Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής.. Τα εικονίδια όντως λείπουν από το κεντρικό μενού, επίσης εμφανίζεται η ημερομηνία κάτω από τον παροχέα (ενώ πριν νομίζω δεν εμφανιζόταν, και..... ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΛΝΕΙ MMS ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ 3G (ΤΙ ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΛΙ)

Ξεκάθαρα θέμα δικτύου / κάλυψης / μεταγωγής υπηρεσίας αποστολής-λήψης δεδομένων GPRS/UMTS ή εναλλακτικά το προφίλ MMS δεν είναι σωστό σε κάποιες παραμέτρους(σβήστα όλα και ξαναστείλτα με την υπηρεσία ρυθμίσεων της ΝΟΚΙΑ):confused: :worry: και finally χαλάρωσε,το κινητό είναι εντάξει,θα δουλέψουν όλα σωστά,να είσαι παρατηρητικός πότε και σε ποιες περιπτώσεις δεν στέλνει(στην τάδε περιοχή,ένδειξη σήματος κλπ.),την άκρη έτσι την βρίσκεις όχι με αντικατάσταση συσκευής:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ,

Α Λ Λ Α...

πρέπει σε σύντομο χρόνο επειδή λήγει το συμβόλαιο μου, είμαι φαντάρος (δεν μπορώ να διαβάσω 80 σελίδες) και χρειάζομαι ένα τηλ. άμεσα, να μάθω αν το εν λόγω κινητάκι είναι αξιόλογο.

Διαβάζω οτι είναι πολυ καλά εξοπλισμένο (έχει τα πάντα νομίζω!).

Αλλά θα ήθελα να περιμένω και το Nokia 6233, το οποίο μάλλον αργεί...

Εν κατακλείδι...

Ζητώ από τους κάτόχους και χρήστες του να μου πουν:

1. Γενικά είναι ένα "καλό" τηλεφωνάκι;

2. Ποια είναι τα βασικά του Μειονεκτήματα (που σίγουρα θα υπάρχουν). Διάβασα στα γρήγορα κάτι για ελαττωματικές παρτίδες και κάτι μυστήρια restarts... Έχουν λυθεί με firmware update;

3. Αναμένεται τυχόν αντικαταστάτης του μοντέλου και πότε;

4. Από πότε περίπου κυκλοφορεί;

5. Έχω το headset της Nokia HS-11W. Το έχει κανείς; Λειτουργεί με τη συσκευή κανονικά;

6. Ο μηχανισμός του αρχίζει να τρίζει στην πορεία της χρήσης του;

 

Ευχαριστώ όλους προκαταβολικά (και φανταρικά :hunter: )

1. Το "καλό" είναι σχετικό, οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω αν δε μας πεις τι είναι για εσένα το "καλό"

 

2. Τα restarts δε συμβαίνουν συχνά και δεν αφορούν πολλές συσκευές. Το πρόβλημα είναι με το μηχανισμό slide που αν δεν το προσέξεις από την αρχή θα έχεις πρόβλημα αργότερα. Αν ο μηχανισμός δεν είναι "σφιχτός" από την αρχή, με την πολλή χρήση πάνω-κάτω θα χαλαρώσει. Μπορεί να μην είναι και ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά εγώ δεν θέλω να κουνιέται ολόκληρο το πάνω μέρος όταν πατάω τα πλήκτρα ελέγχου. Επίσης θα χάσει μεταπωλητική αξία.

 

3. Αντικαταστάτης δεν προβλέπεται να υπάρξει (σε slide), αλλά έρχονται τα 6233 και 6234 (VF) σε μορφή candybar. Πάντως τα Series40 σταματάνε εδώ καθώς η έκδοση v3 θα είναι η τελευταία των Series 40. Το πιο πιθανό είναι να περάσουμε στα Symbian ακόμα και για τα mid-range κινητά όπως το 6280. Η σειρά 40 θα παραμείνει μόνον για τα μικρών δυνατoτήτων κινητά της Nokia. Οπότε αντικαταστάτη μην περιμένεις.

