Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι και εγω κατοχος αυτου του υπεροχου κινητου αλλα εχω ενα προβλημα και θελω να μου πειτε την γνωμη σας...

οταν τοποθετω στο κινητο την καρτα μνημης το πορτακι δεν εφαρμοζει καλα και με το που ανοιγω το κινητο για να πληκτρολογησω κατι ανοιγει και πεταει την καρτα εξω. οταν η καρτα δεν ειναι μεσα το καπακι εφαρμοζει καλα. Ενω με την καρτα μεσα μου φενεται οτι το ελατηριο που εχει για να βγαινει σπρωχνει το καπακι προς τα εξω με αποτελεσμα να μην μπορει να κλεισει

 

Otan bazis mesa tin karta eisai sigouros oti akougete ena tsik ? (Diladi exei mpi kala) kai meta klinis to kapaki

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή των video που τραβάω απο το κινητό..Το nokia multimedia player λέει οτι το αρχείο δεν υποστηρίζεται.Το μοναδικό πρόγραμμα που τα παίζει είναι το quicktime και αυτό οχι όλα..Καμία ιδέα?:O
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή των video που τραβάω απο το κινητό..Το nokia multimedia player λέει οτι το αρχείο δεν υποστηρίζεται.Το μοναδικό πρόγραμμα που τα παίζει είναι το quicktime και αυτό οχι όλα..Καμία ιδέα?:O

Αν έκανες ένα μικρό κόπο να ψάξεις σ' αυτό το thread λίγες σελίδες πιο πίσω θα έβρισκες την απάντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς αν το 6280 φορτίζει μεσω του usb?

Ή έστω αν έχει βγεί φορτιστής αυτοκινήτου σε κανένα απο τα γνωστά καταστήματα αλυσίδες???

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς αν το 6280 φορτίζει μεσω του usb?

Ή έστω αν έχει βγεί φορτιστής αυτοκινήτου σε κανένα απο τα γνωστά καταστήματα αλυσίδες???

Όχι, δεν φορτίζει μέσω USB (καλύτερα). Φορτιστή αυτοκινήτου μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους ήδη υπάρχοντες σε συνδυασμό με το ανταπτοράκι (λύση μεν, λίγο ακριβή δε).

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες ένα μικρό κόπο να ψάξεις σ' αυτό το thread λίγες σελίδες πιο πίσω θα έβρισκες την απάντηση ;)

 

Τον έκανα τον κόπο να κοιτάξω πρίν ρωτήσω αλλά δεν βρήκα κάτι..Μπορεί να μου ξέφυγε..Thanks anyway

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο την όλη φράση: "Software issues will be solved in the upcoming ROM and hardware problems in the upcoming weeks/months when new versions come off the fabrication lines" Κρατάμε το πρώτο μέρος και συμπεραίνουμε:blink: "Απλούστατα το καινούργιο λογισμικό θα ενσωματωθεί στις νεοπαραγόμενες συσκευές " Δε νομίζω....!!!!!:D αν όντως αυτος ο άνθρωπος στο ξένο forum ξέρει τι λέει πολύ φοβάμαι οτι ίσος αλλάξουν γραμμή παραγωγής τους επόμενους μήνες ή βγεί κάποιο 6280ι,κ,ξ δεν ξέρω και εγώ τι... Δεν ξέρω αν έχει ξανα γίνει κάτι τέτοιο αλλά ας μην το θάβουμε έτσι απλά!!!!!

 

Δεν θα αλλάξουν γραμμή παραγωγής.Απλά θα βελτιώσουν την ήδη υπάρχουσα , γιατί υπάρχουν προβλήματα(όπως ο τζόγος στο slide και στην υποδοχή της κάρτας μνήμης)Παράλληλα, με νέο update θα διορθωθούν πολλά από τα προβλήματα στο λογισμικό.

Πάντως , και μέχρι να γίνουν όλα αυτά...το κινητό θα πουλιέται κανονικότατα σαν να μην τρέχει τίποτα

Ε, ρε ξύλο που το θέλουν:hunter:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ να το φερει και η vodafone ΑΝΤΕ!

