοργάνωσης :-)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μολις πηρα και εγω το κινητο μου και εχει προβλημα στα πληκτρα 7 και * . πρεπει να τα πατησεις δυνατα προς την εξωτερικη τους μερια. Δευτερα παεω για αλλαγη συσκευης στανταρ,αλλα ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει και σε καποιον άλλο αυτο ??
www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω εγγραφη βιντεο πολλες φορες οταν μετα παω να δω το βιντεο μου το δειχνει και καποια στιγμη κατα τη διαρκεια της αναπαραγωγης κανει καποια σπασιματα η εικονα και μετα οτα παω να το ξαναπαιξω μου λεει μη υποστηριζομενη η κατεστραμμενη μορφη αρχειου.το ιδιο και αν το μεταφερω και στον υπολογιστη.τι ειναι παλι αυτο?το κανει σε κανεναν αλλο?τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

 

 

Εχω και γω το 6280 εδω και λιγες μερες και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!

 

Εχω μονο 2 ερωτησεις:

 

1) Στη φορτιση της μπαταριας στην αρχη πρεπει να το αφησω να αποφορτιστει τελειως και μετα να το φορτισω μεχρι να βγαλει "ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ" και αυτο για 3 φορες ε; Ομως, θυμαμαι οτι στα παλια κινητα επρεπε να φορτιζουμε την μπαταρια γυρω στις 15-16 ωρες στην αρχη, ισχυει αυτο;

 

2) Πως μπορω να δω βιντεο mpg απο υπολογιστη στο κινητο; Θα πρεπει να αλλαξω επεκταση η μπορω να βρω κανενα προγραμμα; Αν πρεπει να αλλαξω επεκταση, τι πρεπει να βαλω και με ποιο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο με τις 15-16 ωρες δεν ισχυει. Στο manual αναφερει οτι "φορτιστε το κιν. σας μεχρι να εμφανιστει το μηνυμα μπαταρια φορτισμενη"
www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

 

 

Εχω και γω το 6280 εδω και λιγες μερες και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!

 

Εχω μονο 2 ερωτησεις:

 

1) Στη φορτιση της μπαταριας στην αρχη πρεπει να το αφησω να αποφορτιστει τελειως και μετα να το φορτισω μεχρι να βγαλει "ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ" και αυτο για 3 φορες ε; Ομως, θυμαμαι οτι στα παλια κινητα επρεπε να φορτιζουμε την μπαταρια γυρω στις 15-16 ωρες στην αρχη, ισχυει αυτο;

 

2) Πως μπορω να δω βιντεο mpg απο υπολογιστη στο κινητο; Θα πρεπει να αλλαξω επεκταση η μπορω να βρω κανενα προγραμμα; Αν πρεπει να αλλαξω επεκταση, τι πρεπει να βαλω και με ποιο προγραμμα;

 

Πολυ καλη η επιλογη σου για το τηλεφωνο. Οσον αφορα τωρα την φορτιση οι 15 ωρες ισχυαν για τις παλιες μπαταριες. Αρκουν 3-4 πληρεις φορτισεις, μεχρι να βγαλει "ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ"

Link to comment
Share on other sites

2) Πως μπορω να δω βιντεο mpg απο υπολογιστη στο κινητο; Θα πρεπει να αλλαξω επεκταση η μπορω να βρω κανενα προγραμμα; Αν πρεπει να αλλαξω επεκταση, τι πρεπει να βαλω και με ποιο προγραμμα;

 

Υπάρχουν πολλά προγράμματα που μετατρέπουν τα βιντεο που έχεις στον υπολογιστή σε μορφή κατάλληλη για κινητό (3gp).

Ένα από αυτά είναι το ImTOO 3GP Video Converter

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Axa! Κατεβασα το εν λογω προγραμμα που λες, αλλα ειναι σε... trial version!! ... Να δουμε ποσο θα αντεξει..

 

Και κατι αλλο, να προτιμαω mp4 ή 3gp; Eμενα το δευτερο μου βγηκε καλυτερο!!

 

Οσον αφορα την μπαταρια, ναι, την πρωτη φορα που το φορτισα το αφησα μεχρι να φορτισει πληρως! Δεν εγραφε τιποτα για 15 ωρες στο manual και δεν ηθελα να το ρισκαρω!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...