 

4. Κυκλοφορεί εδώ και ενάμυσι μήνα περίπου.

 

5. Όλα τα headsets της Nokia λειτουργούν με τα κινητά της.

 

6. Δεν τρίζει ακριβώς, απλά κουνιέται το πάνω κινούμενο μέρος.

 

Συμπερασματικά θα το αγόραζα πάλι. Έχει τρομερές δυνατότητες για μη-Symbian κινητό και πολλές παραμετροποιήσεις.

 

BUY IT !!

Link to comment
Share on other sites

Δεκτά όλα αυτά ΟΜΩΣ:

Όταν μέσω GSM δεν στέλνει MMS, εξήγησέ μου πώς την ΙΔΙΑ στιγμή αν βάλω 3G θα στείλει;;;;

 

Τις ρυθμίσεις (προ αναβάθμισης) τα έχω χιλιοστείλει τόσο εγώ, όσο και η Vf (έχω γράψει τουλάχιστον 3 ώρες συνομιλιών μαζί τους).

 

.....

 

Μόλις έκανα την εξής δοκιμή. Είναι δίπλα μου ένας φίλος με 3G συσκευή (Vf). Τον φώναξα να έρθει για να κάνουμε μια απλή δοκιμή. Να ανταλλάξουμε κάρτες. Το κάναμε -βασικά βάλαμε και τις δύο στο δικό μου γιατί στο δικό του (SE) δεν γινόταν να απενεργοποιήσουμε το 3G και να λειτουργεί μόνο με GSM- και το αποτέλεσμα είναι ότι με τη δική του κάρτα δουλεύει από την πρώτη κιόλας στιγμή, ενώ βάζοντας τη δικιά μου δεν δούλευε.

 

Κάναμε την αλλαγή επί τόπου 2-3 φορές και συνέβη κάθε φορά το ίδιο. Οπότε μήπως φταίει η κάρτα.... Θα πάω να την αλλάξω αύριο (γιατί μεταξύ μας θα στεναχωριόμουν πολύ να έμπαινα στη διαδικασία αντικατάστασης -δεν είμαι τέτοιος τύπος, "δένομαι" με τα πράγματά μου :p)

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, αντικατάσταση γίνεται σε οποιοδήποτε κατάστημα Vf ή πρέπει να πάω εκεί που το αγόρασα;;;;

(Μου μπήκε μια ιδέα.... μήπως να φταίει η κάρτα;;;)

Λοιπον φιλαρακι το σκεφτηκα και εγω και ηθελα να σου το πω!

Εαν η καρτα sim ειναι παλια δεν παιζει σε οτι αφορα 3g τεχνολογιες και τα συναφη ετσι πας vodafone και επιτοπου μεσα σε 10 λεπτα το πολυ σου αντικαθιστουν την καρτα sim με καινουργια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα και επιπροσθετα καινουργια τεχνολογια και καλα 3g!

Αν θυμαμαι καλα κοστιζει 17 ευρω αυτη η μετατροπη της καρτας.

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Δεκτά όλα αυτά ΟΜΩΣ:

Όταν μέσω GSM δεν στέλνει MMS, εξήγησέ μου πώς την ΙΔΙΑ στιγμή αν βάλω 3G θα στείλει;;;;

 

Τις ρυθμίσεις (προ αναβάθμισης) τα έχω χιλιοστείλει τόσο εγώ, όσο και η Vf (έχω γράψει τουλάχιστον 3 ώρες συνομιλιών μαζί τους).

 

.....

 

Μόλις έκανα την εξής δοκιμή. Είναι δίπλα μου ένας φίλος με 3G συσκευή (Vf). Τον φώναξα να έρθει για να κάνουμε μια απλή δοκιμή. Να ανταλλάξουμε κάρτες. Το κάναμε -βασικά βάλαμε και τις δύο στο δικό μου γιατί στο δικό του (SE) δεν γινόταν να απενεργοποιήσουμε το 3G και να λειτουργεί μόνο με GSM- και το αποτέλεσμα είναι ότι με τη δική του κάρτα δουλεύει από την πρώτη κιόλας στιγμή, ενώ βάζοντας τη δικιά μου δεν δούλευε.