Μου ειπαν απο βδομαδα. ελπιζω να ισχυει και να ερθει κ με το καινουριο λογισμικο...

 

α! και απ'οτι καταλαβα θα ερθει unbranded χωρις μενου Vodafone :drool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου συσκευή δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα !

Ούτε software αλλά ούτε και hardware....:happy:

 

Είναι λίγο πιο κουνιστό από ένα Samsung D600 αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Μήπως κάποιοι τα παραλένε ?!?!? :confused:

 

Υπάρχουν άλλοι σαν εμένα που τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έχουν

κανένα πρόβλημα με το 6280 τους ; :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου συσκευή δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα !

Ούτε software αλλά ούτε και hardware....:happy:

 

Είναι λίγο πιο κουνιστό από ένα Samsung D600 αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Μήπως κάποιοι τα παραλένε ?!?!? :confused:

 

Υπάρχουν άλλοι σαν εμένα που τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έχουν

κανένα πρόβλημα με το 6280 τους ; :happy:

Και'γω μια χαρά το βρίσκω με ανεκτό μηδαμινό τζόγο,όλα καλά και από άποψης λογισμικού κλπ.Πίστεύω ωστόσο ότι τελικά αν σου πέσει συσκευή πλημμελούς κατασκευής/συναρμολόγησης (αρκετές στο 6280) θα τα παραλές και όχι μόνο,θα φωνάζεις δυνατά,με κάθε δίκιο στην ενδεχόμενη υπερβολή της στιγμιαίας αγανάκτησης...μην ξεχνάμε ότι τα χρήματα που δίνουμε είναι αρκετά για αυτές τις εποχές οικονομικής δυσπραγίας για να αποκτήσουμε ένα σωστό κινητό(6280) λειτουργικά και αισθητικά μελετημένο,χωρίς ελλατώματα.Το μόνο σίγουρο είναι ότι το 6280 είναι άριστο αλλά έχει και περιθώρια βελτίωσης όσον αφορά την ποιότητα συναρμολόγησης.

Link to comment
Share on other sites

Και'γω μια χαρά το βρίσκω με ανεκτό μηδαμινό τζόγο,όλα καλά και από άποψης λογισμικού κλπ.Πίστεύω ωστόσο ότι τελικά αν σου πέσει συσκευή πλημμελούς κατασκευής/συναρμολόγησης (αρκετές στο 6280) θα τα παραλές και όχι μόνο,θα φωνάζεις δυνατά,με κάθε δίκιο στην ενδεχόμενη υπερβολή της στιγμιαίας αγανάκτησης...μην ξεχνάμε ότι τα χρήματα που δίνουμε είναι αρκετά για αυτές τις εποχές οικονομικής δυσπραγίας για να αποκτήσουμε ένα σωστό κινητό(6280) λειτουργικά και αισθητικά μελετημένο,χωρίς ελλατώματα.Το μόνο σίγουρο είναι ότι το 6280 είναι άριστο αλλά έχει και περιθώρια βελτίωσης όσον αφορά την ποιότητα συναρμολόγησης.

 

Χμμμ.

ούτε ο εκπρόσωπος τύπου της Nokia δεν θα τα έλεγε καλύτερα.

Εγώ πάντως που είδα το κινητό στο Πλαίσιο και το περιεργάστηκα κάμποση ώρα , έχω να πώ ότι το slide είναι απαράδεκτο.

Κατά τα λοιπά , μια χαρά είναι το κινητό.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ να το φερει και η vodafone ΑΝΤΕ!

Μου ειπαν απο βδομαδα. ελπιζω να ισχυει και να ερθει κ με το καινουριο λογισμικο...