 

Κάναμε την αλλαγή επί τόπου 2-3 φορές και συνέβη κάθε φορά το ίδιο. Οπότε μήπως φταίει η κάρτα.... Θα πάω να την αλλάξω αύριο (γιατί μεταξύ μας θα στεναχωριόμουν πολύ να έμπαινα στη διαδικασία αντικατάστασης -δεν είμαι τέτοιος τύπος, "δένομαι" με τα πράγματά μου :p)

 

Ε, μετά από αυτό το δοκιμαστικό , νομίζω είναι προφανές ότι φταίει η κάρτα σου:D

Πάντως, στα SE απενεργοποιείται το 3G.;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλαρακι το σκεφτηκα και εγω και ηθελα να σου το πω!

Εαν η καρτα sim ειναι παλια δεν παιζει σε οτι αφορα 3g τεχνολογιες και τα συναφη ετσι πας vodafone και επιτοπου μεσα σε 10 λεπτα το πολυ σου αντικαθιστουν την καρτα sim με καινουργια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα και επιπροσθετα καινουργια τεχνολογια και καλα 3g!

Αν θυμαμαι καλα κοστιζει 17 ευρω αυτη η μετατροπη της καρτας.

Τι παλιά ρε... :p και πριν 3G συσκευή είχα!! (Sharp V902) :D

 

Ε, μετά από αυτό το δοκιμαστικό , νομίζω είναι προφανές ότι φταίει η κάρτα σου:D

Πάντως, στα SE απενεργοποιείται το 3G.;)

Κι εγώ έτσι πιστεύω, αλλά όταν πήγα να το δοκιμάσω μου είπε ότι δεν το έχει ξανακάνει και επειδή βιαζόταν το αφήσαμε έτσι. (θα πέσει παντόφλα για χάρη μου)

 

Τουλάχιστον βγάλαμε μισό συμπέρασμα. (δεν ξέρουμέ ακόμα τι συμπεριφορά θα είχε η κάρτα μου στο τηλέφωνό του)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε rostropol αν καταλαβα καλα απο το μηνυμα σου, το 6280 εχει bluetooth v.2.0??? Μα αυτο ειναι τελειο! Αχ ποτε θα μου ερθει κι εμενα δεν αντεχω αλλο στην αναμονη! Μα ειναι δυνατον να ειναι σε ελλειψη τοσες μερες?

Με λίγα λόγια,ακούς μουσικά κομμάτια από τον media player (mp3,aac,mid......κλπ.),παίζεις παιχνίδια ακούς τους ήχους στο ακουστικό,ακούς τον ήχο που έχεις ορίσει εσύ ως ήχο κλήσης μέσα στο ακουστικό,βλέπεις αν έχεις αναπάντητες κλήσεις με σχετικό εικονίδιο και μηνύματα επίσης το ίδιο(HS12-W),και ταυτόχρονα μπορείς να είσαι συνδεδεμένος με υπολογιστή μέσω bluetooth για ανταλλαγή αρχείων-συγχρονισμό-backup κλπ.,και μετά ταυτόχρονα ακούς ράδιο από το ακουστικό καμπάνα(HS12-W-λειτουργεί και αυτόνομα χωρίς σύνδεση με το τηλέφωνο-συμβατό με πολλά άλλα μοντέλα όλων των κατασκευαστών)........:) :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε OculatusAbis ευχαριστώ για το χρόνο που ανάλωσες για την "πάρτυ" μου...

Με βοήθησες πολύ...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia..Ithela na rwtisw tis ixografiseis pou exoume kanei me to kinito otan tis pername sto pc kai emfanizontai ws arxeia .amr..me poio programa tis akoume sto pc?Euxaristw
:confused: :ninja:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Δεκτά όλα αυτά ΟΜΩΣ:

Όταν μέσω GSM δεν στέλνει MMS, εξήγησέ μου πώς την ΙΔΙΑ στιγμή αν βάλω 3G θα στείλει;;;;

 

Τις ρυθμίσεις (προ αναβάθμισης) τα έχω χιλιοστείλει τόσο εγώ, όσο και η Vf (έχω γράψει τουλάχιστον 3 ώρες συνομιλιών μαζί τους).

 

.....

 

Μόλις έκανα την εξής δοκιμή. Είναι δίπλα μου ένας φίλος με 3G συσκευή (Vf). Τον φώναξα να έρθει για να κάνουμε μια απλή δοκιμή. Να ανταλλάξουμε κάρτες. Το κάναμε -βασικά βάλαμε και τις δύο στο δικό μου γιατί στο δικό του (SE) δεν γινόταν να απενεργοποιήσουμε το 3G και να λειτουργεί μόνο με GSM- και το αποτέλεσμα είναι ότι με τη δική του κάρτα δουλεύει από την πρώτη κιόλας στιγμή, ενώ βάζοντας τη δικιά μου δεν δούλευε.

 

Κάναμε την αλλαγή επί τόπου 2-3 φορές και συνέβη κάθε φορά το ίδιο. Οπότε μήπως φταίει η κάρτα.... Θα πάω να την αλλάξω αύριο (γιατί μεταξύ μας θα στεναχωριόμουν πολύ να έμπαινα στη διαδικασία αντικατάστασης -δεν είμαι τέτοιος τύπος, "δένομαι" με τα πράγματά μου :p)

 

Κάθε κάρτα SIM συνοδεύεται από άτυπη εγγύηση καλής λειτουργίας για 6 μήνες,πολλές όμως περιπτώσεις δυσλειτουργίας εμφανίζονται και πιο πριν αλλά αντίστροφα πολύ πιο αργά. Η καλύτερη κίνηση είναι να πάς με την πρόθεση αντικατάστασης της σε ένα κατάστημα της Vodafone και αν είναι δυνατόν να της γίνει επιτόπιος έλεγχος με κάποιο ΑΤΚController(αν το θυμάμαι καλά,έτσι λέγεται ή κάπως έτσι),και κατόπιν να αντικατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε παππουλη μην ξεχασεις να αντιγραψεις τις επαφες σου απο την καρτα sim γιατι ξερεις χανονται!

Καλη επιτυχια.

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Κάθε κάρτα SIM συνοδεύεται από άτυπη εγγύηση καλής λειτουργίας για 6 μήνες,πολλές όμως περιπτώσεις δυσλειτουργίας εμφανίζονται και πιο πριν αλλά αντίστροφα πολύ πιο αργά. Η καλύτερη κίνηση είναι να πάς με την πρόθεση αντικατάστασης της σε ένα κατάστημα της Vodafone και αν είναι δυνατόν να της γίνει επιτόπιος έλεγχος με κάποιο ΑΤΚController(αν το θυμάμαι καλά,έτσι λέγεται ή κάπως έτσι),και κατόπιν να αντικατασταθεί.

Τι ακριβώς ελέγχει αυτός ο controller ώστε σε περίπτωση που δεν λέγεται έτσι να εξήγήσω τουλάχιστον τι κάνει (και να μάθω επίσης);

 

Φιλε παππουλη μην ξεχασεις να αντιγραψεις τις επαφες σου απο την καρτα sim γιατι ξερεις χανονται!

Καλη επιτυχια.