 

α! και απ'οτι καταλαβα θα ερθει unbranded χωρις μενου Vodafone :drool:

 

Άντε να το φέρει η Vodafone. Και εγώ αυτό λέω. Αφού μου είπαν ότι το 6270 δεν πρόκειται να το φέρουν αποφάσισα να πάρω το 6280 :)

Είσαι σίγουρος όμως ότι θα βγει χωρίς μενού Vodafone? Χτες που πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα της καλλιθέας μου είπαν ότι αργεί επειδή θα έχει μενού Vodafone.

Σε ποιο κατάστημα ρώτησες εσύ? Άντε να δούμε θα το πάρουμε πριν το Πάσχα? :worry:

 

 

Και να ρωτήσω και κάτι. Σε τι χρώματα υπάρχει?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου συσκευή δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα !

Ούτε software αλλά ούτε και hardware....:happy:

 

Είναι λίγο πιο κουνιστό από ένα Samsung D600 αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Μήπως κάποιοι τα παραλένε ?!?!? :confused:

 

Υπάρχουν άλλοι σαν εμένα που τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν έχουν

κανένα πρόβλημα με το 6280 τους ; :happy:

 

Kanena problima kai apo software kai apo hardware. Episis ontos meriki ta paralene oti to kinito kouniete parapoli kai apontharinoun kapious apo to na to agorasoun.

 

To kinito einai apla telio!!

 

Και να ρωτήσω και κάτι. Σε τι χρώματα υπάρχει?

 

Carbon Black (apo to mprostino meros to giro giro einani mauro) kai Graphite grey (pali apo to mprostino meros to giro giro einai asimi)

 

Emena to Carbon Black mou fenete kalitero!! Asxeta an sto avatar mou einai to Graphite grey :p (den exw ali epilogi)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει καμία θήκη που να αγκαλιάζει χώρια τα δυο μέρη μπας και εσφιγγε λιγο η μεταξύ τους απόσταση????

 

Καλη ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε βρει καμιά δερμάτινη θήκη για το κινητό; Στα Nokia shops ακόμα δεν υπάρχει τίποτα :what:
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει μια πολυ ωραια της Krusell στην Αθηνα. Στη Θεσσαλονικη πρεπει να εχει στο καταστημα με τα κινητα στο Carrefour Ευκαρπιας.

Από που την αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το φέρει η Vodafone. Και εγώ αυτό λέω. Αφού μου είπαν ότι το 6270 δεν πρόκειται να το φέρουν αποφάσισα να πάρω το 6280 :)

Είσαι σίγουρος όμως ότι θα βγει χωρίς μενού Vodafone? Χτες που πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα της καλλιθέας μου είπαν ότι αργεί επειδή θα έχει μενού Vodafone.

Σε ποιο κατάστημα ρώτησες εσύ? Άντε να δούμε θα το πάρουμε πριν το Πάσχα? :worry:

 

 

Και να ρωτήσω και κάτι. Σε τι χρώματα υπάρχει?

 

Με πηραν τήλ. απο Vodafone χτες και μου ειπαν να περασω Πεμπτη απογευμα να το παραλαβω σε μαυρο χρωμα :D ....οποτε αν το εχει εδω στην Ξανθη θα το εχουν και στην Αθηνα..

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου κοστίζει?Καλύπτει τα δύο μερη ξεχωριστά? μπορείς να το ανοιξεις να γράψεις μήνυμα η πρέπει να το βγάλεις απο τη θήκη?
Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τήλ. απο Vodafone χτες και μου ειπαν να περασω Πεμπτη απογευμα να το παραλαβω σε μαυρο χρωμα :D ....οποτε αν το εχει εδω στην Ξανθη θα το εχουν και στην Αθηνα..

 

Εγω το περιμενω απο καταστημα των αμπελοκηπων στη θεσσ/νικη. και απ'οτι μου ειπαν θα ερθει οπως ειναι απο την νοκια χωρις μενου vod. τωρα δεν ειναι και να τους πολυεμπιστευεσαι. και τους ειπα να μου κρατησουν ενα αλλα δεν με πηραν ακομα τηλ.

 

μπορεις να μαθεις αν τελικα θα ειχει σηματακι και μενου vodafone?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...