Thanx for the tip, αλλά δεν αποθηκεύω ΠΟΤΕ τις επαφές μου στην κάρτα sim. (πάντα στη συσκευή, με ότι κόστος συνεπάγεται αυτό)

Και ΣΧΕΔΟΝ πάντα, παίρνω backup! (σχεδόν, γιατί το έξω ξεχάσει καναδυό φορές και την έχω πατήσει άσχημα)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia..Ithela na rwtisw tis ixografiseis pou exoume kanei me to kinito otan tis pername sto pc kai emfanizonatia ws arxeia .amr..me poio programa tis akoume sto pc?Euxaristw

Το πιο εύκολο είναι με το Nokia Media Player που αποτελεί μέρος του Nokia PC Suite (βρίσκεται στο συνοδευτικό CD της συσκευασίας).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ελέγχει αυτός ο controller ώστε σε περίπτωση που δεν λέγεται έτσι να εξήγήσω τουλάχιστον τι κάνει (και να μάθω επίσης);

Προφανώς ελέγχει την ακεραιότητα της δομής του μικροκυκλώματος της SIM,την ελέγχει για την ορθή λειτουργία της με κάποιο είδος ανάγνωσης/benchmark.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εμενα η sim ειναι παλια (3 ετων) και θα ηθελα να την αλλαξω με μια καινουρια αλλα δεν θελω να αλλαξω αριθμο. Γινεται αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εμενα η sim ειναι παλια (3 ετων) και θα ηθελα να την αλλαξω με μια καινουρια αλλα δεν θελω να αλλαξω αριθμο. Γινεται αυτο?

 

Γίνετα εύκολα και απλά.Κόστος περίπου 20 ευρώ:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ελέγχει την ακεραιότητα της δομής του μικροκυκλώματος της SIM,την ελέγχει για την ορθή λειτουργία της με κάποιο είδος ανάγνωσης/benchmark.

 

Δεκτόν. Εκεί που θα πάω βέβαια, δύσκολο το έχω να υπάρχει τέτοιο μηχάνημα. Αν και με την τύχη μου, θα κατέληγε ότι η sim μου λειτουργεί σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Βρε παιδιά βοηθήστε με...Πάω να στείλω μέσω pc suite στο κινητό κάποια παιχνίδια στην κάρτα μνήμης (του έχω αφήσει την ίδια που είχε η συσκευασία).Επιχειρώ να τα βάλω στον υποφάκελο Παιχνίδια που βρίσκεται μέσα στο φάκελο Extras στην κάρτα,αλλά δεν μπαίνουν γιατί λέει ότι το στοιχείο δεν εντοπίστηκε στο τηλέφωνο :cry: Μα τι στο καλό είναι αυτό,μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ,γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα :mad: Έχω και άλλη μία ερώτηση;Όταν αλλάξω κάρτα θα δημιουργηθούν πάλι όλοι αυτοί οι φάκελοι όταν τη βάλω στο τηλέφωνο;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεσαι Πισι Σουιτ. Απλα μετεφερε το αρχει οπουδηποτε στο κινητο, θα παιξει.

 

Αν βαλεις αλλη καρτα και κανεις μορφωποιηση θα τους δημιουργησει μονο του.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Δε χρειαζεσαι Πισι Σουιτ. Απλα μετεφερε το αρχει οπουδηποτε στο κινητο, θα παιξει.

 

Αν βαλεις αλλη καρτα και κανεις μορφωποιηση θα τους δημιουργησει μονο του.

Ναι βρε συ το ξέρω...Δεν έχω πρόβλημα με το παίξιμο.Απλά ήθελα,επειδή έχω αρκετά παιχνίδια πλέον και δεν χωράνε στο τηλέφωνο να τα μεταφέρω από την μνήμη του τηλεφώνου στην μνήμη της κάρτας,και δεν ξέρω πώς μου έκατσε να τα βάλω εκεί.Δεν μ'ενδιαφέρει τόσο πολύ να τα βάλω ντε και καλά εκεί απλά απ'όταν είδα ότι μου βγάζει αυτό το πράγμα,αγχώθηκα μήπως κι έχει κάτι το τηλέφωνο:O Μήπως λυθεί με μορφοποίηση;Δίνεται η δυνατότητα μέσα από το τηλέφωνο για μορφοποίηση;Σ'ευχαριστώ πολύ!:)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά βοηθήστε με...Πάω να στείλω μέσω pc suite στο κινητό κάποια παιχνίδια στην κάρτα μνήμης (του έχω αφήσει την ίδια που είχε η συσκευασία).Επιχειρώ να τα βάλω στον υποφάκελο Παιχνίδια που βρίσκεται μέσα στο φάκελο Extras στην κάρτα,αλλά δεν μπαίνουν γιατί λέει ότι το στοιχείο δεν εντοπίστηκε στο τηλέφωνο :cry: Μα τι στο καλό είναι αυτό,μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ,γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα :mad: Έχω και άλλη μία ερώτηση;Όταν αλλάξω κάρτα θα δημιουργηθούν πάλι όλοι αυτοί οι φάκελοι όταν τη βάλω στο τηλέφωνο;:confused:

Υποθέτω ότι το έκανες μέσω της διαχείρησεις αρχείων (PC Suite) με drag-drop στον συγκεκριμμένο φάκελο της κάρτας μνήμης,τώρα για την μορφοποίηση(format) μετά οι φάκελοι δημιουργόυνται μόνοι τους στην κάρτα μέσα από την λειτουργία της οποίας το δημιουργηθέν αρχείο(πχ.Καμερα>φωτογραφία>jpg>φάκελος Εικόνες....)χρήζει αποθήκευσης.Εναλλακτικά μπορείς μετά την μορφοποίηση να δημιουργήσεις εσύ όσους φακέλους θέλεις και ειδικότερα για την κάμερα (μέσα από τις ρυθμίσεις της) ορίζεις συγκεκριμμένο φάκελο για τις λήψεις φωτό/βίντεο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το κινητό θα με τρελάνει. Δουλεύει στο Σύνταγμα :blink:, ενώ στον Χολαργό/Αγ. Παρασκευή όχι! :wacko: (επισης πρωτοδούλεψε και στον δρόμο προς Αυλίδα*)

 

Άρα λοιπόν, τι; Να υποθέσω ότι στον Χολαργό δεν έχω τόσο καλό σήμα (GSM) και ότι γι' αυτό κάνει κολλήματα; Αν ναι, τότε πώς εξηγείται ότι αφενός "πιάνει καμπάνα" το 3G, κι αφ'ετέρου ότι με την κάρτα του φίλου μου δούλευε;

 

Το αστείο είναι πως στέλνω ελάχιστα mms, απλά με έχει πιάσει το σύνδρομο του gadget-άκια/πληροφορικάριου, που θέλει τα πάντα να λειτουργούν σωστά ακόμα κι αν δεν τα χρησιμοποιήσει ποτέ (για αυτή τη μία και μοναδική φορά που θα τα χρειαστεί).

 

Προτιμώ λοιπόν να μην υποθέσω τίποτα. Απλά θα περιμένω και θα δω τι μέλλει γενέσθαι. Εν τω μεταξύ μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών (προτού κάνω την οποιαδήποτε αλλαγή στην κάρτα sim) και τους έδωσα τα στοιχεία μου καθώς και την έκδοση του software της συσκευής ώστε να το κοιτάξουν οι τεχνικοί. Θα με καλέσουν, είπαν, "όχι σήμερα αλλά μέσα στην εβδομάδα"...

 

Ά-ι-ντε να δούμε!:worry:

 

 

 

* Μη γυρίσει κανείς να πει, ότι αν θέλω να στείλω mms να πάω στη Χαλκίδα θα τον καρυδώσω...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Είμαι καινούριος κάτοχος του 6280 (5-6 μέρες το έχω) και θέλω να ρωτήσω:

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε τη μπροστινή κάμερα του κινητού για να βγάλουμε φωτογραφία ή ειναι μόνο για βιντεο-κλήσεις;

 

Ελπίζω να μην είναι χαζή η ερώτηση:fool:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Είμαι καινούριος κάτοχος του 6280 (5-6 μέρες το έχω) και θέλω να ρωτήσω:

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε τη μπροστινή κάμερα του κινητού για να βγάλουμε φωτογραφία ή ειναι μόνο για βιντεο-κλήσεις;

 

Ελπίζω να μην είναι χαζή η ερώτηση:fool:

Μόνο για βιντεοκλήσεις είναι:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...